Breednet Results

COFFS HARBOUR - Saturday, April 15

Race 1 - Kevin Bellamy Memorial Mdn Hcp (1215m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:14.60 (36.80)
Prizemoney: $20,000
1
2/1
T: D J Bougoure
R: B Looker (55)
2/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
15/1
T: Ms J Hardy
R: P Graham (55)
15/1
4g court command (AUS) x western cent (AUS) (best western (AUS))
3
4.6
8/1
T: D D Schmidt
R: C P Franklin (55)
8/1
4
5.1
30/1
T: Colin Hughes
R: M Paget (57)
30/1
5
6.4
Wolfram (10)
12/1
T: M P O'Neill
R: R J Agnew (55)
12/1
3g al aseel (AUS) x horbury terrace (AUS) (fantastic light (USA))
6
8.4
10/9F
T: B D Bellamy
R: R Spokes (59)
10/9F
3g hidden dragon (AUS) x lotsahula (AUS) (sequalo (AUS))
7
8.5
25/1
T: B D Bellamy
R: S Lisnyy (55)
25/1
5g aussie rules (USA) x the zealot (AUS) (bellotto (USA))
8
9.9
40/1
T: M J Robinson
R: Chloe Baker (54)
40/1
3g super jet (USA) x tasman princess (NZ) (the jogger (USA))
9
16.6
50/1
T: V B Jones
R: S Thurlow (55)
50/1
4g starcraft (NZ) x lady jaguar (AUS) (last tycoon (IRE))
Race 2 - Jack Simmon Memorial Mdn Hcp (1215m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:15.70 (37.30)
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (56)
4/1
3f drumbeats (AUS) x lady road (AUS) (sea road (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
7/2
T: M C Dickson
R: Carla Dougherty (52.5)
7/2
6m via corone (AUS) x little nellie (AUS) (picnicker (AUS))
3
1.8
5/2
T: B D Bellamy
R: W D'Avila (55.5)
5/2
5m sequalo (AUS) x magic hula (AUS) (hula chief (NZ))
4
2.7
12/1
T: G D Yorke
R: Ms B Hodder (57)
12/1
3f skilled (AUS) x gotta have soul (AUS) (hussonet (USA))
5
3.2
14/1
T: M R Stitt
R: S Thurlow (55.5)
14/1
3f moshe (AUS) x herewegoagain (AUS) (hussonet (USA))
6
3.4
40/1
T: Colin Hughes
R: Chloe Baker (53.5)
40/1
6m manton (AUS) x rose of ghataas (AUS) (ghataas (GB))
7
4.8
5/2F
T: Ms J Hardy
R: P Graham (58)
5/2F
3f hinchinbrook (AUS) x bridie belle (NZ) (al akbar (AUS))
8
6.8
50/1
T: J I Herriot
R: M Paget (55.5)
50/1
4m choisir (AUS) x as different as (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
7
40/1
T: B D Bellamy
R: S Traecey (57.5)
40/1
3f astronomer royal (USA) x route sixty six (NZ) (redoute's choice (AUS))
10
7.2
40/1
T: H R Dew
R: Jackson Murphy (53.5)
40/1
4m al maher (AUS) x reigning cash (AUS) (dash for cash (AUS))
11
7.9
11/2
T: Ethan Ensby
R: C P Franklin (57.5)
11/2
3f tickets (AUS) x shy date (AUS) (dexter (GB))
Race 3 - Ted Russell Memorial Hcp (C1) (1315m)
Class: Class 1 Track: Heavy(8) Time: 1:21.50 (36.80)
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: John McLachlan
R: S Thurlow (58)
7/2
3g home on the grange (AUS) x crownalot (AUS) (beautiful crown (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
6/1
T: J A Sprague
R: R Spokes (57)
6/1
4g king of prussia (AUS) x arco iris (AUS) (canny lad (AUS))
3
2
14/1
T: R N Godbolt
R: M Paget (55)
14/1
4g tickets (AUS) x dawn patrol (AUS) (commands (AUS))
4
3.2
50/1
T: M R Stitt
R: S Lisnyy (54)
50/1
4m sebring (AUS) x foxsphere (AUS) (foxhound (USA))
5
4
7/4F
