Breednet Results

DOOMBEN - Wednesday, September 3

Race 1 - Hayil 3yo Mdn Plate (1010m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:59.84
Prizemoney: $13,000
1
15/2
T: B S BALDWIN
R: A SPINKS (54.00)
15/2
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
7/2
T: L F BIRCHLEY
R: S SCRIVEN (56.00)
7/2
3c rapid man (AUS) x kathy's home (AUS) (daybreak lover (AUS))
3
1.6
5/4F
T: P J BALZEN
R: A PATTILLO (56.00)
5/4F
3c orientate (USA) x autumn moments (AUS) (at talaq (USA))
4
4.6
12/1
T: B K WAKEFIELD
R: P HAMMERSLEY (56.00)
12/1
3g taimazov (ARG) x aurora lee (AUS) (captain piper (AUS))
5
5.1
5/1
T: B J MCLACHLAN
R: S CORMACK (54.00)
5/1
6
5.3
11/2
T: B R GUY
R: R McMAHON (54.00)
11/2
3f brave hawk (AUS) x sahara express (AUS) (green line express (USA))
7
6.1
40/1
T: N J FLOUSKOS
R: K WHARTON (54.00)
40/1
3f falvelon (AUS) x estielle the great (AUS) (semipalatinsk (USA))
8
8.4
20/1
T: DESLEIGH FORSTER
R: R WIGGINS (56.00)
20/1
3c dane supreme (AUS) x jumeira (AUS) (geiger counter (USA))
9
10.7
15/2
T: L G ROSS
R: G COLLESS (56.00)
15/2
3g dodge (AUS) x ashton miss (AUS) (zeditave (AUS))
10
11.2
9/1
T: MS M THEXTON
R: B EL-ISSA (54.00)
9/1
3f storm creek (USA) x star tango (NZ) (star way (GB))
11
12.2
25/1
T: R L MACKAY
R: MS S DRAKE (54.00)
25/1
3f shinko forest (IRE) x stylish eyes (AUS) (eagle eyed (USA))
Race 2 - Jacob's Creek Sparkling Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:11.71
Prizemoney: $13,000
1
8/11F
T: A E BAILEY
R: G COLLESS (55.00)
8/11F
3c lonhro (AUS) x miss guilty (AUS) (kinski (USA))
Winning siblings: Bear Elite,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/1
T: D J GOLLAN
R: R GOLTZ (55.00)
9/1
3c fantastic light (USA) x engaged (AUS) (marscay (AUS))
3
2.7
7/1
T: J P MORRISEY
R: L P ROLLS (51.50)
7/1
4m pins (AUS) x midnight lass (NZ) (kaapstad (NZ))
4
5.5
12/1
T: MS M THEXTON
R: B EL-ISSA (54.50)
12/1
5
5.6
9/2
T: R L HEATHCOTE
R: S SCRIVEN (56.50)
9/2
4g king's best (USA) x danendri (AUS) (danehill (USA))
6
6.4
7/1
T: MS G HEINRICH
R: R McMAHON (56.50)
7/1
4g desert prince (IRE) x yellow and black (AUS) (western symphony (USA))
7
7.2
9/2
T: K C WOOD
R: A COOME (52.50)
9/2
3f testa rossa (AUS) x dion (NZ) (centaine (AUS))
8
8
60/1
T: J E MURDOCH
R: M HEAGNEY (56.50)
60/1
4g reenact (AUS) x windies (AUS) (century (AUS))
9
13.5
SHAQINO (11)
50/1
T: NEIL HOCKING
R: A SPINKS (54.50)
50/1
4m perugino (USA) x shaquille (AUS) (military plume (NZ))
Race 3 - Mitty's Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:11.56
Prizemoney: $13,000
1
4/5F
T: B A GENTLE
R: B PENGELLY (56.50)
4/5F
5g danzero (AUS) x myontic (AUS) (geiger counter (USA))
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
12/1
T: B K WAKEFIELD
R: P HAMMERSLEY (56.50)
12/1
3
1.6
9/2
T: L J GOUGH
R: R WIGGINS (54.50)
9/2
5m dodge (AUS) x conquered (NZ) (star watch (AUS))
4
1.7
3/1
T: K M SCHWEIDA
R: C REITH (56.50)
3/1
5g justice prevails (NZ) x lantana (NZ) (bassenthwaite (GB))
5
3
11/1
T: S A DWYER
R: J BYRNE (56.50)
11/1
4g royal academy (USA) x napping (AUS) (sri pekan (USA))
6
3.8
9/1
T: R L HEATHCOTE
R: G COLLESS (56.50)
9/1
