Breednet Results

WINGATUI - Saturday, March 4

Race 1 - Catering By Kerry 2yo (800m)
Class: Open Track: Dead(4) Time: 0:46.03
Prizemoney: $20,000
1
2/2
T: J and K Parsons
R: C W Johnson (56)
2/2
2f Squamosa (AUS) x Empress Ida (AUS) (Blevic (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
112020 NZB Karaka Book 1
Vendor: Highline Thoroughbreds
Buyer: Psd, Res $200,000
112019 Inglis Great Southern Sale - Weanlings
$58,000
Vendor: Ponderosa Park, Nathalia
Buyer: YBR Bendigo
2
0.5
4/3
T: S R Tyler
R: L T Hemi (55.5)
4/3
3
1.8
1/1F
T: K and L Rae and K Williams-Tuhoro
R: A B Collett (57)
1/1F
2f Super Easy x Finishing School (AUS) (Royal Academy (USA))
4
4.1
3/4
T: L M Robinson
R: D G Bradley (54.5)
3/4
2f Jimmy Choux x Dear Diary (IRE) (Desert Prince (IRE))
5
10.9
6/5
T: D Champion and K Murphy
R: S L Wynne (54.5)
6/5
6
13.9
5/6
T: Ms G Robinson
R: L Kalychurun (56.5)
5/6
2g Falkirk x Southern Cloud (Kaapstad )
7
19.2
7/7
T: T J Kennedy
R: C R Barnes (54.5)
7/7
2f Coats Choice (AUS) x Greta's Way (Wallenda (USA))
Race 2 - Emerson's (Bm75) (2200m)
Class: Benchmark 75 Track: Dead(4) Time: 2:19.53
Prizemoney: $22,500
1
1/1F
T: B and S Anderton
R: S Muniandy (61)
1/1F
5g Gallant Guru (AUS) x Mega Babe (Personal Escort (USA))
This nick: 35 runners; 26 winners; 2 SW. Details
2
1.5
4/4
T: J and K Parsons
R: A Comignaghi (51)
4/4
4g Darci Brahma x In Essence (AUS) (Fusaichi Pegasus (USA))
3
1.6
Shantav (13)
12/10
T: Barbara Verlinden
R: S L Wynne (54)
12/10
5g Tavistock x Beauty Queen (Keeper (AUS))
4
3.6
5/7
T: J and K Parsons
R: K Mudhoo (54.5)
5/7
4m Sir Percy (GB) x Ace Of Hearts (Van Nistelrooy (USA))
5
3.7
2/2
T: Ms V Mackle
R: C W Johnson (59.5)
2/2
5g Lucky Unicorn (AUS) x Hi Yo Wassup (Al Akbar (AUS))
6
5.2
3/3
T: D M Crozier
R: R Firdhaus (53)
3/3
5m Keeper (AUS) x Lady Cavalier (Towkay (AUS))
7
5.7
Lin (9)
8/8
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (53)
8/8
5m Tavistock x For Love (Omnicorp )
8
6.0
7/5
T: K L Tyler
R: Ruzaili Yatim (57)
7/5
4g Alamosa x Woodbury Belle (Woodbury Lad (USA))
9
6.5
6/6
T: M and W Coles
R: L T Hemi (53)
6/6
5g Cecconi (AUS) x Jaded (Faltaat (USA))
10
7.0
9/9
T: Jo-Anne Dalton
R: D G Bradley (54)
9/9
5m Alamosa x St Jessie (AUS) (Jetball (AUS))
11
9.0
11/12
T: K L Tyler
R: L Kalychurun (56.5)
11/12
6g Shinko King (IRE) x Elaia (Elvstroem (AUS))
12
9.3
14/14
T: T Charles and P Corbett
R: A B Collett (54)
14/14
6g Storm Creek (USA) x Straight Ace (Straight Strike (USA))
13
9.6
13/11
T: J and K Parsons
R: C R Barnes (54)
13/11
4m Showcasing (GB) x Louders (Danasinga (AUS))
14
9.9
10/13
T: E E Winsloe
R: Ms K Williams (54)
10/13
5m Lucky Unicorn (AUS) x Prey (AUS) (Montjeu (IRE))
