Breednet Results

WARWICK FARM - Wednesday, June 13

Race 1 - Tab Rewards Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:05.36 (35.06)
Prizemoney: $40,000
1
1/1F
T: G A Ryan
R: B Avdulla (57)
1/1F
3g Star Witness x Dinkum Diamond (Keep The Faith )
Winning siblings: Graff, Steel Diamond,
2
1.8
15/4
T: C J Waller
R: K McEvoy (55)
15/4
3f Sepoy x Bacchanal Woman (Encosta De Lago )
3
4.3
14/1
T: John Thompson
R: B Spriggs (57)
14/1
4
4.8
20/1
T: J Louizos
R: Jenny Duggan (53)
20/1
3f Mint Lane (USA) x Fantastic Dream (Fantastic Light (USA))
5
8.5
16/1
T: G D Lunn
R: T Angland (57)
16/1
3g Helmet x Tamtheel (Flying Spur )
6
9.5
5/1
T: L J Bridge
R: Tim Clark (57)
5/1
3g High Chaparral (IRE) x Indirect (Elusive Quality (USA))
7
14.4
Music (6)
15/2
T: Edward O'Rourke
R: C W Brown (55)
15/2
3f Delago Deluxe x Hot Show (Snitzel )
Race 2 - Australian Turf Club Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:11.95 (36.27)
Prizemoney: $40,000
1
5/1
T: C J Waller
R: C W Brown (56)
5/1
2f Hinchinbrook x Riverina (USA) (Irish River (FR))
Winning siblings: Four Floors, Riverina's Girl,
2
1.5
7/4F
T: P and P Snowden
R: K McEvoy (56)
7/4F
2f Pierro x Bobine (USA) (Giant's Causeway (USA))
3
2.8
15/4
T: James Cummings
R: T Angland (56)
15/4
2f Poet's Voice (GB) x Sabkha (USA) (Green Desert (USA))
4
4.5
30/1
T: R A Freedman
R: G Schofield (56)
30/1
5
4.6
Helga (7)
6/1
T: L J Bridge
R: Tim Clark (56)
6/1
2f Duporth x Brunnhilde (Untouchable )
6
5.0
Ducale (2)
50/1
T: P M Perry
R: J Ford (56)
50/1
2f I Am Invincible x Saint Minerva (Galileo (IRE))
7
5.3
12/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (56)
12/1
2f Squamosa x Porcellanus (NZ) (High Chaparral (IRE))
8
7.0
40/1
T: David Payne
R: K S Latham (56)
40/1
9
7.2
25/1
T: C J Waller
R: J B McDonald (56)
25/1
2f Redoute's Choice x Later Gator (NZ) (More Than Ready (USA))
10
7.4
Monegal (10)
100/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (56)
100/1
2f Lope De Vega (IRE) x Sublissime (IRE) (Rock Of Gibraltar (IRE))
11
7.6
30/1
T: G A Ryan
R: B Avdulla (56)
30/1
2f Star Witness x In Lighten (Redoute's Choice )
12
9.6
Tawaret (14)
10/1
T: C J Waller
R: J R Collett (56)
10/1
2f I Am Invincible x Khepri (NZ) (Faltaat (USA))
Race 3 - Spring On Sale (Bm74) (1200m)
Class: Benchmark 74 Track: Heavy(8) Time: 1:12.31 (35.29)
Prizemoney: $40,000
1
4/1
T: Clare Cunningham
R: J R Collett (54.5)
4/1
5g Medaglia D'Oro (USA) x El Nafis (USA) (Kingmambo (USA))
Winning siblings: Nouvelle Charm,
2
1.0
5/1
T: P and P Snowden
R: K McEvoy (58)
5/1
3
2.8
3/1F
T: C J Waller
R: Ms K O'Hara (53.5)
3/1F
3g Foxwedge x Wild Soiree (USA) (Fusaichi Pegasus (USA))
4
3.7
15/1
T: P M Perry
R: B McDougall (57)
15/1
5g Written Tycoon x Fighting Fragrance (General Nediym )
5
4.0
Florid (4)
4/1
T: James Cummings
R: T Angland (57)
4/1
3g Commands x Calle Flora (USA) (Street Sense (USA))
6
4.1
16/1
T: Mark Hatch
R: Kaylee Kirkwood (56)
16/1
7g Murtajill x Nervate (More Than Ready (USA))
7
7.4
Tswalu (1)
7/2
T: David Pfieffer
R: C W Brown (59.5)
7/2
Race 4 - Pluck @ Vinery (Bm74) (1200m)
Class: Benchmark 74 Track: Heavy(8) Time: 1:12.40 (35.74)
Prizemoney: $40,000
1
9/4
T: K A Lees
R: Jean Van Overmeire (57.5)
9/4
Winning siblings: Francome,
2
0.1
9/4F
T: C J Waller
R: J B McDonald (55.5)
9/4F
3g Sepoy x Amelia's Dream (Redoute's Choice )
3
0.2
15/4
T: R H Holloway
R: B Spriggs (53)
15/4
6g Dubai's Choice x Whyceebee (Rustic Amber (IRE))
4
2.1
40/1
T: P and P Snowden
R: A Adkins (57)
40/1
4g More Than Ready (USA) x Prerequisite (Charge Forward )
