Breednet Results

GATTON - Tuesday, September 6

Race 1 - Lockyer Produce Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:04.27 (34.72)
Prizemoney: $11,000
1
7/2
T: N J Doyle
R: J L Taylor (57.5)
7/2
4g old deuteronomy (USA) x ambrosine (AUS) (unbridled's song (USA))
Winning siblings: Shagsine, She's So Mean,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
25/1
T: Ms W Bannerot
R: Ms C Eaton (55.5)
25/1
6m all bar one (AUS) x lady so (AUS) (lion hunter (AUS))
3
4.1
3/1F
T: Ms T Cotsiopoulos
R: Adam Spinks (54.5)
3/1F
4
6.4
25/1
T: D Chujo
R: Noriyuki Masuda (55.5)
25/1
6g waterford road (AUS) x hatcher (AUS) (canny lad (AUS))
5
6.7
5/1
T: M Callaghan
R: Jag Guthmann-Chester (54.5)
5/1
7g za-im (GB) x katuki (AUS) (native kingdom (AUS))
6
6.9
10/1
T: M A Palmer
R: Brooke Ainsworth (54)
10/1
4m clang (AUS) x gothic rhythm (AUS) (seven figures (USA))
7
7.4
5/1
T: M G Nolan
R: Ms S Bogenhuber (55.5)
5/1
8
7.7
11/2
T: R G Lipp
R: Brooke Stower (55.5)
11/2
5m ukok warrior (AUS) x mrs hogan (AUS) (canadian silver (CAN))
9
7.9
Dovana (7)
66/1
T: S Mesken
R: J Missen (55.5)
66/1
5m bryannbo's gift (NZ) x horshoe (AUS) (commands (AUS))
10
10.9
80/1
T: H R Richardson
R: Emma Ljung (55.5)
80/1
4m sequalo (AUS) x our athena (NZ) (defensive play (USA))
Race 2 - Gatton Motel Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:04.22 (34.53)
Prizemoney: $11,000
1
11/1
T: Ms T Green
R: Brooke Ainsworth (56)
11/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
7/2
T: R W Stephenson
R: R Goltz (55.5)
7/2
3
1.2
11/8F
T: M J Lakey
R: Beau Appo (55.5)
11/8F
4m onemorenomore (AUS) x ausvall (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
3.5
16/1
T: R Litton
R: Emma Ljung (55.5)
16/1
5
4.5
25/1
T: Ben Ahrens
R: Michael Murphy (53.5)
25/1
6
4.9
15/1
T: Bette Anne Harden
R: J Hoopert (55.5)
15/1
4m choisir (AUS) x no comment (AUS) (danzero (AUS))
7
7.2
25/1
T: Rochelle Smith
R: Leslie Tilley (54)
25/1
4m sharkbite (AUS) x metoka (AUS) (staroka (AUS))
8
7.7
Makoa (11)
30/1
T: Ms J Green
R: A E Denby (55)
30/1
3g nothing to lose (USA) x rejoinder (AUS) (hussonet (USA))
9
9
66/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: Adam Spinks (54.5)
66/1
5g time thief (AUS) x orphrey (AUS) (orpen (USA))
10
11
60/1
T: Glen Petersen
R: M Shimodaira (51)
60/1
3f drumbeats (AUS) x stockbaa (AUS) (anabaa (USA))
11
12.8
9/2
T: Michael Jokic
R: Ms C Jokic (56)
9/2
Race 3 - Oz Lav Plumbing Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:37.63 (37.17)
Prizemoney: $11,000
1
14/1
T: Gregory Cornish
R: Ms S Drake (59)
14/1
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
14/1
T: Brenton Andrew
R: Ms B Derbyshire (56)
14/1
3
1.2
7/1
T: Ms J Williams
R: Ms R Williams (56)
7/1
4g red element (AUS) x largesse (AUS) (covetous (AUS))
4
2.2
20/1
T: L H Wheeler
R: J L Taylor (54)
20/1
