Breednet Results

YARRA GLEN - Sunday, March 19

Race 1 - Robert Rose Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.76 (35.78)
Prizemoney: $25,000
1
6/4F
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (58)
6/4F
3g Stryker x Pienza (Flying Spur )
Winning siblings: Zooming Over You,
2
0.8
4/1
T: S P Nichols
R: C Newitt (56)
4/1
3f Lonhro x Lady Mondegreen (Starcraft (NZ))
3
3.1
20/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Brandon Stockdale (58)
20/1
3g Danesis (IRE) x Dark Intrigue (Unbridled's Song (USA))
4
4.5
11/2
T: Anthony Webster
R: Ben Thompson (56)
11/2
3f Bon Hoffa x Lago Rhythm (Encosta De Lago )
5
4.6
16/1
T: Jackson Pallot
R: Ms N Beriman (58.5)
16/1
5g Churchill Downs x Miss Charmagne (King Charlemagne (USA))
6
4.7
11/4
T: Richard Laming
R: Ms J Payne (58.5)
11/4
4g Ekraar (USA) x Ghemashah (Danewin )
7
10.7
60/1
T: Mark C Webb
R: Juana Andreou (54.5)
60/1
5m Court Command x Wings Of Joy (Joyeux Danseur (USA))
Race 2 - Iga Liquor Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.83 (34.74)
Prizemoney: $25,000
1
25/1
T: P C Bartlett
R: Ms N Beriman (56.5)
25/1
4m Redente x Piazzo (Bianconi (USA))
2
2.0
Dezuri (8)
6/4F
T: S J Webb
R: C Newitt (56)
6/4F
3f Denman x Delovely (Canny Lad )
3
2.5
5/1
T: L and T Corstens
R: Liam Riordan (56)
5/1
3g Street Boss (USA) x Glittered (Fusaichi Pegasus (USA))
4
3.2
25/1
T: R K Challis
R: Dean Holland (56.5)
25/1
4m Denman x General's Dynasty (General Nediym )
5
4.0
9/2
T: Paul and Tracey Templeton
R: Jarrod Fry (58.5)
9/2
4g Foreplay x Gal Express (Success Express (USA))
6
4.2
2/1
T: A W Waymouth
R: S Baster (58)
2/1
3g Bel Esprit x McDanzy (Danzero )
7
9.2
100/1
T: K F Williams
R: C A Robertson (58.5)
100/1
6g Zeditave x Taffeta Miss (Citidancer (IRE))
Race 3 - De Bortoli Mdn Plate (1500m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:31.56 (34.36)
Prizemoney: $25,000
1
3/1
T: J D Sadler
R: Thomas Sadler (56)
3/1
3f Bernardini (USA) x Miaow (USA) (Storm Cat (USA))
Winning siblings: Bengal Cat, My Summer Rose, San Leon, Senchel,
2
1.5
11/1
T: Danny Penna
R: C Newitt (58)
11/1
3g Reward For Effort x Ambolene (Bellotto (USA))
3
2.0
7/1
T: Shea Eden
R: J Benbow (56)
7/1
3f Helmet x Emilydelago (Encosta De Lago )
4
2.1
15/4
T: John McArdle
R: J Mott (58)
15/4
3g Master Of Design x Marinov (NZ) (Zabeel (NZ))
5
3.1
10/1
T: A G Sawden
R: Ms N Beriman (58)
10/1
3g Bel Esprit x Belle Of Drysdale (Racer's Edge )
6
3.3
Rebow (2)
9/4F
T: J W Price
R: Beau Mertens (58)
9/4F
3g Reset x Rainbow Arch (GB) (Rainbow Quest (USA))
7
4.5
15/1
T: D K Weir
R: Jye McNeil (56)
15/1
3f Northern Meteor x Glory Be (Royal Academy (USA))
8
5.0
60/1
T: D T Curran
R: C A Robertson (56)
60/1
Race 4 - Knox Audiology Hearing Mdn (1950m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:02.31 (35.14)
Prizemoney: $25,000
1
15/4
T: Jackson Pallot
R: J Mott (58.5)
15/4
5g Road To Rock x Vestvagoy (NZ) (Victory Dance (IRE))
