Breednet Results

WYONG - Tuesday, May 22

Race 1 - Toukley Golf Club Mdn Hcp (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:21.30 (36.16)
Prizemoney: $30,000
1
1/1F
T: Scott Henley
R: B Shinn (59)
1/1F
3g Savabeel x Anahita (NZ) (Stravinsky (USA))
2
0.2
20/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (54)
20/1
3g Harbour Watch (IRE) x Nickynoo's Girl (Stravinsky (USA))
3
1.0
13/4
T: Allan Kehoe
R: Josh Adams (56)
13/4
3f Foxwedge x Mermaid Island (IRE) (Mujadil (USA))
4
1.8
5/1
T: G G Slattery
R: Jenny Duggan (52.5)
5/1
3f Snippetson x Hypnotize (Belong To Me (USA))
5
6.6
16/1
T: Jason Clisby
R: G Buckley (56)
16/1
3g Your Song x Ganda (Encosta De Lago )
6
8.4
5/1
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (55.5)
5/1
3g Choisir x French Elle (Honour And Glory (USA))
7
12.1
Zada (8)
100/1
T: G L Andrews
R: Ms K O'Hara (54)
100/1
3g Strada x Bizarre Princess (Enemy Of Average )
8
14.8
100/1
T: Ms M Harrison
R: A Layt (54)
100/1
Race 2 - Wyong Rl Club Group Mdn Plate (2100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:11.84 (35.74)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: David Payne
R: T Angland (58)
7/2
3g Reliable Man (GB) x Grave (Singspiel (IRE))
2
2.5
6/1
T: Wayne Austin
R: Ms R Murray (56)
6/1
3f Star Witness x Airlie Bird (Zoffany (USA))
3
3.3
5/4F
T: J M Austin
R: J Parr (59)
5/4F
4g Authorized (IRE) x Undolla (Brocco (USA))
4
4.0
12/1
T: Ms M Harrison
R: A Layt (57)
12/1
4m Trotamondo (CHI) x Accademia (Royal Academy (USA))
5
5.3
Marfaz (8)
16/1
T: P M Perry
R: Josh Adams (56)
16/1
6
7.8
100/1
T: Ms W Haynes
R: J Ford (59)
100/1
7
9.6
7/2
T: R P Northam
R: B Shinn (59)
7/2
4g Dream Ahead (USA) x Zenaat (Danehill (USA))
8
16.3
80/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (58)
80/1
3g Onemorenomore x Dorothy's Dream (Exceed And Excel )
Race 3 - The Doylo Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.52 (33.90)
Prizemoney: $30,000
1
Celer (10)
3/1
T: Ms K Waugh
R: B Shinn (56.5)
3/1
Winning siblings: Amalfi Scape, Highway,
2
1.8
5/2
T: G R Nickson
R: A Layt (59)
5/2
3c Great Hall x Queensgate (Danehill (USA))
3
2.3
10/1
T: Matthew Vella
R: G Buckley (57)
10/1
4m Myboycharlie (IRE) x Ultimate Trick (Favorite Trick (USA))
4
2.4
5/4F
T: M D Griffith
R: B Avdulla (59)
5/4F
3g Lonhro x Arctic Drift (USA) (Gone West (USA))
5
3.6
20/1
T: B F Cavanough
R: R Dolan (54)
20/1
3f Street Cry (IRE) x Believe'n'succeed (Exceed And Excel )
6
7.3
25/1
T: Ms D Lumsden
R: A Bullock (59)
25/1
7
8.7
Sadah (5)
200/1
T: J Louizos
R: C G O'Brien (59)
200/1
3g Encosta De Lago x Posta (More Than Ready (USA))
8
10.1
200/1
T: G L Andrews
R: Ms K O'Hara (59)
200/1
4g Dixie Prospect (USA) x Fetching (GB) (Zamindar (USA))