Race 3 - Fasttrack $2.5k Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:39.23
Prizemoney: $12,500
1
6/6
T: Ms S McKay
R: L Kalychurun (56.5)
6/6
5m Chianti (IRE) x Daulomani (Dance Floor (USA))
Winning siblings: Dos Equis, Te Toro Lass,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
3/4
T: D M Crozier
R: D G Bradley (58.5)
3/4
4g Tavistock x Showzeel (Zabeel )
3
4.2
2/2
T: Ms J Hay
R: Ms K Williams (56.5)
2/2
4
6.5
Nakuru (2)
4/3
T: Andrew Carston
R: A B Collett (58.5)
4/3
4g Don Eduardo x Sonatina (Grosvenor )
5
7.0
1/1F
T: B D Court
R: S Muniandy (58.5)
1/1F
4g Stravinsky (USA) x Mia Cara (I Conquer )
6
7.5
8/8
T: B and S Anderton
R: K Mudhoo (55.5)
8/8
7
7.6
Gloss (14)
5/5
T: M and M Pitman
R: S L Wynne (56)
5/5
8
9.6
7/7
T: Jo-Anne Dalton
R: D R Bothamley (59)
7/7
5g Gallant Guru (AUS) x Personal Princess (Personal Escort (USA))
9
10.4
9/10
T: Carolyn Black
R: L Callaway (58)
9/10
3c Gallant Guru (AUS) x Killycon Rose (Mujahid (USA))
10
11.7
11/9
T: T J Kennedy
R: C W Johnson (58)
11/9
3g Raise The Flag (GB) x Curlu (Kingfisher Mill (USA))
11
16.0
13/12
T: D L Hutton
R: G A Jogoo (55.5)
13/12
5m Edenwold (CAN) x Mrs. Zoff (AUS) (Zoffany (USA))
12
22.5
10/11
T: B and S Anderton
R: C R Barnes (58.5)
10/11
4g Raise The Flag (GB) x Nancy Wake (Personal Escort (USA))
13
31.3
12/13
T: S J McGarry
R: W Papier (54.5)
12/13
6h Antrim Lad x Centastage (Centaine (AUS))
Race 4 - Fasttrack $2.5k Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:38.10
Prizemoney: $12,500
1
1/1F
T: Claire Anderton
R: S L Wynne (58.5)
1/1F
4g Sir Percy (GB) x Elusive Lady (Elusive City (USA))
Winning siblings: Hardy's Revenge,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
5.8
4/5
T: Ms S McKay
R: D G Bradley (58.5)
4/5
5g Gallant Guru (AUS) x Starrinka (Volksraad (GB))
3
6.6
Sir Ed (3)
5/4
T: K L Tyler
R: Ruzaili Yatim (55.5)
5/4
4g Don Eduardo x Iglesia Grace (AUS) (Iglesia (AUS))
4
6.7
7/8
T: B and S Anderton
R: C R Barnes (56.5)
7/8
4m Gallant Guru (AUS) x La Gem (Seasoned Star (AUS))
5
7.0
3/3
T: J and J Gordon
R: L Callaway (58.5)
3/3
6
7.2
8/9
T: B and S Anderton
R: S Muniandy (58.5)
8/9
5g Gallant Guru (AUS) x Twizel Magic (Seasoned Star (AUS))
7
8.2
Papina (12)
2/2
T: J and K Parsons
R: C W Johnson (56)
2/2
3f Alamosa x Pow Wow Jane (AUS) (Flying Spur (AUS))
8
11.0
12/12
T: Ms G Robinson
R: G A Jogoo (57.5)
12/12
5g Sakhee's Secret (GB) x Douschka (Nassipour (USA))
9
11.8
6/6
T: T J Kennedy
R: L T Hemi (55.5)
6/6
4m Raise The Flag (GB) x Westend Lady (Seasoned Star (AUS))
10
14.6
10/10
T: D L Hutton
R: L Kalychurun (58.5)
10/10
11
14.9
11/11
T: P J Rudkin
R: A B Collett (56)
11/11
3f Tartan Bearer (IRE) x Mossvana (AUS) (Mossman (AUS))
