Breednet Results

BENALLA - Sunday, November 23

Race 1 - Earling Park Mdn Plate (1406m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:25.31
Prizemoney: $10,500
1
BASK (2)
5/1
T: N J DYER
R: NICHOLAS RYAN (57.00)
5/1
3f desert sun (GB) x ascot lady (AUS) (sanction (AUS))
Winning siblings: Reel Lady,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
8/11F
T: D J O'PREY
R: B P WARD (57.00)
8/11F
3
4.8
20/1
T: G J KAVANAGH
R: W EGAN (57.00)
20/1
3f el moxie (USA) x willows (AUS) (bureaucracy (NZ))
4
5
9/4
T: M G PRICE
R: M GATT (57.00)
9/4
3f ekraar (USA) x pompeia (NZ) (gaius (IRE))
5
5.1
12/1
T: B O COX
R: N SOUQUET (57.00)
12/1
3f distant music (USA) x embers (AUS) (al hareb (USA))
6
6.1
12/1
T: G M DURYEA
R: M PUMPA (57.00)
12/1
3f grandera (IRE) x balagio (AUS) (cryptoclearance (USA))
7
26.1
10/1
T: MS N BUTTERWORTH
R: B PARK (57.00)
10/1
3f jetball (AUS) x imagism (AUS) (dundas lane (NZ))
Race 2 - Shire Of Strathbogie Mdn Plate (1406m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:27.58
Prizemoney: $10,500
1
13/8F
T: B O COX
R: N SOUQUET (57.00)
13/8F
3c racer's edge (AUS) x lady meryl (AUS) (kingston rule (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
5/2
T: M G PRICE
R: NICHOLAS RYAN (57.00)
5/2
3g carnegie (IRE) x dateless (NZ) (grosvenor (NZ))
3
2.5
14/1
T: G M DURYEA
R: B P WARD (57.00)
14/1
4
2.6
6/1
T: MS G GILLIS
R: J ANSTICE (57.00)
6/1
3g king charlemagne (USA) x miss diaz (AUS) (success express (USA))
5
2.7
7/1
T: R G SYMONS
R: M PUMPA (57.00)
7/1
3g clangalang (AUS) x philadelphia (NZ) (gold and ivory (USA))
6
2.9
16/1
T: J E LEDGER
R: B PARK (57.00)
16/1
3g umatilla (NZ) x clare (AUS) (showmeran (AUS))
7
3.1
5/1
T: M G PRICE
R: M GATT (57.00)
5/1
3g falbrav (IRE) x femme amoureuse (IRE) (danehill (USA))
8
3.6
12/1
T: E W NICHOLS
R: MS A MASTERS (53.00)
12/1
3g adam (AUS) x luminous lass (AUS) (rustic amber (IRE))
9
4.9
14/1
T: MS N BUTTERWORTH
R: A SPITERI (55.00)
14/1
3f jetball (AUS) x mi doubloon (AUS) (octagonal (NZ))
Race 3 - Parsons Horse Transport Mdn (1406m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:25.64
Prizemoney: $10,500
1
15/4
T: J G SYMONS and S LAXON
R: MS N BERIMAN (56.00)
15/4
4m rhythm (USA) x lusong (AUS) (unbridled's song (USA))
Winning siblings: Deeper Water, Onasong, Sir Stephen,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
16/1
T: K M KEYS
R: DEAN HOLLAND (56.00)
16/1
4m perugino (USA) x mellow chateau (AUS) (northern chateau (USA))
3
0.4
7/2F
T: TODD RAWILLER
R: NICHOLAS RYAN (58.00)
7/2F
4h viscount (AUS) x jest paula (AUS) (rory's jester (AUS))
4
1.4
7/1
T: V PROCTOR
R: J ANSTICE (56.00)
7/1
4m star marauder (AUS) x sky bonnieux (NZ) (sky chase (NZ))
5
2.7
9/1
T: P DONNELLY
R: RYAN MALONEY (58.00)
9/1
4g filante (NZ) x deliciously (AUS) (rancho ruler (AUS))
6
4.2
6/1
T: J P SALANITRI
R: A SPITERI (58.00)
6/1
4g mull of kintyre (USA) x miss lardydar (AUS) (cossack warrior (AUS))
7
4.3
12/1
T: MS C JORDAN
