Breednet Results

COONAMBLE - Saturday, June 2

Race 1 - Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:03.78
Prizemoney: $10,000
1
4/9F
T: Darren Hyde
R: G M Ryan (56)
4/9F
2f dubleo (USA) x inside story (AUS) (umatilla (NZ))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
Asudem (2)
6/1
T: Luke A Thomas
R: Ms C R Van Der Werf (58)
6/1
2g duporth (AUS) x madame medusa (IRE) (mozart (IRE))
3
7.8
9/1
T: A D McHardie
R: A Cavallo (55)
9/1
2f zariz (AUS) x desired gurl (AUS) (covetous (AUS))
4
10.2
7/2
T: G D Lunn
R: K Dunbar (56)
7/2
2f wordsmith (AUS) x art in motion (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
14.5
30/1
T: W Collison
R: Ms E Webster-Hawes (58)
30/1
2g krupt (AUS) x amorelle dehere (AUS) (dehere (USA))
Race 2 - E&G (Bm55) (1400m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 1:22.57
Prizemoney: $10,000
1
9/1
T: R C Robb
R: Michael Hackett (61)
9/1
6g snitzel (AUS) x advantage receiver (AUS) (giant's causeway (USA))
Winning siblings: Najmaat,
This nick: 7 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
15/4
T: Ms K McCarroll
R: K Dunbar (59.5)
15/4
7g hurricane sky (AUS) x greta bridge (AUS) (blackfriars (AUS))
3
1
6/1
T: Connie Greig
R: Ms K Bell-Pitomac (53)
6/1
6g bel esprit (AUS) x cranachan (AUS) (desert sun (GB))
4
3.2
9/4F
T: L E Cullen
R: G M Ryan (56.5)
9/4F
7g hidden dragon (AUS) x dalmaara (AUS) (almaarad (IRE))
5
3.9
7/2
T: B T Parker
R: Jamie Gibbons (56.5)
7/2
4g mutawaajid (AUS) x space gala (AUS) (galileo (IRE))
6
4.4
11/2
T: G A O'Brien
R: Wendy Peel (59)
11/2
7g snippetson (AUS) x el chickie (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
7.9
40/1
T: Bryan Dixon
R: D Pitomac (54)
40/1
6g raheeb (AUS) x cosmic safari (AUS) (tale of the cat (USA))
8
17.4
20/1
T: Brian Young
R: Rasit Yetimova (55.5)
20/1
9
23.5
100/1
T: Bryan Dixon
R: J Pracey-Holmes (54)
100/1
6g roc de cambes (NZ) x aztec queen (NZ) (gold brose (AUS))
Race 3 - F&M (Bm56) (1400m)
Class: Benchmark 56 Track: Good(3) Time: 1:22.41
Prizemoney: $10,000
1
10/9F
T: A Newing
R: Jake Hull (57.5)
10/9F
5m time thief (AUS) x suspend (AUS) (brief truce (USA))
Winning siblings: Barricade, Pedestrian,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3
7/1
T: Ms K McCarroll
R: K Dunbar (56)
7/1
3
4.3
10/1
T: Darren Hyde
R: J Pracey-Holmes (56)
10/1
4
6.8
2/1
T: David J Smith
R: G M Ryan (59.5)
2/1
5m falvelon (AUS) x lady supreme (AUS) (victory note (USA))
5
7.1
8/1
T: R C Robb
R: Jamie Gibbons (57)
8/1
6m northern meteor (AUS) x angel heart (IRE) (sadler's wells (USA))
6
7.3
30/1
T: Ms W Baker
R: Ms K Bell-Pitomac (53)
30/1
6m ready's image (USA) x sky academy (AUS) (royal academy (USA))
7
7.5
15/1
T: C Lundholm
R: Rasit Yetimova (54)
15/1
7m benicio (AUS) x spureline (AUS) (flying spur (AUS))
8
14.4
66/1
T: R C Robb
R: Ms C R Van Der Werf (58.5)
66/1
7m holy roman emperor (IRE) x abu zayan (GB) (mark of esteem (IRE))
Race 4 - Plate (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:37.48
Prizemoney: $10,000
1
25/1
T: C W Hodgson
R: G M Ryan (54.5)
25/1
4m beautiful crown (USA) x canny cait (AUS) (canny lad (AUS))
Winning siblings: African Cat,
This nick: 10 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/2
T: Lindsey Kennedy
R: Jake Hull (57)
5/2
4m sepoy (AUS) x bonnie ann (AUS) (filante (NZ))
3
4.1
10/9F
T: M J Lunn
R: Ms C R Van Der Werf (59)
10/9F
4g sebring (AUS) x take heart (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
4
4.2
11/1
T: Ms C Monaghan
R: J Pracey-Holmes (59)
11/1
5g tickets (AUS) x dawnfire (AUS) (integra (AUS))
5
4.3
16/1
T: Lee Lunn