12
26.2
13/13
T: Ms T J Foley
R: T Jonker (52.5)
13/13
4m Postponed (USA) x Panamera (Chief Bearhart (CAN))
300
0.0
9/7
T: Dennis Bros and R Dennis
R: K Mudhoo (55.5)
9/7
4m Thorn Park (AUS) x The Freckle (Grosvenor )
Race 5 - Kb Contractors (Bm65) (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Dead(4) Time: 1:11.41
Prizemoney: $20,000
1
5/6
T: Ms S McKay
R: A Comignaghi (56)
5/6
5g Pins (AUS) x Look At Moiye (O'Reilly )
This nick: 126 runners; 83 winners; 9 SW. Details
2
1.0
12/13
T: J and J Gordon
R: K Mudhoo (54.5)
12/13
5m Perfectly Ready (AUS) x Skewing (USA) (Skimming (USA))
3
1.3
Macy (6)
1/1F
T: T J Kennedy
R: C W Johnson (58)
1/1F
4m Darci Brahma x Rough Crossing (Prince Of Praise )
4
1.7
11/11
T: J D McKay
R: A B Collett (56.5)
11/11
6g Towkay (AUS) x Red Veil (Van Nistelrooy (USA))
5
1.9
4/4
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (54.5)
4/4
5
1.9
3/3
T: L M Robinson
R: D G Bradley (57)
3/3
4m Per Incanto (USA) x Likenothinelsie (Howbaddouwantit (USA))
7
2.2
2/2
T: K L Tyler
R: L Kalychurun (58)
2/2
5g Road To Rock (AUS) x La Mondo (Spinning World (USA))
8
5.0
10/9
T: L J Stewart
R: L Callaway (57)
10/9
4m Sakhee's Secret (GB) x Maicostus (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
9
6.3
13/12
T: S J Prince
R: L T Hemi (57.5)
13/12
6g Keeninsky x Repremand (Kreisler (IRE))
10
6.8
O'Kiwi (2)
6/5
T: M and M Pitman
R: S L Wynne (59)
6/5
4g Pentire (GB) x Herculaneum (Elusive City (USA))
11
7.6
7/8
T: P J Rudkin
R: C R Barnes (58)
7/8
12
7.9
9/10
T: K L Tyler
R: Ruzaili Yatim (55.5)
9/10
5g Pins (AUS) x Fiorenza (Stravinsky (USA))
13
12.9
14/14
T: J D McKay
R: S Muniandy (56)
14/14
6g Seasoned Star (AUS) x Go Aliesha (Kreisler (IRE))
14
20.7
8/7
T: R and A McKay
R: Ms K Williams (56)
8/7
Race 6 - Otago R.C. Life Members Cup (1200m)
Class: Open Track: Dead(4) Time: 1:12.15
Prizemoney: $30,000
1
2/2
T: M and M Pitman
R: S L Wynne (58)
2/2
5g Street Cry (IRE) x Gamble Me (AUS) (Rock Of Gibraltar (IRE))
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
Shaara (6)
5/5
T: J and J Gordon
R: L Kalychurun (55)
5/5
6g Castledale (IRE) x Perky Lass (Kyoei Dapper (AUS))
3
0.4
1/1F
T: Ms T Rae
R: A B Collett (56)
1/1F
5g Iffraaj (GB) x Exquisitely (AUS) (Snippets (AUS))
4
0.9
Coulee (1)
3/3
T: B and S Anderton
R: C R Barnes (60)
3/3
5m Gallant Guru (AUS) x Cherry Creek (AUS) (Monashee Mountain (USA))
5
1.0
4/4
T: M and M Pitman
R: C W Johnson (54)
4/4
7g Nadeem (AUS) x Fiery Sunset (USA) (Cape Canaveral (USA))
6
1.2
6/6
T: J and K Parsons
R: A Comignaghi (51)
6/6
5m Edenwold (CAN) x Miss Benro (Cullen (AUS))
7
2.5
8/8
T: B and S Anderton
R: S Muniandy (55.5)
8/8
