Breednet Results

BENALLA - Friday, September 29

Race 1 - Member For Nthn J Symes Mdn (1206m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.37 (35.08)
Prizemoney: $25,000
1
2/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: M J Dee (54)
2/1
3f bel esprit (AUS) x suzebabe (AUS) (testa rossa (AUS))
Winning siblings: Pickup The Pieces, Rock The Ring,
This nick: 8 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
2.5
100/1
T: Levi Kavanagh
R: J Winks (56.5)
100/1
4m smart missile (AUS) x lisboa (NZ) (van nistelrooy (USA))
3
2.8
Weapon (14)
5/4F
T: T Busuttin and N Young
R: Zac Spain (56)
5/4F
3c written tycoon (AUS) x gather (AUS) (octagonal (NZ))
4
3.3
20/1
T: J E and C Ledger
R: Lester Grace (58.5)
20/1
5
3.4
9/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (56)
9/1
3g mossman (AUS) x darkwood lodge (AUS) (grand lodge (USA))
6
3.6
150/1
T: M Sell
R: Damien Thornton (58.5)
150/1
7
4.1
8/1
T: Aaron Purcell
R: L Nolen (56)
8/1
8
5.1
Milord (11)
25/1
T: D K Weir
R: Jye McNeil (56)
25/1
9
5.5
50/1
T: Ms J Schmidt
R: Ms A Masters (58.5)
50/1
4g oamaru force (AUS) x in the spirit (AUS) (double vice (USA))
10
7.2
80/1
T: Bryan Maher
R: Tahlia Hope (56.5)
80/1
5g danerich (AUS) x hormonal (AUS) (testa rossa (AUS))
11
9.7
16/1
T: V T Nolen
R: J Mott (58.5)
16/1
12
21.7
200/1
T: J E and C Ledger
R: Lachlan King (54)
200/1
3g bon hoffa (AUS) x donnabelle (AUS) (clang (AUS))
Race 2 - Dkm Builders Mdn Plate (1406m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:24.06 (35.36)
Prizemoney: $25,000
1
5/2F
T: D T O'Brien
R: Taylor Marshall (56)
5/2F
3f lope de vega (IRE) x spurcent (AUS) (flying spur (AUS))
This nick: 10 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.3
20/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Liam Riordan (54.5)
20/1
3
2.6
10/1
T: J W Price
R: L Nolen (56)
10/1
3f reset (AUS) x lost diamond (AUS) (elusive quality (USA))
4
2.7
8/1
T: R E Laing
R: A Lynch (58)
8/1
5
2.8
10/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: J Mott (58)
10/1
3g magnus (AUS) x babieta (AUS) (jeune (GB))
6
2.9
7/1
T: D K Weir
R: John Allen (58)
7/1
3c savabeel (AUS) x heat storm (AUS) (green desert (USA))
7
4.6
13/4
T: R W Smerdon
R: Ryan Maloney (56)
13/4
9
6.1
30/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (56)
30/1
3f americain (USA) x lickety lemon (USA) (lemon drop kid (USA))
10
7.1
66/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Chris Symons (56)
66/1
3f all too hard (AUS) x juice (NZ) (bertolini (USA))
11
7.3
12/1
T: M G Price
R: A Mallyon (58)
12/1
12
8.6
40/1
T: Nick Ryan
R: M J Dee (58)
40/1
3g casino prince (AUS) x queen's ransom (AUS) (red ransom (USA))
13
10.6
80/1
T: J E and C Ledger
R: Lachlan King (54)
80/1
3f medaglia d'oro (USA) x legato (AUS) (danehill (USA))
Race 3 - Specsavers Benalla Mdn Plate (1606m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:36.23 (35.84)