T: Ms J Graham
R: P Graham (59)
7/4F
3g congrats (USA) x iwannabelucky (AUS) (lucky owners (NZ))
6
4.5
16/1
T: Tom Higgins
R: R J Agnew (56)
16/1
7
4.9
14/1
T: Brad Munro
R: W D'Avila (54)
14/1
4g northern meteor (AUS) x aqua blessing (AUS) (secret savings (USA))
8
6.1
16/1
T: John McLachlan
R: Chloe Baker (53)
16/1
4m honor in war (USA) x imposing way (AUS) (hemingway (IRE))
9
6.3
20/1
T: M R Stitt
R: S Traecey (54)
20/1
10
6.9
Sehaab (9)
16/1
T: R N Godbolt
R: Ms B Hodder (54)
16/1
3f dream ahead (USA) x cloudy skies (IRE) (sadler's wells (USA))
11
7.3
12/1
T: P J Evans
R: Carla Dougherty (51)
12/1
6g lonhro (AUS) x rocking rhonda (AUS) (redoute's choice (AUS))
12
7.6
9/1
T: T W McCarthy
R: B Looker (54)
9/1
Race 4 - Takeover Target Memorial (C3) (1615m)
Class: Class 3 Track: Heavy(8) Time: 1:41.70 (37.70)
Prizemoney: $20,000
1
10/1
T: B D Bellamy
R: S Traecey (54)
10/1
5g starcraft (NZ) x helluva party (AUS) (dante's fury (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
4/1
T: Daniel Want
R: B Looker (58.5)
4/1
6g hard spun (USA) x verse (AUS) (quest for fame (GB))
3
1.8
4/1
T: Ms L Selby
R: Vad Bolozhinskyi (56.5)
4/1
4g husson (ARG) x salix caprea (AUS) (catbird (AUS))
4
2.3
13/8F
T: D J Bougoure
R: Kirk Matheson (58)
13/8F
5
4.1
10/1
T: Carolyn Halliday
R: P Graham (54)
10/1
7g al samer (AUS) x mahira (AUS) (canny lad (AUS))
6
4.5
10/1
T: N D Sutton
R: Carla Dougherty (51)
10/1
7g clang (AUS) x sweet sgor (AUS) (creag-an-sgor (IRE))
7
5.9
5/2
T: D D Schmidt
R: Jackson Murphy (52.5)
5/2
6g thorn park (AUS) x chevally (AUS) (canny lad (AUS))
8
6.5
15/2
T: S B Lee
R: R Spokes (54)
15/2
6m primus (AUS) x reark (AUS) (ark regal (NZ))
9
10.3
50/1
T: Ms L Selby
R: Chloe Baker (53)
50/1
7g excites (AUS) x venus rising (AUS) (zeditave (AUS))
10
12.9
80/1
T: Tess Wilkes
R: Ms B Hodder (54)
80/1
5g casino prince (AUS) x bella coureuse (AUS) (beautiful crown (USA))
11
21.1
80/1
T: Tess Wilkes
R: Ms K Stanley (54)
80/1
6g god's own (AUS) x classic dream (AUS) (regal classic (CAN))
Race 5 - Jim Browning Memorial (Bm54) (1415m)
Class: Benchmark 54 Track: Heavy(8) Time: 1:27.30 (38.20)
Prizemoney: $20,000
1
6/4F
T: B D Bellamy
R: S Traecey (58.5)
6/4F
7m host (CHI) x pure sugar (AUS) (arena (AUS))
Winning siblings: Storm On,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
7/2
T: Ms J Graham
R: P Graham (59.5)
7/2
4g excellent art (GB) x nesnas (AUS) (danewin (AUS))
3
2
4/1
T: John McLachlan
R: Chloe Baker (53.5)
4/1
6g show a heart (AUS) x thunderunder (AUS) (thunder gulch (USA))
4
5.9
14/1
T: J D Shelton
R: Jackson Murphy (54.5)
14/1
5
6.5
15/2
T: T W McCarthy
R: B Looker (56)
15/2
4m tycoon ruler (AUS) x buck 'n' jazz (AUS) (buck's pride (AUS))
6
7.5
14/1
T: B J Ryan
R: Ms B Hodder (54)
14/1
7
9.7
16/1
T: Sally Taylor
R: R Spokes (58.5)
16/1
5g sakhee's secret (GB) x fifty fifty (NZ) (justice prevails (AUS))
8
12.4
10/1
T: Ms L Selby
R: Vad Bolozhinskyi (54.5)
10/1
9
12.9
25/1
T: Carolyn Halliday
R: W D'Avila (56)
25/1
5m exceedingly good (AUS) x bilinga bay (AUS) (dubai destination (USA))
10
13.5