8g Gallant Guru (AUS) x Stage Flash (AUS) (Lake Coniston (IRE))
8
7.0
7/7
T: M and M Pitman
R: K Mudhoo (58)
7/7
8g Darci Brahma x Besty Coup (Justice Prevails (AUS))
Race 7 - Dale Horrell Farrier (Bm75) (1200m)
Class: Benchmark 75 Track: Dead(4) Time: 1:10.87
Prizemoney: $22,500
1
9/8
T: Andrew Carston
R: R Firdhaus (51.5)
9/8
4m Keeper (AUS) x Celtic Rose (Pins (AUS))
Winning siblings: Beaudz Well, Celtic Woman, Celtic Wonder,
This nick: 10 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
0.2
5/6
T: R and A McKay
R: Ms K Williams (55)
5/6
4g Darci Brahma x Canyon Yodeler (USA) (Swiss Yodeler (USA))
3
0.4
2/2
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (55)
2/2
4m Tickets (AUS) x Cupcakes (AUS) (Anabaa (USA))
4
0.7
Passito (10)
4/5
T: S J Prince
R: L T Hemi (54)
4/5
4m Coats Choice (AUS) x O'Ruby (O'Reilly )
5
1.5
10/11
T: J and K Parsons
R: A Comignaghi (54.5)
10/11
4m Ruby's Jester (AUS) x Enzedbee (Gold Brose (AUS))
6
1.8
3/3
T: D Champion and K Murphy
R: S L Wynne (60)
3/3
7
2.6
11/10
T: Patrick Collins
R: L Kalychurun (56.5)
11/10
5m Alamosa x Double Elle (Generous (IRE))
8
2.9
8/9
T: D M Crozier
R: S Muniandy (57.5)
8/9
4g Tickets (AUS) x Misty Dawn (AUS) (Mister C. (USA))
9
5.4
1/1F
T: Ms T Rae
R: A B Collett (59)
1/1F
10
5.5
7/7
T: J and K Parsons
R: C W Johnson (55.5)
7/7
6m Any Suggestion (AUS) x Ice Arena (Deputy Governor (USA))
11
11.0
6/4
T: K J McCauley
R: D G Bradley (60.5)
6/4
Race 8 - Mark Isaacs Farrier (Bm75) (1600m)
Class: Benchmark 75 Track: Dead(4) Time: 1:36.90
Prizemoney: $22,500
1
3/3
T: M P McCann
R: S Muniandy (55)
3/3
4m Battle Paint (USA) x Dubai Century (AUS) (Military Plume )
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/4
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (55.5)
4/4
4g Pins (AUS) x Raining (Centaine (AUS))
3
1.0
13/12
T: Ms T J Foley
R: L T Hemi (54)
13/12
5m D'Cash (AUS) x Golden Satchel (Gold And Ivory (USA))
4
3.5
6/8
T: T J Kennedy
R: K Mudhoo (57.5)
6/8
5g Raise The Flag (GB) x Delia (Seasoned Star (AUS))
5
3.7
12/13
T: M and M Pitman
R: W Papier (52.5)
12/13
7g More Than Ready (USA) x Indelible (Redoute's Choice (AUS))
6
4.0
7/5
T: D M Crozier
R: D G Bradley (57)
7/5
5g Battle Paint (USA) x Misdee (Stark South (USA))
7
4.2
1/2F
T: M and M Pitman
R: S L Wynne (56)
1/2F
4m High Chaparral (IRE) x Stars In Flight (Cape Cross (IRE))
8
4.5
Waylay (7)
5/6
T: B and S Anderton
R: C R Barnes (56.5)
5/6
4m Gallant Guru (AUS) x Lurk (Seasoned Star (AUS))
9
6.0
8/7
T: K L Tyler
R: Ruzaili Yatim (54.5)
8/7
6g Alamosa x You Beauty (Comet Shine (CAN))
10
6.3
2/1
T: E E Winsloe
R: C W Johnson (59)
2/1
11
8.1
10/11
T: L J Stewart
R: L Callaway (55)
10/11
6m Saperavi x Shereigns (Danasinga (AUS))
