Breednet Results

WYONG - Thursday, February 23

Race 1 - Insurance House 3yo Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:09.37 (34.44)
Prizemoney: $30,000
1
5/2F
T: Joseph Pride
R: B El-Issa (56)
5/2F
3f Dane Shadow x Lady Sublime (Hurricane Sky )
Winning siblings: Ladys Angel, Sublime Star,
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
2.0
7/1
T: J and G Lee
R: A Hyeronimus (55)
7/1
3f Oratorio (IRE) x Lady Gulch (Thunder Gulch (USA))
3
2.3
6/1
T: Daniel Nickson
R: J Penza (54)
6/1
3f Choisir x Belle Jest (Rory's Jester )
4
2.4
Istria (4)
9/2
T: J A O'Shea
R: Tim Clark (56)
9/2
3f Reset x Banovina (Redoute's Choice )
5
3.4
7/1
T: A and E Cummings
R: B Avdulla (56)
7/1
3f All American x Icy Reception (GB) (Groom Dancer (USA))
6
4.0
5/1
T: Steven O'Dea
R: B Shinn (58.5)
5/1
7
6.3
Spooky (2)
40/1
T: Stephen Schofield
R: Ms J Worley (55)
40/1
3g Street Cry (IRE) x Psyched (Quest For Fame (GB))
8
6.5
9/1
T: W P Cave
R: Ms K O'Hara (57.5)
9/1
3g Grey Swallow (IRE) x Papier Mache (NZ) (Straight Strike (USA))
Race 2 - Digga Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:16.08 (35.57)
Prizemoney: $30,000
1
5/4F
T: J A O'Shea
R: B Avdulla (57)
5/4F
2c Lonhro x Purple (Commands )
Winning siblings: Alcyone, Tyrian, Wine,
This nick: 50 runners; 38 winners; 5 SW. Details
2
0.1
4/1
T: John Thompson
R: T Angland (57)
4/1
2c I Am Invincible x Consulting (Flying Spur )
3
0.3
9/2
T: P M Perry
R: C W Brown (57)
9/2
2c Choisir x My Amelia (Redoute's Choice )
4
0.9
13/2
T: P and P Snowden
R: B Shinn (57)
13/2
2c Hinchinbrook x Carlton Ace (Bianconi (USA))
5
5.5
25/1
T: James Cummings
R: G Schofield (57)
25/1
2c Sebring x Always Discreet (Exceed And Excel )
6
14.1
30/1
T: Bjorn Baker
R: Ms K O'Hara (57)
30/1
7
15.3
9/1
T: J A O'Shea
R: Tim Clark (57)
9/1
2g Street Cry (IRE) x Radar (Exceed And Excel )
8
83.6
I Want (4)
66/1
T: G Portelli
R: J Parr (57)
66/1
2g Stratum x Spoleto (USA) (Vindication (USA))
Race 3 - Brian Hilton Kia Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.60 (33.75)
Prizemoney: $30,000
1
16/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (56)
16/1
3f Snippetson x Schianto (Redoute's Choice )
This nick: 4 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.3
8/11F
T: James Cummings
R: G Schofield (56)
8/11F
3f Sebring x Sonnenblume (Exceed And Excel )
3
1.3
Nyah (7)
30/1
T: Andrew Macdonald
R: Rachel King (54)
30/1
5m Clangalang x Speewa Lass (Ladoni (GB))
4
1.7
6/4
T: Bjorn Baker
R: T Angland (57.5)
6/4
4g Zariz x Comeback Queen (King's Theatre (IRE))
5
2.0
30/1
T: G R Nickson
R: J Penza (55.5)
30/1
3f Beneteau x La Petite Coquette (Invincible Spirit (IRE))
6
3.8
11/1
T: Ms K Buchanan
R: P King (54.5)
11/1
