Breednet Results

WARREN - Saturday, March 17

Race 1 - Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Firm(2) Time: 0:58.64
Prizemoney: $10,000
1
11/2
T: H W Marsden
R: G M Ryan (56.5)
11/2
3f Poet's Voice (GB) x Hewayaat (Red Ransom (USA))
Winning siblings: Epplause, My Certain,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
10/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (57)
10/1
4m Moshe x Miss Chief (Keffelstein )
3
1.2
15/1
T: Kylie Kennedy
R: A Cavallo (57)
15/1
4
5.1
5/1
T: R C Robb
R: Kaylee Kirkwood (55)
5/1
3f Supreme Class x Belfast Babe (Celtic Swing (GB))
5
5.4
30/1
T: M R Mulholland
R: Ms K Bell-Pitomac (54.5)
30/1
3f Trusting x Haughty (Viscount )
6
5.5
60/1
T: Bryan Dixon
R: Adam Spinks (55.5)
60/1
7m Soldier's Tale (USA) x Lushes (Perugino (USA))
7
6.9
100/1
T: Lindsey Kennedy
R: Shane Arnold (57)
100/1
5m Mosayter (USA) x Go Tango (Rhythm (USA))
8
7.4
8/11F
T: L C Morgan
R: Joshua Oliver (57)
8/11F
5m Ad Valorem (USA) x Proud And Ready (More Than Ready (USA))
9
9.5
100/1
T: Dar Lunn
R: Ms L G Henry (59)
100/1
5g Pendragon (NZ) x Miss Havik (Danbird )
10
12.1
16/1
T: C Lundholm
R: Michael Hackett (57)
16/1
11
15.9
150/1
T: G J Watts
R: A Banks (59)
150/1
5g Recapitalize x La Gautier (Viscount )
12
24.5
100/1
T: Peter W Stanley
R: K Dunbar (59)
100/1
Race 2 - (Bm50) (1200m)
Class: Benchmark 50 Track: Firm(2) Time: 1:10.79
Prizemoney: $10,000
1
7/4F
T: C Lundholm
R: Michael Hackett (59)
7/4F
Winning siblings: Justa Jillaroo,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/1
T: Michael Plummer
R: Katelyn Jenkinson (53)
5/1
5g Magic Albert x Elcarim (Brief Truce (USA))
3
1.3
8/1
T: Brett Thompson
R: J Pracey-Holmes (61.5)
8/1
4g Zariz x Chatterchic (Marechal )
4
1.4
9/2
T: Brett Thompson
R: G M Ryan (60.5)
9/2
6g Excellent Art (GB) x Run Bella Run (More Than Ready (USA))
5
6.3
20/1
T: Ms K McCarroll
R: Ms K Bell-Pitomac (59)
20/1
7g Hurricane Sky x Greta Bridge (Blackfriars )
6
8.2
7/2
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (59.5)
7/2
4g Bushranger (IRE) x Our Mariela (Palace Music (USA))
7
9.5
Lien (7)
30/1
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (54)
30/1
8
10.1
Moralto (12)
50/1
T: Connie Greig
R: A Cavallo (54)
50/1
6m High Chaparral (IRE) x Morwell (Royal Academy (USA))
9
10.7
12/1
T: W Collison
R: Kaylee Kirkwood (56.5)
12/1
10
10.8
100/1
T: G D Lunn
R: Adam Spinks (54)
100/1
7m Kempinsky x Rain In Settain (Torrential (USA))
11
16.8
40/1
T: Bryan Dixon
R: Paul Payne (57.5)
40/1
6g Raheeb x Cosmic Safari (Tale Of The Cat (USA))
Race 3 - Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Firm(2) Time: 1:23.92
Prizemoney: $10,000
1
10/1
T: G D Lunn
R: K Dunbar (56)
10/1
3f Toorak Toff x Plans (Strategic )
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
40/1
T: Lee Lunn
R: Billy Cray (56)
40/1
5m Snapy Halo (ARG) x Tully Lea (NZ) (Senor Pete (USA))
3
1.7
30/1
T: R Caton
R: Ms K Chater (56)
30/1
4m Skilled x Miss Lindy (Langfuhr (CAN))
4
2.0
9/2
T: Michael Plummer
R: Katelyn Jenkinson (53)
9/2
5m Husson (ARG) x Codify (Strategic )
5
2.3
7/2
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (56.5)
7/2
6
6.8
20/1
T: S C Jones
R: Shane Arnold (56.5)
20/1
4g O'Reilly (NZ) x Destined (GB) (Danehill (USA))
7
8.8
10/9F
T: Brett Thompson
R: G M Ryan (56)
10/9F
3f Nicconi x Hennessy Bay (Half Hennessy )
8
9.7
80/1
T: Bryan Dixon
R: Adam Spinks (57.5)
80/1
4g Wanted x Ryvnine (USA) (Broad Brush (USA))
9
11.6
11/1
T: Bryan Dixon
R: Ms L G Henry (56)
11/1
4m Walking Or Dancing (NZ) x Saldiym (General Nediym )
10
15.5
100/1
T: M J Lunn
R: Paul Payne (56)
100/1
6m Supreme Class x Brisk Lynn (Sir Laurence (NZ))
11
17.0
66/1
T: G D Lunn
R: A Cavallo (56)
66/1
3f Congrats (USA) x Babassu (Desert King (IRE))
12
27.8
100/1
T: G L Bignell
R: A Banks (56)
100/1
6g Good Journey (USA) x Kayzarana (IRE) (Generous (IRE))