12
8.3
11/10
T: Andrew Carston
R: Ms K Williams (56)
11/10
6g Edenwold (CAN) x Princess Melody (Bahhare (USA))
13
13.6
9/9
T: Ms J Hay
R: L Kalychurun (59)
9/9
Race 9 - White Robe Lodge Hcp (1600m)
Class: Open Track: Dead(4) Time: 1:37.43
Prizemoney: $30,000
1
3/2
T: T J Kennedy
R: C W Johnson (57.5)
3/2
5m Raise The Flag (GB) x Lesley Brook (No Excuse Needed (GB))
Winning siblings: Prince Of Brooks,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.3
6/6
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (58.5)
6/6
7m My Halo (ARG) x Vilatte (Victory Dance (IRE))
3
0.4
1/1F
T: M and M Pitman
R: S L Wynne (54.5)
1/1F
4h Al Maher (AUS) x Dance Hit (Tights (USA))
4
4.4
2/3
T: B D Court
R: A B Collett (54.5)
2/3
5g Pins (AUS) x Ombre Rose (O'Reilly )
5
5.2
5/5
T: B and S Anderton
R: S Muniandy (60)
5/5
6g Gallant Guru (AUS) x Mega Babe (Personal Escort (USA))
6
5.7
4/4
T: B and S Anderton
R: C R Barnes (54)
4/4
6m Falkirk x Zerperfluous (Zerpour (IRE))
7
7.0
8/8
T: N and B Blatch
R: L Kalychurun (54.5)
8/8
6g Shamardal (USA) x Miss Danewood (AUS) (Danehill (USA))
8
10.8
7/7
T: S R Tyler
R: L T Hemi (54.5)
7/7
7g Iffraaj (GB) x Catch The Day (Keeper (AUS))
Race 10 - Breeders' Stakes (1400m) LR
Class: Open Track: Dead(4) Time: 1:24.43
Prizemoney: $50,000
1
1/2F
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (56.5)
1/2F
3f Pins (AUS) x Metropolitan (Elusive City (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.5
2/1
T: J and K Parsons
R: C W Johnson (56.5)
2/1
3f Starcraft x Savoia (AUS) (Charge Forward (AUS))
3
2.8
6/6
T: P J Rudkin
R: C R Barnes (56.5)
6/6
3f Beneteau (AUS) x La Lune (AUS) (Dehere (USA))
4
2.9
4/4
T: M Moroney and P Gerard
R: S L Wynne (56.5)
4/4
3f Showcasing (GB) x She's Invincible (Elusive City (USA))
5
3.9
5/5
T: Andrew Carston
R: Ms K Williams (56.5)
5/5
3f Jimmy Choux x Bankside Belle (Volksraad (GB))
6
5.7
3/3
T: Ms T Rae
R: A B Collett (56.5)
3/3
3f Zacinto (GB) x Sound Decision (Volksraad (GB))
7
19.0
9/9
T: M and N White
R: S Muniandy (56.5)
9/9
3f Coats Choice (AUS) x Blue Shades (Warsaw Pact (USA))
8
20.0
8/8
T: K L Tyler
R: L Kalychurun (56.5)
8/8
3f Rip Van Winkle (IRE) x Miss Swiss (AUS) (Flying Spur (AUS))
9
25.3
7/7
T: S J Kirkland
R: L T Hemi (56.5)
7/7
Race 11 - Wingatui Function Centre-Bm65 (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Dead(4) Time: 1:36.87
Prizemoney: $20,000
1
Elfee (4)
1/1F
T: M and M Pitman
R: S L Wynne (57.5)
1/1F
5m Iffraaj (GB) x Elf Queene (IRE) (Fairy King (USA))
Winning siblings: One Cool Queen,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
2/3
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (55.5)
2/3
4m Road To Rock (AUS) x Keisano (Germano (GB))