5g seidnazar (AUS) x she sizzles (AUS) (snippets (AUS))
5
2.5
40/1
T: M F Hemmings
R: Ms L G Cheshire (54.5)
40/1
6
4.8
Boxer (1)
6/1
T: Bruce Hill
R: Jag Guthmann-Chester (56)
6/1
4g falvelon (AUS) x shireen (AUS) (reenact (AUS))
7
5.8
11/2
T: M A Palmer
R: Brooke Ainsworth (54)
11/2
4g fusaichi ole (JPN) x envelope (AUS) (monashee mountain (USA))
8
6.1
3/1F
T: Ms L Paton
R: P Romeo (54)
3/1F
6m high chaparral (IRE) x lady fashion (NZ) (stravinsky (USA))
9
6.9
30/1
T: K Waller
R: R Goltz (54.5)
30/1
4g ferocity (AUS) x align right (AUS) (reset (AUS))
10
7.4
150/1
T: M Plumb
R: Ms S Bogenhuber (55)
150/1
11
7.5
9/2
T: Ms K Stabe
R: J Hodge (53.5)
9/2
4h masked assassin (AUS) x shakur (NZ) (don eduardo (NZ))
12
9.5
25/1
T: Patrick Sexton
R: Adam Spinks (51)
25/1
5m masked assassin (AUS) x tat's raku (AUS) (clay hero (AUS))
Race 4 - Gatton View Hotel Hcp (55) (1100m)
Class: Restricted 55 Track: Good(3) Time: 1:04.31 (34.50)
Prizemoney: $11,000
1
9/10F
T: T J Gollan
R: Ms S Bogenhuber (58)
9/10F
5m myboycharlie (IRE) x trickspiel (AUS) (singspiel (IRE))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
20/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (57.5)
20/1
5m red element (AUS) x monte crystal (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
0.4
15/4
T: John Ferguson
R: R Goltz (57)
15/4
7m easy rocking (AUS) x spectfield (AUS) (shepherd's field (USA))
4
0.6
6/1
T: K Waller
R: Hannah English (57)
6/1
5
2.6
15/2
T: Pat W Webster
R: Leslie Tilley (57)
15/2
6
2.8
20/1
T: B Robinson
R: Brooke Ainsworth (54)
20/1
5m husson (ARG) x rock to rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
7
2.9
150/1
T: G J Hutchesson
R: Ms S Drake (54)
150/1
8
4.7
25/1
T: Michael Jokic
R: Ms C Jokic (52.5)
25/1
Race 5 - Lockyer Hotel Forest Hill (C3) (1100m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:03.46 (34.18)
Prizemoney: $11,000
1
15/4
T: B Robinson
R: Brooke Ainsworth (54)
15/4
5m bernardini (USA) x mink (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: Lutreola, Melba Storm, Otter,
This nick: 20 runners; 14 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/4F
T: L J Gough
R: Michael Murphy (53.5)
5/4F
4m hinchinbrook (AUS) x devoirs (AUS) (dehere (USA))
3
4.7
7/4
T: Brenton Andrew
R: Ms B Derbyshire (57)
7/4
4m denman (AUS) x dollar d'amour (AUS) (peintre celebre (USA))
4
4.9
14/1
T: Jon Walk
R: J Hodge (54)
14/1
5m lucky owners (NZ) x angelic (AUS) (giant's causeway (USA))
5
7.7
20/1
T: J L Johnston
R: Amy Van Der Sanden (56)
20/1
6g pembroke (USA) x southern saint (IRE) (flying spur (AUS))
Race 6 - Appr. Of The Yr J. Orman-Bm65 (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:36.31 (35.15)
Prizemoney: $11,000
1
9/2
T: L J Hatch
R: Jag Guthmann-Chester (52)
9/2
4m easy rocking (AUS) x dorothy (AUS) (al maher (AUS))
Winning siblings: Ruby Red Slippers,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