Race 4 - Munmorah United Bc Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:17.28 (35.71)
Prizemoney: $30,000
1
5/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (57)
5/4F
2c Sebring x Exquisite Art (Redoute's Choice )
Winning siblings: Castleton, Dot Painting, Shooting Love,
2020 MM Gold Coast Yearling Sale
$100,000
Vendor: Raheen Stud, Darling Downs, Qld
Buyer: Vantage Thoroughbreds
2
0.3
8/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: J Parr (57)
8/1
2c Not A Single Doubt x Lago Joy (Encosta De Lago )
3
3.3
9/1
T: James Cummings
R: Jean Van Overmeire (53.5)
9/1
2f Medaglia D'Oro (USA) x Lumina (Redoute's Choice )
4
8.1
11/4
T: K A Lees
R: B Avdulla (55)
11/4
2f Stratum x Bellabaci (NZ) (Zabeel (NZ))
5
8.2
Helaku (3)
15/2
T: P and P Snowden
R: T Angland (57)
15/2
2g Written Tycoon x Summery (Scenic (IRE))
6
9.7
200/1
T: G R Nickson
R: A Layt (55)
200/1
2f Tapit (USA) x Leinan (USA) (Ready's Image (USA))
7
10.8
Purton (8)
20/1
T: Brad Widdup
R: A Bullock (57)
20/1
2g I Am Invincible x You Can Dance (Redoute's Choice )
8
11.8
30/1
T: P M Perry
R: Josh Adams (57)
30/1
9
16.1
25/1
T: Bjorn Baker
R: J Ford (55)
25/1
2f Pierro x Paris Who (Fusaichi Pegasus (USA))
10
16.7
60/1
T: P M Perry
R: Jenny Duggan (55.5)
60/1
2c Sidereus x Huka (NZ) (Volksraad (GB))
11
20.4
80/1
T: G D Hickman
R: C W Brown (55)
80/1
Race 5 - Norah Head Sporties Hcp (C4) (1600m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:37.40 (34.74)
Prizemoney: $30,000
1
Strome (2)
2/1
T: G Portelli
R: J Parr (60)
2/1
3f Smart Missile x Lateral (Stratum )
Winning siblings: Skirting,
2
2.5
7/4F
T: K A Lees
R: B Avdulla (56)
7/4F
4m I Am Invincible x Sellout (Fasliyev (USA))
3
2.6
11/4
T: Ms K Waugh
R: B Shinn (60)
11/4
6g Dreamscape x Secret Walk (Secret Savings (USA))
4
3.8
10/1
T: Ms G Markwell
R: C W Brown (56)
10/1
6m Teofilo (IRE) x Epona Star (Red Ransom (USA))
5
4.0
15/2
T: W M Slinkard
R: Ms C Nutman (57)
15/2
6g Aussie Rules (USA) x Royal Scarlet (Pure Theatre )
6
12.8
40/1
T: D Lane
R: Travis Wolfgram (54)
40/1
5m Starcraft (NZ) x La Saronet (Hussonet (USA))
Race 6 - Club Toukley Rsl Hcp (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:37.59 (36.09)
Prizemoney: $30,000
1
11/1
T: J G Sargent
R: Travis Wolfgram (54)
11/1
2g High Chaparral (IRE) x First Look (Danehill Dancer (IRE))
Winning siblings: Saint Barts,
2
0.2
6/4F
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (55.5)
6/4F
3f Foxwedge x African Rain (Woodman (USA))
3
1.2
Mr Mile (11)
66/1
T: Stephen Schofield
R: G Buckley (54)
66/1
4
3.4
Play (7)
2/1
T: C J Waller
R: B Shinn (56.5)
2/1
3f Sepoy x Candy Vale (Bubble Gum Fellow (JPN))
5
3.6
20/1
T: Lloyd Kennewell
R: J Parr (58)
