Breednet Results

WANGARATTA - Sunday, March 3

Race 1 - Mason Park Funerals Mdn Plate (1170m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.25 (36.17)
Prizemoney: $35,000
1
9/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Jye McNeil (56)
9/4
3f Your Song x Madamesta (Estambul (ARG))
Winning siblings: Bullpit, She's Got Speed, Zephora,
2
0.2
9/10F
T: T Busuttin and N Young
R: Clayton Douglas (56.5)
9/10F
3
0.7
11/2
T: M S Hibbs
R: L Nolen (58)
11/2
3g Equiano (FR) x Final Stretch (Canny Lad )
4
1.4
60/1
T: C J Davis
R: Lachlan King (58.5)
60/1
5g Nicconi x Lady Briony (Bubble Gum Fellow (JPN))
5
3.7
4/1
T: K L Corstens
R: D W Stackhouse (58)
4/1
3g Al Maher x Top Billing (NZ) (Savabeel )
Race 2 - Gotafe Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:25.69 (35.84)
Prizemoney: $35,000
1
15/8F
T: Ms U Clarke
R: D W Stackhouse (58)
15/8F
3g Toorak Toff x Black Stockings (Danehill Dancer (IRE))
Winning siblings: Call Me Brad,
2
1.8
15/8F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: L Nolen (58)
15/8F
3g Testa Rossa x Lenny's Star (God's Own )
3
3.1
7/2
T: C Maher and D Eustace
R: Ms L J Meech (58)
7/2
3g Foxwedge x Ends Meet (NZ) (Anabaa (USA))
4
3.7
Yak (10)
12/1
T: Murray Johnson
R: J Keating (58)
12/1
5
5.7
16/1
T: J E and C Ledger
R: J Duffy (58)
16/1
3g Fiorente (IRE) x The Gorgon (Street Cry (IRE))
6
7.0
20/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (58)
20/1
3g Star Witness x Madam Redoute (Redoute's Choice )
7
9.2
12/1
T: B T Malanczyn
R: J Baldock (56.5)
12/1
8
11.0
Karas (1)
15/1
T: N E Loy
R: Ms N Beriman (58.5)
15/1
4g Casino Prince x Elyria (Geiger Counter (USA))
9
12.2
150/1
T: Ms K Murphy
R: Samuel Payne (58.5)
150/1
Race 3 - Greta West Stud Grand (Bm64) (2000m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 2:05.61 (36.63)
Prizemoney: $35,000
1
11/8F
T: Robert Hickmott
R: Jye McNeil (58.5)
11/8F
4g Pierro x Bliss Street (Flying Spur )
Winning siblings: Flying Bliss,
2
1.8
30/1
T: Ms B Simpson
R: Lachlan King (55)
30/1
3
3.6
14/1
T: Lesia Masnyj
R: W Egan (58)
14/1
5g Reward For Effort x Queens Grace (Last Tycoon (IRE))
4
3.7
6/1
T: Michael Huglin
R: Michael Poy (59)
6/1
7g Easy Choice x Triple Mocha (Rapid Man )
5
4.1
2/1
T: K J Fythe
R: Fred W Kersley (58.5)
2/1
7m Bramshaw x Swiss Storm (Kenvain )
6
5.6
15/1
T: J E and C Ledger
R: Zac Spain (55)
15/1
5g Reward For Effort x Limoncelli (Encosta De Lago )
7
13.6
11/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: D W Stackhouse (60.5)
11/2
5g Street Boss (USA) x Lady Liz (Intergaze )
Race 4 - Mulwala Waterski Club (Bm64) (1300m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:17.77 (37.06)
Prizemoney: $35,000
1
15/4
T: C Maher and D Eustace
R: Ms L J Meech (58.5)
15/4
3f Zoustar x Charleston Lady (GB) (Hurricane Run (IRE))
2
0.2
Do It (3)
4/1
T: D R Brideoake
R: A Mallyon (59)
4/1
3f Domesday x Melancolia (Hard Spun (USA))
3
1.5
9/2
T: D J McCarthy
R: D W Stackhouse (61.5)
9/2
4m Keep The Faith x Blaze The Turf (Blazing Sword )
4
1.6
8/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (58.5)
8/1
4m Magnus x Sinikka (Distant Music (USA))
5
2.9
Carano (8)
6/1
T: Joel Walton
R: Clayton Douglas (58)
6/1
4m High Chaparral (IRE) x Dalkeith (Encosta De Lago )
6
3.1
9/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: H Coffey (60)
9/1
7
4.8
5/2F
T: M S Hibbs
R: L Nolen (59)
5/2F
5m Magnus x Sandon's Dolly (King's Best (USA))
Race 5 - Beteasy Vobis Gold Eldorado (1300m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:17.42 (34.00)
Prizemoney: $100,000
1
Ashlor (4)
5/4
T: D J McCarthy
R: D W Stackhouse (60)
5/4
Winning siblings: Ashdam, Nicholls Court,
2
0.1
8/11F
T: Patrick Payne
R: W Egan (61)
8/11F
5g Turffontein x Greyhound (Kala Dancer (GB))
3
6.6
15/1
T: Kelvin Southey
R: Clayton Douglas (58)
15/1
