Breednet Results

TOOWOOMBA - Saturday, May 25

Race 1 - Black Isuzu Ute (Bm60) (1110m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:07.39 (35.87)
Prizemoney: $19,000
1
5/4F
T: L J Hatch
R: Sheriden Tomlinson (58.5)
5/4F
4m High Chaparral (IRE) x Chorus Of Angels (GB) (Rock Of Gibraltar (IRE))
Winning siblings: Eaton, I Ain't The One, You're Welcome,
2
3.3
40/1
T: Debra Ainsworth
R: Ms S Lacy (56)
40/1
6m Wanted x Elleandee (Snippets )
3
4.3
25/1
T: Matt Boland
R: Adin Thompson (55.5)
25/1
3g Fastnet Rock x No Evidence Needed (Shamardal (USA))
4
5.6
Evamac (11)
10/1
T: E Ropiha
R: K Yoshida (54.5)
10/1
4m Longhorn x Mayamac (Sequalo )
5
6.4
Lwazi (13)
20/1
T: B Robinson
R: Corey Bayliss (56.5)
20/1
6g Lonhro x Disciplined (Anabaa (USA))
6
6.8
11/1
T: B J Costello
R: Alannah Fancourt (55.5)
11/1
6m Lope De Vega (IRE) x Not Yet (Cape Cross (IRE))
7
7.6
14/1
T: K R Kemp
R: Sally Sweeney (53)
14/1
3f Exceedingly Good x Joyeux Joy (Joyeux Danseur (USA))
8
8.1
50/1
T: Kerry Baumann
R: R Goltz (58.5)
50/1
4g Star Witness x Reine De Jeu (Anabaa (USA))
9
8.3
20/1
T: Warren Morriss
R: Nicholas Keal (55.5)
20/1
7m Eavesdropper (USA) x Noor El Ain (Johannesburg (USA))
10
9.1
5/2
T: T J Sears
R: Emma Ljung (58.5)
5/2
11
9.4
16/1
T: Darlene Duryea
R: Joshua Oliver (58)
16/1
5g Dr Green (NZ) x My Fairy Wings (Danehill (USA))
12
14.2
20/1
T: Ms T Green
R: Madeleine Wishart (52.5)
20/1
Race 2 - Trackspares (Bm70) (1210m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:13.68 (36.80)
Prizemoney: $19,000
1
9/2
T: M A Kropp
R: Adin Thompson (52)
9/2
Winning siblings: Holey Gadoley, Peel'em First,
2
3.3
13/4F
T: K T Webb
R: N Evans (54.5)
13/4F
3f Smart Missile x In The Moment (Desert Sun (GB))
3
4.3
20/1
T: W P Nugent
R: R Goltz (57.5)
20/1
5g Foxwedge x Dynamic Love (Brave Warrior )
4
4.7
9/2
T: Donald Baker
R: Madeleine Wishart (56.5)
9/2
5g Tickets x Happen (Zeditave )
5
4.8
14/1
T: Matt Boland
R: Hannah Phillips (54)
14/1
4g Star Witness x Battle Maiden (ZIM) (Goldkeeper (USA))
6
5.0
4/1
T: Paul Butterworth
R: Emma Ljung (55.5)
4/1
3g Exceedingly Good x Drawn To Dubai (Dubai Destination (USA))
7
6.8
20/1
T: N O Saunders
R: M Schrapel (58)
20/1
5g Court Command x Lady Primera (Dehere (USA))
8
7.1
5/1
T: L J Hatch
R: Sheriden Tomlinson (52)
5/1
4m Hinchinbrook x Butterfly Club (Redoute's Choice )
9
10.6
20/1
T: Darlene Duryea
R: Joshua Oliver (54.5)
20/1
10
17.4
30/1
T: Steven Thomas
R: Corey Bayliss (54.5)
30/1
8g Thunder King x Marine Rose (Sea Road )
11
18.4
60/1
T: B Robinson
R: J L Taylor (55.5)
60/1