Race 4 - Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Firm(2) Time: 1:23.40
Prizemoney: $10,000
1
1/1F
T: Lindsey Kennedy
R: G M Ryan (60.5)
1/1F
5g Domesday x Bella Stella (Danehill (USA))
This nick: 12 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
1.0
7/2
T: R C Robb
R: Michael Hackett (59.5)
7/2
3g Shellscrape x Camp Dawn (Genuine (JPN))
3
2.8
11/1
T: Brett Thompson
R: Ms L G Henry (54.5)
11/1
6g Intergaze x Lady Coss (Youthful Legs (USA))
4
4.4
8/1
T: G D Lunn
R: K Dunbar (54.5)
8/1
3f Ilovethiscity x Tan Tat Elle (Elvstroem )
5
4.6
40/1
T: Joseph Hodgson
R: Kaylee Kirkwood (52.5)
40/1
7m Dubai's Choice x She's So Okka (Peintre Celebre (USA))
6
6.4
100/1
T: Ms W Baker
R: Ms T Jeffries (54)
100/1
7
7.1
10/1
T: B N Molloy
R: Shane Arnold (59)
10/1
4g Lonhro x Purple Groove (NZ) (Rhythm (USA))
8
7.6
16/1
T: Brett Thompson
R: J Pracey-Holmes (54)
16/1
4m Al Maher x Dolphinima (Dolphin Street (FR))
9
8.7
10/1
T: G D Lunn
R: Adam Spinks (52.5)
10/1
10
9.7
80/1
T: Matthew Dunn
R: A Cavallo (54)
80/1
4m Myboycharlie (IRE) x Willingani (More Than Ready (USA))
11
10.6
150/1
T: M J Lunn
R: Paul Payne (54)
150/1
5m Daliapour (IRE) x Southern Beauty (Charge Forward )
12
13.6
Lens (12)
100/1
T: Michael Loftus
R: Ms K Bell-Pitomac (53)
100/1
6g Dreamscape x Edgy (Racer's Edge )
Race 5 - (Bm55) (1600m)
Class: Benchmark 55 Track: Firm(2) Time: 1:36.49
Prizemoney: $10,000
1
12/1
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (55)
12/1
7m God's Own x Marjorie (Langfuhr (CAN))
Winning siblings: Gentle Breeze, The Houseman,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/2
T: Connie Greig
R: A Cavallo (54)
15/2
9m Stratum x Fly Butterfly (USA) (Deputy Minister (CAN))
3
0.6
11/2
T: C W Hodgson
R: Vad Bolozhinskyi (54.5)
11/2
5m Tickets x Fleur De Lion (Tale Of The Cat (USA))
4
1.3
4/1F
T: Ms G Williams
R: Ms K Bell-Pitomac (59)
4/1F
6g Authorized (IRE) x Beautiful Dapper (Beautiful Crown (USA))
5
1.9
10/1
T: Connie Greig
R: Kaylee Kirkwood (52.5)
10/1
6m Haradasun x Barberton (Flying Spur )
6
4.4
8/1
T: W Collison
R: G M Ryan (58)
8/1
5g Domesday x Biru Lang (USA) (Pine Bluff (USA))
7
4.9
4/1F
T: G D Lunn
R: K Dunbar (55)
4/1F
7m Astronomer Royal (USA) x Cuban Girl (Hemingway (IRE))
8
5.4
20/1
T: G D Lunn
R: Katelyn Jenkinson (53)
20/1
7m Haradasun x Royal Emerger (Flying Spur )
9
7.0
5/1
T: Bryan Dixon
R: Adam Spinks (53.5)
5/1
8g Zariz x Selma (Thunder Gulch (USA))
10
8.2
60/1
T: Brett Thompson
R: Ms L G Henry (55.5)
60/1
5m Hidden Dragon x Huka (NZ) (Volksraad (GB))
11
12.0
15/1
T: S J Dixon
R: J Pracey-Holmes (54.5)
15/1
Race 6 - Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Firm(2) Time: 0:57.50
Prizemoney: $10,000
1
6/1
T: Ms G Williams
R: Ms K Bell-Pitomac (53)
6/1
5g Intergaze x Fairy Tough (Dane Supreme )
Winning siblings: Fairy Fragments, Pixie Gaze,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
3/1F
T: W Collison
R: K Dunbar (56.5)
3/1F
4g Snippetson x Scarlet Jeune (Jeune (GB))
3
1.0
5/1
T: Lee Lunn
R: Billy Cray (54.5)
5/1
5g Excites x Heart Of Ishtar (Lion Heart (USA))
4
1.2
6/1
T: Connie Greig
R: A Cavallo (54.5)
6/1
5m Danewin x Ausbred Rose (Hussonet (USA))
5
4.2
12/1
T: R C Robb
R: Kaylee Kirkwood (56.5)
12/1
5g Testa Rossa x Lyrics (Bluebird (USA))
6
4.3
13/2
T: R C Robb
R: G M Ryan (61)
13/2
5g All American x Do Gooda (NZ) (Generous (IRE))
7
4.8
12/1
T: Lindsey Kennedy
R: Vad Bolozhinskyi (54)
12/1
5m Dane Shadow x Quipster (Snippets )
8
6.0
11/1
T: Michael Plummer
R: Katelyn Jenkinson (55)
11/1
9
7.0
30/1
T: A M Molloy
R: Ms K Chater (54)
30/1
5m Good Journey (USA) x Becoming Roman (Perugino (USA))
10
8.2
15/1
T: G L Bignell
R: A Banks (58)
15/1
11
8.9
20/1
T: Bryan Dixon
R: Ms A Stanley (50)
20/1
7g Hidden Dragon x Gallant Concept (NZ) (Without Fear (FR))
12
10.0
100/1
T: Adam Vine
R: Ms T Jeffries (54)
100/1
7m Hidden Dragon x Got The Bod (Frisco View (USA))