Breednet Results

WANGARATTA - Wednesday, April 24

Race 1 - Insite R/Estate Wangaratta Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:26.31
Prizemoney: $23,000
1
11/4
T: J E and C Ledger
R: D W Stackhouse (57.5)
11/4
3f So You Think (NZ) x Chandon Rose (Flying Spur )
2
0.4
10/1
T: S A Dwyer
R: J Keating (57.5)
10/1
3f Redwood (GB) x Gracious Curves (NZ) (Generous (IRE))
3
2.7
6/1
T: Mitchell Freedman
R: Jarrod Fry (57.5)
6/1
3f Al Maher x What A Beauty (Octagonal (NZ))
4
2.7
4/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: B McDougall (57.5)
4/1
3f Sebring x Nicodora (Stratum )
5
4.0
40/1
T: Ms H Powell
R: J Baldock (58)
40/1
6
4.2
Gossip (5)
5/4F
T: M Ellerton and S Zahra
R: Damien Thornton (57.5)
5/4F
3f Written Tycoon x Party Talk (Hard Spun (USA))
7
6.4
100/1
T: G W Egan
R: Logan McNeil (54)
100/1
4m Big Brown (USA) x Suream (More Than Ready (USA))
8
7.2
100/1
T: J H Taylor
R: Ms A Masters (57.5)
100/1
3f Swift Alliance x Waratah Way (Mithrandir )
9
8.7
20/1
T: C Maher and D Eustace
R: H Coffey (57.5)
20/1
3f Ocean Park (NZ) x Saddle (NZ) (O'Reilly (NZ))
Race 2 - Ovens Valley Mp T McCurdy Mdn (2000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 2:10.79
Prizemoney: $23,000
1
6/4F
T: Patrick Keane
R: B Park (56)
6/4F
3f Savabeel x O'Gio (O'Reilly (NZ))
Winning siblings: Babiche,
2
2.5
25/1
T: C D Widdison
R: C A Robertson (56)
25/1
3f Pierro x Avionics (Flying Spur )
3
3.5
7/1
T: N D Parnham
R: Damien Thornton (58)
7/1
3g Reliable Man (GB) x Rossita (NZ) (High Chaparral (IRE))
4
5.0
25/1
T: David and Coral Feek
R: Jarrod Fry (56)
25/1
3f Reliable Man (GB) x Black Cat (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
5
5.1
7/2
T: Andrew Noblet
R: D W Stackhouse (58)
7/2
6
5.8
20/1
T: Jarrod Robinson
R: J Baldock (56.5)
20/1
5m Anacheeva x Star Jeune (Jeune (GB))
7
5.9
14/1
T: M J Enright
R: J Keating (58)
14/1
3g Cape Blanco (IRE) x Belle Chantecler (NZ) (Redoute's Choice )
8
8.4
10/1
T: M A Kavanagh
R: H Coffey (58)
10/1
3g Americain (USA) x Chausson Dore (IRE) (Hawk Wing (USA))
9
9.7
150/1
T: Ted Grogan
R: Zac Spain (58.5)
150/1
5g Dylan Thomas (IRE) x Glitterati (GB) (Observatory (USA))
10
22.7
9/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: B McDougall (58)
9/2
3g Pierro x Chinamora (Danehill Dancer (IRE))
Race 3 - Ovens Ford Wangaratta Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:05.74
Prizemoney: $23,000
1
3/1F
T: Sylvia Thompson
R: B McDougall (58)
3/1F
3g Redente x Lujaway (Intergaze )
2
1.5
7/2
T: Richard Laming
R: Damien Thornton (58)
7/2
3c Alamosa (NZ) x Talista (NZ) (Snippets )
3
3.5
7/1
T: V T Nolen
R: C A Robertson (56)
7/1
3f Magnus x Missy Memoirs (Rubiton )
4
4.7
Ashrad (3)
7/2
T: D J McCarthy
R: D W Stackhouse (58)
7/2
3g Bel Esprit x Allurement (NZ) (Encosta De Lago )
5
7.7
60/1
T: G W Egan
R: Jarrod Fry (56)
60/1
3f Kaphero x Flight Plume (King Of Kings (IRE))
6
9.7
16/1
T: Glen Baker
R: H Coffey (56)
16/1
7
9.8
10/1
T: J E and C Ledger
R: J Duffy (56.5)
10/1
8
10.8
20/1
T: J E and C Ledger
R: Jacob Rule (56)
20/1
3f Moshe x Sun 'n' Soda (Desert Sun (GB))
9
12.1
12/1
T: Ms M Jones
R: Ms R Prest (56.5)
12/1
4g Stryker x Centarena (NZ) (Centaine )
10
16.1
60/1
T: Ms R Hoysted
R: Lachlan King (56)
60/1
3f Sidereus x Charming Grace (Encosta De Lago )
11
16.4
12/1
T: Ms D Scott
R: Ms A Masters (58.5)
12/1
