Breednet Results

WYONG - Sunday, February 12

Race 1 - Www.Tab.Com.Au Mdn Hcp (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:19.46 (35.61)
Prizemoney: $30,000
1
16/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: J Victoire (54)
16/1
3f Northern Meteor x One Sweet Day (Elusive Quality (USA))
Winning siblings: Homework, Mansa Musa,
2
1.3
5/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: J Parr (58)
5/4F
3g Toorak Toff x Steel A Peak (Rock Of Gibraltar (IRE))
3
1.5
7/2
T: James Cummings
R: Mitchell Bell (58)
7/2
3c Cape Blanco (IRE) x Klarissa (Anabaa (USA))
4
2.6
40/1
T: Ms K Buchanan
R: Rachel King (55.5)
40/1
3g Hidden Dragon x Grand Acclaim (Piccolo (GB))
5
2.9
40/1
T: W T Prain
R: M McGillivray (58)
40/1
6
5.5
13/8
T: Chris Munce
R: B Avdulla (58.5)
13/8
3c Sebring x Exquisite Art (Redoute's Choice )
7
7.9
20/1
T: G W Moore
R: A Adkins (55.5)
20/1
8
9.5
100/1
T: C E Conners
R: J Innes Jnr (52.5)
100/1
3f Olympus x First Touch (Mull Of Kintyre (USA))
Race 2 - Nsw Parliament Members Cup-C1 (1350m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:20.38 (34.12)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: Mark Schmetzer
R: T Angland (58)
7/2
2
0.8
15/2
T: Ms K Waugh
R: J Parr (59.5)
15/2
4g Star Witness x Legal Thrills (Indian Danehill (IRE))
3
1.2
12/1
T: J C Coyle
R: M McGillivray (58.5)
12/1
4g Excites x Eight Of Diamonds (Lion Heart (USA))
4
2.0
8/11F
T: G Waterhouse and A Bott
R: J Victoire (58.5)
8/11F
5
2.3
30/1
T: S Thomas
R: Rachel King (52.5)
30/1
6
10.1
40/1
T: C J Bashford
R: J Innes Jnr (52.5)
40/1
4m Northern Meteor x Lara's Glitter (Don Eduardo (NZ))
7
11.4
Mosrai (6)
9/1
T: Ms K Buchanan
R: P King (54)
9/1
3g Moshe x Raising High (Secret Savings (USA))
Race 3 - Kpp Valuers Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:37.67 (34.78)
Prizemoney: $30,000
1
8/1
T: R D Collett
R: J R Collett (54)
8/1
4g Sakhee's Secret (GB) x Sister City (NZ) (Elusive City (USA))
Winning siblings: Shadow Runner,
2
0.3
13/4
T: Bjorn Baker
R: T Angland (56.5)
13/4
3g Shocking x Just So (USA) (Kris S. (USA))
3
0.8
3/1F
T: C J Waller
R: Charles Bishop (55.5)
3/1F
3f Sepoy x Hidden Wonder (Danzero )
4
3.2
7/1
T: P and P Snowden
R: Travis Wolfgram (54.5)
7/1
3f Sebring x Demanding (Octagonal (NZ))
5
4.1
5/1
T: Ms K Buchanan
R: P King (58)
5/1
5g Magic Albert x She's Warrego (Giant's Causeway (USA))
6
5.0
13/2
T: Lee and Anthony Freedman
R: J Parr (57)
13/2
3c Snitzel x Alinghi (Encosta De Lago )
7
5.2
9/1
T: J A O'Shea
R: B Avdulla (57)
9/1
8
7.4
50/1
T: Ms G Englebrecht
R: Ms K O'Hara (56.5)
50/1
3g Gio Ponti (USA) x Choice Blend (Redoute's Choice )
9
9.5
150/1
T: J L Roberts
R: B McDougall (52)
150/1
Race 4 - Stay/Play @kooindah Waters Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:03.30 (35.37)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: G A Ryan
