Breednet Results

BEDOURIE - Saturday, September 9

Race 1 - Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:04.43
Prizemoney: $10,000
1
12/1
T: J Tyack
R: Clayton Gallagher (56)
12/1
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/10F
T: Bevan Johnson
R: R Faehr (57.5)
9/10F
4m all american (AUS) x icy reception (GB) (groom dancer (USA))
3
4.3
6/1
T: L Richardson
R: Ms A Badger (57.5)
6/1
4
4.5
16/1
T: L S Murray
R: J Hoopert (59.5)
16/1
9g umatilla (NZ) x shania tea (AUS) (inflate (USA))
5
4.8
16/1
T: J Tyack
R: M Heagney (57.5)
16/1
5m monde bleu (GB) x laminate (AUS) (special bond (AUS))
6
7.1
2/1
T: Kym Healy
R: Ms D McMaster (59.5)
2/1
4g equiano (FR) x the gem (AUS) (scenic (IRE))
7
13.1
7/2
T: Todd Austin
R: G Geran (59.5)
7/2
4g uncle mo (USA) x pearl ardane (AUS) (danehill (USA))
8
13.6
30/1
T: Ryan Dawson
R: Raymond Hancock (56)
30/1
3f street boss (USA) x explosive charge (AUS) (break the vault (AUS))
Race 2 - Open Hcp (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:55.91
Prizemoney: $11,000
1
11/2
T: R C Robb
R: M Heagney (56)
11/2
5m krupt (AUS) x granny apple (AUS) (bluebird (USA))
Winning siblings: Landmine, Russeting,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
14/1
T: Ryan Dawson
R: Raymond Hancock (56)
14/1
3
4.8
4/1
T: Todd Austin
R: J Hoopert (56)
4/1
6g real saga (AUS) x kootenannie (AUS) (sequalo (AUS))
4
5.3
7/4
T: Bevan Johnson
R: R Faehr (61)
7/4
5
6.6
11/8F
T: John Ferguson
R: G Geran (56)
11/8F
4g easy rocking (AUS) x miss ashby (AUS) (canadian silver (CAN))
6
8.6
16/1
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (54.5)
16/1
6g swiss ace (AUS) x veil (NZ) (faltaat (USA))
7
9.4
4/1
T: D R Ballard
R: Ms D McMaster (56)
4/1
9g sequalo (AUS) x cheer girl (AUS) (celestial dancer (IRE))
8
11.9
16/1
T: L Richardson
R: Ms A Badger (56)
16/1
Race 3 - Hcp (Cl B) (1000m)
Class: Class B Track: Good(3) Time: 0:58.75
Prizemoney: $9,000
1
7/4
T: Bevan Johnson
R: M Heagney (61)
7/4
5g lonhro (AUS) x russian caravan (AUS) (dehere (USA))
Winning siblings: Oocumba, Siberian Route, Te Rux, Tea Time, Torino,
This nick: 11 runners; 9 winners; 1 SW. Details
2
1
1/1F
T: Bevan Johnson
R: R Faehr (59.5)
1/1F
5g magic albert (AUS) x lukita (AUS) (end sweep (USA))
3
1.2
25/1
T: L S Murray
R: Clayton Gallagher (54.5)
25/1
5m montoya (AUS) x games night (AUS) (shangri-la (AUS))
4
4.2
7/1
T: D R Ballard
R: G Geran (58)
7/1
6m not a single doubt (AUS) x proclaim (NZ) (quest for fame (GB))
5
4.4
14/1
T: L S Murray
R: Ms D McMaster (58)
14/1
7g fraar (USA) x belle paris (AUS) (umatilla (NZ))
6
4.7
20/1
T: L Richardson
R: Ms A Badger (58.5)
20/1
7
6.2
4/1
T: Todd Austin
R: J Hoopert (60)
4/1
5g street sense (USA) x radio song (AUS) (unbridled's song (USA))
8
6.5
25/1