5
2.6
12/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (55)
12/1
5g Onemorenomore x Legislature (More Than Ready (USA))
6
4.3
13/4
T: James Cummings
R: G Schofield (59)
13/4
3g Exceed And Excel x Preserve (Canny Lad )
Race 5 - Ranvet Power Formula (Bm73) (1600m)
Class: Benchmark 73 Track: Heavy(8) Time: 1:39.45 (37.60)
Prizemoney: $40,000
1
9/4F
T: K A Lees
R: J B McDonald (58.5)
9/4F
3g Mossman x Nephtys (Redoute's Choice )
Winning siblings: Bao Shan Magic,
2
0.8
15/4
T: C J Waller
R: K McEvoy (55.5)
15/4
3f Street Cry (IRE) x Joy Of Flight (Flying Spur )
3
2.1
Surjin (3)
15/2
T: P M Perry
R: J R Collett (58.5)
15/2
3c Stratum x Melbourne Rose (NZ) (Zabeel (NZ))
4
2.6
Cormac (4)
4/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (57.5)
4/1
3g All Too Hard x Saint Minerva (Galileo (IRE))
5
3.7
30/1
T: K J Parker
R: J Ford (53)
30/1
3f Dreamscape x Witches Hat (El Moxie (USA))
6
5.7
20/1
T: C J Waller
R: L Magorrian (57.5)
20/1
3g Your Song x Ceol Na Sraide (IRE) (King's Theatre (IRE))
7
6.2
12/1
T: C J Waller
R: C W Brown (54)
12/1
3g Pierro x Fast Shanti (Fastnet Rock )
8
10.6
25/1
T: G A Ryan
R: Jean Van Overmeire (54)
25/1
3g Animal Kingdom (USA) x Amatista (Scenic (IRE))
9
13.4
12/1
T: James Cummings
R: T Angland (56.5)
12/1
10
15.0
8/1
T: Scott Henley
R: Tim Clark (56)
8/1
3g Savabeel x Anahita (NZ) (Stravinsky (USA))
Race 6 - Bowermans Furniture (Bm71) (2110m)
Class: Benchmark 71 Track: Heavy(8) Time: 2:14.83 (37.61)
Prizemoney: $40,000
1
9/2
T: J G Sargent
R: Tim Clark (58)
9/2
4g Rip Van Winkle (IRE) x Sitting On A Hill (NZ) (City On A Hill (USA))
Winning siblings: Alcaldesa, Little Dragon, Lord Turbo,
2
0.8
6/1
T: C J Waller
R: C W Brown (60)
6/1
4g Show A Heart x Royal Green (NZ) (Bachelor Duke (USA))
3
2.6
13/4
T: C J Waller
R: K McEvoy (60)
13/4
4
3.0
20/1
T: Matthew Smith
R: J R Collett (60)
20/1
4g Jukebox Jury (IRE) x Ventiane (GER) (Konigstiger (GER))
5
3.6
11/4F
T: K Dryden and S Collings
R: J B McDonald (57)
11/4F
4g Helenus x In The Clover (Bureaucracy (NZ))
6
4.0
13/2
T: C J Waller
R: Ms K O'Hara (55.5)
13/2
5m Stravinsky (USA) x Margaux Belle (NZ) (Kaapstad (NZ))
7
6.3
10/1
T: D A Williams
R: T Angland (56)
10/1
5g New Approach (IRE) x Doctrine (GB) (Barathea (IRE))
8
7.0
11/1
T: J M Cleary
R: J Penza (54.5)
11/1
4g Wanted x Jewel Theft (Jade Robbery (USA))
Race 7 - Tab (Bm74) (1300m)
Class: Benchmark 74 Track: Heavy(8) Time: 1:18.37 (35.95)
Prizemoney: $40,000
1
7/1
T: James Cummings
R: T Angland (57)
7/1
3f Commands x Rosa Raisa (USA) (Rainbow Quest (USA))
Winning siblings: Nerone, Raising Dubai, Raitza,
2
0.8
Oria (4)
5/2F
T: Joseph Pride
R: J Ford (57.5)
5/2F
3f Medaglia D'Oro (USA) x Bal Du Siecle (GB) (Danehill Dancer (IRE))
3
1.6
Deft (8)
8/1
T: James Cummings
R: B Avdulla (55)
8/1
3f Exceed And Excel x Dextrous (Quest For Fame (GB))
4
3.4
15/1
T: C J Waller
R: G Schofield (56.5)
15/1
4m Sepoy x Antonicheva (IRE) (Sadler's Wells (USA))
5
5.2
8/1
T: R N Godbolt
R: A Adkins (54)
8/1
6
5.3
10/1
T: G P Vella
R: C W Brown (59)
10/1
5m Excites x Shannon Bank (Bluebird (USA))
7
5.5
14/1
T: K A Lees
R: Jean Van Overmeire (56.5)
14/1
3f Street Cry (IRE) x Florentina (Redoute's Choice )
8
6.2
5/2
T: C J Waller
R: J B McDonald (55.5)
5/2
3f Sebring x Fidelias Dance (GB) (Danehill Dancer (IRE))
9
10.8
50/1
T: L J Bridge
R: J Innes Jnr (54.5)
50/1
4m Pluck (USA) x Magsaya (Danehill Dancer (IRE))
10
12.2
20/1
T: M C Conners
R: Tim Clark (57.5)
20/1
4m Manhattan Rain x Sunburnt Park (More Than Ready (USA))