Breednet Results

CLONCURRY - Saturday, October 13

Race 1 - Plate (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 0:56.33
Prizemoney: $8,000
1
5/1F
T: Robert Burow
R: A Spradau (61.5)
5/1F
4g red element (AUS) x curtain (AUS) (springsteen (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/1
T: D R Ballard
R: D W Ballard (61)
7/1
7g swiss ace (AUS) x veil (NZ) (faltaat (USA))
2015 NZB Ready To Run Sale of 2YOs
Vendor: Kilmore Farm
Buyer: Withdrawn
3
2.8
Scripts (10)
20/1
T: S J Royes
R: D Sparks (57.5)
20/1
5m written tycoon (AUS) x layadelago (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
4.2
6/1
T: Jay Morris
R: R McMahon (59.5)
6/1
5g bel esprit (AUS) x bitabling (AUS) (commands (AUS))
5
5.2
Toucan (6)
9/1
T: R Hermann
R: J Babarovich (59.5)
9/1
4g dr doute's (AUS) x double dazzle (NZ) (dance floor (USA))
6
5.3
25/1
T: G L Wiles
R: S Galvin (57.5)
25/1
6m nothing to lose (USA) x la zap (AUS) (elnadim (USA))
7
6.1
20/1
T: K D Krogh
R: T Brummell (57.5)
20/1
8
10.6
30/1
T: Tanya Parry
R: Tamara Tincknell (61)
30/1
5g nothing to lose (USA) x peal of thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
9
27.8
9/1
T: D R Ballard
R: K Ballard (61)
9/1
7g choisir (AUS) x shotime (AUS) (our maizcay (AUS))
Race 2 - Plate (C6) (1000m)
Class: Class 6 Track: Good(3) Time: 0:55.84
Prizemoney: $9,000
1
4/13F
T: Jay Morris
R: A Spradau (61.5)
4/13F
6g exceed and excel (AUS) x red for lou (AUS) (testa rossa (AUS))
Winning siblings: Le Cap, Louisiana Rouge,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
3.3
Safdie (4)
5/2
T: S J Royes
R: J Babarovich (56.5)
5/2
5g moshe (AUS) x initial venture (AUS) (hennessy (USA))
3
12.6
12/1
T: Ms S Gabriel-Royes
R: R McMahon (56.5)
12/1
5g sidereus (AUS) x brilliant facets (AUS) (flying spur (AUS))
4
14
11/1
T: J R Jackson
R: S Galvin (56.5)
11/1
6g keeper (AUS) x crystal baby (NZ) (zabeel (NZ))
5
26.2
9/1
T: K D Krogh
R: T Brummell (55.5)
9/1
7m swiss ace (AUS) x pipit (NZ) (generous (IRE))
Race 3 - Hcp (Cl B) (1200m)
Class: Class B Track: Good(3) Time: 1:09.63
Prizemoney: $8,000
1
7/1
T: Tanya Parry
R: D W Ballard (60)
7/1
4g sidereus (AUS) x flaxen belle (AUS) (choisir (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
Alik (1)
4/5F
T: Jay Morris
R: R McMahon (61)
4/5F
4g all too hard (AUS) x kerimba (IRE) (sinndar (IRE))
3
10.7
16/1
T: Tanya Parry
R: K Ballard (56.5)
16/1
6m artie schiller (USA) x redance (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
10.8
30/1
T: G L Wiles
R: S Galvin (56)
30/1
6m red dazzler (AUS) x miss dazzler (AUS) (elvstroem (AUS))
5
11.1
20/1
T: Tanya Parry
R: D Sparks (56.5)
20/1
4g delago deluxe (AUS) x music class (AUS) (secret savings (USA))
6
12.4
25/1
T: Tanya Parry
R: Tamara Tincknell (58.5)
25/1
4g dreamscape (AUS) x madam spank (AUS) (bellotto (USA))
7
13.1
7/4
T: Robert Burow
R: A Spradau (61.5)
7/4
8
15.4
12/1
T: Scott Seymour
R: J Babarovich (56)
12/1
4g al maher (AUS) x shanneel (AUS) (cossack warrior (AUS))
9
17.1
11/1
T: K D Krogh
R: T Brummell (56.5)
11/1
4m real saga (AUS) x monte crystal (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
Race 4 - Hcp (60) (1400m)
Class: Restricted 60 Track: Good(3) Time: 1:23.57
Prizemoney: $8,000
1
7/4
T: D R Ballard
R: D W Ballard (59.5)
7/4
4g wicked style (USA) x glorification (AUS) (lion hunter (AUS))
Winning siblings: Joyful, She's Got Swagger, Whispers,
This nick: 11 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/1
T: Tanya Parry
R: K Ballard (57)
5/1
7m raheeb (AUS) x iona hunter (AUS) (lion hunter (AUS))
3
2.3
25/1
T: K D Krogh
R: T Brummell (58)
25/1
8g alert (ARG) x video lass (AUS) (provideo (IRE))
4
4.2
10/1
T: Tanya Parry
R: S Galvin (56.5)
10/1
5
7.2
7/1
T: J R Jackson
R: A Spradau (60.5)
7/1
6g street cry (IRE) x chalonne (AUS) (rubiton (AUS))
6
8.5
Kuramos (10)
12/1
T: Scott Seymour
R: J Babarovich (56.5)
12/1
5g hidden dragon (AUS) x kismet's kiss (AUS) (bradbury's luck (AUS))
7
11.7
13/8F
T: Robert Burow
R: R McMahon (59.5)
13/8F
8
12.5
Denlago (11)
14/1
T: Tanya Parry
R: Tamara Tincknell (56)
14/1
5m denmarket (AUS) x costa complete (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 5 - Open Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:22.88
Prizemoney: $12,000
1
10/1
T: Glen Baker
R: J Babarovich (57.5)
10/1
6g benicio (AUS) x fuji cee rocks (AUS) (fuji kiseki (JPN))
Winning siblings: Loud Debate, Safe World, Saucy Wave,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3.3
5/2F
T: Robert Burow
R: D W Ballard (59.5)
5/2F
8g choisir (AUS) x umoya (GB) (nashwan (USA))
3
4.3
5/1
T: Justin Bawden
R: K Ballard (56.5)
5/1
4
4.4
40/1
T: Tanya Parry
R: D Sparks (56)
40/1
5
8.7
7/2
T: D Finter
R: R McMahon (56)
7/2
6m golden snake (USA) x medici mistress (AUS) (weasel clause (AUS))
6
9.9
30/1
T: Tanya Parry
R: Tamara Tincknell (56.5)
30/1
8g fast 'n' famous (AUS) x mi centie (NZ) (centaine (AUS))
7
10.1
7/1
T: K D Krogh
R: T Brummell (56)
7/1
6g wicked style (USA) x savings (AUS) (iglesia (AUS))
8
13.4
16/1
T: G L Wiles
R: S Galvin (56)
16/1
9g hard spun (USA) x palace flirt (AUS) (palace music (USA))
* Nick figures are for Australasia.