Breednet Results

BEAUDESERT - Sunday, January 26

Race 1 - Aquis Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:12.39 (35.72)
Prizemoney: $19,000
1
5/4F
T: Kacy Fogden
R: A Mallyon (57)
5/4F
2c written tycoon (AUS) x nicked and court (AUS) (court command (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
13/8
T: Desleigh Forster
R: M R Du Plessis (55)
13/8
2f sizzling (AUS) x baranbali (AUS) (rory's jester (AUS))
3
3
8/1
T: Gregory Cornish
R: Brooke Ainsworth (55)
8/1
2f tycoon ruler (AUS) x pouliche glamour (AUS) (myboycharlie (IRE))
4
5.3
20/1
T: Jason Edwards
R: M Hellyer (57)
20/1
2c benfica (AUS) x aegina (AUS) (canny lad (AUS))
5
5.4
10/1
T: P Duff
R: Alannah Fancourt (57)
10/1
2g top echelon (AUS) x spinning heart (AUS) (show a heart (AUS))
6
11.2
30/1
T: B J Hudson
R: Adin Thompson (55)
30/1
2f master of design (AUS) x piccadilly (AUS) (royal academy (USA))
7
13.2
8/1
T: L G Ross
R: N Day (55)
8/1
2f real saga (AUS) x shani's crown (AUS) (beautiful crown (USA))
Race 2 - Tab Mdn Hcp (1650m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:41.80 (37.63)
Prizemoney: $19,000
1
Zamzara (12)
8/15F
T: Desleigh Forster
R: M R Du Plessis (54)
8/15F
3f red element (AUS) x zamboni (AUS) (bradbury's luck (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
40/1
T: B Robinson
R: Ms S Lacy (54)
40/1
4m pendragon (NZ) x resonance (AUS) (distant music (USA))
3
1.1
Tyrian (5)
20/1
T: Neil Hocking
R: Minonette Kennedy (54)
20/1
4g bernardini (USA) x purple (AUS) (commands (AUS))
4
2.6
30/1
T: Kenneth Deacon
R: Alex Patis (52)
30/1
4g al maher (AUS) x copalago (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
2.7
66/1
T: G P Stephens
R: Ms S Bogenhuber (54)
66/1
4m americain (USA) x four kisses (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
2.9
14/1
T: Chris Munce
R: R Wiggins (56)
14/1
4g sizzling (AUS) x truly kissed (AUS) (carnegie (IRE))
7
3.2
50/1
T: Gregory Cornish
R: Brooke Ainsworth (55)
50/1
4g top echelon (AUS) x maid of the manor (AUS) (royal academy (USA))
8
4.7
20/1
T: Jason Edwards
R: M Hellyer (54)
20/1
4m star witness (AUS) x faker (NZ) (pins (AUS))
9
4.9
8/1
T: Glen Baker
R: Jackson Murphy (54)
8/1
4m reliable man (GB) x ugly betty (AUS) (high yield (USA))
10
8.2
12/1
T: Jeff Dunn
R: Ms R Palmer (56.5)
12/1
11
9.2
7/1
T: Chris Munce
R: Justin Huxtable (58.5)
7/1
12
9.7
40/1
T: Malcolm Reynolds
R: Sally Sweeney (54.5)
40/1
5g clangalang (AUS) x stanley's choice (AUS) (fairy king (USA))
Race 3 - Aquis Hcp (C3) (1650m)
Class: Class 3 Track: Soft(7) Time: 1:40.45 (36.06)
Prizemoney: $19,000
1
5/4F
T: Desleigh Forster
R: A Mallyon (58)
5/4F
4g real saga (AUS) x noosa princess (AUS) (monashee mountain (USA))
Winning siblings: Rabasco, Vivendo Il Sogno,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2
7/1
T: J P Wallace
R: Chris Taylor (57)
7/1
4g jet spur (AUS) x class of gold (AUS) (mossman (AUS))
3
4.3
20/1
T: Glen Petersen
R: Ms S Bogenhuber (54)
20/1
5m bullet train (GB) x lovable (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
5.6
5/1
T: B J Costello
R: A Spinks (58)