5g Bianconi (USA) x Broker's Destiny (Danzig Connection (USA))
12
22.4
66/1
T: J E and C Ledger
R: Michael Poy (56)
66/1
3f Kaphero x Handsfree Lass (Statue Of Liberty (USA))
13
28.4
80/1
T: D L McCrohan
R: Zac Spain (56.5)
80/1
4m Strategic x Glorious Spirit (Hold That Tiger (USA))
14
29.1
80/1
T: S S Cunningham
R: R Beattie (58)
80/1
3g Felix The Cat (USA) x Fraabreeze (Fraar (USA))
Race 4 - Mitta Valley Beef Mdn Plate (1590m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:38.82
Prizemoney: $23,000
1
10/9F
T: M D Moroney
R: Damien Thornton (58)
10/9F
3g Lucas Cranach (GER) x Cross Dancer (Citidancer (IRE))
Winning siblings: Beenadancer, Bianmick, Marrakai, So Able,
2
3.3
9/1
T: Jarrod Robinson
R: J Baldock (58)
9/1
3g Moshe x Shanghai Dancer (More Than Ready (USA))
3
3.5
9/2
T: Nick Ryan
R: B Park (56)
9/2
3f Myboycharlie (IRE) x Brangaine (Desert Prince (IRE))
4
9.4
8/1
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (58)
8/1
3g Toorak Toff x Love Somebody (Fastnet Rock )
5
10.7
5/1
T: C Maher and D Eustace
R: H Coffey (56)
5/1
3f Mawingo (GER) x Jacquesson (NZ) (Zabeel (NZ))
6
14.4
30/1
T: Patrick Payne
R: W Egan (58.5)
30/1
7
16.9
66/1
T: C Maher and D Eustace
R: Michael Poy (56.5)
66/1
4m Redwood (GB) x Dunbarton (Encosta De Lago )
8
17.1
10/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: B McDougall (56)
10/1
3f Savabeel x Tempo Manor (General Nediym )
9
17.3
30/1
T: Ms A Macpherson
R: J Benbow (58.5)
30/1
6g Savabeel x Street Princess (Keltrice )
10
27.3
150/1
T: Jamie Scott
R: M Aitken (56)
150/1
3f Zacinto (GB) x Kalosa (NZ) (Golan (IRE))
11
35.3
150/1
T: J E and C Ledger
R: J Duffy (58)
150/1
3g Americain (USA) x Paris Secrets (Flying Spur )
Race 5 - McGregor Machinery (Bm64) (1590m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(5) Time: 1:40.27
Prizemoney: $22,000
1
7/4F
T: M D Moroney
R: Damien Thornton (57)
7/4F
4g Street Boss (USA) x Absorb (Redoute's Choice )
2
2.3
15/2
T: John McArdle
R: Alana Kelly (55)
15/2
4m Snitzel x Maneater (Belong To Me (USA))
3
3.1
7/1
T: Patrick Keane
R: J Duffy (54)
7/1
4
3.2
7/4
T: Mitchell Freedman
R: Jarrod Fry (57.5)
7/4
4g Commands x Queenera (Grandera (IRE))
5
3.4
11/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: B McDougall (60.5)
11/1
7g Akhenaton x Rio Rose (Protos (USA))
6
11.4
16/1
T: J A Fraser
R: Ms A Bryan (56.5)
16/1
7g Keep The Faith x Route Sixty Six (NZ) (Redoute's Choice )
7
12.1
25/1
T: David and Coral Feek
R: Lachlan King (55.5)
25/1
5g Zoffany (IRE) x Lake Alexandrina (Bluebird (USA))
8
16.1
16/1
T: Ted Grogan
R: Zac Spain (54)
16/1
4m Jungle Ruler x Olivia's Dream (Kenny's Best Pal )
Race 6 - Burder Ag Attachments Hcp (C1) (1170m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:10.25
Prizemoney: $22,000
1
5/4F
T: Patrick Payne
R: W Egan (60)
5/4F
3g Pins x Our Shakira (NZ) (Cullen )
Winning siblings: Burwood, Emilio, Maranello, San Siro,
2
0.8
11/1
T: Nick Ryan
R: B Park (59.5)
11/1
3
1.6
Peddler (13)
40/1
T: Andrew Noblet
R: D W Stackhouse (58)
40/1
4g Bullbars x Orutan (NZ) (Pins )
4
1.7
En Aval (12)
10/1
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (58)
10/1
3f Toorak Toff x En Amont (NZ) (Elnadim (USA))
5
2.3
Octane (7)
15/4
T: C Maher and D Eustace
R: H Coffey (59)
15/4
3g I Am Invincible x Soorena (Encosta De Lago )
6
3.6
10/1
T: E W Nichols
R: C A Robertson (59.5)
10/1
3g Turffontein x Oamaru Rose (Oamaru Force )
