Breednet Results

DOOMBEN - Tuesday, November 6

Race 1 - Billy J Boutique Hcp (C3) (1050m)
Class: Class 3 Track: Soft(5) Time: 0:59.87 (33.62)
Prizemoney: $30,000
1
7/4F
T: Desleigh Forster
R: M R Du Plessis (58)
7/4F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/8
T: T J Gollan
R: J Lloyd (58.5)
15/8
3g eurozone (AUS) x pilgrim (AUS) (danehill (USA))
3
0.2
Tullio (1)
6/1
T: T J Gollan
R: J Byrne (59)
6/1
3g more than ready (USA) x military rose (AUS) (general nediym (AUS))
4
1.9
5/1
T: B J Smith
R: L V Cassidy (56)
5/1
3f tycoon ruler (AUS) x moonan kathleen (AUS) (afleetaffair (CAN))
5
2.1
11/1
T: Darlene Duryea
R: R Wiggins (56)
11/1
3f starspangledbanner (AUS) x belalaya (AUS) (bel esprit (AUS))
6
6.1
25/1
T: L G Ross
R: Corey Bayliss (53)
25/1
3f spirit of boom (AUS) x imanoremiss (AUS) (made of gold (USA))
7
6.2
30/1
T: B J Squair
R: James Orman (55)
30/1
3f love conquers all (AUS) x whitechapel (AUS) (giant's causeway (USA))
Race 2 - Jim Beam Mdn Hcp (1650m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:39.44 (35.88)
Prizemoney: $25,000
1
15/8
T: K M Schweida
R: J Byrne (57)
15/8
3g hinchinbrook (AUS) x ultimate rock (AUS) (tale of the cat (USA))
Winning siblings: Half Hinch, Natural Dancer,
This nick: 16 runners; 13 winners; 1 SW. Details
2
0.8
16/1
T: S J Morrisey
R: M Cahill (56.5)
16/1
4g ocean park (NZ) x zigalong (NZ) (danzighill (AUS))
3
3.1
20/1
T: B J Dais
R: Corey Bayliss (54.5)
20/1
5g captain sonador (AUS) x ottiwell (AUS) (langfuhr (CAN))
4
4.5
11/8F
T: Damien Batters
R: J Lloyd (59)
11/8F
3g barbados (AUS) x sundiva (NZ) (danzero (AUS))
5
4.8
Tizabee (15)
30/1
T: Ben Ahrens
R: Jackson Murphy (51)
30/1
7m raheeb (AUS) x rica picante (AUS) (canadian silver (CAN))
6
5
4/1
T: T J Gollan
R: B N Stewart (58)
4/1
7
6.7
16/1
T: B and D Guy
R: M R Du Plessis (57)
16/1
3f mossman (AUS) x creative chance (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
9
100/1
T: Darlene Duryea
R: M Hellyer (54)
100/1
9
12.2
40/1
T: R L Heathcote
R: Ms T Harrison (56)
40/1
4m pluck (USA) x wychette (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 3 - Makers Mark Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:18.47 (34.24)
Prizemoney: $25,000
1
5/2F
T: Chris Munce
R: J Byrne (56)
5/2F
3g mossman (AUS) x giulia di francia (FR) (flying spur (AUS))
This nick: 35 runners; 27 winners; 2 SW. Details
2
5.8
5/2F
T: K M Schweida
R: James Orman (54)
5/2F
3f casino prince (AUS) x wurood (AUS) (more than ready (USA))
3
7.1
5/1
T: Steven O'Dea
R: Jackson Murphy (54.5)
5/1
5g so you think (NZ) x heretis (AUS) (dehere (USA))
4
8.7
5/1
T: K M Schweida
R: M Cahill (54)
5/1
5
9
15/2
T: Chris Munce
R: M R Du Plessis (56)
15/2
3g sizzling (AUS) x truly kissed (AUS) (carnegie (IRE))
6
14.5
30/1
T: J W Zielke
R: M Hellyer (57.5)
30/1
4g bullet train (GB) x love commands (AUS) (commands (AUS))
7
17.8
25/1
T: R L Cameron
R: Ms T Harrison (55.5)
