Breednet Results

DOOMBEN - Saturday, November 24

Race 1 - Stav, Abby & Matt Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:10.45 (35.43)
Prizemoney: $75,000
1
5/2
T: T J Gollan
R: J Byrne (55.5)
5/2
2f i am invincible (AUS) x elimbari (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Amanito, Riapinka, Vanbari,
This nick: 23 runners; 16 winners; 1 SW. Details
2
4.8
20/1
T: S B Laming
R: M Cahill (55.5)
20/1
2f so you think (NZ) x stage beauty (AUS) (desert prince (IRE))
3
5.3
2/1F
T: G R Green
R: Leslie Tilley (58)
2/1F
2g poet's voice (GB) x verkko (AUS) (flying spur (AUS))
4
6
4/1
T: L F Birchley
R: Dale Smith (56)
4/1
2f smart missile (AUS) x fortune of war (AUS) (general nediym (AUS))
5
7.7
14/1
T: D J Hansen
R: Luke Tarrant (57)
14/1
6
7.9
30/1
T: Desleigh Forster
R: M R Du Plessis (57)
30/1
2c rothesay (AUS) x alyssa jean (AUS) (dodge (AUS))
7
8.3
12/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: M J McNab (55)
12/1
2f i am invincible (AUS) x decoree (GB) (dubawi (IRE))
8
8.4
15/1
T: J W Zielke
R: M Hellyer (57.5)
15/1
2g mossman (AUS) x redtruth (AUS) (testa rossa (AUS))
9
10.4
Luana (9)
30/1
T: Ms H Page
R: M McGillivray (55.5)
30/1
2f bel esprit (AUS) x kahala dreams (AUS) (more than ready (USA))
10
10.9
40/1
T: K M Schweida
R: James Orman (57.5)
40/1
2c olympic glory (IRE) x change of class (AUS) (masterclass (USA))
11
12.7
100/1
T: Ms H Page
R: Ms T Harrison (54.5)
100/1
2f real saga (AUS) x perfect glory (AUS) (falvelon (AUS))
12
15.9
100/1
T: L G Ross
R: Clayton Gallagher (54)
100/1
2c longhorn (AUS) x prend (AUS) (honour and glory (USA))
Race 2 - Robert White Jewellers (Bm70) (1640m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:38.21 (36.59)
Prizemoney: $45,000
1
6/1
T: Ben Currie
R: Jag Guthmann-Chester (56.5)
6/1
Winning siblings: Mishani Krishna, Mishani Miss,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/2F
T: Ms D Newham
R: M McGillivray (55.5)
7/2F
5m hard spun (USA) x laynlow (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
2.1
13/2
T: B J Lockwood
R: James Orman (54.5)
13/2
4m rothesay (AUS) x dark delilah (NZ) (more than ready (USA))
4
3.2
7/2F
T: T J Gollan
R: Corey Bayliss (55)
7/2F
4m captain sonador (AUS) x everybodys talking (AUS) (unbridled's song (USA))
5
3.3
20/1
T: Dale Groves
R: Ms S Bogenhuber (56.5)
20/1
5m hidden dragon (AUS) x bubbled (AUS) (markane (AUS))
5
3.3
15/2
T: B and D Guy
R: M R Du Plessis (56)
15/2
5m lonhro (AUS) x adaline (AUS) (court of jewels (NZ))
7
6.3
4/1
T: Chris Munce
R: J Byrne (58)
4/1
4g casino prince (AUS) x purple vein (AUS) (fastnet rock (AUS))
8
7.1
Fanx (2)
14/1
T: Marcus Wilson
R: M J McNab (58.5)
14/1
5g uncle mo (USA) x roman match (AUS) (antonius pius (USA))
9
13.1
40/1
T: B J Lockwood
R: Dale Smith (56)
40/1
Race 3 - Lazy Yak Eagle Way Stayers Hcp (1640m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:38.58 (35.16)
Prizemoney: $85,000
1
14/1
T: Chris Munce
R: Ron Stewart (54)
14/1