5/1
5g casino prince (AUS) x kraal (AUS) (viscount (AUS))
5
5.7
13/2
T: T J Hurley
R: Taylor Marshall (55.5)
13/2
6
6.7
25/1
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (59)
25/1
6g monaco consul (NZ) x icedane (AUS) (danachenka (AUS))
7
7
20/1
T: Chris Munce
R: Justin Huxtable (54)
20/1
5m rock face (AUS) x dark rose (AUS) (king cugat (USA))
8
8
9/1
T: James Hepworth
R: Adam Spinks (56)
9/1
9
11.3
9/1
T: Jason Reilly
R: Corey Bayliss (54)
9/1
6g onemorenomore (AUS) x open cut (AUS) (made of gold (USA))
Race 4 - Tab Hcp (C5) (1050m)
Class: Class 5 Track: Soft(6) Time: 1:02.01 (34.68)
Prizemoney: $19,000
1
Airino (6)
15/8
T: J C Smerdon
R: N Day (55)
15/8
6m canford cliffs (IRE) x starspect (AUS) (spectrum (IRE))
Winning siblings: Nazare, Starlight Belle, Starlight Sun,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2
T: Ben Ahrens
R: R Wiggins (55.5)
7/2
4g jet spur (AUS) x refix (AUS) (reset (AUS))
3
2.5
11/8F
T: L D Kelly
R: B N Stewart (60)
11/8F
4
4.8
13/2
T: M A Currie
R: Leslie Tilley (54)
13/2
5m testa rossa (AUS) x macsplash (AUS) (rohatyn (NZ))
5
6.6
14/1
T: Patrick Sexton
R: M Hellyer (55.5)
14/1
6g northern meteor (AUS) x power play (AUS) (last tycoon (IRE))
Race 5 - Aquis (Bm55) (1100m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(6) Time: 1:05.89 (35.48)
Prizemoney: $19,000
1
15/4
T: Jason Reilly
R: A Chau (56)
15/4
5m swift alliance (AUS) x moment of madness (AUS) (ombra della sera (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Tinder (6)
7/2F
T: Ms K Purdy
R: R Plumb (58.5)
7/2F
4m love conquers all (AUS) x fastmotif (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
1.5
16/1
T: Scott Barker
R: Ms L G Cheshire (54)
16/1
7m equiano (FR) x quick verdict (AUS) (zeditave (AUS))
4
3.5
9/1
T: Gregory Cornish
R: Brooke Ainsworth (57.5)
9/1
6m teranaba (AUS) x maid of the manor (AUS) (royal academy (USA))
5
3.8
7/1
T: Jai Phillips
R: N Fazackerley (60)
7/1
6
4
13/2
T: Patrick Sexton
R: Corey Bayliss (58.5)
13/2
5m star witness (AUS) x ausbred chic (AUS) (grand lodge (USA))
7
4.2
16/1
T: G J Hutchesson
R: Leslie Tilley (57)
16/1
5m turffontein (AUS) x kiara wonder (AUS) (grass wonder (USA))
8
6
7/2F
T: C W Weston
R: M Hellyer (56.5)
7/2F
7m artie schiller (USA) x with decorum (AUS) (savoire vivre (GB))
9
11.3
15/1
T: Jan Pritchard
R: N Day (59.5)
15/1
Race 6 - Tab (Bm55) (1100m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(6) Time: 1:05.23 (36.04)
Prizemoney: $19,000
1
8/1
T: Scott Barker
R: Ms L G Cheshire (56.5)
8/1
6m kaphero (AUS) x our option (AUS) (final card (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3
15/2
T: Paul Butterworth
R: Brooke Ainsworth (57.5)
15/2
3
4
13/2
T: M G Nolan
R: Joshua Oliver (59.5)
13/2
4
5.5
11/1
T: Darryl Knight
R: Jackson Murphy (56.5)
11/1
5
5.8
11/2
T: C A Cousins
R: Minonette Kennedy (58.5)
11/2
4m red dazzler (AUS) x hanawi (AUS) (saratoga springs (CAN))
6
7.1
30/1
T: Matthew Dunn
R: Corey Bayliss (58)
30/1
5m sepoy (AUS) x night at the opera (AUS) (good journey (USA))
7
7.2
4/1
T: Bruce Hill