Prizemoney: $25,000
1
13/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (58.5)
13/4
6g dark angel (IRE) x polished gem (IRE) (danehill (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.1
Circomo (10)
4/5F
T: Anthony Freedman
R: J Winks (56)
4/5F
3c uncle mo (USA) x citirecruit (AUS) (citidancer (IRE))
3
5.1
66/1
T: D T O'Brien
R: Taylor Marshall (54)
66/1
3f star witness (AUS) x placement (NZ) (savabeel (AUS))
4
6.3
8/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (56)
8/1
3g makfi (GB) x fjall (NZ) (viking ruler (AUS))
5
8.6
8/1
T: M G Price
R: J Benbow (54)
8/1
3f i am invincible (AUS) x miss telltailes (AUS) (tale of the cat (USA))
6
11.8
11/1
T: Patrick Payne
R: W Egan (58.5)
11/1
4g street sense (USA) x way cool (AUS) (royal academy (USA))
7
12.1
Caerus (9)
20/1
T: T Busuttin and N Young
R: Zac Spain (56)
20/1
3c medaglia d'oro (USA) x orelia (AUS) (octagonal (NZ))
8
14.1
Zo'al (8)
200/1
T: M Sell
R: Damien Thornton (56.5)
200/1
5m real saga (AUS) x squawable (AUS) (brave warrior (AUS))
9
18.9
200/1
T: C J Davis
R: Ms R Prest (54.5)
200/1
Race 4 - Marshalls + Dent Lawyers Mdn (1606m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:35.29 (35.48)
Prizemoney: $25,000
1
8/11F
T: Aaron Purcell
R: L Nolen (56)
8/11F
3c all too hard (AUS) x bollinger (AUS) (dehere (USA))
Winning siblings: Bollinger Rose, Madame Lily,
This nick: 8 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
5.3
7/1
T: Matthew Cumani
R: J Mott (58.5)
7/1
4g annenkov (IRE) x mithali (AUS) (jeune (GB))
3
7.1
11/1
T: D R Brideoake
R: Ryan Maloney (56)
11/1
3g big brown (USA) x procession (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
7.2
4/1
T: T Busuttin and N Young
R: Zac Spain (54)
4/1
3f fastnet rock (AUS) x dizlago (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
7.4
Big Day (10)
16/1
T: Jason Warren
R: M J Dee (56)
16/1
3g domesday (AUS) x rhythmic rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
6
12.4
40/1
T: Lee and Shannon Hope
R: Tahlia Hope (56.5)
40/1
6g niello (AUS) x stratus faction (AUS) (archway (IRE))
7
13.4
30/1
T: M G Price
R: Jordan Grob (53)
30/1
3f al maher (AUS) x bella heart (AUS) (show a heart (AUS))
8
15.9
25/1
T: D K Weir
R: John Allen (56.5)
25/1
4m cape blanco (IRE) x kaatoon (NZ) (kaapstad (NZ))
9
16.3
100/1
T: P F Maher
R: Jake Bayliss (56.5)
100/1
4m shinzig (AUS) x la fav (AUS) (encores (NZ))
10
19.5
100/1
T: J F Moloney
R: Declan Bates (58.5)
100/1
4g elvstroem (AUS) x vagrant queen (AUS) (our poetic prince (AUS))
11
21.8
150/1
T: G A Osborne
R: Chris Symons (56.5)
150/1
5m amadeus wolf (GB) x calm sun (AUS) (desert sun (GB))
12
33.8
200/1
T: Ms E Haworth
R: R Beattie (58.5)
200/1
5g monde bleu (GB) x our nic (AUS) (nickelmine (AUS))
Race 5 - Steph Ryan (Bm64) (1606m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:36.23 (35.85)
Prizemoney: $25,000
1
8/1
T: C J Waller
