Breednet Results

WARWICK FARM - Monday, October 2

Race 1 - Atc Owners Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:17.01 (35.01)
Prizemoney: $50,000
1
7/4F
T: C J Waller
R: J Bowman (56.5)
7/4F
3f Hinchinbrook x Karalee (O'Reilly (NZ))
Winning siblings: Going Purple, Princeton Miss,
2
0.1
9/2
T: Matthew Smith
R: J Ford (55.5)
9/2
3f Not A Single Doubt x La Dolce Diva (Fusaichi Pegasus (USA))
3
0.3
4/1
T: James Cummings
R: K McEvoy (56.5)
4/1
3f Domesday x Lanquin (Last Tycoon (IRE))
4
0.4
11/2
T: Ms K Waugh
R: B Avdulla (56)
11/2
3f Bel Esprit x Miss Monashee (Monashee Mountain (USA))
5
0.7
10/1
T: A and E Cummings
R: G Schofield (59.5)
10/1
6
1.6
Strome (6)
15/2
T: G Portelli
R: Tim Clark (56)
15/2
3f Smart Missile x Lateral (Stratum )
7
3.4
40/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (54)
40/1
3f Star Witness x Santa Aurelia (Canny Lad )
8
3.9
30/1
T: John Thompson
R: J R Collett (56.5)
30/1
3f Snitzel x Sunset Coast (Dubleo (USA))
Race 2 - Tab Rewards Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:18.03 (33.40)
Prizemoney: $50,000
1
5/2
T: James Cummings
R: G Schofield (57.5)
5/2
3g Denman x Defrock (Canny Lad )
Winning siblings: Drummed Out,
2
0.2
2/1F
T: C J Waller
R: J Bowman (57.5)
2/1F
3g Sebring x Peach Tree (Bel Esprit )
3
1.2
9/2
T: M, W and J Hawkes
R: B Avdulla (58.5)
9/2
3c Pierro x Scattered (Tale Of The Cat (USA))
4
1.4
13/2
T: C J Waller
R: T Angland (57.5)
13/2
5
2.1
11/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (56.5)
11/1
3g Fastnet Rock x Media (Gilded Time (USA))
6
2.6
15/1
T: A and E Cummings
R: J R Collett (57)
15/1
3c Your Song x Spirit Of Grace (Dr. Grace (NZ))
7
3.4
12/1
T: C J Waller
R: K McEvoy (57.5)
12/1
3c Frankel (GB) x Our Echezeaux (NZ) (Zabeel (NZ))
Race 3 - Atc Members Mile (Bm82) (1600m)
Class: Benchmark 82 Track: Good(3) Time: 1:36.04 (34.95)
Prizemoney: $50,000
1
13/2
T: C J Waller
R: J Bowman (59.5)
13/2
4g Sebring x Fools Gold (Commands )
Winning siblings: Charlayne, Zouologist,
2
1.3
2/1F
T: C J Waller
R: K McEvoy (54.5)
2/1F
5g Sea The Stars (IRE) x Evensong (GER) (Waky Nao (GB))
3
1.4
8/1
T: K A Lees
R: G Schofield (55.5)
8/1
4m Nadeem x Just Diamonds (NZ) (No Excuse Needed (GB))
4
2.2
9/1
T: David Payne
R: T Angland (56.5)
9/1
5
2.3
15/2
T: D Lane
R: A Adkins (51.5)
15/2
6g Haradasun x Ionica (Commands )
6
4.9
16/1
T: Ms M Moses
R: Rachel King (57)
16/1
7g Shamardal (USA) x Incheck (Strategic )
7
7.3
5/2
T: Joseph Pride
R: B Avdulla (55)
5/2
4g Northern Meteor x Nishaani (NZ) (Gold Brose )
Race 4 - Tab.Com.Au (Bm80) (2200m)
Class: Benchmark 80 Track: Good(3) Time: 2:16.03 (35.60)
Prizemoney: $50,000
1
3/1
T: K A Lees
R: J Bowman (59.5)
3/1
7g Magic Albert x Laguna Lass (Orpen (USA))
Winning siblings: M'lady's Lass, Vision And Prayer,
2
0.4
10/1
T: John Thompson
R: T Angland (57)
10/1
3
3.7
3/1
T: C J Waller
R: G Schofield (58.5)
3/1
5g Champs Elysees (GB) x Short Dance (USA) (Hennessy (USA))
4
4.2
16/1
T: C J Waller
R: K McEvoy (60)
16/1
5g Notnowcato (GB) x Regal Fairy (IRE) (Desert King (IRE))
5
4.9
9/4F
T: K A Lees
R: B Avdulla (58.5)
9/4F
9g Dansili (GB) x Luna Wells (IRE) (Sadler's Wells (USA))
6
6.1
9/2
T: P and P Snowden
R: Tim Clark (58)
9/2
7
13.5
66/1
T: S J Hodge
R: Ms J Taylor (53)
66/1
9g King Cugat (USA) x Tegan Sky (Royal Academy (USA))
Race 5 - 12 Days To Tab Everest Sprint (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:56.58 (32.99)
Prizemoney: $50,000
1
5/2
T: J A O'Shea
R: B Avdulla (61)
5/2
6g Fastnet Rock x Volcada (NZ) (Stravinsky (USA))
2
0.3
8/1
T: G G Kirkup
R: Tim Clark (53)
8/1
8m Ad Valorem (USA) x Sierra Vista (General Nediym )
3
0.7
3/1
T: Joseph Pride
R: C W Brown (53)
3/1
5g Bernardini (USA) x Canyonville (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