Winning siblings: Haukland Beach, Irish Connection,
2
1.8
5/2
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (58)
5/2
3
2.6
9/4F
T: Matthew Cumani
R: C Newitt (58)
9/4F
3g Savabeel x Sable (NZ) (Danasinga )
4
5.5
9/2
T: James Wardeiner
R: D Moor (56.5)
9/2
5
5.6
25/1
T: Ms E Haworth
R: C A Robertson (56.5)
25/1
7m Seul Amour (NZ) x Lady Corniche (Flying Spur )
6
6.8
100/1
T: Mark C Webb
R: Juana Andreou (56.5)
100/1
4g Magnus x Explosive Miss (Desert Sun (GB))
7
7.3
10/1
T: Katherine Browne
R: Ms N Beriman (56.5)
10/1
5m Apologia x Gold Class Lady (Masterclass (USA))
8
11.1
20/1
T: R Pecora
R: Ben Thompson (56.5)
20/1
5m Purrealist x Sminker (Giant's Causeway (USA))
9
11.2
100/1
T: Mark C Webb
R: Chris Caserta (56.5)
100/1
4g Mosayter (USA) x Indy Rose (USA) (A.P. Indy (USA))
Race 5 - United Petroleum (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:10.00 (34.24)
Prizemoney: $40,000
1
7/4F
T: M C Kent
R: Ethan Brown (59)
7/4F
5g Jayemzed x White Gold (NZ) (Colombia (NZ))
2
2.5
Pravro (2)
7/4
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (58.5)
7/4
4g Lonhro x Our Lona (Invincible Spirit (IRE))
3
4.3
12/1
T: G M Carson
R: Ms G Cartwright (56)
12/1
6m Purrealist x Enthrall (Flying Spur )
4
4.4
5/1
T: D C Harrison
R: B Werner (58.5)
5/1
6g Falkirk (NZ) x Comb The Seas (NZ) (Prince Salieri )
5
5.2
12/1
T: Lee and Shannon Hope
R: Liam Riordan (52)
12/1
5m Churchill Downs x Dashelle (Rustic Amber (IRE))
6
9.2
15/2
T: B J McCarthy
R: Chris Symons (57)
15/2
5m Nicconi x Miss Zambezi (Barathea (IRE))
Race 6 - Fletchers Real Estate (Bm70) (1500m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:29.16 (35.54)
Prizemoney: $40,000
1
3/1
T: D K Weir
R: B Rawiller (57.5)
3/1
5g Falvelon x Sure Of Heart (Show A Heart )
Winning siblings: Heart Of Baroque,
2
0.3
13/4
T: Ms Allison Sheehan
R: Ethan Brown (56)
13/4
5g Sharkbite x Lady Zena (NZ) (State Of Kings (USA))
3
0.5
2/1F
T: M G Price
R: D Moor (58)
2/1F
4g Sebring x Danrego (Danzero )
4
1.5
25/1
T: M C Watts
R: C Newitt (54.5)
25/1
6g Bel Esprit x Sera Cielo (El Moxie (USA))
5
1.8
11/1
T: R W Green
R: Dean Holland (59)
11/1
7g Lonhro x Melodramas (Commands )
6
3.0
13/2
T: Matthew Smith
R: Beau Mertens (58.5)
13/2
4g Savabeel x Prickle (NZ) (Pins )
7
5.5
16/1
T: E W Ewert
R: Ms N Beriman (54)
16/1
6g Gallant Guru x Personal Column (NZ) (Personal Escort (USA))
Race 7 - Jack Hirsch Mem. Y. Valley Cup (1950m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:59.26 (35.50)
Prizemoney: $100,000
1
7/2
T: J P Salanitri
R: S Baster (54)
7/2
5g Hard Spun (USA) x Make A Stand (Bite The Bullet (USA))
2
0.1
12/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Beau Mertens (57)
12/1
8g Manduro (GER) x Night Frolic (GB) (Night Shift (USA))
3
0.9
10/1
T: Peter Gelagotis
R: A Darmanin (62)
10/1
9g Oratorio (IRE) x Benevolent (NZ) (Generous (IRE))
4
1.1
50/1
T: Tim Hughes
R: Ms G Cartwright (54)
50/1