R: MS L J MEECH (56.00)
12/1
4m west quest (CAN) x roundabay (AUS) (elounda bay (NZ))
8
4.5
6/1
T: R D GRIFFITHS
R: E CASSAR (58.00)
6/1
4g commands (AUS) x rather droll (AUS) (sovereign red (NZ))
9
4.6
NEMEAN (11)
7/1
T: T A MILES
R: N SOUQUET (56.00)
7/1
10
5
40/1
T: A B DYNON
R: M GATT (58.00)
40/1
6g inflate (USA) x rawhide gold (AUS) (rustic amber (IRE))
11
5.1
20/1
T: MS S GLASS
R: B MARTIN (54.00)
20/1
4g archway (IRE) x barravore miss (AUS) (nijinsky's way (USA))
12
6.1
16/1
T: MS L SMITH
R: R BEATTIE (58.00)
16/1
4g special bond (AUS) x sunflower fields (AUS) (new atlantis (AUS))
13
6.9
50/1
T: R T DALE
R: R SUE-SAN (55.00)
50/1
5g western red (NZ) x dream rose (AUS) (sea road (AUS))
14
7.4
11/1
T: A R OSBORNE
R: B P WARD (58.00)
11/1
4g guiscard (AUS) x mystique aura (AUS) (aurilandy (AUS))
Race 4 - Creightons Creek B'stock Mdn (1206m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:12.06
Prizemoney: $10,500
1
8/1
T: P W BURGUN
R: RYAN MALONEY (56.50)
8/1
3g dash for cash (AUS) x say aura (AUS) (don't say halo (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
6/1
T: R J WADDELL
R: B P WARD (58.00)
6/1
3
4.3
9/2
T: J G SYMONS and S LAXON
R: MS N BERIMAN (56.00)
9/2
4
4.8
14/1
T: BRUCE CONNELL
R: B VALE (58.00)
14/1
6g shovhog (AUS) x ez (AUS) (military plume (NZ))
5
5.8
SOTRU (12)
8/1
T: K M KEYS
R: DEAN HOLLAND (56.00)
8/1
4m brief truce (USA) x sonia's place (AUS) (scrupules (IRE))
6
7.3
60/1
T: MS M JONES
R: MS S HUNTER (56.00)
60/1
5m playing hours (USA) x a little music (NZ) (palace music (USA))
7
7.8
11/1
T: J E LEDGER
R: MS S MULLETT (56.50)
11/1
8
8.6
20/1
T: R T DALE
R: MS A MASTERS (52.00)
20/1
5m archway (IRE) x chrissy's plume (AUS) (military plume (NZ))
9
10.4
9/1
T: S G NOBLE
R: J DEBONO (54.00)
9/1
4g honours list (IRE) x marjoyan (AUS) (star watch (AUS))
10
11.7
20/1
T: P F MAHER
R: N SOUQUET (56.00)
20/1
4m arazi (USA) x elise maree (AUS) (maizcay (AUS))
11
13.2
4/1F
T: BRUCE CONNELL
R: A SPITERI (58.00)
4/1F
4h orpen (USA) x milluna special (IRE) (niniski (USA))
12
13.4
5/1
T: J E LEDGER
R: B PARK (56.50)
5/1
3c bel esprit (AUS) x georgia (AUS) (naturalism (NZ))
13
15.4
30/1
T: N J DYER
R: N YAMADA (55.00)
30/1
4g indyson (AUS) x kingston macayla (AUS) (kingston rule (USA))
Race 5 - Roadsafe North East Hcp (62) (1406m)
Class: Restricted 62 Track: Dead Time: 1:24.53
Prizemoney: $10,500
1
7/2F
T: G M DURYEA
R: M GATT (55.50)
7/2F
4g perugino (USA) x saloon (AUS) (salieri (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/2F
T: J G SYMONS and S LAXON
R: NICHOLAS RYAN (56.00)
7/2F
3c johannesburg (USA) x aradina (AUS) (monde bleu (GB))
3
1.4
SPLAISE (11)
11/2
T: S G HOPE
R: B P WARD (53.00)
11/2
5m spartacus (AUS) x plais (AUS) (plush (NZ))
4
1.6
14/1
T: K M KEYS
R: DEAN HOLLAND (55.00)
14/1
4m redding (NZ) x recreate (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
3.4
16/1
T: P W BURGUN
R: RYAN MALONEY (55.00)
16/1
6
4.2
7/2F
