Breednet Results

WOODVILLE - Monday, January 23

Race 1 - Murray Contractors Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Slow(9) Time: 1:11.76
Prizemoney: $7,000
1
3/2
T: Ms L Pickford
R: R J Hannam (56.5)
3/2
4m Guillotine x Marzia (Elusive City (USA))
Winning siblings: Ares,
2
1.8
1/1F
T: K Gray
R: R J Myers (56.5)
1/1F
4m Showcasing (GB) x Impulse (Flying Spur (AUS))
3
3.3
4/4
T: T L Riddell
R: S M McKay (55)
4/4
3f Jimmy Choux x Caley Marie (Keeper (AUS))
4
4.8
6/7
T: Ms L Latta
R: M Tanaka (55)
6/7
3f Onemorenomore (AUS) x La Paiva (AUS) (Flying Spur (AUS))
5
7.1
8/8
T: M G Ivil
R: N Teeluck (54.5)
8/8
4m Rip Van Winkle (IRE) x Ballermoss (Lord Ballina (AUS))
6
7.8
11/11
T: Ms K Buttimore
R: R M Goldsbury (56.5)
11/11
7g Cecconi (AUS) x Blessing (Sir Tristram (IRE))
7
8.9
5/5
T: Ms K Zimmerman
R: S L Wynne (58.5)
5/5
4g Postponed (USA) x Layla Rose (O'Reilly )
8
9.4
7/6
T: Ms K Lawrence
R: A B Collett (56.5)
7/6
9
12.9
Ethnee (6)
10/9
T: B Wallace
R: K A Smith (56.5)
10/9
4m Iffraaj (GB) x Striking Asset (Van Nistelrooy (USA))
10
16.5
2/3
T: G D Innes
R: J Parkes (58.5)
2/3
4g Zed x Springvale Lass (Magic Ring (IRE))
11
20.0
9/10
T: Ms B Edgecombe
R: D A Hirini (53)
9/10
3f Shocking (AUS) x Fastnet Rockette (Fastnet Rock (AUS))
Race 2 - McI & Assoc./ Tararua Club Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Slow(9) Time: 1:39.59
Prizemoney: $7,000
1
1/1F
T: J G Bary
R: R J Hannam (57)
1/1F
2
0.8
2/2
T: S L Brown
R: J K Riddell (57)
2/2
3g Fully Fledged x Tabitha (Oregon (USA))
3
7.8
4/4
T: K Gray
R: B R Hutton (57.5)
4/4
5g Sandtrap (USA) x Itsa Belt (Istidaad (USA))
4
8.3
7/7
T: R J Mudgway
R: M Tanaka (56.5)
7/7
5m Road To Rock (AUS) x Zeta Black (AUS) (Black Hawk (GB))
5
12.3
5/5
T: Ms K Lawrence
R: K A Smith (56.5)
5/5
5m Magnus (AUS) x Jambala (Mughtanim (USA))
6
13.1
6/6
T: A M Wallace
R: N Teeluck (54.5)
6/6
7m Viking Ruler (AUS) x Funraad (Volksraad (GB))
7
14.9
3/3
T: M N Eales
R: D A Hirini (54.5)
3/3
Race 3 - Prenters Concrete Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Slow(9) Time: 1:39.80
Prizemoney: $7,000
1
6/6
T: G R Vile
R: A B Collett (56.5)
6/6
4m Road To Rock (AUS) x Minno Noir (Black Minnaloushe (USA))
Winning siblings: Optimistic,
2
1.8
2/2
T: Ms L Latta
R: M Tanaka (58.5)
2/2
4g Denman (AUS) x Come Sunday (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
3
2.2
1/1F
T: S A Sharrock
R: J Parkes (55.5)
1/1F
3f Cape Blanco (IRE) x Ekstreme (Ekraar (USA))
4
2.4
4/5
T: P R Moseley
R: A K Chan (53.5)
4/5
4m Swiss Ace (AUS) x Christmas Angel (AUS) (Hussonet (USA))
5
3.9
3/3
T: H W Mathews
R: R J Myers (57)
3/3
6
5.2
5/4
T: Ms T Egan
R: A F Jones (57.5)
5/4
4g Sufficient x Crack A Dawn (Diamond Express )
7
9.0
8/8
T: Ms T Keegan
R: M D Hills (55)
8/8
8
14.5
7/7
T: Ms R Gibbs
R: H S Tinsley (58.5)
7/7
4g Raise The Flag (GB) x Birdie (Sandtrap (USA))
Race 4 - Golden Bay Cement Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Slow(9) Time: 1:25.28
Prizemoney: $7,000
1
Rosetta (14)
1/1F
T: R J Bergerson
R: K A McCulloch (55)
1/1F
3f Pins (AUS) x Rosecroft (Montjeu (IRE))