R: Travis Wolfgram (55)
7/2
3f Star Witness x Glenrae Girl (Testa Rossa )
2
1.8
9/4F
T: C E Conners
R: J R Collett (58)
9/4F
4g O'Reilly (NZ) x Nursery Rhyme (USA) (Tale Of The Cat (USA))
3
2.0
5/2
T: A and E Cummings
R: A Hyeronimus (55.5)
5/2
4m Medaglia D'Oro (USA) x Basra (Desert King (IRE))
4
2.1
13/2
T: Ken Tynan
R: J Penza (54)
13/2
4m Zariz x Golden Briar (Magic Ring (IRE))
5
4.2
80/1
T: Jay Hopkins
R: P King (54)
80/1
4m Casino Prince x Boondock (NZ) (Centaine )
6
4.4
Sebbag (9)
16/1
T: Scott Dixon
R: Brock Ryan (52)
16/1
4g Sebring x Hairy (Fuji Kiseki (JPN))
7
4.5
6/1
T: Richard Litt
R: J Innes Jnr (52.5)
6/1
4m Snitzel x Win Here Win There (Dehere (USA))
8
5.8
20/1
T: D Lane
R: S Lisnyy (54)
20/1
4m Dane Shadow x Quipster (Snippets )
9
6.8
50/1
T: A J Foran
R: Ms K O'Hara (54)
50/1
Race 5 - Carlton Champions Marquee Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.25 (35.37)
Prizemoney: $30,000
1
11/2
T: J A O'Shea
R: B Avdulla (56.5)
11/2
3f Sepoy x Watchful Eyes (IRE) (Street Sense (USA))
Winning siblings: Lucky Quality,
2
0.2
9/2
T: Bjorn Baker
R: J Ford (58.5)
9/2
3g Written Tycoon x Silken Spur (Flying Spur )
3
0.5
4/1
T: M, W and J Hawkes
R: J Parr (59)
4/1
4g Fastnet Rock x Power Of One (Gilded Time (USA))
4
0.6
11/2
T: John Thompson
R: T Angland (57)
11/2
4m Time Thief x Hoonose (Ron Bon (USA))
5
1.5
Japhite (11)
13/4F
T: R D Collett
R: J R Collett (56.5)
13/4F
3f Choisir x Folk Music (Fusaichi Pegasus (USA))
6
1.8
6/1
T: A and E Cummings
R: A Hyeronimus (57)
6/1
4m Excellent Art (GB) x Dixie Dancer (Anabaa (USA))
7
2.6
13/2
T: G A Ryan
R: Travis Wolfgram (56.5)
13/2
3f Lope De Vega (IRE) x Alynya (Husson (ARG))
8
3.0
Zoeasy (10)
30/1
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (55)
30/1
3f Zoffany (IRE) x Easy Play (Easy Rocking )
9
4.4
100/1
T: Adam Vine
R: S Lisnyy (59)
100/1
5g Snitzel x Demandehere (Dehere (USA))
10
4.6
50/1
T: J A Steinmetz
R: Ms J Taylor (56.5)
50/1
Race 6 - Great Northern On Tap (Bm70) (1350m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:20.10 (35.78)
Prizemoney: $30,000
1
20/1
T: A and E Cummings
R: J R Collett (54)
20/1
4m Medaglia D'Oro (USA) x Mysterious Light (Fantastic Light (USA))
2
1.0
1/1F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (56.5)
1/1F
3g Fastnet Rock x Absolute Joy (NZ) (Zabeel (NZ))
3
1.1
20/1
T: James Cummings
R: Brock Ryan (59.5)
20/1
5g Pendragon (NZ) x It's All Money (Magic Of Money )
4
1.5
8/1
T: J G Sargent
R: T Angland (60)
8/1
5
2.0
40/1
T: P M Farrell
R: G Buckley (60)
40/1
8g Amalfi (NZ) x Lion Queen (Lion Hunter )
6
2.1
Hinch (9)
7/1
T: Natalie McCall
R: Mitchell Bell (57.5)
7/1
4g Hinchinbrook x No Fear Here (Don't Say Halo (USA))
7
2.2
16/1
T: James Cummings
R: Nick Heywood (60)