Race 3 - Johnston's L'stock T'port-Bm58 (2020m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 2:08.12 (38.89)
Prizemoney: $19,000
1
11/4F
T: Paul Butterworth
R: Madeleine Wishart (52.5)
11/4F
4m Rothesay x Multiple Wins (USA) (Sea Salute (USA))
2
0.1
4/1
T: Jason Gregory
R: Sheriden Tomlinson (58)
4/1
4g The Hammer x Updrafts (Dangerous )
3
1.9
10/1
T: J M Judge
R: J L Taylor (55.5)
10/1
4r Players Choice x Immovable Site (Immovable Option (IRE))
4
2.2
6/1
T: Jason Edwards
R: R Goltz (60)
6/1
6g O'Reilly (NZ) x Flutter (NZ) (Savabeel )
5
2.3
13/4
T: M A Kropp
R: Sally Sweeney (55)
13/4
4m Drumbeats x Allamiss (Easy Rocking )
6
3.3
16/1
T: B Robinson
R: Alannah Fancourt (54)
16/1
7g Real Saga x Aunty Borney (Fusaichi Pegasus (USA))
7
4.3
20/1
T: Paul Robbins
R: K Yoshida (54)
20/1
6m Snippetson x Elegance (Desert Style (IRE))
8
6.8
14/1
T: I P Prizeman
R: Joshua Oliver (55.5)
14/1
7g High Chaparral (IRE) x Sorrento (NZ) (Just A Dancer (NZ))
9
7.8
16/1
T: H R Richardson
R: Adin Thompson (55.5)
16/1
3g Congrats (USA) x Roll The Bones (Red Ransom (USA))
10
10.8
12/1
T: K R Kemp
R: Nicholas Keal (58)
12/1
5g Trusting x Strawberry Malt (Lion Hunter )
11
99.0
100/1
T: W L King
R: A Dykes (55)
100/1
7g Jezadane x Resolute Lass (Tong Po (USA))
Race 4 - Jrs Manufacturing Hcp (C3) (1300m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:20.52 (36.75)
Prizemoney: $19,000
1
11/2
T: C J White
R: Corey Bayliss (54.5)
11/2
3g Love Conquers All x Final Joy (Flying Spur )
Winning siblings: Ranen, Same Old Story,
2
0.1
15/2
T: M A Currie
R: Nicholas Keal (56)
15/2
5g Testa Rossa x Macsplash (Rohatyn (NZ))
3
1.1
5/2
T: Donald Baker
R: Madeleine Wishart (56)
5/2
4g Snippetson x Star Chamber (Zeditave )
4
2.1
5/1
T: M A Kropp
R: Adin Thompson (55.5)
5/1
5
2.6
9/4F
T: T J Gollan
R: Joshua Oliver (57)
9/4F
5g Stryker x Free City (NZ) (Street Cry (IRE))
6
4.6
40/1
T: M A Kropp
R: Sally Sweeney (52.5)
40/1
4m Drumbeats x Beach Lady (NZ) (Scaredee Cat (NZ))
7
5.4
9/1
T: T J Dougall
R: Adam Spinks (52.5)
9/1
5g Drumbeats x Kosa (Sequalo )
8
9.7
12/1
T: Warren Morriss
R: Beau Appo (54)
12/1
5m Duporth x Patricia Joan (Flying Spur )
9
13.7
50/1
T: T J Dougall
R: Emma Ljung (54)
50/1
5g Husson (ARG) x Princess Laya (Encosta De Lago )
Race 5 - Happy Birthday Maree Mdn Plate (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.59 (36.35)
Prizemoney: $19,000
1
20/1
T: Jai Phillips
R: Nicholas Keal (55.5)
20/1
2
0.5
13/4
T: Peter N Sexton
R: Adin Thompson (53)
13/4
3
1.8
7/1
T: B J Costello
R: Alannah Fancourt (55.5)
7/1
4
3.3
25/1
