Breednet Results

TOOWOOMBA - Sunday, September 23

Race 1 - Ray Bunch Machinery Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:19.78 (36.20)
Prizemoney: $15,000
1
11/4
T: T J Sears
R: N Tomizawa (58.5)
11/4
3c All Too Hard x Perfect Stranger (Red Ransom (USA))
Winning siblings: Etrangere, Later Baby,
2
0.2
4/1
T: A J Edmonds
R: M J McNab (56.5)
4/1
3f The Factor (USA) x Suantrai (IRE) (Sinndar (IRE))
3
2.0
15/8F
T: R G Lipp
R: Ms R Williams (56.5)
15/8F
4
5.0
9/4
T: K R Kemp
R: Emma Ljung (55.5)
9/4
3f Exceedingly Good x Joyeux Joy (Joyeux Danseur (USA))
5
8.5
50/1
T: M G Nolan
R: Sally Sweeney (54)
50/1
6
8.6
Toy (6)
25/1
T: Michael Jokic
R: Zoe White (54.5)
25/1
3g Grand Harmony x Carnchelle (NZ) (Carnegie (IRE))
Race 2 - Pengelly Trucks (Bm70) (1625m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:40.62 (35.25)
Prizemoney: $16,000
1
9/4
T: Ben Currie
R: Leah Kilner (60.5)
9/4
5m Trusting x Princess Biscotte (Casino Prince )
Winning siblings: Formidable, Tianchi Monster,
2
0.1
5/4F
T: Ben Currie
R: B Pengelly (57)
5/4F
5m Snitzel x Linear (NZ) (Align )
3
1.1
Dazet (8)
60/1
T: N O Saunders
R: Ms R Ride (54)
60/1
8g Zaha (CAN) x Nova Dancer (Celestial Dancer (IRE))
4
1.6
5/1
T: P Kings
R: R Wiggins (59)
5/1
7g Benicio x Miss Spot (Dodge )
5
2.6
7/2
T: M G Nolan
R: N Tomizawa (54)
7/2
5m Gallant Guru x On The Make (NZ) (O'Reilly (NZ))
Race 3 - Land Transport Mdn Plate (1625m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:39.19 (37.36)
Prizemoney: $15,000
1
Dinisty (13)
8/1
T: L J Hatch
R: Carly Frater-Hill (52.5)
8/1
5m Onemorenomore x Diiny (Flying Spur )
Winning siblings: Fly Once More, King Dinisty,
2
0.8
15/1
T: L F Birchley
R: Leslie Tilley (55.5)
15/1
4m Rebel Raider x Perkipsey (Falbrav (IRE))
3
0.9
3/1
T: M A Kropp
R: R M Goldsbury (55.5)
3/1
4m Animal Kingdom (USA) x Revidere (Redoute's Choice )
4
1.9
8/1
T: Neil Hocking
R: A Spinks (55.5)
8/1
5m Jet Spur x Island Rose (Iglesia )
5
3.7
60/1
T: K R Kemp
R: Beau Appo (55.5)
60/1
4m Red Element x Your Lion Eyes (Lion Hunter )
6
6.0
4/1
T: Patrick Sexton
R: R Goltz (55)
4/1
3g Duporth x Angel's Decree (Commands )
7
8.8
100/1
T: Diane Murphy
R: Ms R Ride (55.5)
100/1
6m Mutawaajid x Enchanting Sparks (Galileo (IRE))
8
10.8
7/1
T: Ben Currie
R: N Tomizawa (57.5)
7/1
4g Golden Archer x Hot Fling (Filante (NZ))
9
13.3
Gratsie (11)
11/4F
T: H R Richardson
R: M R Du Plessis (55)
11/4F
3g Congrats (USA) x Roll The Bones (Red Ransom (USA))
10
19.6
60/1
T: Kym Afford
R: Hannah Phillips (54.5)
60/1
11
27.4
150/1
T: N J Petersen
R: Ms T Harrison (57.5)
150/1
6g Benicio x Actress Grace (Dr. Grace (NZ))