R: Jag Guthmann-Chester (58.5)
4/1
3f bel esprit (AUS) x lucky devil (AUS) (tiger hill (IRE))
8
7.3
Elysia (8)
12/1
T: K Hickmott
R: Leslie Tilley (57.5)
12/1
5m medaglia d'oro (USA) x lindabrava (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
7.8
12/1
T: Des Trindall
R: Mikiko Nakao (57)
12/1
6m rothesay (AUS) x star of asia (AUS) (mossman (AUS))
10
8.8
50/1
T: Jeff Dunn
R: Ms R Palmer (54)
50/1
6m statue of liberty (USA) x tandy (AUS) (thunder gulch (USA))
11
10.1
13/4F
T: Ms H Page
R: J L Taylor (61.5)
13/4F
4m denman (AUS) x vecchia roma (AUS) (testa rossa (AUS))
Race 7 - Aquis (Bm55) (1100m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(6) Time: 1:05.41 (35.77)
Prizemoney: $19,000
1
9/2
T: Bradley Smith
R: Alex Patis (58.5)
9/2
6g jet spur (AUS) x a happy day (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Divine Decadence,
This nick: 9 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/2
T: B C Baker
R: Ms S Bogenhuber (59.5)
15/2
4g testa rossa (AUS) x dreamerino (NZ) (st. petersburg (AUS))
3
0.5
25/1
T: Glen Petersen
R: M Hellyer (54)
25/1
8g more than ready (USA) x corton charlemagne (AUS) (king charlemagne (USA))
4
1
5/4F
T: Angela Plumb
R: R Plumb (61.5)
5/4F
5g fastnet rock (AUS) x gold anthem (AUS) (made of gold (USA))
5
1.2
11/2
T: Ms C Allardyce
R: P Hamblin (62.5)
11/2
5g ilovethiscity (AUS) x spirit of sienna (AUS) (invincible spirit (IRE))
6
4.5
Ajani (2)
7/1
T: Carolyn Halliday
R: Ms L G Cheshire (61.5)
7/1
6g choisir (AUS) x africaine (AUS) (anabaa (USA))
7
6
8/1
T: D Chujo
R: M Shimodaira (54.5)
8/1
5g magic albert (AUS) x sandalwood (NZ) (sandtrap (USA))
8
9
30/1
T: Ms T Green
R: A Spinks (56)
30/1
5g needs further (AUS) x ecosse (AUS) (west quest (CAN))
Race 8 - Tab (Bm55) (1100m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(6) Time: 1:05.33 (35.67)
Prizemoney: $19,000
1
8/1
T: T D Cowan
R: A Chau (61.5)
8/1
5g red arrow (AUS) x lady piermont (AUS) (latarmiss (IRE))
Winning siblings: Big Delight,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
Blaine (8)
9/1
T: Stephen Kirkwood
R: Emma Ljung (58.5)
9/1
2016 MM Gold Coast 2YOs In Training Sale
Vendor: Waylon J Stud Wamuran Qld
Buyer: Psd $22000 Res $30000
3
1.9
30/1
T: David Reynolds
R: Ms L Mc Coy (62.5)
30/1
7g publishing (AUS) x kristina (AUS) (sequalo (AUS))
4
2
5/1F
T: A J & T Edmonds
R: R Plumb (60)
5/1F
3g proisir (AUS) x chicken little (AUS) (telesto (NZ))
5
3.8
6/1
T: B J Dais
R: Alannah Fancourt (55.5)
6/1
6g pressday (AUS) x joust (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
3.9
5/1F
T: Donald Pearson
R: L R Dittman (60.5)
5/1F
7
4.1
11/2
T: Donald Baker
R: M Shimodaira (59.5)
11/2
4g golden archer (AUS) x bradbury chocolate (AUS) (bradbury's luck (AUS))
8
4.3
20/1
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (63)
20/1
9
6.1
12/1
T: R E Pilling
R: Noriyuki Masuda (56)
12/1
8g bushranger (IRE) x our magic choice (NZ) (stravinsky (USA))
10
7.4
10/1
T: Jan Pritchard
R: Brooke Ainsworth (56.5)
10/1
11
8.4
16/1
T: J J Hubbard
R: Matthew Palmer (59)
16/1
4g master of design (AUS) x tangerine (AUS) (encosta de lago (AUS))
