Breednet Results

TRENTHAM - Saturday, June 9

Race 1 - Pak'nsave Upper Hutt Mdn Stpl (4000m)
Class: Maiden Steeple Track: Heavy(11) Time: 5:04.54
Prizemoney: $10,000
1
15/8
T: P S Nelson
R: A N Kuru (68)
15/8
8g Zed x Dame Ngaio (Deputy Governor (USA))
Winning siblings: Dr Watson, Ngario,
2
2.0
15/2
T: J R Wheeler
R: M R Cropp (68)
15/2
5g Sufficient x Miss Zoey (Senor Pete (USA))
3
2.8
Zamora (4)
10/1
T: Ms S Logan
R: W Gordon (68)
10/1
4
10.1
16/1
T: K T Myers
R: J Seivwright (65)
16/1
6g Sakhee's Secret (GB) x Mintelle (Traditionally (USA))
5
23.1
12/1
T: G R Vile
R: C M Studd (68)
12/1
8g Remind (USA) x Ashley Star (Balmerino )
6
23.6
6/1
T: R M Connors
R: I A Lupton (68)
6/1
6g Gallant Guru (AUS) x De Montfort (Random Chance )
7
87.6
25/1
T: K M Duncan
R: L Douglas (65)
25/1
8g Zabeel x Petite Woman (Volksraad (GB))
100
0.0
5/2F
T: K T Myers
R: S H Fannin (68)
5/2F
9g Pentire (GB) x Flying Chance (Centaine (AUS))
300
0.0
50/1
T: K M Duncan
R: H A McNeill (68)
50/1
6g St Reims x Shesakeeper (Keeper (AUS))
Race 2 - Gee & Hickton Mdn Hrdl (2500m)
Class: Maiden Hurdle Track: Heavy(11) Time: 3:18.44
Prizemoney: $10,000
1
15/1
T: G R Vile
R: G J Walsh (68)
15/1
9g Handsome Ransom (AUS) x St Divot (Sandtrap (USA))
Winning siblings: Red Rebel,
2
0.4
Kiddo (2)
13/4
T: K T Myers
R: J Seivwright (65)
13/4
3
1.4
7/1
T: K T Myers
R: C M Studd (68)
7/1
6g Librettist (USA) x Opal Desire (The Commander )
4
4.5
5/1F
T: K T Myers
R: M R Cropp (68)
5/1F
9g Casual Lies (USA) x Minion (Generous (IRE))
5
10.8
30/1
T: Ms G Temperton
R: D B Jensen (65)
30/1
7g Viking Ruler (AUS) x Danceonthemoon (Victory Dance (IRE))
6
16.3
25/1
T: K M Duncan
R: L Douglas (65)
25/1
6g Darci Brahma x Colourship (GB) (Rainbow Quest (USA))
7
34.1
5/2F
T: J Lupton
R: S H Fannin (68)
5/2F
5g Showcasing (GB) x Starbelly (Stravinsky (USA))
8
34.9
13/4
T: Ms S Logan
R: A N Kuru (68)
13/4
Race 3 - Ks Browne Hrdl (3200m)
Class: Hurdle Track: Heavy(11) Time: 4:08.94
Prizemoney: $50,000
1
7/2
T: P S Nelson
R: A N Kuru (69)
7/2
11g Istidaad (USA) x Heavens Choice (Chem (USA))
2
7.8
20/1
T: Anne Davies
R: H A McNeill (65)
20/1
12g Stark South (USA) x Sheza Chance (Karol (IRE))
3
11.6
16/1
T: K M Duncan
R: B R Lammas (67)
16/1
9m Zed x Nancy Hope (Lord Ballina (AUS))
4
14.1
13/2
T: G E Falconer
R: G J Walsh (65)
13/2
8g Istidaad (USA) x Las Chicas Buenas (Classic Fame (USA))
5
27.6
15/2
T: K T Myers
R: S H Fannin (65)
15/2
6g Sir Percy (GB) x Game Call (Montjeu (IRE))
6
51.6
30/1
T: S Ralph
R: J Seivwright (65)
30/1
8g Coats Choice (AUS) x Donna Jazz (AUS) (Dieu D'Or (AUS))
7
65.6
40/1
T: P S Nelson
R: I A Lupton (68.5)
40/1
11g Viking Ruler (AUS) x Misty Gleam (Gleam Machine (USA))
100
0.0
Mailly (4)
40/1
T: K T Myers
R: D B Jensen (65)
40/1
8g St Reims x Ms Magenta (Groom Dancer (USA))
100
0.0
30/1
T: Ms S Logan
R: C M Studd (65)
30/1
7g Gold Centre (AUS) x Desdemona (Truly Vain (AUS))
