Breednet Results

COOTAMUNDRA - Saturday, December 10

Race 1 - Harris Tyre Serv. Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:04.74 (35.10)
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: N J Olive
R: R Bensley (55.5)
5/4F
Winning siblings: All Spur, Mr Intelligence,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
9/2
T: Tash Burleigh
R: Brodie Loy (56.5)
9/2
3
2.3
7/1
T: C Heywood
R: Lily Coombe (57.5)
7/1
4g krupt (AUS) x rayanui (AUS) (bureaucracy (NZ))
4
3
14/1
T: N J Osborne
R: Carly Frater-Hill (54)
14/1
4m raheeb (AUS) x queen of wisdom (NZ) (stravinsky (USA))
5
3.2
50/1
T: Fiona Schneiders
R: M Heagney (55)
50/1
5g sharkbite (AUS) x gay mill (AUS) (kingston mill (USA))
6
3.3
11/2
T: G J Colvin
R: M A Cahill (58)
11/2
4m zariz (AUS) x marie rambert (IRE) (common grounds (GB))
7
6.2
14/1
T: P S Clancy
R: B Vale (57)
14/1
3g shrapnel (AUS) x stralara (AUS) (strategic (AUS))
8
8.7
12/1
T: D P Blundell and Ms M Russell
R: Simon Miller (56)
12/1
5g zariz (AUS) x danesong (AUS) (danzero (AUS))
9
11.4
60/1
T: D P Blundell and Ms M Russell
R: Ms A Masters (57)
60/1
4g tickets (AUS) x beaut song (AUS) (bureaucracy (NZ))
10
11.5
12/1
T: K A Davison
R: Brad Clark (57)
12/1
4m dash for cash (AUS) x pleasure cruiser (AUS) (dolphin street (FR))
11
17.3
50/1
T: T P Donnelly
R: B Fliedner (55)
50/1
3f snippetson (AUS) x jaclelass (AUS) (bureaucracy (NZ))
Race 2 - South West Slopes C.U. Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:24.10 (36.80)
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: S Spackman
R: Simon Miller (55.5)
9/1
3f murtajill (AUS) x homerette (USA) (grand slam (USA))
Winning siblings: Blackjack Lass,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
6/1
T: Ms M Hopkins
R: Ms E Webster-Hawes (59)
6/1
4g strategic (AUS) x miss ishiguru (AUS) (ishiguru (USA))
3
1.7
5/1
T: P Courtney
R: R Bensley (55.5)
5/1
3f moscow ballet (IRE) x kit (AUS) (invincible spirit (IRE))
4
2.2
5/1
T: G J Colvin
R: M Heagney (57)
5/1
4m manhattan rain (AUS) x edge of eternity (AUS) (show a heart (AUS))
5
3.2
Polson (12)
2/1F
T: N J Olive
R: M Travers (55.5)
2/1F
3f northern meteor (AUS) x zali (AUS) (danehill (USA))
6
3.3
8/1
T: P S Clancy
R: M A Cahill (59)
8/1
4g bon hoffa (AUS) x stralara (AUS) (strategic (AUS))
7
4.3
12/1
T: N J Olive
R: Brodie Loy (57.5)
12/1
8
5.1
30/1
T: Ms T Anderson
R: Megan Taylor (55.5)
30/1
4m raheeb (AUS) x marionette (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
9
5.5
20/1
T: R T Waters
R: B Vale (59)
20/1
5g starcraft (NZ) x gin sling (AUS) (western symphony (USA))
10
7
8/1
T: G J Colvin
R: N Souquet (57)
8/1
4m excellent art (GB) x tiaralae (AUS) (beautiful crown (USA))
11
11.9
100/1
T: J W Van Duren
R: Ms N Burrells (55.5)
100/1
5m dubleo (USA) x archeologist (AUS) (festival hall (IRE))
12
19.2
66/1
T: W G Carroll
R: Brad Clark (57.5)
66/1
3g zoffany (IRE) x wayward angel (AUS) (king's best (USA))
Race 3 - Big O Bottle O/ Plate (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:37.86 (36.79)
Prizemoney: $20,000
1
11/1
T: G J Colvin
R: N Souquet (59)
11/1
4g murtajill (AUS) x canada (AUS) (canny lad (AUS))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