R: Billy Cray (54.5)
16/1
5m snapy halo (ARG) x tully lea (NZ) (senor pete (USA))
6
4.5
Choppa (1)
14/1
T: G Sitek
R: Michael Hackett (59)
14/1
6g amadeus wolf (GB) x bossinova (AUS) (perugino (USA))
7
7.2
30/1
T: G R Wright
R: A Cavallo (56.5)
30/1
8
7.6
14/1
T: Brett Thompson
R: James Rogers (59)
14/1
5g sebring (AUS) x chinner street (AUS) (hussonet (USA))
9
7.7
50/1
T: Connie Greig
R: K Dunbar (54)
50/1
3f delago deluxe (AUS) x ze choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
10
8.5
25/1
T: B N Molloy
R: Ms K Chater (57)
25/1
4m testa rossa (AUS) x lupara (AUS) (encosta de lago (AUS))
11
8.8
100/1
T: A W Prisk
R: D Pitomac (54.5)
100/1
4m keeper (AUS) x hi queen (NZ) (nassipour (USA))
12
12
100/1
T: A W Prisk
R: Ms E Webster-Hawes (59)
100/1
Race 5 - Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.14
Prizemoney: $10,000
1
Axis (1)
13/2
T: Cameron Crockett
R: J Pracey-Holmes (59)
13/2
3g spinning world (USA) x royal rory (AUS) (royal academy (USA))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
8/11F
T: M C Dobie
R: G M Ryan (54)
8/11F
4g denman (AUS) x edgeton (AUS) (racer's edge (AUS))
3
4.3
13/2
T: Peter Pennell
R: Ms K Chater (54)
13/2
4g dane shadow (AUS) x best out west (AUS) (best western (AUS))
4
6
40/1
T: D R Consadine
R: James Rogers (54)
40/1
3g mosayter (USA) x magic arena (AUS) (arena (AUS))
5
7.6
14/1
T: R C Robb
R: Ms E Webster-Hawes (54.5)
14/1
3f supreme class (AUS) x belfast babe (AUS) (celtic swing (GB))
6
7.9
16/1
T: A C Bayley
R: D Pitomac (54)
16/1
7
9.7
16/1
T: G W Browney
R: Ms C R Van Der Werf (56)
16/1
4g so you think (NZ) x my chestnut girl (USA) (horse chestnut (SAF))
8
9.9
66/1
T: Sean Blayden
R: Aimee Taylor (55)
66/1
9
10
150/1
T: Catherine L Chapman
R: Ms K Bell-Pitomac (53)
150/1
6m kenfair (NZ) x earlstoun grace (AUS) (will dancer (FR))
10
10.3
50/1
T: Dar Lunn
R: K Dunbar (54)
50/1
5g pendragon (NZ) x miss havik (AUS) (danbird (AUS))
11
10.9
50/1
T: Catherine L Chapman
R: Jamie Gibbons (53.5)
50/1
7g aussie rules (USA) x ready to spy (AUS) (spectacular spy (USA))
12
11
200/1
T: G J Watts
R: Billy Cray (54)
200/1
5g recapitalize (AUS) x la gautier (AUS) (viscount (AUS))
13
11.4
16/1
T: Darren Hyde
R: A Cavallo (55.5)
16/1
3g ad valorem (USA) x soulful (AUS) (octagonal (NZ))
14
16.3
50/1
T: T G Payne
R: Wendy Peel (54)
50/1
3g kempinsky (AUS) x judicious girl (AUS) (res judicata (GB))
Race 6 - (Bm60) (1100m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:03.88
Prizemoney: $10,000
1
9/1
T: G J Watts
R: Billy Cray (58)
9/1
5m strategic (AUS) x tully flame (AUS) (tully dane (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
8/1
T: Lee Lunn
R: G M Ryan (54)
8/1
5g excites (AUS) x heart of ishtar (AUS) (lion heart (USA))
3
0.7
4/1
T: R C Robb
R: Jamie Gibbons (57)
4/1
4
2
11/2
T: A D McHardie
R: A Cavallo (54)
11/2
5
2.9
6/4F
T: L C Morgan
R: Wendy Peel (52)
6/4F
3f bernardini (USA) x fuss me long time (AUS) (belong to me (USA))
6
3.1
30/1
T: Lindsey Kennedy
R: Ms E Webster-Hawes (54)
30/1
5m dane shadow (AUS) x quipster (AUS) (snippets (AUS))
7
3.5
Chances (11)
80/1
T: B T Parker
R: Rasit Yetimova (54)
80/1
8
5.2
16/1
T: Tanya Parry
R: Jake Hull (61.5)
16/1
7g lonhro (AUS) x our jane (AUS) (lion hunter (AUS))
9
6.1
40/1
T: Ian Holland
R: Ms C R Van Der Werf (54)
40/1
7g power of destiny (AUS) x mia amanda (AUS) (carry the crown (CAN))
10
11
66/1
T: C R Edgar
R: Ms K Chater (54)
66/1
11
22.2
Crim (5)
7/1
T: Cameron Crockett
R: J Pracey-Holmes (55)
7/1
4m time thief (AUS) x positioning (AUS) (strategic (AUS))
* Nick figures are for Australasia.