Breednet Results

WYONG - Sunday, September 24

Race 1 - Www.Tab.Com.Au Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:38.66 (35.68)
Prizemoney: $30,000
1
1/1F
T: C J Waller
R: G Schofield (58.5)
1/1F
3c Hinchinbrook x First Land (NZ) (Generous (IRE))
Winning siblings: Family Crest, Meanjin,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
Aruba (2)
11/2
T: P M Perry
R: T Angland (58.5)
11/2
3g Choisir x Coral Reef (Galileo (IRE))
3
1.9
7/4
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (55.5)
7/4
3f Foxwedge x African Rain (Woodman (USA))
4
4.1
11/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (58.5)
11/1
3g Sebring x Cinnamon Bells (Catbird )
5
5.5
20/1
T: S I Singleton
R: J Ford (56)
20/1
6
10.0
50/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (57)
50/1
3g Onemorenomore x Dorothy's Dream (Exceed And Excel )
Race 2 - Great Northern On Tap Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:19.44 (35.53)
Prizemoney: $30,000
1
Tutu (3)
8/15F
T: John Thompson
R: J R Collett (57)
8/15F
4m Wanted x Zamask (Zabeel (NZ))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
5.0
9/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (59)
9/2
4g Smart Missile x Alalunga (USA) (Machiavellian (USA))
3
5.3
8/1
T: G D Hickman
R: C W Brown (56.5)
8/1
3g Bel Esprit x Sienna Red (Testa Rossa )
4
6.1
20/1
T: John Thompson
R: T Angland (56.5)
20/1
3g Medaglia D'Oro (USA) x Tully Thunder (Thunder Gulch (USA))
5
6.2
9/1
T: G W Moore
R: Rachel King (56.5)
9/1
6
7.6
20/1
T: J L Roberts
R: Ms R Murray (59)
20/1
5g Zabeel (NZ) x Eloa (NZ) (Volksraad (GB))
Race 3 - Melbourne Cup Day Luncheon Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:58.53 (35.37)
Prizemoney: $30,000
1
4/11F
T: T R Martin
R: C W Brown (54.5)
4/11F
Winning siblings: Cudabeen, Senglea Sun,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
40/1
T: J A Steinmetz
R: Mitchell Bell (57)
40/1
3
2.0
Faba (5)
3/1
T: G W Moore
R: Rachel King (56.5)
3/1
3g Denman x Zhu Jiang (Ad Valorem (USA))
4
3.2
25/1
T: E B Holland
R: Jean Van Overmeire (57)
25/1
4g Dream Ballad x Crezned (Manner Hill )
5
6.8
12/1
T: P M Perry
R: P King (56.5)
12/1
3c Uncle Mo (USA) x Stratakate (Stratum )
6
15.5
100/1
T: A Stapleford
R: L Cumberland (57)
100/1
5m Street Sense (USA) x Rock Idol (Flying Spur )
Race 4 - Go Electrical @ Wyong Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 0:57.10 (33.39)
Prizemoney: $30,000
1
6/4F
T: P and P Snowden
R: Nick Heywood (56)
6/4F
4m Snitzel x I Believe (Octagonal (NZ))
This nick: 15 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
1.5
11/2
T: Grant Allard
R: J R Collett (57.5)
11/2
5g Ready's Image (USA) x Sasheen (Hennessy (USA))
3
2.0
9/1
T: D Lane
R: Jean Van Overmeire (56)
9/1
5g Domesday x Bella Stella (Danehill (USA))
4
6.2
2/1
T: Bjorn Baker
R: T Angland (59)
2/1
5g Zariz x Comeback Queen (King's Theatre (IRE))
5
11.2
11/2
T: P M Perry
R: P King (54)
11/2
3f Sebring x Tempest Tost (Statue Of Liberty (USA))
Race 5 - Charlie Zammit Memorial Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.73 (34.91)
Prizemoney: $30,000
1
Persia (5)
5/2
T: James Cummings
R: G Schofield (57.5)
5/2
3f Street Cry (IRE) x Chinchilla (Exceed And Excel )
Winning siblings: La Chatte, Lanigera, Viscacha,
This nick: 14 runners; 11 winners; 1 SW. Details
2
0.4
7/2
T: Bjorn Baker
R: J R Collett (56.5)
7/2
3f Savabeel x Sitting Pretty (NZ) (O'Reilly (NZ))
3
0.9
Brooke (1)
40/1
T: R H Holloway
R: B Spriggs (58)
40/1