12
29.4
25/1
T: J Wehlow
R: K Yoshida (57.5)
25/1
Race 4 - Roses Final (Bm80) (1200m)
Class: Benchmark 80 Track: Good(3) Time: 1:12.07 (35.78)
Prizemoney: $25,000
1
7/2
T: Ben Currie
R: Leah Kilner (55)
7/2
6m Nicconi x Perilla (FR) (Mark Of Esteem (IRE))
2
0.1
3/1
T: M A Kropp
R: Sally Sweeney (53)
3/1
6m Top Echelon x Monaleah (Monashee Mountain (USA))
3
0.2
6/1
T: T J Sears
R: N Tomizawa (59.5)
6/1
6g Gonski x Elite Vision (Our Maizcay )
4
0.4
Hang (2)
13/8F
T: M G Nolan
R: M R Du Plessis (58.5)
13/8F
4g Clang x Godsana (God's Own )
5
3.4
7/1
T: Brenton Andrew
R: Hannah English (54)
7/1
8g Statue Of Liberty (USA) x Gaiety (Flying Spur )
6
3.9
16/1
T: M Callaghan
R: K Yoshida (54)
16/1
9g Free Flyer (IRE) x Jenipen (Son Of Gildoran )
Race 5 - Sweet Violet Hcp (C2) (1300m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:18.94 (36.41)
Prizemoney: $16,000
1
11/4
T: Ben Currie
R: B Pengelly (59)
11/4
5g Toorak Toff x Street Storm (USA) (Stormy Atlantic (USA))
Winning siblings: Undeniable,
2
1.5
8/1
T: K R Kemp
R: Emma Ljung (54.5)
8/1
5m Exceedingly Good x Thumb (Octagonal (NZ))
3
2.8
Bonsea (9)
100/1
T: B J Costello
R: A Spinks (54)
100/1
6g Bon Hoffa x See The Ocean (Canny Lad )
4
3.6
25/1
T: J A Hanna
R: Ms R Ride (55)
25/1
4g Wanted x Cheeky Nature (USA) (Tiznow (USA))
5
4.1
9/10F
T: Ben Currie
R: Leah Kilner (52)
9/10F
4m Exceedingly Good x Koitaki (Chateau Istana (GB))
6
5.9
60/1
T: Jason Gregory
R: Ms S Bogenhuber (54.5)
60/1
6m Congrats (USA) x Saint Nichole (USA) (Saint Ballado (CAN))
7
7.4
5/1
T: Michael Frappell
R: Carly Frater-Hill (56)
5/1
4g Tycoon Ruler x Add It Up (Langfuhr (CAN))
8
9.9
Nivo (5)
12/1
T: Patrick Sexton
R: N Tomizawa (54.5)
12/1
4m Rothesay x Pinot Girl (Iglesia )
Race 6 - Truck Spares Pat O'Shea Plate (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:00.69 (35.58)
Prizemoney: $50,000
1
9/4F
T: L F Birchley
R: M McGillivray (55)
9/4F
2f Unencumbered x Corsaire (Anabaa (USA))
Winning siblings: Miss Haystacks, Rock Of Caiseal,
2020 MM Gold Coast Yearling Sale
$100,000
Vendor: Three Bridges Thoroughbreds, Eddington, Vic
Buyer: Danny O'Brien Racing
2
0.8
4/1
T: T J Dougall
R: R M Goldsbury (57)
4/1
2c Better Than Ready x Miss Bam (Red Dazzler )
3
2.3
15/4
T: M J Dunn
R: B Pengelly (57)
15/4
2g Sebring x Tresor (Belong To Me (USA))
4
2.5
20/1
T: M J Dunn
R: R Wiggins (57)
20/1
2c Rubick x Fine Cuban (Flying Spur )
5
6.3
12/1
T: Ben Currie
R: N Tomizawa (55)
12/1
2f Love Conquers All x Tatt's Lucky (Bradbury's Luck )
6
8.1
Ruella (10)
25/1
T: Brenton Andrew
R: M R Du Plessis (55)
25/1