R: Chris Symons (58)
8/1
5g aqlaam (GB) x marah dubai (FR) (dubawi (IRE))
Winning siblings: Haky,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
13/4F
T: Matthew Cumani
R: Jordan Childs (56.5)
13/4F
3c tavistock (NZ) x tristraad (NZ) (volksraad (GB))
3
0.5
20/1
T: J A Fraser
R: M Aitken (55.5)
20/1
6g keep the faith (AUS) x route sixty six (NZ) (redoute's choice (AUS))
4
2.7
7/1
T: P E Kramer
R: Thomas Stockdale (54.5)
7/1
6g el hermano (NZ) x penash (NZ) (pentire (GB))
5
4
20/1
T: Rhys Archard
R: H Coffey (56.5)
20/1
7m excites (AUS) x jacquinella (AUS) (zeditave (AUS))
6
5
15/4
T: Peter Smith
R: Lachlan King (59)
15/4
9g masterprint (AUS) x jaunty dancer (AUS) (kala dancer (GB))
7
5.1
10/1
T: David and Coral Feek
R: Jessica Eaton (56)
10/1
4g zoffany (IRE) x lake alexandrina (AUS) (bluebird (USA))
8
5.4
15/2
T: D T O'Brien
R: Taylor Marshall (59)
15/2
9
5.8
9/1
T: V T Nolen
R: J Mott (58.5)
9/1
10
6
20/1
T: John McArdle
R: J R Todd (59.5)
20/1
5g denman (AUS) x thorny issue (AUS) (zeditave (AUS))
11
7.7
20/1
T: Nathan Hobson
R: Jye McNeil (57.5)
20/1
12
8.2
200/1
T: Tony Romeo
R: C R Brown (54)
200/1
5g snitzel (AUS) x passiflora (USA) (empire maker (USA))
13
11.7
200/1
T: Lee Hunter
R: Chris Caserta (52.5)
200/1
7g jet spur (AUS) x sky bar (AUS) (encosta de lago (AUS))
14
21.7
Hunted (14)
200/1
T: D L Boal
R: J Benbow (54)
200/1
6m wanted (AUS) x guild (AUS) (testa rossa (AUS))
Race 6 - King Of Sparks (Bm70) (1406m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:22.11 (35.00)
Prizemoney: $40,000
1
5/2F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (56)
5/2F
4m fastnet rock (AUS) x river serenade (AUS) (hurricane sky (AUS))
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.8
11/1
T: D J Heywood
R: L Nolen (57)
11/1
5g excellent art (GB) x marie de guise (AUS) (loup sauvage (USA))
3
3.6
8/1
T: C J Davis
R: Jye McNeil (59)
8/1
5m new approach (IRE) x change of class (AUS) (masterclass (USA))
4
4
11/1
T: B J McCarthy
R: Ms G Cartwright (57)
11/1
6g written tycoon (AUS) x stay in honour (AUS) (honours list (IRE))
5
4.1
16/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: M Aitken (56.5)
16/1
4g authorized (IRE) x maybe leica dane (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
6
4.3
13/4
T: P Morgan
R: J Mott (57.5)
13/4
5m turffontein (AUS) x lakemba gold (AUS) (made of gold (USA))
7
5.5
60/1
T: Ms E Aalbers
R: Liam Riordan (56)
60/1
8
7.8
4/1
T: D K Weir
R: John Allen (59)
4/1
5g blevic (AUS) x little fireball (AUS) (barely a moment (AUS))
9
8.1
12/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (57.5)
12/1
4g so you think (NZ) x stage beauty (AUS) (desert prince (IRE))
Race 7 - Extons Earthmoving (Bm70) (2046m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 2:03.77 (36.89)
Prizemoney: $40,000
1
7/1
T: D K Weir
R: John Allen (56.5)
7/1
5m starcraft (NZ) x volksini (NZ) (volksraad (GB))