4g success express (USA) x enchantor (AUS) (bletchingly (AUS))
7
4.1
6/1
T: JON WALK
R: C WHITELEY (56.50)
6/1
4g el moxie (USA) x lady mulroy (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
11.6
SHEALMA (11)
40/1
T: MS D STEINBECK
R: A SPINKS (54.50)
40/1
4m shedad (AUS) x double alma (AUS) (scenic (IRE))
9
21.6
60/1
T: R L MACKAY
R: E A WILKINSON (53.00)
60/1
3f danzero (AUS) x our celerity (NZ) (sackford (USA))
Race 4 - X X X X Gold Hcp (C4) (1640m)
Class: Class 4 Track: Good(3) Time: 1:40.32
Prizemoney: $13,000
1
5/2
T: MS M THEXTON
R: J HOLDER (58.00)
5/2
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
6/1
T: B J SQUAIR
R: R GOLTZ (53.00)
6/1
3
1.7
13/8F
T: DAVID MURPHY
R: C REITH (57.50)
13/8F
6m danske (NZ) x so happy (NZ) (gold and ivory (USA))
4
2.1
7/4
T: J P MORRISEY
R: G COLLESS (56.00)
7/4
5m show a heart (AUS) x cheery belle (AUS) (canadian silver (CAN))
5
5.1
30/1
T: M A SIMS
R: A SPINKS (53.00)
30/1
5m telesto (NZ) x ahlaam (AUS) (snaadee (USA))
6
13.1
20/1
T: JON WALK
R: B EL-ISSA (53.00)
20/1
6m easy rocking (AUS) x sporting opera (AUS) (opera prince (AUS))
Race 5 - City Pacific Mdn Hcp (1640m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:41.10
Prizemoney: $13,000
1
9/2
T: B K WAKEFIELD
R: P HAMMERSLEY (54.00)
9/2
3f my joy (AUS) x miss power (AUS) (papal power (USA))
Winning siblings: Fitting Finale,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
8/1
T: A W DOYLE
R: S SCRIVEN (58.00)
8/1
4g golan (IRE) x rebellious angel (NZ) (success express (USA))
3
2.3
2/1F
T: R L HEATHCOTE
R: E A WILKINSON (56.50)
2/1F
3g red ransom (USA) x set point (IRE) (be my guest (USA))
4
3.8
16/1
T: P STRONG
R: M PAGET (53.00)
16/1
4m desert prince (IRE) x lucy's way (NZ) (star way (GB))
5
5.3
16/1
T: MS M THEXTON
R: B EL-ISSA (53.50)
16/1
3g iglesia (AUS) x lap the stars (AUS) (amen brother (USA))
6
5.4
12/1
T: T BAILEY
R: T TREICHEL (54.00)
12/1
3c secret savings (USA) x aroub (AUS) (danewin (AUS))
7
6.7
13/4
T: JAMIE NIELSEN
R: S SEAMER (56.00)
13/4
3c fusaichi pegasus (USA) x talk band (USA) (dixieland band (USA))
8
7
12/1
T: M G NOLAN
R: MS AMY TAYLOR (53.00)
12/1
4h anglia (AUS) x rose of gladfield (AUS) (forging ahead (IRE))
9
8.3
20/1
T: J P MORRISEY
R: R WIGGINS (54.50)
20/1
4g french deputy (USA) x dottoressa (AUS) (dr. grace (NZ))
10
9.8
15/1
T: S A DWYER
R: M HEAGNEY (53.00)
15/1
3f bel esprit (AUS) x divine express (AUS) (success express (USA))
11
13.8
30/1
T: L RICHARDSON
R: A SPINKS (55.00)
30/1
5g legal opinion (AUS) x snake eyes (AUS) (nanutarra (AUS))
12
29.8
8/1
T: H H WILSON
R: J L TAYLOR (56.00)
8/1
3g markane (AUS) x del monte (AUS) (hula chief (NZ))
13
64.8
ZATANO (13)
16/1
T: CHRIS JORDAN
R: C REITH (53.00)
16/1
4m king's best (USA) x zatella (NZ) (zabeel (NZ))
Race 6 - Carlton Draught Hcp (C4) (1640m)
Class: Class 4 Track: Good(3) Time: 1:40.04
Prizemoney: $13,000
1
11/4
T: L J MAYFIELD-SMITH
R: A COOME (56.00)
11/4
5g reenact (AUS) x brindisi girl (AUS) (fairy king (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/8F
T: A E BAILEY
R: G COLLESS (57.50)
15/8F
3
1.4
5/1
T: M D GRIFFITH
R: S SCRIVEN (57.00)
5/1