12
8.5
12/1
T: Ms K Stabe
R: M Hellyer (57.5)
12/1
4g drumbeats (AUS) x anigma (GB) (machiavellian (USA))
Race 9 - Aquis (Bm55) (1400m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(6) Time: 1:25.37 (35.70)
Prizemoney: $19,000
1
15/4F
T: G J Banks
R: M Shimodaira (58.5)
15/4F
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/2
T: B J Hudson
R: Adin Thompson (56)
15/2
8g henrythenavigator (USA) x dolphicate (AUS) (dolphin street (FR))
3
2.4
9/1
T: B J Dais
R: Alannah Fancourt (59)
9/1
5g pendragon (NZ) x stormy sac (AUS) (anabaa (USA))
4
2.7
9/2
T: T Button
R: B N Stewart (61.5)
9/2
5g commands (AUS) x quidnunc (AUS) (lonhro (AUS))
5
3
25/1
T: G J Hutchesson
R: Leslie Tilley (57)
25/1
4g so you think (NZ) x ion you (AUS) (geiger counter (USA))
6
4.8
14/1
T: S J Morrisey
R: Taylor Marshall (57)
14/1
4g star witness (AUS) x my mum ines (NZ) (don eduardo (NZ))
7
6.3
13/2
T: K Hickmott
R: P Hamblin (64)
13/2
9g old deuteronomy (USA) x ensejaam (AUS) (end sweep (USA))
8
6.6
66/1
T: K Hickmott
R: Brooke Ainsworth (54)
66/1
6g drumbeats (AUS) x whitechapel (AUS) (giant's causeway (USA))
9
8.4
25/1
T: Corey & Kylie Geran
R: Ms S Lacy (54)
25/1
6g snippetson (AUS) x sourire (AUS) (arena (AUS))
10
9.7
20/1
T: B Robinson
R: Noriyuki Masuda (55.5)
20/1
5g snippetson (AUS) x sayetta (AUS) (rory's jester (AUS))
11
12.7
13/2
T: Paul Butterworth
R: R Wiggins (56.5)
13/2
4g real saga (AUS) x monte crystal (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
12
20.5
7/1
T: A P Williamson
R: N Day (60)
7/1
6g red dazzler (AUS) x seraphs dream (AUS) (last tycoon (IRE))
Race 10 - Tab (Bm55) (1400m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(6) Time: 1:23.34 (36.21)
Prizemoney: $19,000
1
7/2F
T: Donald Baker
R: Emma Ljung (60.5)
7/2F
4m turffontein (AUS) x blessed anna (AUS) (general nediym (AUS))
Winning siblings: Already Blessed, Archdeacon,
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
5
8/1
T: Paul Butterworth
R: Brooke Ainsworth (60.5)
8/1
3
5.3
7/2F
T: G R Duncan
R: Alannah Fancourt (58)
7/2F
4
5.5
Luana (4)
10/1
T: Ms H Page
R: R Wiggins (60)
10/1
3f bel esprit (AUS) x kahala dreams (AUS) (more than ready (USA))
5
6.8
9/1
T: Malcolm Reynolds
R: M Hellyer (60)
9/1
4m shinzig (AUS) x la caramba (AUS) (niello (AUS))
6
6.9
15/2
T: Steve Field
R: A Chau (60)
15/2
4m love conquers all (AUS) x secret cache (AUS) (secret savings (USA))
7
8.9
12/1
T: Cameron Taylor
R: Corey Bayliss (59)
12/1
5m captain sonador (AUS) x stolen thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
8
9.7
Imapoet (12)
40/1
T: B Robinson
R: Ms S Lacy (58)
40/1
4m poet's voice (GB) x ioness (AUS) (canny lad (AUS))
9
10.1
60/1
T: Robert G Smith
R: Adin Thompson (55)
60/1
7m starcraft (NZ) x jai mahal (AUS) (commands (AUS))
10
11.4
20/1
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (59)
20/1
11
17.7
5/1
T: M G Nolan
R: Joshua Oliver (58.5)
5/1
3f toronado (IRE) x house right (GB) (beat hollow (GB))
12
27.2
40/1
T: B Robinson
R: M Shimodaira (57.5)
40/1
* Nick figures are for Australasia.