2f Rubick x Splendora (Jet Spur )
7
11.9
13/2
T: J W Zielke
R: Ms T Harrison (57)
13/2
2g Rothesay x Nagoya (Quest For Fame (GB))
8
13.4
7/1
T: J W Zielke
R: M Hellyer (57)
7/1
2g Falvelon x Sky Bar (Encosta De Lago )
9
16.4
15/1
T: B P Phillips
R: Hannah Phillips (57)
15/1
2c Wicked Style (USA) x True Class (Don Eduardo (NZ))
Race 7 - O'Shea Family Cup Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:06.91 (35.55)
Prizemoney: $15,000
1
14/1
T: S and A Barling
R: Hannah English (53)
14/1
4m Dubleo (USA) x Pagan County (Marechal )
Winning siblings: Blackridge,
2
0.5
15/4F
T: K R Kemp
R: Beau Appo (56.5)
15/4F
5m Pluck (USA) x Spinnawitch (Country Reel (USA))
3
0.6
15/4F
T: L J Hatch
R: Justin P Stanley (56.5)
15/4F
4
1.1
11/2
T: B Witt
R: Carly Frater-Hill (51.5)
11/2
5
2.1
14/1
T: Dale Groves
R: N Tomizawa (58.5)
14/1
4g Golden Archer x Kiss My Dragon (Hidden Dragon )
6
2.3
9/2
T: Ben Currie
R: Ms R Williams (54)
9/2
5g Stryker x So Funny (Spinning World (USA))
7
2.7
30/1
T: Patrick Sexton
R: Leslie Tilley (59)
30/1
4g Big Guns x Chapeta (Piccolo (GB))
8
3.5
15/4F
T: Thomas Lunney
R: M Hellyer (54.5)
15/4F
3f Epaulette x Warrior Girl (Ombra Della Sera )
9
6.0
20/1
T: C Smith
R: M McGillivray (56.5)
20/1
4g Terango x Rustic Rossa (Testa Rossa )
10
7.8
150/1
T: Neil Hocking
R: A Spinks (54)
150/1
5m O'Lonhro x She's Candy (Falvelon )
11
8.6
150/1
T: John Thomas
R: Ms S Bogenhuber (54)
150/1
4g Sequalo x Anna Mia (Commands )
12
8.7
200/1
T: Matt Boland
R: K Yoshida (58.5)
200/1
4h Furio x Heartbroken (Break The Vault )
Race 8 - Neil Mansell Transport Hcp-C2 (1050m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:02.57 (35.17)
Prizemoney: $16,000
1
4/5F
T: L J Hatch
R: Justin P Stanley (59)
4/5F
4g Star Witness x Ellamotion (Exceed And Excel )
Winning siblings: Lady Elley,
2
0.3
8/1
T: T J Sears
R: N Tomizawa (57.5)
8/1
4g Jet Spur x Spirit Of Denmark (Danetime (IRE))
3
0.4
5/2
T: Ben Currie
R: Leah Kilner (56)
5/2
4h Pluck (USA) x On Cosmos (Fasliyev (USA))
4
1.9
25/1
T: Garry Osborne
R: R Goltz (54)
25/1
6m Easy Rocking x Kell's Way (Success Express (USA))
5
5.2
66/1
T: C Smith
R: K Yoshida (54)
66/1
6
5.7
Dispel (6)
6/1
T: M G Nolan
R: Ms S Bogenhuber (55.5)
6/1
4m Choisir x Bernie's Pride (Bernardini (USA))
7
6.7
100/1
T: P M Cox
R: Emma Ljung (54.5)
100/1
5g Husson (ARG) x Princess Laya (Encosta De Lago )
8
8.7
150/1
T: Kerry Baumann
R: M Schrapel (54)
150/1
6g Street Boss (USA) x Oriental (Monde Bleu (GB))
9
10.7
150/1
T: B Robinson
R: M Hellyer (54)
150/1
10
14.2
100/1
T: B Robinson
R: Brooke Ainsworth (56)
100/1
5m Rothesay x Star Of Asia (Mossman )