4m Northern Meteor x Bundleofjoy (Fantastic Light (USA))
4
1.0
16/1
T: T R Martin
R: Y Ichikawa (57)
16/1
3g Gonski x Gen And Tonic (General Nediym )
5
2.3
7/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (58)
7/4F
3c Snitzel x Red Typhoon (Hold That Tiger (USA))
6
3.6
60/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (56.5)
60/1
4m Murtajill x Dubai Miss (Dubai Destination (USA))
7
3.8
40/1
T: J L Roberts
R: Ms R Murray (58)
40/1
3g Moshe x Sleek'n'sassy (Danehill Star )
8
4.0
60/1
T: G W Moore
R: S Guymer (57.5)
60/1
9
4.5
25/1
T: P M Perry
R: T Angland (56.5)
25/1
3g Dream Ballad x Magic Emerald (Magic Albert )
300
0.0
13/2
T: Joseph Pride
R: C W Brown (56.5)
13/2
3g Duporth x Zalinda (NZ) (Zabeel (NZ))
Race 6 - H/H Catering-Nsw Reg'l Hcp-C1 (1350m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:19.32 (34.83)
Prizemoney: $30,000
1
8/11F
T: Joseph Pride
R: C W Brown (59)
8/11F
4g Master Of Design x Lady Of Dormello (General Nediym )
Winning siblings: Address Melbourne, Maid In Milan,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.0
2/1
T: C J Waller
R: G Schofield (56.5)
2/1
3g Your Song x Ceol Na Sraide (IRE) (King's Theatre (IRE))
3
2.0
40/1
T: Mitchell Kearney
R: Jean Van Overmeire (55)
40/1
4g Master Of Design x Gathering Storm (SAF) (Joshua Dancer (USA))
4
4.2
9/1
T: John Thompson
R: C Reith (57)
9/1
4m Fastnet Rock x Distinctly (IRE) (Sadler's Wells (USA))
5
4.4
Racy (6)
20/1
T: Jason Attard
R: Ms R Murray (54)
20/1
5m Exceed And Excel x Saucy Nell (Marauding (NZ))
6
6.6
40/1
T: E B Holland
R: Ms W Costin (54)
40/1
8g Dream Ballad x Red Lux Girl (Sports Works )
7
14.2
25/1
T: C E Ritchie
R: Rachel Hunt (51.5)
25/1
6g O'Reilly (NZ) x Zaire (NZ) (Zabeel (NZ))
Race 7 - Xmas Party's At Wrc (Bm60) (1600m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:38.62 (34.48)
Prizemoney: $30,000
1
15/4
T: D Lane
R: J R Collett (57)
15/4
7g Waterford Road x Comeinspina (NZ) (Spinning World (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/2
T: P M Perry
R: A Hyeronimus (58.5)
9/2
4g Dreamscape x Italian Romance (Honours List (IRE))
3
2.1
11/2
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (56.5)
11/2
8m Any Given Saturday (USA) x Expozay (Naturalism (NZ))
4
2.3
11/2
T: Jason Attard
R: Ms R Murray (57.5)
11/2
5m Snippetson x Prinny's Girl (Commands )
5
3.2
9/4F
T: K A Lees
R: Jean Van Overmeire (59)
9/4F
5g Hinchinbrook x Laebeel (NZ) (Zabeel (NZ))
6
4.0
9/1
T: P M Perry
R: T Angland (59.5)
9/1
9g El Maggiore x Golden Show (Made Of Gold (USA))
7
8.2
20/1
T: J N Englebrecht
R: Ms W Costin (54)
20/1
10g Spinning World (USA) x Bomboniera (Vettori (IRE))
Race 8 - M Millions @ Wyong 21/12-Bm74 (1000m)
Class: Benchmark 74 Track: Good(3) Time: 0:56.95 (34.04)
Prizemoney: $30,000
1
11/4
T: B A Partelle
R: C W Brown (55)
11/4
5g I Am Invincible x Dantains Quest (Quest For Fame (GB))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.3
5/1
T: P M Perry
R: T Angland (58.5)
5/1
5g Exceed And Excel x Bayyaan (USA) (Dixieland Band (USA))
3
2.8
5/2F
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (55.5)
5/2F
4g Written Tycoon x Silken Spur (Flying Spur )
4
4.3
8/1
T: J A Steinmetz
R: Mitchell Bell (57.5)
8/1
5m California Dane x Deal Or No Deal (Encosta De Lago )
5
4.5
13/2
T: P N Mills
R: A Hyeronimus (56.5)
13/2
4g Ready As x Calabrese (Danehill Star )
6
4.8
30/1
T: Mark Cross
R: Rachel Hunt (51)
30/1
7m Strada x Dance Decree (Declarations )
7
9.7
9/2
T: G Portelli
R: Rachel King (60)
9/2