7g Ustinov x Chancelot (Umatilla (NZ))
5
1.3
15/1
T: D R Brideoake
R: C Newitt (54)
15/1
6g Street Sense (USA) x Be My Person (Personal Flag (USA))
6
2.1
10/1
T: Ms C Alderson
R: Ben Thompson (54)
10/1
4g O'Lonhro x Danera (Danehill (USA))
7
2.3
60/1
T: Brett Scott
R: Chris Symons (54)
60/1
8g Senor Pete (USA) x Sophie Ro (NZ) (High Ice (USA))
8
2.7
14/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (55.5)
14/1
6g Medicean (GB) x Alanda (GER) (Lando (GER))
9
2.8
11/8F
T: D K Weir
R: Jack Hill (56)
11/8F
6g High Chaparral (IRE) x Tamso (USA) (Seeking The Gold (USA))
10
3.3
20/1
T: Patrick Payne
R: M J Dee (54)
20/1
7g Handsome Ransom x Belongs In Lights (Belong To Me (USA))
11
7.0
Falago (5)
20/1
T: D K Weir
R: Jye McNeil (54)
20/1
6g Fastnet Rock x De Lago Lass (Encosta De Lago )
Race 8 - Yarra Valley Toyota (Bm64) (1950m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 2:01.03 (35.08)
Prizemoney: $25,000
1
Oerter (4)
14/1
T: Brett Scott
R: Liam Riordan (58)
14/1
8g Elvstroem x Florete (NZ) (Volksraad (GB))
2
1.8
7/4F
T: Patrick Payne
R: Stephen Brown Jnr (59)
7/4F
4g Zabeel (NZ) x Al Shamekha (NZ) (Al Maher )
3
3.1
4/1
T: D K Weir
R: B Rawiller (58.5)
4/1
4m Lookin At Lucky (USA) x Riptide (Exceed And Excel )
4
3.7
20/1
T: Byron Cozamanis
R: Ben Thompson (56)
20/1
5m Street Hero (USA) x Posnet (Gallo Di Ferro (USA))
5
3.8
13/4
T: J F Moloney
R: J Mott (61)
13/4
6g Show A Heart x Zilzie (NZ) (Generous (IRE))
6
5.3
14/1
T: Patrick Payne
R: Rose Pearson (57)
14/1
6g Zed (NZ) x Dont Kick My Float (NZ) (Paris Opera )
7
6.6
30/1
T: T and K O'Sullivan
R: Thomas Sadler (60.5)
30/1
7g Perfectly Ready x Who Says (NZ) (Shinko King (IRE))
8
7.1
8/1
T: D K Weir
R: Jye McNeil (58.5)
8/1
5g Zabeel (NZ) x Lycia (NZ) (Montjeu (IRE))
9
13.1
Romanze (11)
20/1
T: D T Curran
R: Dean Holland (54.5)
20/1
4m Host (CHI) x Sparkling Symphony (NZ) (Stravinsky (USA))
Race 9 - Bet365 (Bm64) (1000m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 0:57.11 (33.82)
Prizemoney: $25,000
1
11/4
T: Henry Dwyer
R: Regan Bayliss (56.5)
11/4
3f Snitzel x Lassiter's Cat (Tale Of The Cat (USA))
2
1.8
7/1
T: B J McCarthy
R: Chris Symons (58)
7/1
3
3.6
20/1
T: Ms N Burke
R: Ethan Brown (56)
20/1
5m Duporth x Tizsotrue (USA) (Dixie Union (USA))
4
3.7
8/1
T: P A Healey
R: Ben Thompson (58)
8/1
4m Keep The Faith x Court Swinging (Rory's Jester )
5
3.8
15/2
T: Ms W Kelly
R: D Moor (56)
15/2
3f Street Boss (USA) x Monkey See (Rock Of Gibraltar (IRE))
6
4.2
30/1
T: Rod Grantley
R: Patrick Moloney (55.5)
30/1
6m Kaphero x Questamatic (Quest For Fame (GB))
7
6.4
16/1
T: Leigh Childs
R: Jarrod Fry (61.5)
16/1
5g Danerich x Golden Gabrielle (Golden Snake (USA))
8
7.2
40/1
T: R W Green
R: Dean Holland (54)
40/1
9
7.3
9/4F
T: J D Sadler
R: Chris Caserta (57)
9/4F
3g Hard Spun (USA) x Star Rose (Filante (NZ))
10
13.3
Patient (11)
8/1
T: Richard Laming
R: C Newitt (56)
8/1
4m Commands x Ouija (Viscount )