Breednet Results

WARWICK FARM - Saturday, September 8

Race 1 - Paul Noble Mile (Bm76) (1600m)
Class: Benchmark 76 Track: Good Time: 1:36.43 (35.87)
Prizemoney: $85,000
1
4/13F
T: Ms G Waterhouse
R: N Rawiller (59)
4/13F
4g Redoute's Choice x Strawberry Girl (Strawberry Road )
2
1.5
6/1
T: G H Walter
R: J Penza (55.5)
6/1
5g Galileo x La La Land (Last Tycoon )
3
1.8
30/1
T: C J Waller
R: J Bowman (59)
30/1
5g Savabeel x Soleil Etoile (Star Way )
4
3.7
11/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (58.5)
11/1
4h Lonhro x Roedean (Flying Spur )
5
5.4
16/1
T: David Vandyke
R: J Ford (58)
16/1
6g Johar x So There (Kaapstad )
6
5.5
200/1
T: R J Price
R: Ms K O'Hara (56)
200/1
9g Dangerous x Red Ivory (Ivory Way )
7
7.1
30/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (53)
30/1
3c Street Sense x Stippled (Redoute's Choice )
Race 2 - Australian Turf Club (Bm80) (2400m)
Class: Benchmark 80 Track: Good Time: 2:30.58 (36.52)
Prizemoney: $85,000
1
8/1
T: Ms G Waterhouse
R: Tommy Berry (58)
8/1
5g O'Reilly x Jabeske (Prized )
2
0.8
6/1
T: C J Waller
R: J Bowman (57.5)
6/1
5g Dynaformer x Barzah (Darshaan )
3
0.5
12/1
T: C J Waller
R: B Shinn (56)
12/1
6m Encosta De Lago x My Moccasin (Belong To Me )
4
1.8
Sables (3)
7/2
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (57.5)
7/2
4
1.8
5/1
T: David Payne
R: B Avdulla (54)
5/1
6
3.2
66/1
T: B K Cross
R: Ms K O'Hara (54)
66/1
7
3.4
30/1
T: K J Callaughan
R: B Spriggs (52.5)
30/1
8
6.1
Cisco (9)
9/1
T: G H Walter
R: P Robl (54)
9/1
5g Pentire x Auburnlee (Noted )
9
7.4
7/2F
T: M C Kent
R: N Rawiller (57)
7/2F
5g Golan x Milly Molly (Montjeu )
Race 3 - Jim Beam (Bm80) (1300m)
Class: Benchmark 80 Track: Good Time: 1:17.38 (35.69)
Prizemoney: $85,000
1
Upshot (8)
1/1F
T: Joseph Pride
R: J Bowman (55.5)
1/1F
4g Stratum x Reshoot (Mossman )
Winning siblings: Imagery, Shotacross The Bow,
2
0.4
9/4
T: John Thompson
R: B Spriggs (55)
9/4
3
0.8
6/1
T: C J Waller
R: J B McDonald (56.5)
6/1
5g Stravinsky x Love Her To Bits (Gold Brose )
4
1.1
30/1
T: G Portelli
R: J Byrne (57)
30/1
9g O'Reilly x Ungaro (Centaine )
5
1.9
50/1
T: C J Waller
R: B Shinn (55.5)
50/1
4g Danewin x Salameh (Secret Savings )
6
3.1
Rapidus (10)
66/1
T: J B Cummings
R: P Robl (54)
66/1
4h Darci Brahma x Rivertaine (Centaine )
7
4.6
8/1
T: M P Tubman
R: B Avdulla (58)
8/1
8
7.5
Tindal (4)
66/1
T: Ms W Roche
R: J Penza (57)
66/1
7g Testa Rossa x Indian Spice (Marauding )
Race 4 - Ming Dynasty Qlty (1400m) LR
Class: Quality Track: Good Time: 1:23.42 (35.36)