Winning siblings: All About Magic, Wapiti,
2
4.0
4/5
T: A G Furness
R: C B Perrett (56.5)
4/5
4m Testa Rossa (AUS) x Regal Thrills (AUS) (Royal Academy (USA))
3
4.2
Mocca (16)
9/8
T: J G Bary
R: M Tanaka (55)
9/8
3f Fully Fledged x Copious (Racing Is Fun (USA))
4
5.5
3/3
T: D and E Haworth
R: R J Myers (56.5)
3/3
4m Indy King (USA) x Kapastar (Kaapstad )
5
6.0
10/10
T: W S Moorehead
R: S O'Malley (54.5)
10/10
5g Falkirk x Hymn For Her (Thorn Park (AUS))
6
8.2
8/7
T: K Gray
R: C Waddell (52.5)
8/7
6m Alamosa x Snip Ya Belt (Pins (AUS))
7
9.5
5/4
T: Ms K Zimmerman
R: D G Bradley (56.5)
5/4
4m Lucky Unicorn (AUS) x Russian Opera (Stravinsky (USA))
8
10.3
6/9
T: J R Wheeler
R: S M McKay (57)
6/9
3g Thewayyouare (USA) x Aga Panther (Viking Ruler (AUS))
9
11.5
2/2
T: F J Auret
R: J Parkes (56.5)
2/2
4m Pins (AUS) x Porotene Bella (Al Akbar (AUS))
10
11.9
7/6
T: Ms R Mason
R: R J Hannam (58.5)
7/6
4g Battle Paint (USA) x Khaspa (Spartacus (IRE))
Race 5 - Tui Backing A Winner Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Slow(9) Time: 1:25.36
Prizemoney: $7,000
1
6/6
T: D and E Haworth
R: A B Collett (55.5)
6/6
3f Redwood (GB) x Sierra Gold (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
Winning siblings: Makabar,
2
2.3
4/5
T: G T Hennessy
R: M D Hills (57.5)
4/5
3g Testa Rossa (AUS) x Flying Change (AUS) (Flying Spur (AUS))
3
3.1
1/2F
T: R J Bergerson
R: K A McCulloch (55.5)
1/2F
3f Road To Rock (AUS) x Lipperty Lip (Riviera (FR))
4
5.4
2/3
T: H W Mathews
R: R J Myers (55.5)
2/3
3f Makfi (GB) x Dr Kate (Danzero (AUS))
5
5.8
Zip Zap (10)
7/7
T: S Autridge and J Richards
R: M J McNab (55.5)
7/7
3f Stravinsky (USA) x Miss Zapper (AUS) (Red Ransom (USA))
6
6.8
3/1
T: Ms L Latta
R: J K Riddell (57.5)
3/1
3g Rip Van Winkle (IRE) x Authentic Cross (Cape Cross (IRE))
7
7.1
5/4
T: G R Vile
R: H S Tinsley (57.5)
5/4
3g Alamosa x Sharp Chance (Thorn Park (AUS))
8
12.4
Cashel (4)
8/8
T: J R Wheeler
R: S M McKay (57.5)
8/8
3g Bachelor Duke (USA) x Castlebar (Volksraad (GB))
9
12.7
10/10
T: K Gray
R: B R Hutton (54.5)
10/10
3f Alamosa x Katie Lou (Generous (IRE))
10
13.0
9/9
T: M K Oulaghan
R: L T Hemi (54.5)
9/9
3f Pentire (GB) x Nordic Dancer (Generous (IRE))
Race 6 - Purple Haze Lavender Mdn (2100m)
Class: Maiden Track: Slow(9) Time: 2:13.88
Prizemoney: $7,000
1
3/2
T: M P Breslin
R: R J Myers (56.5)
3/2
4m Road To Rock (AUS) x Carlton Conquest (AUS) (Dolphin Street (FR))
Winning siblings: Juggernaut Jack, Lovre,
2
1.3
5/5
T: F J Auret
R: J Parkes (56.5)
5/5
4m O'Reilly x Charmaine (Centaine (AUS))
3
3.1
4/4
T: M G Ivil
R: H S Tinsley (58.5)
4/4
6g Don Eduardo x Regal Mystery (Vice Regal )
4
3.9
8/6
T: A M Clement
R: A K Chan (55.5)
8/6
5g Cecconi (AUS) x Saint Lucy (AUS) (Marscay (AUS))
5
4.3
12/12
T: M K Oulaghan
R: J K Riddell (58.5)
12/12
6g Mr. Nancho (ARG) x Zalfie (Don Eduardo )
6
6.6
1/1F
T: Ms K Zimmerman
R: K A McCulloch (56.5)
1/1F
5m Minstrel Court (AUS) x Pop Your Buttons (Howbaddouwantit (USA))
7
8.4
Kit (11)
6/8
T: K T Myers
R: S J Macnab (53.5)
6/8
8
8.5
11/10
T: Ms L Pickford
R: D A Hirini (54.5)
11/10