5g Street Boss (USA) x Pedigree Pays (NZ) (I Conquer (NZ))
4
6.7
40/1
T: Stephen Theodore
R: Tahlia Hope (61)
40/1
5
6.9
66/1
T: Jarrod Robinson
R: J Baldock (60)
66/1
7g Dubleo (USA) x Curlew Queen (Kingston Rule (USA))
6
9.9
20/1
T: C D Widdison
R: N Souquet (61)
20/1
5g Mint Lane (USA) x Aseelah (Falbrav (IRE))
7
13.6
100/1
T: Dean Larsson
R: A Mallyon (58)
100/1
5g Lago Delight x Womby Princess (Lacryma Cristi (IRE))
8
15.9
100/1
T: D S Archard
R: Lee Smith (58)
100/1
7g Turffontein x Test Zone (Langfuhr (CAN))
Race 6 - Wangaratta Cup (2000m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 2:03.42 (36.50)
Prizemoney: $100,000
1
12/1
T: S P Gower
R: Zac Spain (54)
12/1
5g Fastnet Rock x Silent Heir (Sunday Silence (USA))
Winning siblings: Temeyez,
2
0.2
6/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: L Nolen (56)
6/1
6g Sir Percy (GB) x Ledahead (NZ) (Jugalug (NZ))
3
0.3
6/4F
T: Peter Gelagotis
R: D Dunn (59)
6/4F
6g Kodiac (GB) x Call Later (USA) (Gone West (USA))
4
2.5
5/1
T: Dane Smith
R: Fred W Kersley (54)
5/1
5g Authorized (IRE) x Gold Amber (NZ) (Gold Brose )
5
4.8
8/1
T: C Maher and D Eustace
R: Ms L J Meech (57)
8/1
6
5.0
80/1
T: E V Musgrove
R: D W Stackhouse (57)
80/1
6g More Than Ready (USA) x Diamond Cove (Octagonal (NZ))
7
5.7
25/1
T: D R Brideoake
R: A Mallyon (58.5)
25/1
8g Street Sense (USA) x Be My Person (Personal Flag (USA))
8
5.8
100/1
T: S S Cunningham
R: Lachlan King (54)
100/1
8g Naturalism (NZ) x Golden Flight (Danehill Dancer (IRE))
9
6.0
11/1
T: M M Laurie
R: J Duffy (54)
11/1
5m Savabeel x Royal Excess (Exceed And Excel )
10
6.1
9/1
T: C D Widdison
R: Jye McNeil (54)
9/1
5m Reset x Rich Ruby Red (Rubiton )
11
8.9
16/1
T: Robert Hickmott
R: Jacob Rule (57)
16/1
9h Teofilo (IRE) x Sharp Mode (USA) (Diesis (GB))
12
11.9
30/1
T: E V Musgrove
R: Ms N Beriman (54)
30/1
6g Cape Cross (IRE) x Tessa Reef (IRE) (Mark Of Esteem (IRE))
13
17.9
100/1
T: E V Musgrove
R: Michael Poy (54)
100/1
7g Alamosa (NZ) x Miss Daphne (NZ) (Diamond Express (NZ))
Race 7 - R.J. Hoysted Memorial (Bm64) (1590m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:36.52 (36.18)
Prizemoney: $35,000
1
3/1
T: T Busuttin and N Young
R: Ms L J Meech (59)
3/1
4g Commands x Marie Claire (NZ) (O'Reilly (NZ))
2
1.3
9/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (60)
9/1
4g Casino Prince x Thundarosa (Thunder Gulch (USA))
3
2.6
8/1
T: Ms H Powell
R: D W Stackhouse (58)
8/1
4m Bullet Train (GB) x Miss Percival (Dehere (USA))
4
2.7
2/1F
T: D R Brideoake
R: A Mallyon (59.5)
2/1F
5
4.6
13/2
T: Ms R Hoysted
R: Ms N Beriman (60.5)
13/2
5g Onemorenomore x Pirate Queen (Marauding (NZ))
6
4.7
9/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: L Nolen (58.5)
9/2
3g Excelebration (IRE) x Ohmy Dubai (Dubai Destination (USA))
7
5.4
12/1
T: Luke Oliver
R: Jye McNeil (58.5)
12/1
8g Dangerous x Tycoon Pet (Last Tycoon (IRE))
8
15.4
40/1
T: J E and C Ledger
R: J Duffy (57)
40/1
3g Lucas Cranach (GER) x Very Humorous (Happy Giggle )
Race 8 - Wangaratta Gateway Grand-Bm70 (1170m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:08.43 (35.01)
Prizemoney: $40,000
1
15/2
T: Mitchell Beer
R: Ms N Beriman (55)
15/2
3g Magnus x So Subtle (Rubiton )
2
2.0
6/4F
T: Russell Osborne
R: L Nolen (56)
6/4F
4m Moshe x Rubijay (NZ) (Private Call (USA))
3
2.8
Weapon (4)
2/1
T: T Busuttin and N Young
R: Clayton Douglas (59)
2/1
4g Written Tycoon x Gather (Octagonal (NZ))
4
4.0
14/1
T: Dane Smith
R: Fred W Kersley (58)
14/1
7g Bon Hoffa x Valentine's Gift (Ifrad (USA))
5
4.5
8/1
T: C Maher and D Eustace
R: H Coffey (60)
8/1
5g Purrealist x Gimme Ago (Lion Cavern (USA))
6
6.0
7/1
T: Ms U Clarke
R: D W Stackhouse (58.5)
7/1
8g Azevedo x Prima Cavallo (Last Tycoon (IRE))
7
16.0
25/1
T: C J Davis
R: Lachlan King (56)
25/1
6m Redente x She's Just Ace (El Moxie (USA))