100
0.0
14/1
T: C T Faulkner
R: M R Cropp (65)
14/1
7g Thano (ARG) x Brown Eyed Girl (Just A Dancer )
300
0.0
6/4F
T: H E Wilson
R: W Gordon (65)
6/4F
7g Istidaad (USA) x Princess Julie (Prince Ferdinand (GB))
Race 4 - Fasttrack Insurance (Bm65) (2200m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(11) Time: 2:42.76
Prizemoney: $22,500
1
Onawing (11)
12/1
T: J R Lynds
R: L M Wheeler (67.5)
12/1
4m Mastercraftsman (IRE) x Hymn For Her (Thorn Park (AUS))
Winning siblings: Gallardo, Our Luck Dragon,
2
0.5
25/1
T: W R Sherwin
R: B D Rogerson (69)
25/1
7g Gold Centre (AUS) x Memphis Blues (Blues Traveller (IRE))
3
5.3
Burlone (15)
15/1
T: C R Isdale
R: C Isdale (66.5)
15/1
3f Burgundy x Scicolone (AUS) (Galileo (IRE))
4
10.3
8/1
T: R M Connors
R: E L Quinn (69)
8/1
5g Darci Brahma x An Lass (Generous (IRE))
5
13.3
13/4
T: Ms S Logan
R: S T Wenn (71.5)
13/4
6g Postponed (USA) x Lacustrine (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
6
13.6
40/1
T: P S Nelson
R: M K Northcott (67.5)
40/1
13g Germano (GB) x Anood Dash (Alleged Dash (USA))
7
15.4
25/1
T: Ms L Tanner
R: E L Taiaroa (67.5)
25/1
4m Nadeem (AUS) x Song (Danasinga (AUS))
8
15.7
7/2F
T: K T Myers
R: J Lupton (69)
7/2F
5g St Reims x Lovely Honey (Towkay (AUS))
9
17.5
30/1
T: K T Myers
R: H J Parkes (71)
30/1
7g High Chaparral (IRE) x Starrinka (Volksraad (GB))
10
18.5
30/1
T: Ms J L Rathbone
R: C E McLean (66.5)
30/1
5m Eighth Wonder x Magic Flight (Magic Of Sydney (AUS))
11
19.0
Hutch (3)
9/1
T: C Connors
R: C M Roughan (70.5)
9/1
6g St Reims x Verna (Al Akbar (AUS))
12
19.5
20/1
T: G D Innes
R: S L Fannin (67)
20/1
5g Zed x Springvale Lass (Magic Ring (IRE))
13
24.0
20/1
T: M K Oulaghan
R: N M Jensen (70)
20/1
5g Don Eduardo x Monterey Lass (AUS) (Snippets (AUS))
14
34.5
15/2
T: K T Myers
R: S K Macnab (67.5)
15/2
5m Showcasing (GB) x Sometimes (Montjeu (IRE))
Race 5 - Rat Tat Plate Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(11) Time: 1:05.06
Prizemoney: $10,000
1
1/2F
T: S A Sharrock
R: L J Allpress (55.5)
1/2F
2f Per Incanto (USA) x Cantsaymydadsname (Almutawakel (GB))
Winning siblings: Living The Dream,
2
0.8
5/1
T: J Benner and H Wynyard
R: C W Johnson (57.5)
5/1
2g Tavistock x Miss Danni (Keeper (AUS))
3
2.8
10/1
T: N J Auret
R: M Singh (52.5)
10/1
2f Bachelor Duke (USA) x Nibbler (AUS) (Snippets (AUS))
4
11.3
12/1
T: M P Breslin
R: R J Myers (55.5)
12/1
2f Alamosa x Calm Grove (Grosvenor )
5
13.6
20/1
T: Ms L Latta
R: M Tanaka (55.5)
20/1
2f Makfi (GB) x Potions (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
6
14.1
25/1
T: Ms L Latta
R: R J Hannam (55.5)
25/1
2f Alamosa x Platinum Zana (AUS) (Noverre (USA))
7
17.9
40/1
T: J Benner and H Wynyard
R: A Y Shin (51.5)
40/1
2f Niagara (AUS) x Goldmoor (Nadeem (AUS))
8
19.7
16/1
T: A R Fieldes
R: J Parkes (57.5)
16/1
2g Jakkalberry (IRE) x Sita (Bertolini (USA))