3
0.4
10/10
T: D Champion and K Murphy
R: C W Johnson (57.5)
10/10
4
2.4
4/2
T: T J Kennedy
R: S Muniandy (57)
4/2
4m Raise The Flag (GB) x Sustain (Danzighill (AUS))
5
6.2
9/9
T: B A Inglis
R: T Jonker (51.5)
9/9
6
7.5
5/5
T: S R Tyler
R: L T Hemi (57.5)
5/5
7
8.0
Funny (9)
11/11
T: T Charles and P Corbett
R: R Firdhaus (53)
11/11
5m Road To Rock (AUS) x Tickles (Montjeu (IRE))
8
8.5
Kasundi (14)
8/8
T: J and K Parsons
R: K Mudhoo (54.5)
8/8
6m Le Bec Fin x Equity Rose (Paris House (GB))
9
9.3
Galella (10)
3/4
T: B and S Anderton
R: C R Barnes (56)
3/4
6m Gallant Guru (AUS) x Pernella (Personal Escort (USA))
10
10.8
Jimmy (8)
6/7
T: N and B Blatch
R: L Callaway (56.5)
6/7
6g Cecconi (AUS) x Hit The Target (AUS) (Straight Flight (USA))
11
11.1
7/6
T: R and A McKay
R: Ms K Williams (59)
7/6
5g Iffraaj (GB) x Success Etoile (AUS) (Success Express (USA))
12
12.1
Rajiv (13)
13/14
T: G B Tippett
R: Ruzaili Yatim (52)
13/14
6g Kingmaker x Indira (Entrepreneur (GB))
13
12.4
12/12
T: K L Tyler
R: L Kalychurun (58.5)
12/12
14
99.9
14/13
T: Ms K Thomson
R: D G Bradley (55)
14/13
5g Edenwold (CAN) x Witching Hour (Straussbrook (AUS))
Race 12 - Wild Range Photography (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Dead(4) Time: 1:38.00
Prizemoney: $20,000
1
4/3
T: J and K Parsons
R: K Mudhoo (55.5)
4/3
3f Darci Brahma x Sundown (Generous (IRE))
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2.0
1/1F
T: T J Kennedy
R: C W Johnson (58)
1/1F
3
2.2
Elvera (11)
9/9
T: Ms S Clark
R: L Callaway (55.5)
9/9
5m Red Giant (USA) x Just Like El (AUS) (El Moxie (USA))
4
2.3
5/5
T: M and M Pitman
R: D G Bradley (60)
5/5
7g Red Ransom (USA) x Formal Combat (AUS) (Fuji Kiseki (JPN))
5
3.1
7/7
T: Dennis Bros and R Dennis
R: S Muniandy (59)
7/7
6g O'Reilly x The Grin (Grosvenor )
6
3.4
8/8
T: Jo-Anne Dalton
R: G A Jogoo (58.5)
8/8
7g Gold Centre (AUS) x Grovada (Grosvenor )
7
3.7
10/10
T: Claire Anderton
R: L T Hemi (54.5)
10/10
4g Sir Percy (GB) x Burning Desire (Bertolini (USA))
8
5.7
12/12
T: D J Horrell
R: L Kalychurun (54)
12/12
6m Keeper (AUS) x Memphis Minnie (Blues Traveller (IRE))
9
6.5
13/13
T: B A Inglis
R: T Jonker (54)
13/13
9g Eltawaasul (USA) x Hearts (Kaapstad )
10
6.7
11/11
T: Patrick Collins
R: Ruzaili Yatim (51)
11/11
6m Northern Meteor (AUS) x Agile (AUS) (Canny Lad (AUS))
11
7.5
2/4
T: D M Crozier
R: R Firdhaus (53.5)
2/4
4m Nom Du Jeu x Shining Star (O'Reilly )
12
9.8
6/6
T: K and L Rae and K Williams-Tuhoro
R: C R Barnes (59)
6/6
5g Buffalo Man (CAN) x Mirkola Lass (Prized (USA))
13
40.3
3/2
T: D Champion and K Murphy
R: S L Wynne (58)
3/2
4m Sakhee's Secret (GB) x Switch Belle (AUS) (Rory's Jester (AUS))