7
6.3
20/1
T: Mitchell Beer
R: Ms C Gravener (53.5)
20/1
3f Written Tycoon x Puppet Show (Rory's Jester )
8
7.8
9/1
T: K F Hanley
R: J Duffy (59.5)
9/1
4g Skilled x Dry Shagny (Shagny (USA))
9
8.1
Mankell (10)
40/1
T: J E and C Ledger
R: M Aitken (58.5)
40/1
3g Magnus x Midnight Blues (Distant Music (USA))
10
8.9
50/1
T: J P Salanitri
R: Jacob Rule (58.5)
50/1
3g Equiano (FR) x Ryvnine (USA) (Broad Brush (USA))
11
10.1
100/1
T: Ms A Macpherson
R: J Baldock (57.5)
100/1
4g Bernardini (USA) x Boredom (Ad Valorem (USA))
12
11.9
16/1
T: Adrian Corboy
R: B McDougall (59.5)
16/1
4g Casino Prince x Redance (Redoute's Choice )
13
12.6
150/1
T: G W Egan
R: Jarrod Fry (58)
150/1
4g Strategic Maneuver x Angel Of Prussia (King Of Prussia )
300
0.0
40/1
T: Joel Walton
R: Lachlan King (58.5)
40/1
4g Helmet x Tricolore (Encosta De Lago )
Race 7 - Beteasy (Bm64) (1100m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(5) Time: 1:06.09
Prizemoney: $22,000
1
7/1
T: C Maher and D Eustace
R: H Coffey (56)
7/1
3f Choisir x Trilione (Lion Heart (USA))
2
0.2
20/1
T: D J McCarthy
R: D W Stackhouse (59.5)
20/1
4m Keep The Faith x Blaze The Turf (Blazing Sword )
3
1.5
15/8F
T: Anthony Freedman
R: Alana Kelly (55)
15/8F
3f Artie Schiller (USA) x Inthenameofliberty (Statue Of Liberty (USA))
4
2.2
9/4
T: G A Osborne
R: B McDougall (59)
9/4
4g Turffontein x Southern Tip (Rock Of Gibraltar (IRE))
5
2.7
30/1
T: E W Nichols
R: C A Robertson (57)
30/1
5g Turffontein x Why Bother (Ladoni (GB))
6
3.2
Gojazz (11)
30/1
T: S S Cunningham
R: Lachlan King (54.5)
30/1
6g Gonski x Shamrock Jazz (Almurtajaz (NZ))
7
3.6
9/1
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (58)
9/1
3f Reward For Effort x Kobe Queen (Fusaichi Pegasus (USA))
8
4.0
6/1
T: Matthew McCudden
R: Jack Hill (59)
6/1
3g Street Boss (USA) x Belaura (Bel Esprit )
9
7.2
80/1
T: K F Hanley
R: J Mallyon (54)
80/1
10
8.2
16/1
T: Mitchell Beer
R: Ms C Gravener (58.5)
16/1
7g Danfive x Hoot N' Holler (NZ) (Kashani (USA))
11
9.5
30/1
T: J P Salanitri
R: Jacob Rule (58.5)
30/1
4g Sepoy x Pottery (Choisir )
Race 8 - Your Everyday Gourmet (Bm58) (1300m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 1:19.96
Prizemoney: $22,000
1
6/1
T: M J Enright
R: J Keating (60)
6/1
6g Golden Snake (USA) x Girl On A Swing (Celtic Swing (GB))
2
0.4
11/1
T: C Maher and D Eustace
R: H Coffey (61)
11/1
5g Bullbars x Amazing Spirit (NZ) (Montjeu (IRE))
3
0.6
13/4F
T: Ms D Scott
R: D W Stackhouse (60.5)
13/4F
5g Primus x Cajo Kellila (Mister C. (USA))
4
1.1
11/2
T: R D Griffiths
R: Jarrod Fry (60)
11/2
5
4.6
30/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (57.5)
30/1
3g Bel Esprit x Wall Of Sound (Spectrum (IRE))
6
5.0
11/1
T: J G Sargent
R: Ms A Bryan (59)
11/1
3g Kuroshio x Repour (Reset )
7
6.0
40/1
T: V T Nolen
R: J Duffy (58.5)
40/1
5m Dick Turpin (IRE) x Lamellar (Grand Lodge (USA))
8
6.1
12/1
T: G W Egan
R: Logan McNeil (56)
12/1
4g Ilovethiscity x Zero Ice (Danzero )
9
6.2
6/1
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (58.5)
6/1
4m Toorak Toff x Foreverclever (NZ) (No Excuse Needed (GB))
10
6.3
8/1
T: P Gorman
R: C A Robertson (61)
8/1
5g Canford Cliffs (IRE) x Sorenstam (Encosta De Lago )
11
12.3
30/1
T: G W Egan
R: Lachlan King (58)
30/1
12
15.0
7/1
T: S S Cunningham
R: B McDougall (59.5)
7/1
7g Keep The Faith x Miss Jago (Exceed And Excel )