2f All American x Countless Moments (Success Express (USA))
7
4.1
Laptop (2)
100/1
T: Ms M Brister
R: G Buckley (57.5)
100/1
4g Intergaze x String Of Money (Dazzling Account (USA))
8
4.5
50/1
T: D Lane
R: S Lisnyy (54.5)
50/1
4m Dane Shadow x Quipster (Snippets )
9
5.8
Chi Tu (1)
100/1
T: J and G Lee
R: A Hyeronimus (58)
100/1
Race 4 - Pferd Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:19.66 (34.34)
Prizemoney: $40,000
1
7/4
T: J C Coyle
R: T Angland (56.5)
7/4
3f Myboycharlie (IRE) x De Chorus (Unbridled's Song (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.3
Tutu (9)
9/10F
T: John Thompson
R: B Shinn (56.5)
9/10F
3f Wanted x Zamask (Zabeel (NZ))
3
3.6
30/1
T: D Lane
R: G M Ryan (58.5)
30/1
4
4.6
14/1
T: G W Moore
R: C W Brown (58.5)
14/1
5
5.6
40/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (57)
40/1
5m High Chaparral (IRE) x Tonality (Encosta De Lago )
6
5.8
80/1
T: J L Roberts
R: Ms R Murray (59)
80/1
4g Astronomer Royal (USA) x Bon Ace (NZ) (Bigstone (IRE))
7
16.2
100/1
T: Wayne Seelin
R: J Ford (56.5)
100/1
3f Al Maher x Freewheel (Canny Lad )
Race 5 - Stramit Building Products (C2) (1350m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:18.69 (34.13)
Prizemoney: $30,000
1
3/1
T: R and L Price
R: Ms K O'Hara (57.5)
3/1
4g Charge Forward x Remnant (Danehill (USA))
Winning siblings: Fashion Wah Wah, Rushmore, Treasury,
This nick: 27 runners; 16 winners; 1 SW. Details
2
2.3
Hinch (6)
15/1
T: Natalie McCall
R: Mitchell Bell (56)
15/1
4g Hinchinbrook x No Fear Here (Don't Say Halo (USA))
3
2.4
15/8F
T: Joseph Pride
R: K McEvoy (56)
15/8F
4
2.8
12/1
T: Lee and Anthony Freedman
R: J Parr (57.5)
12/1
3g Sufficient (NZ) x Brindillemousse (Last Tycoon (IRE))
5
3.1
4/1
T: Mark Schmetzer
R: T Angland (57)
4/1
6
4.5
30/1
T: L W Curtis
R: J Innes Jnr (55)
30/1
4m Casino Prince x Mandel Set (GER) (Second Set (IRE))
7
45.4
7/2
T: J A O'Shea
R: B Avdulla (58)
7/2
3g Bernardini (USA) x Exchanges (Domesday )
Race 6 - Pro Ali Design Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 0:56.74 (33.55)
Prizemoney: $30,000
1
9/2
T: G W Moore
R: K McEvoy (56.5)
9/2
4g Nadeem x Corrofin (Jade Hunter (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
50/1
T: Grant Allard
R: J Pracey-Holmes (55)
50/1
4g Ready's Image (USA) x Sasheen (Hennessy (USA))
3
0.5
10/9F
T: K A Lees
R: B Avdulla (56.5)
10/9F
4m Redoute's Choice x Kosi Bay (NZ) (Spinning World (USA))
4
1.0
12/1
T: Ms K Waugh
R: Tim Clark (55)
12/1
3f Stryker x La Rouge (Red Ransom (USA))
5
1.6
20/1
T: Benjamin Smith
R: B Shinn (56)
20/1
4g Written Tycoon x Filming (Brocco (USA))
5
1.6
7/2
T: Mark Newnham
R: J Parr (56.5)
7/2
3g I Am Invincible x Posting (NZ) (Postponed (USA))
7
4.9
6/1
T: R J Quinton
R: A Adkins (56)
6/1