Prizemoney: $100,000
1
Tatra (3)
4/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (58.5)
4/1
3c Hussonet x Slovakia (Danzig )
Winning siblings: Benovsky, Gravettian, Moravany, Unify,
2
0.1
16/1
T: Peter Snowden
R: P Robl (55.5)
16/1
3g Commands x More Haste (Brief Truce )
3
1.3
12/1
T: David Payne
R: N Rawiller (56)
12/1
4
1.5
Rowie (7)
30/1
T: Paul Messara
R: Ms K O'Hara (54)
30/1
3c Flying Spur x Tazkara (Sinndar )
5
1.6
5/2F
T: Ms G Waterhouse
R: Tommy Berry (54)
5/2F
3c More Than Ready x Yarralumla (Grand Lodge )
6
3.4
7/2
T: G H Walter
R: B Shinn (58.5)
7/2
3c Bernardini x Johan's Toy (Johan Cruyff )
7
3.7
30/1
T: John Thompson
R: J Byrne (54)
30/1
3c Casino Prince x Jambu (Ocean Of Wisdom )
8
3.8
Limes (2)
13/2
T: Peter Snowden
R: J Parr (58.5)
13/2
3c Commands x Rum Cruise (Canny Lad )
9
5.3
10/1
T: J G Sargent
R: J B McDonald (59)
10/1
3g Shaft x Adaptable Lass (Marauding )
10
5.8
100/1
T: John Thompson
R: J A Cassidy (54)
100/1
3c Casino Prince x Spring Spirit (Southern Halo )
11
8.5
Hamacho (11)
25/1
T: T Busuttin and N Young
R: B Avdulla (54)
25/1
3g Red Ransom x La Banca (Grosvenor )
Race 5 - Chelmsford Stakes (1600m) Gr2
Class: Open Track: Good Time: 1:36.24 (35.63)
Prizemoney: $175,000
1
15/2
T: C J Waller
R: J Bowman (59)
15/2
9g Mujahid x Graceful Lily (Dr. Grace )
2
0.8
9/4F
T: G M Begg
R: J B McDonald (57)
9/4F
5m Dubawi x Secret Illusion (Secret Savings )
3
2.3
7/2
T: David Vandyke
R: P Robl (59)
7/2
6g Commands x Verse (Quest For Fame )
4
3.4
7/1
T: G Portelli
R: J Ford (59)
7/1
5g Pins x Ungaro (Centaine )
5
4.5
30/1
T: John Thompson
R: J A Cassidy (59)
30/1
5g Redoute's Choice x Bramble Rose (Shinko King )
6
4.6
20/1
T: G B Boyd
R: Tommy Berry (59)
20/1
9g Istidaad x Clatitude (Clay Hero )
7
4.8
8/1
T: David Payne
R: N Rawiller (59)
8/1
7g Thorn Park x Trephina (Last Tycoon )
8
5.5
15/1
T: M, W and J Hawkes
R: B Avdulla (58.5)
15/1
4g Encosta De Lago x Polish Princess (Polish Precedent )
9
10.0
8/1
T: P G Moody
R: J Parr (57)
8/1
5m Zabeel x I'm In Heaven (Volksraad )
Race 6 - Furious Stakes (1400m) Gr2
Class: Open Track: Good Time: 1:22.95 (36.95)
Prizemoney: $175,000
1
6/1
T: C E Conners
R: J B McDonald (56)
6/1
3f Dehere x Shirley (Zabeel )
Winning siblings: Bouddi,
2
0.8
5/2F
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (56)
5/2F
3f Bernardini x Amish (Canny Lad )
3
0.9
13/4
T: C J Waller
R: N Rawiller (56)
13/4
3f Fastnet Rock x Jade Diva (Jade Robbery )
4
6.0
13/2
T: G A Ryan