T: A FITZGERALD
R: N SOUQUET (57.50)
7/2F
4g jeune (GB) x nishani (AUS) (military plume (NZ))
7
5
11/1
T: MS A TAYLOR
R: B PARK (55.50)
11/1
8
6
20/1
T: KANE HARRIS
R: J FRY (56.50)
20/1
6g lujain (USA) x red kellick (AUS) (red anchor (NZ))
9
7.3
16/1
T: MS R BURNETT
R: MS L J MEECH (53.00)
16/1
10
7.8
20/1
T: JOHN KEANE
R: P KEANE (49.00)
20/1
7g strategic (AUS) x soul queen (AUS) (danehill (USA))
11
8.8
10/1
T: JOHN MCARDLE
R: M PUMPA (55.00)
10/1
12
8.9
12/1
T: G A OSBORNE
R: MS N BERIMAN (54.00)
12/1
5g general nediym (AUS) x kerdisi (AUS) (top of the pack (AUS))
13
9.3
30/1
T: R MELLINO
R: W EGAN (53.50)
30/1
6g danetrice (AUS) x star ivy (AUS) (luskin star (AUS))
14
10.3
50/1
T: R T DALE
R: R SUE-SAN (52.00)
50/1
7m monde bleu (GB) x dr. clair (AUS) (swooping (USA))
Race 6 - Fulmen Park Hcp (62) (1406m)
Class: Restricted 62 Track: Dead Time: 1:24.61
Prizemoney: $10,500
1
5/2F
T: G J KAVANAGH
R: W EGAN (55.50)
5/2F
4m el moxie (USA) x sherry (AUS) (cossack warrior (AUS))
Winning siblings: Amontillado, Cool Customer, Run Jake Run,
This nick: 9 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
2.5
8/1
T: S P NICHOLS
R: DEAN HOLLAND (53.00)
8/1
4m testa rossa (AUS) x sorella (AUS) (euclase (AUS))
3
2.6
AREEIRO (10)
20/1
T: A L BROWELL
R: MS N BERIMAN (53.00)
20/1
4m tuscanos (AUS) x miss marsha (AUS) (swamp king (USA))
4
3.6
4/1
T: JOHN MCARDLE
R: M PUMPA (55.50)
4/1
4g stravinsky (USA) x wee devil (AUS) (night shift (USA))
5
4
30/1
T: R F DONAT
R: NATHAN ROSE (55.00)
30/1
8g brondesbury (IRE) x zarzeula (NZ) (balmerino (NZ))
6
5
11/2
T: M G PRICE
R: M GATT (54.00)
11/2
4m twining (USA) x khaptrist (NZ) (sir tristram (IRE))
7
5.2
7/1
T: D BINAISSE
R: B KNOBEL (52.00)
7/1
5m fasliyev (USA) x such is fame (NZ) (classic fame (USA))
8
5.3
CATHULA (13)
16/1
T: P W BURGUN
R: MS L J MEECH (53.00)
16/1
5g catbird (AUS) x our hula girl (AUS) (hula chief (NZ))
9
5.5
KENBEST (12)
20/1
T: GLEN GASCOYNE
R: B MARTIN (52.50)
20/1
6g kenny's best pal (AUS) x star on parade (AUS) (jackson square (AUS))
10
5.7
20/1
T: L J COLVILLE
R: J FRY (52.50)
20/1
5g fraar (USA) x firm flight (AUS) (navajo bird (USA))
11
7
16/1
T: J P SALANITRI
R: A SPITERI (55.00)
16/1
5g perugino (USA) x glowing image (AUS) (forest glow (USA))
12
9.3
GOLICE (4)
16/1
T: MS M JONES
R: MS S HUNTER (55.50)
16/1
4g tobougg (IRE) x mistress seymour (AUS) (lord seymour (IRE))
13
14.3
MEGATON (14)
25/1
T: B R BARRY
R: C QUILTY (53.00)
25/1
5g rubiton (AUS) x mighty indeed (AUS) (rancho ruler (AUS))
Race 7 - Nufarm Euroa Cup (78) (1606m)
Class: Restricted 78 Track: Good Time: 1:39.02
Prizemoney: $21,500
1
6/1
T: MS D GASKIN
R: DEAN HOLLAND (53.50)
6/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
8/1
T: MS M KEEGAN
R: J FRY (55.50)
8/1
7g desert prince (IRE) x parade again (AUS) (chanteclair (AUS))
3
0.4
10/1
T: MS V WALES
R: MS L J MEECH (56.00)
10/1
7g gold carat (USA) x born's finale (AUS) (ark regal (NZ))
4
0.6
7/2
T: R A FREYER