4g catbird (AUS) x north lady (NZ) (gold and ivory (USA))
4
1.6
6/1
T: H R RICHARDSON
R: C REITH (57.00)
6/1
5g rapid man (AUS) x distinctly french (AUS) (distinctly north (USA))
5
1.9
7/2
T: T D HALL
R: R McMAHON (57.50)
7/2
5g zariz (AUS) x kidnapped babe (AUS) (marscay (AUS))
6
3.2
16/1
T: P M COX
R: A PATTILLO (54.00)
16/1
7g octagonal (NZ) x marimar (AUS) (marscay (AUS))
7
4
80/1
T: L E MANZELMANN
R: A SPINKS (53.00)
80/1
8g danasinga (AUS) x la cent (NZ) (centaine (AUS))
8
4.8
12/1
T: J P MORRISEY
R: R WIGGINS (55.50)
12/1
5g iglesia (AUS) x tristingly (AUS) (chariot (AUS))
Race 7 - Sita Environmental Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:10.86
Prizemoney: $13,000
1
15/2
T: J J ATKINS
R: J HOLDER (54.50)
15/2
4g iglesia (AUS) x bossie gal (AUS) (zeditave (AUS))
Winning siblings: My Secret, Tragedy Queen,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/4F
T: B S BALDWIN
R: S SCRIVEN (54.50)
7/4F
4g stark south (USA) x waikauri bay (NZ) (omnicorp (NZ))
3
2.4
9/2
T: R L HEATHCOTE
R: G COLLESS (54.50)
9/2
4g orpen (USA) x speculator (AUS) (biscay wonder (AUS))
4
2.5
20/1
T: B R MAIDMENT
R: D BARRON (53.00)
20/1
5
2.7
5/2
T: S L WATTERS
R: M A HUGHES (53.00)
5/2
4g canadian silver (CAN) x green spirit (AUS) (green line express (USA))
6
3.5
40/1
T: J P MAHONEY
R: K WHARTON (54.50)
40/1
8g ali-royal (IRE) x flying emma (AUS) (gold carat (USA))
7
4.3
9/2
T: L J MAYFIELD-SMITH
R: A COOME (56.00)
9/2
5g magic albert (AUS) x our rosalind (AUS) (bletchingly (AUS))
8
4.5
9/1
T: B R GUY
R: R McMAHON (56.00)
9/1
4g sequalo (AUS) x urgent rate (AUS) (red anchor (NZ))
9
11.3
60/1
T: C J DAWSON
R: M HEAGNEY (53.00)
60/1
7g centre stalls (IRE) x yahtzee (AUS) (at talaq (USA))
10
12.8
11/1
T: B R BOWDITCH
R: MS AMY TAYLOR (53.00)
11/1
4g anglia (AUS) x threadneedle (NZ) (famous star (GB))
11
13
50/1
T: G J MOON
R: A SPINKS (53.00)
50/1
7g youthful legs (USA) x our jessie (AUS) (sanction (AUS))
Race 8 - Glenlogan Park Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:10.60
Prizemoney: $13,000
1
13/4
T: R L HEATHCOTE
R: J BYRNE (56.50)
13/4
5m easy rocking (AUS) x triballistic (AUS) (zeditave (AUS))
This nick: 6 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
2.5
25/1
T: R G COVENEY
R: M PAGET (55.50)
25/1
6m clang (AUS) x copy girl (AUS) (unduplicated (CAN))
3
3.3
7/2
T: D T KELLY
R: P HAMMERSLEY (55.00)
7/2
4m falvelon (AUS) x krypto katie (USA) (cryptoclearance (USA))
4
4.6
15/2
T: R L HEATHCOTE
R: E A WILKINSON (56.50)
15/2
5m youthful legs (USA) x celestial model (AUS) (celestial dancer (IRE))
5
4.8
12/1
T: DESLEIGH FORSTER
R: S CORMACK (54.50)
12/1
4m falvelon (AUS) x craiglea lady (AUS) (secret savings (USA))
6
6.1
5/2F
T: B S BALDWIN
R: S SCRIVEN (57.50)
5/2F
5m strategic (AUS) x marasie (NZ) (stark south (USA))
7
8.6
12/1
T: J P MAHONEY
R: K WHARTON (56.00)
12/1
6m abassi (AUS) x flying emma (AUS) (gold carat (USA))
8
9.4
7/1
T: B S BALDWIN
R: R McMAHON (55.50)
7/1
5m dodge (AUS) x sarah's luck (AUS) (tussac (USA))
9
9.8
10/1
T: S A DWYER
R: G COLLESS (54.50)
10/1
4m tale of the cat (USA) x tranquil love (AUS) (imperial baron (AUS))
* Nick figures are for Australasia.