11/2
T: P J Evans
R: Carla Dougherty (54.5)
11/2
4g dane supreme (AUS) x miss direction (AUS) (run straight run (NZ))
Race 6 - Doug McLeod Memorial (Bm55) (1215m)
Class: Benchmark 55 Track: Heavy(8) Time: 1:15.10 (36.70)
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: A Parramore
R: Jackson Murphy (58.5)
4/1
4m i am invincible (AUS) x littoral (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Paseeto, Uratta Belle,
This nick: 22 runners; 11 winners; 0 SW. Details
2
1
9/2
T: R N Godbolt
R: M Paget (57.5)
9/2
3f dream ahead (USA) x al hanoof (AUS) (saint ballado (CAN))
3
2
13/2
T: H R Dew
R: Vad Bolozhinskyi (60)
13/2
7g court command (AUS) x larvaleur (AUS) (latarmiss (IRE))
4
2.9
20/1
T: John McLachlan
R: Chloe Baker (57)
20/1
5
3.1
6/1
T: M J Robinson
R: Mollie Partridge (62.5)
6/1
7g zaha (CAN) x white sprite (AUS) (danachenka (AUS))
6
3.5
4/1
T: T G Hardy
R: P Graham (58.5)
4/1
5g dubleo (USA) x elite encore (AUS) (king's theatre (IRE))
7
4.8
12/1
T: J L Jarvis
R: S Traecey (56.5)
12/1
5g clang (AUS) x anda cuddle (AUS) (latarmiss (IRE))
8
5.2
Artova (2)
11/4F
T: R N Godbolt
R: Kirk Matheson (62)
11/4F
3f artie schiller (USA) x carnova (AUS) (carnegie (IRE))
9
6.3
12/1
T: Cheryl Lantry
R: Ms B Hodder (55)
12/1
4m stryker (AUS) x calpe (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
10
7.3
30/1
T: H R Dew
R: S Lisnyy (54)
30/1
6g tycoon ruler (AUS) x mata biru (AUS) (langfuhr (CAN))
11
8.8
40/1
T: D D Schmidt
R: C P Franklin (56.5)
40/1
6m god's own (AUS) x snowstream lass (AUS) (black hawk (GB))
12
10.3
40/1
T: M P O'Neill
R: R J Agnew (58)
40/1
9g tiger hill (IRE) x danietta (AUS) (azzaam (USA))
13
11.9
40/1
T: J L Jarvis
R: Ms K Stanley (55.5)
40/1
4g red arrow (AUS) x encosterino (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 7 - Bruce Hopkins Memorial Hcp-C1 (1012m)
Class: Class 1 Track: Heavy(8) Time: 1:00.00 (35.70)
Prizemoney: $20,000
1
7/1
T: B D Bellamy
R: S Lisnyy (54)
7/1
5g za-im (GB) x goodnight kiss (AUS) (sir laurence (NZ))
Winning siblings: Goodos, Kiss 'N' Show,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
2/1F
T: B D Bellamy
R: R Spokes (55.5)
2/1F
4g exceedingly good (AUS) x hieroglyph (AUS) (celestial dancer (IRE))
3
4.6
5/1
T: T G Hardy
R: S Thurlow (54)
5/1
5g written tycoon (AUS) x kingston kate (AUS) (hurricane sky (AUS))
4
5
5/1
T: J L Jarvis
R: S Traecey (54)
5/1
7g hemingway (IRE) x vermouth (NZ) (marju (IRE))
5
6.1
2/1F
T: Daniel Want
R: B Looker (54)
2/1F
4m dr green (NZ) x superfly (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
6
6.6
40/1
T: M A Stapleford
R: W D'Avila (54)
40/1
6g hidden dragon (AUS) x gallant concept (NZ) (without fear (FR))
7
7.2
16/1
T: Ms J Hardy
R: P Graham (54)
16/1
4m supreme class (AUS) x just a babe (AUS) (special dane (AUS))
8
7.4
25/1
T: N J Want
R: Carla Dougherty (51)
25/1
7g caught courting (NZ) x giacometti (AUS) (nuclear freeze (USA))
9
9.5
15/2
T: G D Yorke
R: Ms B Hodder (55.5)
15/2
4g natural destiny (AUS) x taipei connection (AUS) (danzig connection (USA))
* Nick figures are for Australasia.