3f your song (AUS) x la marama (AUS) (luskin star (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
40/1
T: Ms K Geran
R: G Geran (56)
40/1
3g galah (AUS) x promiscuity (AUS) (filante (NZ))
3
1.4
15/8F
T: T J Gollan
R: Dale Smith (59)
15/8F
3c high chaparral (IRE) x pregrada (AUS) (more than ready (USA))
4
1.5
3/1
T: M A Kropp
R: James Orman (57.5)
3/1
5
1.7
30/1
T: T J Sears
R: M Cahill (57)
30/1
6
4
3/1
T: A J Edmonds
R: Ryan Maloney (55)
3/1
3g super easy (NZ) x lycme (AUS) (canny lad (AUS))
7
4.2
40/1
T: S J Morrisey
R: J Byrne (55.5)
40/1
3g star witness (AUS) x my mum ines (NZ) (don eduardo (NZ))
8
4.9
Taraki (11)
80/1
T: G R Green
R: Leslie Tilley (54)
80/1
3f mahisara (AUS) x beeby gem (AUS) (falvelon (AUS))
9
6.9
11/1
T: Natalie McCall
R: D J Browne (58.5)
11/1
3g denman (AUS) x forty winks (AUS) (iglesia (AUS))
10
7
16/1
T: Ben Currie
R: Jackson Murphy (52)
16/1
3g jet spur (AUS) x mishani shiva (AUS) (al maher (AUS))
11
12.5
25/1
T: B W Brown
R: R Wiggins (55.5)
25/1
3g longhorn (AUS) x amidala diva (AUS) (greenwood lake (USA))
Race 4 - Winning Edge (Bm90) (1050m)
Class: Benchmark 90 Track: Good(4) Time: 1:00.37 (34.25)
Prizemoney: $75,000
1
20/1
T: J G Symons and S Laxon
R: Jackson Murphy (58)
20/1
10g flying spur (AUS) x irish truce (AUS) (brief truce (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Tarzan (1)
8/1
T: S W Kendrick
R: Jag Guthmann-Chester (60.5)
8/1
6g drumbeats (AUS) x babinda belle (NZ) (keltrice (AUS))
3
1
50/1
T: Ms L Erhart
R: L V Cassidy (56.5)
50/1
7g clang (AUS) x gumball rally (AUS) (kenfair (NZ))
4
1.1
13/4
T: R S Englebrecht
R: Deanne Panya (54)
13/4
5
2.6
13/8F
T: T J Gollan
R: Corey Bayliss (52.5)
13/8F
5g falvelon (AUS) x stay in honour (AUS) (honours list (IRE))
6
3.9
10/1
T: A J Edmonds
R: Ryan Maloney (58.5)
10/1
6g beneteau (AUS) x prompt (AUS) (exceed and excel (AUS))
7
4.2
20/1
T: P J Balzen and N Tanti
R: James Orman (55)
20/1
6h snitzel (AUS) x croft (AUS) (octagonal (NZ))
8
4.9
60/1
T: T J Gollan
R: Ms S Lacy (55.5)
60/1
9g stratum (AUS) x weekend gossip (AUS) (hussonet (USA))
9
5.1
7/1
T: Chris Munce
R: R Wiggins (54)
7/1
4g seidnazar (AUS) x picabelle (AUS) (piccolo (GB))
10
18.1
8/1
T: David Vandyke
R: J Lloyd (60.5)
8/1
7h conatus (AUS) x cindy kate (AUS) (mossman (AUS))
Race 5 - G.H. Mumm (Bm75) (2040m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(4) Time: 2:05.96 (37.39)
Prizemoney: $75,000
1
13/2
T: M G Nolan
R: Dale Smith (54.5)
13/2
5m gallant guru (AUS) x on the make (NZ) (o'reilly (NZ))
Winning siblings: On The Take,
This nick: 7 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
0.3
60/1
T: M J Lakey
R: James Orman (57.5)
60/1
7g telesto (NZ) x saucy broc (AUS) (brocco (USA))
3
0.7
16/1
T: J G Symons and S Laxon
R: J Lloyd (56)
16/1
6g postponed (USA) x mrs petrov (AUS) (king's best (USA))
4
0.8
11/1
T: C J Waller
R: L V Cassidy (55)
11/1
5
0.9
12/1
T: D R Ward
R: M J McNab (59)
12/1
6
2.9
12/1
T: P H Duncan
R: Luke Tarrant (55.5)