Winning siblings: Just Pay Up, Rocksini, Volkhere,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
11/1
T: M W Ryan
R: John Robertson (58.5)
11/1
7g clangalang (AUS) x fontaniva (NZ) (grosvenor (NZ))
3
3
Harason (11)
16/1
T: G W Egan
R: Lachlan King (54.5)
16/1
5g haradasun (AUS) x bedelia (AUS) (peintre celebre (USA))
4
5.7
7/2
T: D R Brideoake
R: Jake Bayliss (60)
7/2
5
7
50/1
T: Rhys Archard
R: H Coffey (58)
50/1
6g dylan thomas (IRE) x french resistence (AUS) (peintre celebre (USA))
6
7.5
40/1
T: E V Musgrove
R: A Lynch (59.5)
40/1
7g le havre (IRE) x serpina (IRE) (grand lodge (USA))
7
8.2
14/1
T: Anthony Freedman
R: Patrick Moloney (58.5)
14/1
5g onemorenomore (AUS) x drivel (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
9
9/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (57.5)
9/1
9g lemon drop kid (USA) x ebaza (IRE) (sinndar (IRE))
9
10
7/2F
T: Archie Alexander
R: Declan Bates (57.5)
7/2F
4g good journey (USA) x belleza veloz (AUS) (hemingway (IRE))
10
12.2
8/1
T: Shawn Mathrick
R: Chris Symons (56)
8/1
11
12.7
20/1
T: J E Hickmott
R: Ms G Cartwright (57.5)
20/1
7g danerich (AUS) x pachouli (AUS) (royal academy (USA))
12
13.7
9/1
T: Luke Oliver
R: J Mott (59)
9/1
6m nicconi (AUS) x lantern court (USA) (chester house (USA))
Race 8 - Bet365 Benalla Cup (2046m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 2:04.50 (35.54)
Prizemoney: $100,000
1
11/2
T: Archie Alexander
R: Jordan Childs (54)
11/2
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.4
13/2
T: D K Weir
R: Jye McNeil (54)
13/2
6g manhattan rain (AUS) x lunaspur (AUS) (flying spur (AUS))
3
0.5
10/1
T: Trudi Christie
R: Jordan Turner (54)
10/1
8g fastnet rock (AUS) x silken song (AUS) (unbridled's song (USA))
4
3.2
9/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: M J Dee (54)
9/1
5m shocking (AUS) x komplete klass (NZ) (groom dancer (USA))
5
3.7
30/1
T: G M Duryea
R: Patrick Moloney (54)
30/1
7g marwina (AUS) x dawn recital (AUS) (desert sun (GB))
6
3.8
10/9F
T: T Busuttin and N Young
R: Zac Spain (54)
10/9F
4h fastnet rock (AUS) x asmahan (AUS) (zabeel (NZ))
7
3.9
20/1
T: D K Weir
R: H Coffey (54)
20/1
8g sir percy (GB) x enforce (USA) (kalanisi (IRE))
8
6.4
25/1
T: S J Webb
R: J Mott (60)
25/1
7g montjeu (IRE) x love me true (USA) (kingmambo (USA))
9
7.2
12/1
T: J E Hickmott
R: J Winks (54.5)
12/1
10
17.2
100/1
T: Tony Romeo
R: C R Brown (54)
100/1
Race 9 - Ryan & McNulty Sawmillers-Bm78 (1206m)
Class: Benchmark 78 Track: Good(3) Time: 1:09.65 (35.05)
Prizemoney: $50,000
1
13/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (58.5)
13/4
5g written tycoon (AUS) x regal reward (AUS) (regal shot (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
7/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (57)
7/1
4g zoffany (IRE) x barcelona girl (AUS) (noverre (USA))
3
2.3
12/1
T: Aaron Purcell
R: L Nolen (56)
12/1