Race 6 - Irvines McGregor Grant Stpl (4000m)
Class: Steeple Track: Heavy(11) Time: 4:56.50
Prizemoney: $50,000
1
11/1
T: K T Myers
R: C M Studd (67)
11/1
9g Storm Creek (USA) x Opal Desire (The Commander )
Winning siblings: Blazing Opal, Kicknupastorm, Opal Creek,
2
1.3
9/2
T: Patrick Payne
R: S H Fannin (71)
9/2
11g Shinko King (IRE) x Ocean Princess (Prince Of Praise )
3
16.8
Shamal (7)
20/1
T: K M Duncan
R: H A McNeill (65)
20/1
7g Zabeel x Mistrale (Volksraad (GB))
4
17.6
15/2
T: S Ralph
R: J Seivwright (65)
15/2
9g China Cat (USA) x Melbourne Storm (El Moxie (USA))
5
20.4
8/1
T: P S Nelson
R: A N Kuru (65)
8/1
6
21.2
11/1
T: S L Brown
R: B R Lammas (65)
11/1
8g Colombia x Saveur (GB) (Ardross (IRE))
7
35.2
50/1
T: Danny Crozier
R: M R Cropp (65)
50/1
9g Fast 'n' Famous (AUS) x Hoku Heights (Spectrum (IRE))
8
36.2
6/1F
T: Ms G Temperton
R: D B Jensen (66)
6/1F
10g Ishiguru (USA) x Klassic (Pompeii Court (USA))
9
38.2
50/1
T: S C Beatson
R: G J Walsh (65)
50/1
8g King's Chapel (AUS) x Squawk (Pentire (GB))
10
57.0
15/8
T: R M Connors
R: I A Lupton (70)
15/8
8g Yamanin Vital x Vaguely Famous (Famous Star (GB))
Race 7 - Jennian Homes Wellington Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(11) Time: 1:36.57
Prizemoney: $10,000
1
40/1
T: I G Wyeth
R: D L Turner (56.5)
40/1
3f Zed x Isabel Castile (Lord Ballina (AUS))
2
0.5
12/1
T: K W Marshment
R: L J Allpress (56.5)
12/1
4m Hinchinbrook (AUS) x Luscilla (Entrepreneur (GB))
3
2.5
4/1F
T: F J Auret
R: J Parkes (58.5)
4/1F
6g Pentire (GB) x Besty Coup (Justice Prevails (AUS))
4
4.5
11/2
T: S A Sharrock
R: Timothy Johnson (56.5)
11/2
5g Brilliance (USA) x Roscommon (O'Reilly )
5
5.0
8/1
T: J Benner and H Wynyard
R: C W Johnson (58.5)
8/1
3g Azamour (IRE) x Twin Soul (IRE) (Singspiel (IRE))
6
5.8
40/1
T: Ms E Rennie
R: C Waddell (52.5)
40/1
5m Handsome Ransom (AUS) x Hot Sista (Al Akbar (AUS))
7
7.6
40/1
T: F Stammers
R: A Y Shin (52.5)
40/1
5m Makfi (GB) x Victim Of Love (Pentire (GB))
8
8.1
8/1
T: Ms S Dougan
R: M J McNelis (54.5)
8/1
5g Raise The Flag (GB) x Sea Maid (Don Tristram )
9
10.6
8/1
T: G S Andrew
R: S J Macnab (56.5)
8/1
5g Zed x Go Annie Go (Racing Is Fun (USA))
10
18.1
11/2
T: M P Breslin
R: D A Hirini (54.5)
11/2
4m Road To Rock (AUS) x Tradleia (Traditionally (USA))
11
20.1
12/1
T: Ms K A Little
R: M Singh (53.5)
12/1
3f Fully Fledged x The King And I (His Royal Highness )
12
33.6
50/1
T: Ms E Rennie
R: C L O'Beirne (53.5)
50/1
4m Handsome Ransom (AUS) x Divine Messenger (Bachelor Duke (USA))
13
35.6
10/1
T: Ms L Latta
R: R J Hannam (56.5)
10/1
3f Darci Brahma x Snipza Gold (Pins (AUS))
Race 8 - In Memory Of Lyn Stent (Bm75) (1400m)
Class: Benchmark 75 Track: Heavy(11) Time: 1:34.80
Prizemoney: $25,000
1
8/1
T: Ms K Buttimore
R: C Waddell (52)
8/1
8g Cecconi (AUS) x Blessing (Sir Tristram (IRE))
Winning siblings: Beau Ideal, Beauty Success,
2