D'Beak (3)
1/2F
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Simon Miller (59)
1/2F
3
2.1
30/1
T: J W Marzol
R: Ms A Masters (57)
30/1
4
2.2
10/1
T: S Spackman
R: Michael Hackett (54.5)
10/1
4m any given saturday (USA) x thekatcamehome (USA) (sea of secrets (USA))
5
2.4
50/1
T: Caitlin Cox
R: Ms S Metcalfe (56)
50/1
6
4.8
7/2
T: P Courtney
R: M A Cahill (54)
7/2
3f moscow ballet (IRE) x military amour (AUS) (military plume (NZ))
7
5.7
16/1
T: K P Weir
R: Megan Taylor (56)
16/1
3g o'lonhro (AUS) x voyager lass (AUS) (starcraft (NZ))
8
9.7
20/1
T: Mark Cummins
R: Chelsea Macfarlane (57)
20/1
5g eavesdropper (USA) x general chloe (AUS) (general nediym (AUS))
9
14.3
50/1
T: B N Molloy
R: Brad Clark (59)
50/1
9g keep the faith (AUS) x blue russian (AUS) (baryshnikov (AUS))
10
36.3
60/1
T: Luke Pepper
R: Brodie Loy (54.5)
60/1
5m authorized (IRE) x juicy (AUS) (more than ready (USA))
Race 4 - Coota Club/ Dunk Insurance-C1 (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:10.25 (35.90)
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: C Heywood
R: Lily Coombe (57.5)
7/2
4g bon hoffa (AUS) x pride and gorgeous (AUS) (pride and glory (GB))
Winning siblings: Native Warrior,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
5/2F
T: G J Colvin
R: M A Cahill (59)
5/2F
4g snippetson (AUS) x miss cee (AUS) (mister c. (USA))
3
3.3
11/1
T: R J Evans
R: Ms M Kinny (56)
11/1
6g zariz (AUS) x rose of gatsby (AUS) (gatsby (AUS))
4
3.5
Bonosa (14)
30/1
T: Ms T Anderson
R: M Heagney (54)
30/1
5g bon hoffa (AUS) x costosa (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
3.6
9/2
T: K P Weir
R: Megan Taylor (55)
9/2
4m excites (AUS) x shannon bank (AUS) (bluebird (USA))
6
4.7
3/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Simon Miller (58)
3/1
4g strategic (AUS) x look and feel (AUS) (belong to me (USA))
7
5.2
20/1
T: G P Clarke
R: Brodie Loy (56.5)
20/1
5g duke of marmalade (IRE) x country gal (AUS) (country reel (USA))
8
6.8
12/1
T: W G Carroll
R: M Travers (55)
12/1
4m bel danoro (AUS) x my hussy (AUS) (hussonet (USA))
9
8.3
50/1
T: Caitlin Cox
R: Ms S Metcalfe (51)
50/1
Race 5 - Manildra Meat Company (Bm60) (1200m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:10.73 (35.70)
Prizemoney: $22,000
1
11/2
T: G P Vella
R: R Bensley (59)
11/2
7m adam (AUS) x shanval (AUS) (hot piper (AUS))
Winning siblings: Biddley,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
6/1
T: S Spackman
R: Michael Hackett (57.5)
6/1
7g pentire (GB) x stretto (NZ) (dance floor (USA))
3
1.3
15/8F
T: N J Olive
R: Brodie Loy (60.5)
15/8F
4g i am invincible (AUS) x calemore (AUS) (more than ready (USA))
4
1.4
11/2
T: K A Davison
R: Brad Clark (55.5)
11/2
7g fubu (AUS) x sharlaine (AUS) (fasliyev (USA))
5
2.3
20/1
T: Rob Potter
R: Simon Miller (59.5)
20/1
7g excellent art (GB) x bindi street (AUS) (bianconi (USA))
6
2.6
16/1
T: T P Donnelly
R: Chelsea Macfarlane (57.5)
16/1
7
3.3
13/2
T: G J Colvin
R: Lily Coombe (59)
13/2
7g zariz (AUS) x selma (AUS) (thunder gulch (USA))
8
4.7
12/1
T: R Weston and J Nisbet
R: M A Cahill (55.5)
12/1