12/1
5m shocking (AUS) x lonhrielle (NZ) (lonhro (AUS))
7
3
30/1
T: Chris Anderson
R: R Wiggins (58)
30/1
7g pendragon (NZ) x it's all money (AUS) (magic of money (AUS))
8
3.2
5/1
T: R S Englebrecht
R: Ron Stewart (57.5)
5/1
9
3.9
8/1
T: S B Laming
R: M Cahill (58)
8/1
4g so you think (NZ) x blarney wish (AUS) (snippets (AUS))
10
4
20/1
T: H J Norman
R: Ms T Harrison (54)
20/1
11
4.4
9/2F
T: P P Jenkins
R: Ms S Lacy (53.5)
9/2F
5m tavistock (NZ) x je suis (NZ) (stravinsky (USA))
12
6.7
50/1
T: A J Foran
R: M Hellyer (54)
50/1
13
6.9
Alcazar (11)
11/1
T: Desleigh Forster
R: M R Du Plessis (55)
11/1
14
7.4
20/1
T: Ms J Graham
R: Ryan Maloney (58)
20/1
6g hinchinbrook (AUS) x dictatorial (USA) (thunder gulch (USA))
15
9.1
16/1
T: L J Hatch
R: Jackson Murphy (53.5)
16/1
5m pressday (AUS) x now's better (NZ) (masterclass (USA))
Race 6 - Hit105 Plate (C3) (1350m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:18.26 (34.54)
Prizemoney: $45,000
1
15/8F
T: A J Edmonds
R: Jackson Murphy (56)
15/8F
5g smart missile (AUS) x cadazzle (USA) (malibu moon (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
9/4
T: Ms J Graham
R: D J Browne (57.5)
9/4
4g pluck (USA) x shackelite (AUS) (mossman (AUS))
3
3.6
8/1
T: T J Gollan
R: J Byrne (59)
8/1
4
3.7
7/2
T: Chris Anderson
R: J Lloyd (57)
7/2
4m sebring (AUS) x rosekay heart (AUS) (show a heart (AUS))
5
3.9
30/1
T: T W McCarthy
R: M Cahill (59)
30/1
4g commands (AUS) x rainbow (AUS) (lonhro (AUS))
6
5.1
30/1
T: H J Norman
R: M Hellyer (59)
30/1
5g savabeel (AUS) x bejewelled (NZ) (pins (AUS))
7
6.1
100/1
T: J R Stanton
R: James Orman (56)
100/1
4g host (CHI) x coronation diva (AUS) (bianconi (USA))
8
6.9
11/1
T: C J Waller
R: M J McNab (59)
11/1
4g your song (AUS) x ceol na sraide (IRE) (king's theatre (IRE))
9
7.6
Charway (16)
30/1
T: Steven O'Dea
R: Ryan Maloney (55.5)
30/1
4m bradbury's luck (AUS) x miss carolion (AUS) (lion hunter (AUS))
Race 7 - Legacy Fillies & Mares Classic (1200m) LR
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:09.16 (34.33)
Prizemoney: $125,000
1
5/2
T: R L Heathcote
R: J Lloyd (55.5)
5/2
4m foxwedge (AUS) x vera's pride (AUS) (youthful legs (USA))
Winning siblings: Bachelor Heir, Really Reilly,
This nick: 2 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1.8
4/1
T: T J Gollan
R: M McGillivray (55.5)
4/1
4m star witness (AUS) x bleveeka (AUS) (blevic (AUS))
3
3.1
30/1
T: S P Tregea
R: Clayton Gallagher (55.5)
30/1
4
3.2
15/1
T: David Vandyke
R: M Hellyer (55.5)
15/1
5m foxwedge (AUS) x household (USA) (chester house (USA))
5
3.4
12/1
T: T J Gollan
R: J Byrne (55.5)
12/1
6
3.7
12/1
T: T J Gollan
R: Dale Smith (55.5)
12/1
5m sequalo (AUS) x piccolo music (AUS) (piccolo (GB))
7
4.2
12/1
T: B and D Guy
R: M R Du Plessis (56.5)
12/1
7m time thief (AUS) x stormarama (AUS) (metal storm (FR))
8
4.5
80/1
T: N L Hilton
R: James Orman (55.5)
80/1
5m love conquers all (AUS) x khasahn (AUS) (commands (AUS))
9
6
2/1F