4m I Am Invincible x Majestic Moon (Honour And Glory (USA))
8
5.8
50/1
T: D Lane
R: G M Ryan (56.5)
50/1
4g Domesday x Bella Stella (Danehill (USA))
9
11.2
12/1
T: C E Conners
R: Tommy Berry (54.5)
12/1
3f Swiss Ace x Saskia (Redoute's Choice )
Race 7 - The Provincial C'ships Qual-C5 (1350m)
Class: Class 5 Track: Good(3) Time: 1:19.37 (34.78)
Prizemoney: $150,000
1
15/4
T: R and L Price
R: Ms K O'Hara (59)
15/4
4g Shellscrape x Princess Fiorella (NZ) (Chief Bearhart (CAN))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/2
T: Michelle Ritchie
R: J Parr (57.5)
9/2
4
1.2
20/1
T: J N Englebrecht
R: C W Brown (59)
20/1
5g Dreamscape x Mandra (Canny Lad )
5
1.4
9/1
T: K A Lees
R: B Shinn (57.5)
9/1
5g Bernardini (USA) x Lolapalooza (Street Cry (IRE))
6
2.3
20/1
T: Ms K Waugh
R: Tim Clark (56)
20/1
4g Star Witness x Legal Thrills (Indian Danehill (IRE))
7
2.4
8/1
T: L J Tilley
R: R Thompson (56)
8/1
5g Reaan x Bayyaan (USA) (Dixieland Band (USA))
8
2.6
12/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: A Hyeronimus (57.5)
12/1
4g Onemorenomore x Daloot (Danehill Dancer (IRE))
9
2.8
30/1
T: N J Rogers
R: J Ford (57)
30/1
4m God's Own x No Fable (Hemingway (IRE))
10
2.9
15/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (57)
15/1
4m Beneteau x Hussterics (Hussonet (USA))
11
4.7
40/1
T: D Lane
R: G M Ryan (59)
40/1
5g Haradasun x Ionica (Commands )
12
5.0
25/1
T: Allan Kehoe
R: T Angland (59)
25/1
4g Home On The Grange x Lea Tonde (Filante (NZ))
13
5.6
100/1
T: B P Garvey
R: P King (54)
100/1
4m Statue Of Liberty (USA) x Love Buggy (Favorite Trick (USA))
14
5.9
20/1
T: K A Lees
R: G Schofield (57.5)
20/1
4g Starcraft (NZ) x Cannarelle (Canny Lad )
Race 8 - Milwaukee (Bm70) (1600m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:38.14 (33.67)
Prizemoney: $30,000
1
12/1
T: Bjorn Baker
R: J Innes Jnr (52.5)
12/1
3c More Than Ready (USA) x Sublime Girl (Encosta De Lago )
Winning siblings: Goegan's Hero, Loquacious Lass,
This nick: 38 runners; 24 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/8F
T: G W Moore
R: A Adkins (58)
15/8F
4g High Chaparral (IRE) x Rodelinda (Zabeel (NZ))
3
0.4
13/4
T: John Thompson
R: T Angland (56)
13/4
4g Savabeel x Cinnie (NZ) (Keeper )
4
0.5
7/2
T: C J Waller
R: B Avdulla (56)
7/2
3g Fastnet Rock x Boisterous Lady (Rivotious (USA))
5
0.8
12/1
T: S G Morton
R: Tommy Berry (57)
12/1
7g Haradasun x Mosi Au Tunya (USA) (Deputy Minister (CAN))
6
1.8
12/1
T: Bjorn Baker
R: B Shinn (57.5)
12/1
4g Sebring x Acqua De Parma (Encosta De Lago )
7
3.3
6/1
T: Bjorn Baker
R: K McEvoy (59.5)
6/1
4g Bachelor Duke (USA) x Silver Skies (NZ) (Stravinsky (USA))
8
4.2
20/1
T: M J Dwyer
R: C Dwyer (59)
20/1
5g Dane Fever x Kiseki Gold (Fuji Kiseki (JPN))