5m alert (ARG) x violetter (NZ) (beau zam (NZ))
9
7.2
40/1
T: Robert Leitner
R: N Souquet (58)
40/1
8g domesday (AUS) x gypsy battalia (AUS) (agincourt (USA))
10
8.2
30/1
T: Ms T Anderson
R: Ms S Metcalfe (51)
30/1
6g your tent or mine (USA) x talisha miss (AUS) (happy giggle (AUS))
11
9.2
20/1
T: G J Colvin
R: M Heagney (58.5)
20/1
6g shamardal (USA) x rock idol (AUS) (flying spur (AUS))
Race 6 - Godolphin Cootamundra Cup (1600m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:34.27 (36.12)
Prizemoney: $25,000
1
5/1
T: C D Widdison
R: M Heagney (54)
5/1
9g grandera (IRE) x magic murdoch (AUS) (archway (IRE))
Winning siblings: Pooh Bear,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3
7/2
T: K Dryden and S Collings
R: M Travers (54)
7/2
4m star witness (AUS) x flying flitter (AUS) (flying spur (AUS))
3
3.3
16/1
T: P S Clancy
R: B Vale (56.5)
16/1
8g zariz (AUS) x greig's girl (AUS) (greig (NZ))
4
3.9
15/8F
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Brodie Loy (55)
15/8F
5
4.1
Orrstar (11)
30/1
T: N J Osborne
R: Carly Frater-Hill (54)
30/1
7g stratum (AUS) x zabstar (NZ) (zabeel (NZ))
6
4.7
10/1
T: K P Weir
R: Megan Taylor (53)
10/1
8g thorn park (AUS) x desert heart (NZ) (danzero (AUS))
7
6.1
6/1
T: G J Colvin
R: M A Cahill (54)
6/1
4g nicconi (AUS) x metellus (AUS) (naturalism (NZ))
8
6.2
20/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Rachel Hunt (60.5)
20/1
7g halling (USA) x society rose (GB) (diesis (GB))
9
6.3
12/1
T: T P Donnelly
R: Chelsea Macfarlane (52)
12/1
6m saint thomas (AUS) x asmahan (AUS) (zabeel (NZ))
10
7.6
Zarlu (4)
16/1
T: P J Morgan
R: Brad Clark (55)
16/1
7g zariz (AUS) x cha cha dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
11
9.3
20/1
T: C Heywood
R: Lily Coombe (52.5)
20/1
Race 7 - Primary Health Centre (Bm50) (1400m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(3) Time: 1:22.90 (36.77)
Prizemoney: $20,000
1
13/4
T: R W Steiner
R: M Travers (57.5)
13/4
5m zizou (AUS) x prodigal miss (AUS) (high rolling (AUS))
Winning siblings: Little Grammy,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
12/1
T: R W Steiner
R: M Heagney (54.5)
12/1
5g lawyer (AUS) x hunger strike (AUS) (sir laurence (NZ))
3
1.5
Zaphod (8)
9/1
T: Ms S Murray-Leslie
R: Chelsea Macfarlane (56)
9/1
4g california dane (AUS) x eyenar (AUS) (jetball (AUS))
4
2.8
2/1F
T: K P Weir
R: Megan Taylor (57)
2/1F
5g al samer (AUS) x jolumax (AUS) (el moxie (USA))
5
2.9
15/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Simon Miller (58.5)
15/1
4m testa rossa (AUS) x songs (AUS) (fuji kiseki (JPN))
6
5.3
20/1
T: P S Clancy
R: B Vale (55)
20/1
7g zariz (AUS) x lillidane (AUS) (gilded time (USA))
7
6.2
20/1
T: G R Gooch
R: Ms E Webster-Hawes (62)
20/1
5g bel esprit (AUS) x midnight sun (AUS) (western symphony (USA))
8
6.3
15/2
T: G Backhouse
R: Ms M Kinny (57)
15/2
9g high rolling (AUS) x sportique (AUS) (sports works (AUS))
9
6.4
16/1
T: Mark Cummins
R: Michael Hackett (58.5)
16/1
8g fubu (AUS) x darnily (AUS) (eagle eyed (USA))
10
7.6
7/1
T: R T Waters
R: N Souquet (58)
7/1
6g shaft (AUS) x princess annandon (AUS) (armidale (AUS))
* Nick figures are for Australasia.