25/1
5m benfica (AUS) x gloryforus (NZ) (cape cross (IRE))
8
23.3
12/1
T: L F Birchley
R: J Lloyd (55.5)
12/1
4m foxwedge (AUS) x magsaya (AUS) (danehill dancer (IRE))
Race 4 - Canadian Club Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:09.11 (33.80)
Prizemoney: $30,000
1
7/4F
T: G Heinrich and B Rodgers
R: M J McNab (56)
7/4F
4m sidereus (AUS) x catalan miss (AUS) (tale of the cat (USA))
Winning siblings: Chica Rose, First Bid,
This nick: 7 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2.3
16/1
T: John Holcombe
R: Ryan Maloney (55.5)
16/1
3
3.1
15/4
T: Diane Murphy
R: Jackson Murphy (55)
15/4
4g lonhro (AUS) x purple (AUS) (commands (AUS))
4
3.1
100/1
T: J R Stanton
R: J L Taylor (55)
100/1
4g host (CHI) x coronation diva (AUS) (bianconi (USA))
5
4.3
11/4
T: K M Schweida
R: James Orman (54)
11/4
3g bel esprit (AUS) x good times roll (AUS) (exceed and excel (AUS))
6
5.6
9/2
T: Chris Munce
R: J Lloyd (54)
9/2
3f foxwedge (AUS) x lonoree (AUS) (lonhro (AUS))
7
5.7
16/1
T: Joel Pengilly
R: M Cahill (57)
16/1
5g sebring (AUS) x bashaayer (AUS) (high yield (USA))
8
6.7
80/1
T: Kenneth Deacon
R: Brooke Ainsworth (54)
80/1
8g get square (AUS) x chinese wall (AUS) (private agenda (AUS))
Race 5 - Lexus Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:08.93 (33.78)
Prizemoney: $30,000
1
9/4F
T: Ben Ahrens
R: R Wiggins (55)
9/4F
4g captain sonador (AUS) x too few (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/1
T: Chris Meagher
R: Ms T Harrison (57)
4/1
5g frankel (GB) x miss keller (IRE) (montjeu (IRE))
3
0.4
Splitz (4)
4/1
T: T J Gollan
R: B N Stewart (56.5)
4/1
4g sepoy (AUS) x snow blitz (AUS) (zabeel (NZ))
4
2.1
Faolan (1)
7/1
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (56)
7/1
4g sebring (AUS) x fleur de chine (NZ) (centaine (AUS))
5
2.9
7/1
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (54)
7/1
4m purrealist (AUS) x piccadilly moon (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
5.1
9/1
T: Ricky Vale
R: Jackson Murphy (51)
9/1
5m myboycharlie (IRE) x maji maji (AUS) (general nediym (AUS))
7
5.3
20/1
T: Darlene Duryea
R: James Orman (54)
20/1
5m real saga (AUS) x kilspindie (AUS) (danehill (USA))
8
13.8
25/1
T: J W Zielke
R: M Hellyer (54)
25/1
9
14.1
40/1
T: S J Morrisey
R: M Cahill (56)
40/1
4g real saga (AUS) x ossie's secret (AUS) (red dazzler (AUS))
Race 6 - Furphy Hcp (C2) (1650m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:38.94 (34.25)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: T J Gollan
R: B N Stewart (56.5)
7/2
4m captain sonador (AUS) x everybodys talking (AUS) (unbridled's song (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
Capeos (5)
12/1
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (57.5)
12/1
4g captain sonador (AUS) x the goddess (AUS) (antonius pius (USA))
3
0.7
10/1
T: K M Schweida
R: M Cahill (58)
10/1
6g casino prince (AUS) x tie me up (AUS) (royal academy (USA))