T: A J Edmonds
R: Ryan Maloney (55.5)
2/1F
5m pluck (USA) x logan's choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
10
6.2
60/1
T: M A Kropp
R: G Geran (55.5)
60/1
6m top echelon (AUS) x monaleah (AUS) (monashee mountain (USA))
11
6.9
30/1
T: Chris Munce
R: L V Cassidy (56)
30/1
4m choisir (AUS) x champalou (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 8 - Sky Tatt's Recognition Stks (1350m) LR
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:18.85 (35.38)
Prizemoney: $125,000
1
5/4F
T: S P Tregea
R: James Orman (58)
5/4F
5g nicconi (AUS) x dananova (AUS) (snippetson (AUS))
Winning siblings: Dansant, No Inuendo,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.5
30/1
T: T J Gollan
R: M McGillivray (57)
30/1
7g gold away (IRE) x vraona (GB) (fantastic light (USA))
3
0.6
7/2
T: K R Kemp
R: Luke Tarrant (54.5)
7/2
6m collate (AUS) x buena chava (NZ) (o'reilly (NZ))
4
1.8
11/1
T: S P Tregea
R: Michael Murphy (56)
11/1
5g rothesay (AUS) x kimash (AUS) (jeune (GB))
5
2
50/1
T: Ben Currie
R: Ryan Maloney (56.5)
50/1
6
2.1
8/1
T: K A Lees
R: M Cahill (54.5)
8/1
5m snitzel (AUS) x royal commands (AUS) (commands (AUS))
7
2.3
Nikitas (13)
60/1
T: Chris Munce
R: Ron Stewart (54)
60/1
5g snitzel (AUS) x mine game (AUS) (general nediym (AUS))
8
3.6
25/1
T: R L Heathcote
R: R Wiggins (54.5)
25/1
7g medaglia d'oro (USA) x makarova (AUS) (thunder gulch (USA))
9
3.8
14/1
T: J W Zielke
R: M Hellyer (56.5)
14/1
5g dream ahead (USA) x tipsy moment (AUS) (redoute's choice (AUS))
10
5.3
80/1
T: K M Schweida
R: Dale Smith (54)
80/1
7g choisir (AUS) x saigon moonlight (NZ) (stravinsky (USA))
11
5.5
30/1
T: T J Gollan
R: J Byrne (59)
30/1
6g reward for effort (AUS) x tzaress (NZ) (stravinsky (USA))
12
7.7
9/1
T: T J Gollan
R: J Lloyd (55.5)
9/1
7m bernardini (USA) x cry baby (AUS) (street cry (IRE))
Race 9 - Stella Artois Hcp (C6) (1200m)
Class: Class 6 Track: Good(4) Time: 1:09.23 (33.82)
Prizemoney: $75,000
1
11/2
T: R L Heathcote
R: R Wiggins (56)
11/2
6g bryannbo's gift (NZ) x compulsion (AUS) (danehill (USA))
Winning siblings: Brayroan, Kitalpha, St Leo,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/1
T: A J Edmonds
R: Ryan Maloney (55)
7/1
3
0.4
9/2
T: B J Lockwood
R: Corey Bayliss (51)
9/2
5g sequalo (AUS) x mountain of love (AUS) (monashee mountain (USA))
4
0.9
20/1
T: Ben Currie
R: M McGillivray (55.5)
20/1
5g publishing (AUS) x power'n'water (AUS) (waterford road (AUS))
5
1.4
5/2F
T: Desleigh Forster
R: M R Du Plessis (54)
5/2F
4g rothesay (AUS) x mcfly (AUS) (perugino (USA))
6
1.8
16/1
T: B K Wakefield
R: L V Cassidy (54)
16/1
7
5.8
20/1
T: Ben Currie
R: Jackson Murphy (53)
20/1
6g medaglia d'oro (USA) x joyeuse (AUS) (king's best (USA))
8
7
3/1
T: D J Hansen
R: J Lloyd (54)
3/1
4g falvelon (AUS) x regal megan (AUS) (knowledge (AUS))
9
11.8
30/1
T: David Fletcher
R: Jag Guthmann-Chester (58)
30/1
7g fast 'n' famous (AUS) x vesuvia (NZ) (o'reilly (NZ))
* Nick figures are for Australasia.