R: B Avdulla (56)
13/2
3f Snitzel x Hula Flight (Hula Town )
5
6.3
7/1
T: S W Kendrick
R: J Byrne (56)
7/1
6
7.3
Ciao (8)
80/1
T: C E Conners
R: Tommy Berry (56)
80/1
3f Not A Single Doubt x Wave Hello (Molokai Prince )
7
8.4
Calamba (10)
30/1
T: A J Cummings
R: P Robl (56)
30/1
3f Bernardini x Sadler's Girl (Sadler's Wells )
8
9.8
16/1
T: G Portelli
R: J A Cassidy (56)
16/1
3f Not A Single Doubt x Furla (Spartacus )
9
13.0
8/1
T: S J McKee
R: J Bowman (56)
8/1
3f O'Reilly x Octapussy (Octagonal )
10
24.8
16/1
T: John Thompson
R: B Spriggs (56)
16/1
3f Red Ransom x Fleureel (Zabeel )
Race 7 - Concorde Stakes (1100m) Gr3
Class: Open Track: Good Time: 1:04.13 (35.26)
Prizemoney: $125,000
1
4/1
T: Joseph Pride
R: P Robl (58)
4/1
5g Dubawi x Parfore (Gold Brose )
2
3.0
25/1
T: G A Ryan
R: B Avdulla (55.5)
25/1
5m General Nediym x Miss Jakeo (Unbridled's Song )
3
3.4
12/1
T: C E Conners
R: J A Cassidy (56.5)
12/1
4m Flying Spur x Star Satire (Volksraad )
4
4.4
1/2F
T: Joseph Pride
R: J Bowman (59)
1/2F
5g Commands x I Believe (Octagonal )
5
5.2
30/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (55)
30/1
6
7.7
12/1
T: D P Smith
R: N Rawiller (60)
12/1
7g Danehill Dancer x Show Of Force (Luskin Star )
7
8.7
66/1
T: Rick Worthington
R: B Shinn (58)
66/1
7g Lonhro x Bonne Famille (Anabaa )
Race 8 - Tramway Hcp (1400m) Gr3
Class: Quality Track: Good Time: 1:22.53 (35.28)
Prizemoney: $125,000
1
Tagus (10)
40/1
T: John Thompson
R: J A Cassidy (54)
40/1
8g Encosta De Lago x Lady Capel (Last Tycoon )
2
0.4
8/1
T: Ms G Waterhouse
R: N Rawiller (56)
8/1
7g Thorn Park x Pretty Special (Octagonal )
3
0.5
11/8F
T: P G Moody
R: P Robl (54)
11/8F
4g Barely A Moment x Europium (Metal Storm )
4
2.3
25/1
T: C J Waller
R: J Ford (61.5)
25/1
8g Pentire x She Wishes (Kenfair )
5
2.4
100/1
T: E B Murray
R: Ms K O'Hara (54)
100/1
4g Darci Brahma x You Can't Say That (Fusaichi Pegasus )
6
2.6
9/2
T: C J Waller
R: B Shinn (54)
9/2
4g O'Reilly x Centa Belt (Centaine )
7
2.7
8/1
T: C J Waller
R: K McEvoy (57.5)
8/1
7g Montjeu x Hector's Girl (Hector Protector )
8
2.8
Monton (2)
12/1
T: R J Quinton
R: J Bowman (58)
12/1
6g Catbird x Dynamic Flyer (Marauding )
9
2.9
20/1
T: Ms G Markwell
R: J Penza (54)
20/1
5g Pins x Gypsy's Daughter (Mi Preferido )
10
3.2
9/1
T: J A O'Shea
R: J B McDonald (55.5)
9/1
11
4.8
30/1
T: J G Sargent
R: B Avdulla (54)
30/1
4m Fast 'n' Famous x Florette (Sword Dance )
12
5.1
11/1
T: Ms G Waterhouse
R: Tommy Berry (54.5)
11/1
4g Snowland x Blab (Flying Spur )