T: Norm Larkin
R: R Goltz (57.5)
25/1
5g Myboycharlie (IRE) x Stellar Lights (Hurricane Sky )
5
3.5
9/1
T: M A Kropp
R: Hannah Phillips (54)
9/1
4m Tycoon Ruler x Dusty Taan (Danasuria )
6
5.8
1/1F
T: Cameron Bond
R: Joshua Oliver (57.5)
1/1F
4g Sebring x Expertise (GB) (Selkirk (USA))
7
7.8
10/1
T: Dale Groves
R: K Yoshida (53.5)
10/1
2f Better Than Ready x Jebel Ali (Flying Spur )
8
14.6
30/1
T: Malcolm Reynolds
R: Beau Appo (55.5)
30/1
4m Denman x Calpe (Rock Of Gibraltar (IRE))
9
15.6
100/1
T: S Mesken
R: Sheriden Tomlinson (52)
100/1
3f Jezadane x Miz Winfrey (Honours List (IRE))
10
16.1
60/1
T: B J Squair
R: Sally Sweeney (53.5)
60/1
3f Spirit Of Boom x Leave It To Chance (Lucky Owners (NZ))
11
17.1
60/1
T: M G Nolan
R: M Schrapel (55)
60/1
3f Mahisara x Esther Beach (Oratorio (IRE))
Race 6 - Austbrokers Mdn Hcp (1640m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:43.05 (39.40)
Prizemoney: $19,000
1
6/1
T: Jason Edwards
R: Ms C Eaton (54)
6/1
5m Casino Prince x Mumbai Dancer (Danehill Dancer (IRE))
2
0.3
13/2
T: B J Squair
R: Madeleine Wishart (54)
13/2
5g Drumbeats x Whitechapel (Giant's Causeway (USA))
3
0.4
4/1
T: K A Lees
R: J L Taylor (56.5)
4/1
4m Bullet Train (GB) x Victoria Cristal (High Chaparral (IRE))
4
1.4
50/1
T: Matt Boland
R: Hannah Phillips (54)
50/1
3g Outback Prince x Tambellene (Carry The Flag (GB))
5
4.4
13/2
T: L F Birchley
R: R Goltz (57)
13/2
4m Rebel Raider x Perkipsey (Falbrav (IRE))
6
8.2
4/1
T: Michael Frappell
R: K Yoshida (57.5)
4/1
4m Zaha (CAN) x Royal Covet (St. Covet )
7
8.3
7/4F
T: Beau Gorman
R: Adam Spinks (53)
7/4F
5m Sebring x Elle Labelle (Elvstroem )
8
14.8
Lebron (2)
66/1
T: Shannon Schrapel
R: M Schrapel (57.5)
66/1
5g So You Think (NZ) x Mrs Slocombe (Tale Of The Cat (USA))
9
16.1
100/1
T: Matt Boland
R: Beau Appo (58)
100/1
3g Primus x Egic (Strategic )
Race 7 - Oakey Bears No.1 Tyreright Mdn (1640m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:44.88 (37.32)
Prizemoney: $19,000
1
Lotza (3)
4/1
T: M G Nolan
R: Emma Ljung (57)
4/1
3g Rothesay x Pink Pepper (Reset )
Winning siblings: Maharni,
2
0.1
6/1
T: T B Thomas
R: Ms S Lacy (57)
6/1
3
0.2
6/4F
T: Billy Healey
R: Joshua Oliver (55)
6/4F
4
1.0
15/4
T: M J Lakey
R: Beau Appo (55)
15/4
3f Red Element x Justifier (Catbird )
5
4.8
40/1
T: B P Park
R: R Goltz (57)
40/1
3c Over x Macs Folly (E Dubai (USA))
6
5.8
12/1
T: Peter Gardner
R: Sheriden Tomlinson (52)
12/1
3f Love Conquers All x Gwenive (Lance (USA))
7
7.3
6/1
T: David Scanes
R: Alannah Fancourt (57)
6/1
3g Epaulette x Blue Note (Falbrav (IRE))