20/1
3g All Too Hard x Rightly So (USA) (Read The Footnotes (USA))
6
3.8
7/2
T: David Payne
R: T Angland (57.5)
7/2
3f So You Think (NZ) x Winning Betsy (Redoute's Choice )
7
5.3
14/1
T: S J Hodge
R: Jenny Duggan (52.5)
14/1
5m Tickets x Balciano Miss (Balciano (NZ))
8
8.1
Pierone (10)
30/1
T: R P Northam
R: C W Brown (54)
30/1
3f Pierro x Lady Remlap (Filante (NZ))
Race 7 - Wyong Golf Club (Bm68) (1350m)
Class: Benchmark 68 Track: Good(4) Time: 1:20.19 (34.62)
Prizemoney: $30,000
1
15/8F
T: M C Conners
R: B Avdulla (55.5)
15/8F
6m Husson (ARG) x Tennessee Red (Red Ransom (USA))
2
0.8
4/1
T: Craig Weeding
R: Jean Van Overmeire (59.5)
4/1
3g Choisir x Polite (USA) (Elusive Quality (USA))
3
1.0
30/1
T: E and L Longmire
R: Jenny Duggan (55)
30/1
3f Uncle Mo (USA) x Red's Moxie (El Moxie (USA))
4
1.4
Bochy (4)
9/1
T: K A Lees
R: A Bullock (59.5)
9/1
3g Myboycharlie (IRE) x Kanyini (Commands )
5
1.5
11/4
T: J C Coyle
R: C Reith (56.5)
11/4
5g Star Witness x Hairpin (Octagonal (NZ))
6
2.4
8/1
T: J C Deamer
R: C Lever (57)
8/1
4m Reset x Glorious Lady (King's Theatre (IRE))
7
2.9
40/1
T: G L Andrews
R: Ms K O'Hara (54)
40/1
6g Time Thief x Secret Habit (Royal Academy (USA))
8
4.5
9/1
T: Matthew Smith
R: R Dolan (57)
9/1
4m Foxwedge x Southern Venture (NZ) (Zabeel (NZ))
Race 8 - The Entrance Leagues Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:09.89 (35.17)
Prizemoney: $30,000
1
11/1
T: Grant Allard
R: B Avdulla (59)
11/1
3g All American x Jaes Jeune (Jeune (GB))
2
2.3
11/2
T: J M Austin
R: J Parr (58.5)
11/2
4g Dubleo (USA) x Requite (NZ) (Honour And Glory (USA))
3
2.6
7/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (57.5)
7/1
3f Snitzel x Graceful Devil (Thunder Gulch (USA))
4
3.4
6/1
T: G K White
R: C W Brown (59)
6/1
3c Snitzel x Peace Academy (Royal Academy (USA))
5
4.5
60/1
T: L J Tilley
R: Kellie Holding (52)
60/1
6
4.9
15/2
T: Ms J Butler
R: Travis Wolfgram (56.5)
15/2
3g Haradasun x Excellent Vintage (Exceed And Excel )
7
5.3
300/1
T: Stephen Schofield
R: J Ford (54)
300/1
6g Barbajuan (IRE) x Bay Thunder (Bigstone (IRE))
8
6.3
6/4F
T: Ms K Waugh
R: Tim Clark (57.5)
6/4F
3f Nicconi x Oxford Princess (Magic Ring (IRE))
9
6.4
40/1
T: R A Freedman
R: S Guymer (58.5)
40/1
10
6.5
100/1
T: Andrew Macdonald
R: Mitchell Bell (57.5)
100/1
5g Street Cry (IRE) x Valourina (Snippets )
11
7.4
200/1
T: J Fairleigh
R: A Layt (54)
200/1
12
11.9
40/1
T: B J Ratcliff
R: T Angland (59)
40/1
3g Sepoy x Sunset Affair (Exceed And Excel )
13
13.2
12/1
T: B A Partelle
R: C Reith (55.5)
12/1
3g Rothesay x Saunterina (NZ) (O'Reilly (NZ))
14
16.8
30/1
T: S Thomas
R: Ms R Murray (54)
30/1
4m Love Conquers All x Lekhani (IRE) (Imperial Ballet (IRE))