4
2.4
Kemsrey (10)
7/2
T: T J Gollan
R: J Lloyd (55)
7/2
4m bernardini (USA) x loch maryanne (AUS) (general nediym (AUS))
5
4.2
9/4F
T: L D Kelly
R: Baylee Nothdurft (56)
9/4F
4g so you think (NZ) x morning light (AUS) (danehill (USA))
6
6.2
20/1
T: K Hickmott
R: Clayton Gallagher (53.5)
20/1
4g rothesay (AUS) x kas nediym (AUS) (nediym (IRE))
7
6.9
16/1
T: L C Morgan
R: Ryan Maloney (55)
16/1
6g denman (AUS) x captivating (AUS) (canny lad (AUS))
8
9.2
16/1
T: G Laming
R: J L Taylor (57.5)
16/1
6g domesday (AUS) x commands gold (AUS) (commands (AUS))
9
14.2
12/1
T: Desleigh Forster
R: J Byrne (56.5)
12/1
4g golden archer (AUS) x matilda's dance (AUS) (danehill dancer (IRE))
Race 7 - Ascot Green (Bm65) (1050m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:00.26 (33.36)
Prizemoney: $30,000
1
2/1F
T: L J Gough
R: J Lloyd (58.5)
2/1F
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
12/1
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (57.5)
12/1
5g hinchinbrook (AUS) x opportune (AUS) (clay hero (AUS))
3
2
9/1
T: M T Eggleston
R: James Orman (60)
9/1
6g ad valorem (USA) x explicit vixen (AUS) (general nediym (AUS))
4
2.7
11/4
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (56.5)
11/4
4h pluck (USA) x on cosmos (AUS) (fasliyev (USA))
5
4.7
15/2
T: David Murphy
R: Clayton Gallagher (59.5)
15/2
8g starcraft (NZ) x alborada (AUS) (zeditave (AUS))
6
5.1
7/1
T: S W Kendrick
R: R Wiggins (61.5)
7/1
5g el nino (USA) x abeauty (AUS) (anabaa (USA))
7
5.9
50/1
T: Marcus Wilson
R: Ms T Harrison (58.5)
50/1
6g encosta de lago (AUS) x passageway (USA) (gold fever (USA))
8
8.1
30/1
T: R L Heathcote
R: Corey Bayliss (56.5)
30/1
5g lope de vega (IRE) x dancescape (AUS) (danehill dancer (IRE))
9
37.1
11/1
T: R L Lyford
R: M R Du Plessis (58.5)
11/1
6g snippetson (AUS) x autumn dash (AUS) (dash for cash (AUS))
Race 8 - Channel Seven Hcp (C4) (1350m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:18.30 (34.38)
Prizemoney: $30,000
1
13/4F
T: C J Waller
R: M J McNab (59.5)
13/4F
4g sepoy (AUS) x amelia's dream (AUS) (redoute's choice (AUS))
This nick: 31 runners; 20 winners; 1 SW. Details
2
2
9/2
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (53)
9/2
3
2.2
4/1
T: T J Gollan
R: J Lloyd (58.5)
4/1
4g not a single doubt (AUS) x toorak show (AUS) (show a heart (AUS))
4
3.4
13/4F
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (55)
13/4F
4g love conquers all (AUS) x sahifa (AUS) (lion hunter (AUS))
5
4.4
16/1
T: T J Gollan
R: J Byrne (56)
16/1
6g encosta de lago (AUS) x maslins beach (AUS) (flying spur (AUS))
6
5.2
11/1
T: S W Kendrick
R: Jackson Murphy (53)
11/1
4g high chaparral (IRE) x isolda (NZ) (sir tristram (IRE))
7
5.4
30/1
T: W J Phelan
R: James Orman (54.5)
30/1
4m falvelon (AUS) x miss jinx (AUS) (flying spur (AUS))
8
11.1
6/1
T: Chris Munce
R: Ryan Maloney (56.5)
6/1
* Nick figures are for Australasia.