T: Ryan Dawson
R: Raymond Hancock (56)
25/1
5m big brown (USA) x magic music (AUS) (loosen up (USA))
Race 4 - Bedourie Cup (1600m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:00.00
Prizemoney: $20,000
1
5/2
T: Kym Healy
R: Ms D McMaster (58.5)
5/2
Winning siblings: Outback Dream,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
11/4
T: Todd Austin
R: J Hoopert (58.5)
11/4
8g hawkeye (IRE) x winsome dancer (AUS) (celestial dancer (IRE))
3
3.5
12/1
T: J Tyack
R: Clayton Gallagher (57)
12/1
6m pentire (GB) x zelt (AUS) (red ransom (USA))
4
4.8
7/4F
T: Ms K Geran
R: G Geran (58.5)
7/4F
6g all bar one (AUS) x walk on (AUS) (octagonal (NZ))
5
6.8
9/1
T: Ryan Dawson
R: Raymond Hancock (60)
9/1
6
9.3
14/1
T: Bevan Johnson
R: R Faehr (58.5)
14/1
11g testa rossa (AUS) x tuscanna (AUS) (snippets (AUS))
7
11.8
6/1
T: L Richardson
R: Ms A Badger (58.5)
6/1
Race 5 - Hcp (55) (1200m)
Class: Restricted 55 Track: Good(3) Time: 1:09.47
Prizemoney: $12,000
1
3/1
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (59.5)
3/1
5g congrats (USA) x lady atire (NZ) (pentire (GB))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
8
9/10F
T: Bevan Johnson
R: R Faehr (57)
9/10F
5m congrats (USA) x song of unbridled (AUS) (unbridled's song (USA))
3
10.3
20/1
T: L Richardson
R: Ms A Badger (56.5)
20/1
5m red dazzler (AUS) x adieu (AUS) (clay hero (AUS))
4
12.6
4/1
T: John Ferguson
R: G Geran (56)
4/1
8m easy rocking (AUS) x spectfield (AUS) (shepherd's field (USA))
5
23.1
20/1
T: Ryan Dawson
R: Raymond Hancock (56)
20/1
5m mint lane (USA) x excitabool (AUS) (val royal (FR))
300
5/2
T: Todd Austin
R: J Hoopert (59.5)
5/2
6g hidden dragon (AUS) x lady road (AUS) (sea road (AUS))
Race 6 - Hcp (C6) (1300m)
Class: Class 6 Track: Good(3) Time: 0:00.00
Prizemoney: $11,000
1
3/1
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (59.5)
3/1
7m xaardante (AUS) x camp dawn (AUS) (genuine (JPN))
Winning siblings: Mango Liston,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
10
5/1
T: John Ferguson
R: G Geran (56)
5/1
6g canny lad (AUS) x rapallo (AUS) (flying spur (AUS))
3
11
2/1F
T: Bevan Johnson
R: R Faehr (59)
2/1F
6g nadeem (AUS) x oh eight hundred (AUS) (diatribe (AUS))
4
11.1
11/4
T: L Richardson
R: Ms A Badger (56)
11/4
10g stromberg carlson (AUS) x outback opus (AUS) (western symphony (USA))
5
11.9
13/4
T: Bevan Johnson
R: Raymond Hancock (59)
13/4
6g murphy's blu boy (AUS) x tavistock (AUS) (flying spur (AUS))
6
13.2
12/1
T: J Tyack
R: M Heagney (56.5)
12/1
7
15.7
6/1
T: Todd Austin
R: J Hoopert (61)
6/1
7g fast 'n' famous (AUS) x mi centie (NZ) (centaine (AUS))
8
30.7
20/1
T: Carly Cook
R: Ms D McMaster (61)
20/1
4g reset (AUS) x crown of caitlin (AUS) (distant music (USA))
* Nick figures are for Australasia.