16/1
5g Pendragon (NZ) x Cardsino (Final Card )
8
2.8
50/1
T: J C Coyle
R: A Hyeronimus (60.5)
50/1
9
4.5
11/1
T: C E Conners
R: B McDougall (56.5)
11/1
7g Olympus x Unique Style (Rocket To Mars )
10
5.4
12/1
T: Damien Lappin
R: B Avdulla (56)
12/1
5g Savabeel x Wailing Countess (NZ) (Entrepreneur (GB))
11
5.6
Kanguru (10)
10/1
T: D Lane
R: S Lisnyy (57.5)
10/1
5g Casino Prince x Gorgeous Miss (Shamardal (USA))
Race 7 - Prov Cships At Wyong 23/2-Bm65 (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:38.70 (36.28)
Prizemoney: $30,000
1
5/1
T: G W Moore
R: A Adkins (58)
5/1
4g High Chaparral (IRE) x Rodelinda (Zabeel (NZ))
2
4.5
10/1
T: A and E Cummings
R: B Avdulla (59)
10/1
3
5.3
8/1
T: W T Prain
R: J Penza (61.5)
8/1
4
5.4
7/2F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (55.5)
7/2F
3f Savabeel x Croix Du Sud (NZ) (Howbaddouwantit (USA))
5
5.5
10/1
T: Ms G Englebrecht
R: Ms K O'Hara (57.5)
10/1
3g Snippetson x Quibble (Zabeel (NZ))
6
5.6
14/1
T: Ms T Bateup
R: J Innes Jnr (52.5)
14/1
5m Red Element x Extension Of Life (Flying Spur )
7
6.3
13/2
T: J A O'Shea
R: Brock Ryan (59.5)
13/2
4m Bernardini (USA) x Sweet Corn (Scenic (IRE))
8
6.5
80/1
T: R A Bailey
R: C G O'Brien (59)
80/1
7g Hannouma (IRE) x Spark Sept (FR) (Septieme Ciel (USA))
9
7.1
9/1
T: C E Ritchie
R: Jason Devrimol (57)
9/1
4m Pins x Catch The Day (NZ) (Keeper )
10
7.8
9/1
T: Paul Matts
R: A Hyeronimus (57.5)
9/1
7g Ad Valorem (USA) x Oakfield Queen (Naturalism (NZ))
11
8.0
60/1
T: J G Sargent
R: G Buckley (58)
60/1
3g High Chaparral (IRE) x Heavenly Dreamer (USA) (Fusaichi Pegasus (USA))
12
13.7
12/1
T: J C Deamer
R: C Lever (60.5)
12/1
4g Excellent Art (GB) x Del Amore (Lion Hunter )
Race 8 - Go Electrical Tuggerah Hcp-C2 (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 0:57.42 (34.41)
Prizemoney: $30,000
1
11/8F
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (55.5)
11/8F
4m Duporth x Baby Corn (Exceed And Excel )
Winning siblings: Cornrow, Strategist, Tarabai, Travel Emperor,
2
2.5
9/2
T: C E Conners
R: J Innes Jnr (53.5)
9/2
3f Swiss Ace x Saskia (Redoute's Choice )
3
2.9
11/2
T: M P Byers
R: J Penza (54)
11/2
5m Kaphero x Creates (Rubiton )
4
3.3
6/1
T: Allan Kehoe
R: T Angland (57.5)
6/1
4g Sebring x Gourmet Garage (NZ) (Canny Lad )
5
4.1
9/1
T: K J Berry
R: Nick Heywood (55)
9/1
4g Shellscrape x Dan Baroness (Statue Of Liberty (USA))
6
4.3
14/1
T: C J Bashford
R: A Adkins (52.5)
14/1
4m Duporth x Chula Vista (Encosta De Lago )
7
6.8
25/1
T: Ms J Bowen
R: G Buckley (54)
25/1
5g Trotamondo (CHI) x Friends For Life (Special Bond )
8
8.3
Tribe (7)
50/1
T: P M Kalinowski
R: J Ford (54.5)
50/1
5g Shaft x Margaret River (Brief Truce (USA))
9
13.0
50/1
T: D Lane
R: S Lisnyy (54.5)
50/1
4g Artie Schiller (USA) x Blue Venus (Hurricane Sky )