R: NICHOLAS RYAN (56.00)
7/2
5g toy pindarri (NZ) x eden quay (AUS) (dubai creek (AUS))
5
0.7
9/1
T: JOHN MCARDLE
R: M PUMPA (53.50)
9/1
5g keeper (AUS) x thomasina (NZ) (hula town (NZ))
6
2.2
3/1
T: P G MOODY
R: A SPITERI (53.00)
3/1
4g testa rossa (AUS) x strega (AUS) (lake coniston (IRE))
7
3.5
11/4F
T: C F HYLAND
R: E CASSAR (55.00)
11/4F
8
8.5
30/1
T: G C STRANG
R: C NICOLL (52.00)
30/1
9g vite cheval (NZ) x ruling ming (AUS) (ennoble (NZ))
Race 8 - Larneuk Stud Hcp (68) (1606m)
Class: Restricted 68 Track: Good Time: 1:38.99
Prizemoney: $10,500
1
7/2
T: R D GRIFFITHS
R: NICHOLAS RYAN (58.00)
7/2
5m distant music (USA) x clear image (AUS) (bellotto (USA))
Winning siblings: Lucid Reflection,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
2/1F
T: S ALDRIDGE
R: B P WARD (58.00)
2/1F
4m monde bleu (GB) x flasher (AUS) (kenvain (AUS))
3
1.6
12/1
T: R F DONAT
R: DEAN HOLLAND (57.00)
12/1
5m tuscany flyer (AUS) x black pepper (AUS) (indian raj (AUS))
4
1.7
15/1
T: T A MILES
R: MS N BERIMAN (55.50)
15/1
5m encores (NZ) x infelicity (AUS) (scenic (IRE))
5
3.7
16/1
T: JAMIE SCOTT
R: M PUMPA (56.50)
16/1
6m general nediym (AUS) x light start (AUS) (tristalight (NZ))
6
3.9
7/2
T: G W EGAN
R: W EGAN (54.50)
7/2
7
4.2
7/1
T: RICHARD LOBOSCO
R: MS L J MEECH (53.00)
7/1
7m runyon (IRE) x sarawyn (AUS) (saarond (GB))
8
6.5
12/1
T: MS J SCHMIDT
R: M GATT (55.00)
12/1
4m king of prussia (AUS) x sweet dolphin (AUS) (dolphin street (FR))
9
11
16/1
T: A R OSBORNE
R: A SPITERI (53.00)
16/1
4m brief truce (USA) x our charisse (NZ) (hula town (NZ))
Race 9 - Burton's Stores Hcp (C2) (1206m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:11.62
Prizemoney: $10,500
1
11/4F
T: J G SYMONS and S LAXON
R: MS N BERIMAN (57.00)
11/4F
3c bel esprit (AUS) x ciento (AUS) (century (AUS))
Winning siblings: Belseye,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
13/2
T: M G PRICE
R: M GATT (54.50)
13/2
3g distant music (USA) x go maddy (AUS) (keltrice (AUS))
3
1.3
INDI (8)
4/1
T: S G HOPE
R: B P WARD (54.00)
4/1
4m honours list (IRE) x autumn day (AUS) (bellotto (USA))
4
2.8
12/1
T: D BINAISSE
R: M PUMPA (55.50)
12/1
4g shrewdy (AUS) x star of dehere (AUS) (dehere (USA))
5
3
14/1
T: JOHN KEANE
R: P KEANE (53.00)
14/1
6
3.1
7/1
T: G W EGAN
R: B MARTIN (52.50)
7/1
4g bianconi (USA) x yaremiss (AUS) (wiganthorpe (IRE))
7
3.2
9/1
T: ALAN PATEMAN
R: W EGAN (53.00)
9/1
8
3.4
NEWLY (6)
12/1
T: PAUL MAHER
R: E CASSAR (55.00)
12/1
4g dehere (USA) x startling lass (AUS) (luskin star (AUS))
9
3.5
5/1
T: E W NICHOLS
R: MS A MASTERS (54.00)
5/1
4g promontory gold (USA) x spring gift (AUS) (noalcoholic (FR))
10
4.5
40/1
T: P W BURGUN
R: MS S HUNTER (53.00)
40/1
5m lochrae (AUS) x county lassie (AUS) (county (AUS))
11
5.8
30/1
T: BRUCE CONNELL
R: B VALE (53.50)
30/1
5g danehill (USA) x marigot bay (IRE) (fairy king (USA))
12
8.3
16/1
T: P J SULLIVAN
R: MS L J MEECH (53.00)
16/1
* Nick figures are for Australasia.