4m Sakhee's Secret (GB) x Red Horizon (Spartacus (IRE))
9
10.8
10/11
T: G R Vile
R: A B Collett (56.5)
10/11
4m O'Reilly x Pinderella (Pins (AUS))
10
14.8
2/3
T: Ms R Frost
R: K A Smith (58.5)
2/3
4g Shinko King (IRE) x Gironde (Val D'Arno (USA))
11
18.1
7/7
T: S Thompson-Brown and M Brown
R: B R Hutton (55.5)
7/7
4m Tavistock x Whistling Jazz (Hey Baba Riba )
12
18.5
9/9
T: Ms L Latta
R: R J Hannam (56.5)
9/9
13
45.5
Venla (14)
13/13
T: Ms R Frost
R: N Teeluck (53)
13/13
3f Rios x Intuition (Fast 'n' Famous (AUS))
Race 7 - Woodville-Pahiatua Cup (Bm75) (2100m)
Class: Benchmark 75 Track: Slow(9) Time: 2:12.16
Prizemoney: $20,000
1
4/4
T: R G Allen
R: N Teeluck (54)
4/4
6m Howbaddouwantit (USA) x Subtle (Istidaad (USA))
2
0.2
Jumanah (14)
3/5
T: Ms K Zimmerman
R: K A McCulloch (54)
3/5
5m Shinko King (IRE) x Yo Deseo (His Royal Highness )
3
3.7
1/1F
T: Ms S Kay
R: R J Myers (56.5)
1/1F
5g Handsome Ransom (AUS) x Dame Ngaio (Deputy Governor (USA))
4
5.2
11/11
T: R J Patterson
R: A K Chan (57)
11/11
7g Shinko King (IRE) x Vincerla (J.O. Dahlia (USA))
5
5.3
8/9
T: J H Scott
R: S L Wynne (55.5)
8/9
7m Castelli x Aradhana (I Conquer )
6
7.1
6/7
T: A I Bambry
R: M Tanaka (54)
6/7
4m Nom Du Jeu x Sitting On A Hill (City On A Hill (USA))
7
8.9
9/8
T: M P Breslin
R: D A Hirini (52)
9/8
6m Alamosa x Florinda (Lord Ballina (AUS))
8
11.7
2/2
T: B C McDermott
R: H S Tinsley (57.5)
2/2
6g Gold Centre (AUS) x Miss Shania (Oregon (USA))
9
11.9
7/6
T: Ms T Keegan
R: M D Hills (55)
7/6
4g Chinese Dragon (USA) x Satin Cinders (Dance Floor (USA))
10
14.4
10/10
T: S Thompson-Brown and M Brown
R: J Parkes (56)
10/10
7g Zed x Valtaine (Centaine (AUS))
11
14.6
13/13
T: Ms L Latta
R: R J Hannam (54)
13/13
6g Towkay (AUS) x Franchice (Icelandic (IRE))
12
23.0
12/12
T: G R Vile
R: S M McKay (54)
12/12
5m Nom Du Jeu x Grace Kelly (Ishiguru (USA))
13
29.0
5/3
T: K T Myers
R: S J Macnab (54.5)
5/3
5g Duelled (AUS) x Interdame (Senor Pete (USA))
Race 8 - New World Pahiatua (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Slow(9) Time: 1:26.31
Prizemoney: $8,000
1
1/1F
T: S Autridge and J Richards
R: M J McNab (57.5)
1/1F
3g Savabeel (AUS) x Almaviva (Catbird (AUS))
Winning siblings: Atacama, Bordeaux, La Casona, Precisely,
2
0.8
5/7
T: D M Goldsbury
R: R M Goldsbury (54.5)
5/7
5m Tiger Prawn (SAF) x Pacific Heights (Kingfisher Mill (USA))
3
0.9
8/8
T: M P Breslin
R: D A Hirini (54)
8/8
5g Align (AUS) x Gloworm (Centaine (AUS))
4
1.0
3/3
T: F J Auret
R: J Parkes (56.5)
3/3
5m Towkay (AUS) x Madredeus (Woodbury Lad (USA))
5
1.2
10/10
T: J Macmillan and R Berry
R: K A McCulloch (55)
10/10
6
1.6
2/2
T: K Gray
R: C Waddell (56)
2/2
5g Alamosa x All In Tune (Grosvenor )
7
2.2
6/6
T: G P Harris
R: L T Hemi (57)
6/6
5m Zed x Ruahine Rose (Hunza Court )
8
4.6
Sakura (13)
4/4
T: G B McBeth
R: R J Hannam (56)
4/4
5m Mr. Nancho (ARG) x Black Sugar (Sound Reason (CAN))
9
4.7
7/5
T: G R Vile
R: S L Wynne (54)
7/5
5m Elusive City (USA) x Impulse (Flying Spur (AUS))
10
6.3
9/9
T: J R Wheeler
R: S M McKay (58)
9/9
5g Iffraaj (GB) x Entrancement (Danehill (USA))