5m bel esprit (AUS) x gallant lady (AUS) (galileo (IRE))
4
2.4
40/1
T: Lee and Shannon Hope
R: M Aitken (58.5)
40/1
6g amadeus wolf (GB) x paru's pride (AUS) (lion cavern (USA))
5
2.5
5/2F
T: James Cummings
R: Chris Symons (58)
5/2F
4g lonhro (AUS) x bernicia (AUS) (elusive quality (USA))
6
2.6
66/1
T: C W McDonald
R: Boris Thornton (57.5)
66/1
6g starcraft (NZ) x fortune princess (AUS) (danehill (USA))
7
2.7
7/1
T: D K Weir
R: John Allen (56)
7/1
4h so you think (NZ) x savababe (NZ) (savabeel (AUS))
8
3.1
Ashdam (1)
25/1
T: D J McCarthy
R: Tahlia Hope (60.5)
25/1
6g hard spun (USA) x another shot (AUS) (keltrice (AUS))
9
3.5
40/1
T: G M Moloney
R: J Mott (59)
40/1
8g danerich (AUS) x pachouli (AUS) (royal academy (USA))
10
3.8
12/1
T: T T Walsh
R: Thomas Stockdale (59)
12/1
7g bel esprit (AUS) x space regent (AUS) (new regent (CAN))
11
3.9
11/1
T: Michael Roebuck
R: Katelyn Mallyon (61.5)
11/1
5g bel esprit (AUS) x rose of dana (NZ) (volksraad (GB))
12
4.1
30/1
T: D K Weir
R: H Coffey (56.5)
30/1
4m reward for effort (AUS) x tiger tess (AUS) (hold that tiger (USA))
13
4.6
Canelo (14)
50/1
T: M and L Cerchi
R: Zac Spain (54.5)
50/1
14
6.1
Magicus (10)
100/1
T: Tony Romeo
R: C R Brown (57)
100/1
Race 10 - Comfort Inn Benalla (Bm64) (1206m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:10.42 (35.70)
Prizemoney: $25,000
1
9/2F
T: Cameron Thompson
R: Ms S Thornton (58)
9/2F
6g lonhro (AUS) x firm (AUS) (night shift (USA))
Winning siblings: Miss Alignment, Sanity, Trim,
This nick: 14 runners; 12 winners; 5 SW. Details
2
3.3
7/1
T: Peter Smith
R: Lewis German (52.5)
7/1
9g masterprint (AUS) x spell bind (AUS) (supremo (USA))
3
3.7
13/2
T: Ms A Macpherson
R: Patrick Moloney (57)
13/2
7g danerich (AUS) x trice moss (AUS) (keltrice (AUS))
4
3.8
8/1
T: S Aldridge
R: Lachlan King (56)
8/1
7g ad valorem (USA) x frisco jess (AUS) (frisco view (USA))
5
5.1
6/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (58.5)
6/1
8g red clubs (IRE) x blue holly (IRE) (blues traveller (IRE))
6
5.2
15/2
T: N J Dyer
R: J R Todd (61)
15/2
6g bel esprit (AUS) x mrs. bently (AUS) (euclase (AUS))
7
5.3
13/2
T: J E and C Ledger
R: John Allen (59.5)
13/2
4g o'lonhro (AUS) x rustie bugles (AUS) (toy pindarri (NZ))
8
5.4
Galea (10)
12/1
T: E W Nichols
R: Ms A Masters (57)
12/1
4m helmet (AUS) x devil may care (AUS) (umatilla (NZ))
9
7.6
12/1
T: Emma Steel
R: Jye McNeil (59)
12/1
4g new approach (IRE) x paramount (AUS) (monashee mountain (USA))
10
7.8
Rinaldo (14)
200/1
T: Tony Romeo
R: C R Brown (54)
200/1
7g reaan (AUS) x balsamico (AUS) (redoute's choice (AUS))
11
7.9
11/1
T: Lee and Shannon Hope
R: Tahlia Hope (57)
11/1
7g danroad (AUS) x pure indulgence (NZ) (black minnaloushe (USA))
12
14.7
Bonify (13)
66/1
T: P E Kramer
R: Thomas Stockdale (51)
66/1
6m bon hoffa (AUS) x she's something (AUS) (danehill dancer (IRE))
* Nick figures are for Australasia.