2.5
12/1
T: K T Myers
R: L J Allpress (59)
12/1
7g Keeper (AUS) x American Cash (USA) (American Chance (USA))
3
7.8
13/4
T: A M Clement
R: M J McNelis (54)
13/4
6m Thano (ARG) x Danceonthemoon (Victory Dance (IRE))
4
8.6
5/1F
T: Ms L Latta
R: R J Hannam (55.5)
5/1F
3g Rock 'n' Pop (AUS) x Island Time (Al Akbar (AUS))
5
9.1
Finn (2)
7/1
T: A R Macgregor
R: Timothy Johnson (56.5)
7/1
6g Le Bec Fin x Rosetta Stone (Pat's Victory (USA))
6
14.6
10/1
T: Ms D J Parry
R: M Tanaka (55)
10/1
7
15.6
30/1
T: F Stammers
R: C W Johnson (54)
30/1
6m Nom Du Jeu x Bubble Act (AUS) (Snowland (AUS))
8
17.6
Rene (3)
11/2
T: A R Campbell
R: M Singh (55)
11/2
4g Tavistock x Pink Opal (AUS) (Flying Spur (AUS))
9
23.6
Do Ya (9)
12/1
T: Ms K Lawrence
R: A Y Shin (51)
12/1
6m Howbaddouwantit (USA) x Miss Aquarius (Deputy Governor (USA))
10
29.6
10/1
T: Ms L Pickford
R: R J Myers (56.5)
10/1
5m Road To Rock (AUS) x Tickles (Montjeu (IRE))
Race 9 - Randwick Meats Hcp (1200m)
Class: Open Track: Heavy(11) Time: 1:16.85
Prizemoney: $35,000
1
11/8
T: M Baker and A Forsman
R: L J Allpress (54)
11/8
5m Iffraaj (GB) x Zenno Queen (Zenno Rob Roy (JPN))
Winning siblings: Codecracker, Indian Rani,
2
11.5
9/1
T: M P Breslin
R: C W Johnson (55)
9/1
7g Alamosa x Anca (Howbaddouwantit (USA))
3
13.0
20/1
T: S A Sharrock
R: D L Turner (55.5)
20/1
6g Darci Brahma x Bellaroof (Maroof (USA))
4
19.0
7/4F
T: Ms S Kay
R: R J Myers (60)
7/4F
5g Per Incanto (USA) x Our Shiraz (Nediym (IRE))
5
22.3
11/2
T: A R Campbell
R: J Parkes (59.5)
11/2
6g Tavistock x Shot At The Title (AUS) (Danehill (USA))
6
23.6
14/1
T: Ms L Latta
R: M Tanaka (54)
14/1
7
29.6
20/1
T: E Carson
R: R J Hannam (54)
20/1
7g Danfive (AUS) x Slaney Rose (Rosenkavalier )
Race 10 - Platinum Homes Taranaki (Bm75) (2100m)
Class: Benchmark 75 Track: Heavy(11) Time: 2:31.21
Prizemoney: $25,000
1
Wazuzu (9)
9/2
T: K T Myers
R: R J Myers (54.5)
9/2
5g Le Bec Fin x Breaker Dawn (Lord Ballina (AUS))
Winning siblings: Hampton's Gold, Orakei Korako,
2
0.2
8/1
T: Ms S Kay
R: C L O'Beirne (56)
8/1
5g Road To Rock (AUS) x Pensive (Pentire (GB))
3
3.2
Dez (2)
7/4F
T: S J Wilson
R: J Parkes (59.5)
7/4F
6g Zed x Black Falcon (Felix The Cat (USA))
4
7.0
14/1
T: K T Myers
R: S J Macnab (54.5)
14/1
5g Zed x Dont Kick My Float (Paris Opera (AUS))
5
7.5
Zartan (5)
15/1
T: Ms K A Little
R: M Singh (55.5)
15/1
8g Zed x Royal Pixie (Westminster )
6
18.0
Zedac (8)
13/2
T: F J Auret
R: L J Allpress (56)
13/2
6g Zed x Acira (Danasinga (AUS))
7
21.3
16/1
T: K W Marshment
R: C W Johnson (58.5)
16/1
8g Zed x Baha Men (Casual Lies (USA))
8
22.8
30/1
T: P S Nelson
R: A Y Shin (57.5)
30/1
9g Yamanin Vital x Allegation (Corrupt (USA))
9
49.6
11/1
T: K T Myers
R: Z W Moki (53.5)
11/1
4g Showcasing (GB) x Mangatete Miss (Stark South (USA))
10
50.1
10/1
T: A M Clement
R: R J Hannam (54)
10/1
6g Red Giant (USA) x Veda Em (Cape Cross (IRE))