4
1.7
12/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (53.5)
12/1
7g Excites x Sweet Rory (Rory's Jester )
5
2.2
9/4F
T: G A Ryan
R: K McEvoy (53)
9/4F
4m Snitzel x Icedginger (Tale Of The Cat (USA))
6
2.3
40/1
T: Ms J Bowen
R: J Penza (53)
40/1
6g Duke Of Marmalade (IRE) x Eminent Lady (Sir Laurence (NZ))
7
4.2
12/1
T: G Portelli
R: T Angland (57)
12/1
8g Stratum x Weekend Gossip (Hussonet (USA))
Race 6 - Tab (Bm80) (1400m)
Class: Benchmark 80 Track: Good(3) Time: 1:22.06 (34.30)
Prizemoney: $50,000
1
6/1
T: James Cummings
R: C W Brown (60)
6/1
Winning siblings: Canzonet, Kennedy, Ostentatious, Regenesis,
2
1.3
5/1
T: K A Lees
R: B Avdulla (58.5)
5/1
3
1.8
5/4F
T: C J Waller
R: K McEvoy (54.5)
5/4F
4m Choisir x But I'm Serious (Bianconi (USA))
4
2.5
Sisken (6)
6/1
T: James Cummings
R: G Schofield (57.5)
6/1
5
2.7
100/1
T: Ms W Roche
R: A Adkins (51.5)
100/1
5m Dane Shadow x Ar Dan (Iglesia )
6
4.9
9/1
T: C J Waller
R: J Bowman (57.5)
9/1
4m Sepoy x Hidden Wonder (Danzero )
7
5.7
15/2
T: K J Parker
R: J Ford (59)
15/2
5m Pendragon (NZ) x Hayaat (Montjeu (IRE))
8
5.9
30/1
T: K A Lees
R: Rachel King (59.5)
30/1
4m Northern Meteor x Rock Of Kimberlite (Rock Of Gibraltar (IRE))
Race 7 - #theraces (Bm80) (1400m)
Class: Benchmark 80 Track: Good(3) Time: 1:22.09 (34.66)
Prizemoney: $50,000
1
15/4
T: C J Waller
R: J Bowman (60)
15/4
4g Master Of Design x Sarchi Lodge (Grand Lodge (USA))
Winning siblings: Maazle, Overnighter, Torinese, Tycoon Del,
2
0.1
3/1F
T: James Cummings
R: Tim Clark (58.5)
3/1F
4g Lonhro x Iridescente (Commands )
3
1.9
Hirokin (10)
40/1
T: J M Austin
R: Rachel King (51.5)
40/1
7g Dubawi (IRE) x Rovos (Greig (NZ))
4
2.0
7/2
T: K A Lees
R: K McEvoy (60)
7/2
5h Tosen Phantom (JPN) x Tosen Minerva (JPN) (King Kamehameha (JPN))
5
2.5
6/1
T: K J Parker
R: J Ford (58)
6/1
4g Snippetson x Witches Hat (El Moxie (USA))
6
3.1
Kanguru (11)
20/1
T: D Lane
R: A Adkins (51.5)
20/1
6g Casino Prince x Gorgeous Miss (Shamardal (USA))
7
3.3
30/1
T: N F Gardner
R: Rachel Hunt (50)
30/1
7g Bianconi (USA) x La Ventana (Danehill Dancer (IRE))
8
3.5
12/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (59)
12/1
6g High Chaparral (IRE) x Grand Opening (IRE) (Desert King (IRE))
9
3.9
100/1
T: K A Davison
R: Chelsea Macfarlane (53)
100/1
6g Clangalang x Overture (Northern Drake )
10
4.1
40/1
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (54)
40/1
5g Sebring x Acqua De Parma (Encosta De Lago )
11
5.2
13/2
T: M, W and J Hawkes
R: C W Brown (55.5)
13/2
6g Northern Meteor x Siuya (NZ) (O'Reilly (NZ))
Race 8 - Australian Turf Club (Bm70) (1000m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 0:57.03 (33.54)
Prizemoney: $50,000
1
5/1
T: R A Freedman
R: S Guymer (62.5)
5/1
2
0.8
7/2F
T: T J Bartley
R: T Angland (60)
7/2F
4g Duporth x Montclair (Rock Of Gibraltar (IRE))
3
1.0
8/1
T: Joseph Pride
R: B Avdulla (60.5)
8/1
4
1.2
16/1
T: G Portelli
R: Rachel King (58)
16/1
5
2.0
8/1
T: Matthew Dale
R: J Ford (56.5)
8/1
3g Mossman x Lesmartre (Jugah (USA))
6
2.2
80/1
T: T S Howlett
R: Jean Van Overmeire (56)
80/1
4g Lonhro x Come Hither (Redoute's Choice )
7
2.9
11/1
T: J M Austin
R: A Hyeronimus (56.5)
11/1
4g Dubleo (USA) x Requite (NZ) (Honour And Glory (USA))
8
3.4
20/1
T: Grant Allard
R: A Adkins (51.5)
20/1
7m Ready's Image (USA) x Danzability (Danehill Dancer (IRE))
9
3.6
30/1
T: K A Davison
R: Chelsea Macfarlane (55.5)
30/1
10
4.0
50/1
T: W A Hudd
R: Nick Heywood (57)
50/1
7g Excites x Imawina (Marwina )
11
4.3
11/2
T: R and L Price
R: Ms K O'Hara (59.5)
11/2
5m Darci Brahma (NZ) x Leamington (USA) (Pleasant Tap (USA))
12
4.4
11/2
T: Ms K Waugh
R: J Bowman (58.5)
11/2
5m Duporth x Hurdles (Reset )
13
5.2
Pallino (14)
66/1
T: Glen Thompson
R: J Penza (54.5)
66/1