12/1
T: D J Bougoure
R: B E Grylls (54)
12/1
6g show a heart (AUS) x rose ransom (AUS) (red ransom (USA))
3
3.6
3/1
T: Marcus Wilson
R: M Shimodaira (55)
3/1
8g zeditave (AUS) x apart (AUS) (rahy (USA))
4
3.8
12/1
T: T J Hurley
R: Michael Murphy (54.5)
12/1
9g flying spur (AUS) x radio song (AUS) (unbridled's song (USA))
5
5.6
7/4F
T: M G Nolan
R: Ms S Bogenhuber (55)
7/4F
4m red element (AUS) x alexa ray (AUS) (shovhog (AUS))
6
8.9
4/1
T: Diane Murphy
R: Brooke Ainsworth (52.5)
4/1
7m strada (AUS) x turbine (AUS) (jetball (AUS))
7
11.9
80/1
T: Glen Petersen
R: Hannah English (52)
80/1
6m holy roman emperor (IRE) x kota (USA) (indian charlie (USA))
Race 7 - Royal George Hotel Rosewood-55 (1100m)
Class: Restricted 55 Track: Good(3) Time: 1:04.11 (35.00)
Prizemoney: $11,000
1
30/1
T: B J Hudson
R: Michael Murphy (54)
30/1
5g hidden dragon (AUS) x snipps safari (AUS) (lion hunter (AUS))
Winning siblings: Allena, Nug's Pocket,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
8/1
T: Ben Hull
R: Jag Guthmann-Chester (52.5)
8/1
3
2.6
11/2
T: R G Lipp
R: Ms R Williams (55.5)
11/2
6g sequalo (AUS) x seraphs dream (AUS) (last tycoon (IRE))
4
2.7
12/1
T: Paul Dawson
R: Ms F Jervis (59)
12/1
8g oamaru force (AUS) x may be spring (AUS) (star pyramul (AUS))
5
2.9
11/2
T: M F Hemmings
R: Ms L G Cheshire (56)
11/2
5g all bar one (AUS) x trust me honey (AUS) (belong to me (USA))
6
3
15/2
T: Patrick Sexton
R: Adam Spinks (54.5)
15/2
7g outback prince (AUS) x i like the music (AUS) (success express (USA))
7
3.8
40/1
T: M F Hemmings
R: Beau Appo (54)
40/1
7g hidden dragon (AUS) x ottiwell (AUS) (langfuhr (CAN))
8
4.1
10/1
T: P M Cox
R: Hannah English (55.5)
10/1
6g sequalo (AUS) x miss bletchingly (AUS) (bletchingly (AUS))
9
4.9
11/4F
T: Pat W Webster
R: Leslie Tilley (56.5)
11/4F
10
5
7/1
T: Ms L Garrett
R: Brooke Ainsworth (57)
7/1
5g mossman (AUS) x richly deserved (AUS) (carnegie (IRE))
11
11
80/1
T: Jan Pritchard
R: J P Morris (56.5)
80/1
7g shaft (AUS) x coda belle (AUS) (century (AUS))
Race 8 - Lights On The Hill 1-2/10 (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:24.09 (35.57)
Prizemoney: $11,000
1
2/1F
T: Darlene Duryea
R: L R Dittman (59)
2/1F
6g pins (AUS) x zephyr o (NZ) (o'reilly (NZ))
Winning siblings: Hot Heels, Steady Poplar,
This nick: 130 runners; 86 winners; 9 SW. Details
2
0.4
11/4
T: Ms J Green
R: A E Denby (54)
11/4
4g nothing to lose (USA) x rejoinder (AUS) (hussonet (USA))
3
0.6
5/1
T: Ms L Macpherson
R: Brooke Ainsworth (52.5)
5/1
7g casino prince (AUS) x red century (NZ) (centaine (AUS))
4
0.8
8/1
T: L J Hatch
R: Ms S Bogenhuber (57)
8/1
5g easy rocking (AUS) x smoo la la (AUS) (rory's jester (AUS))
5
1
100/1
T: E R Singh
R: Michael Murphy (52)
100/1
6m mossman (AUS) x kepaluan (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
2
15/1
T: Marcus Wilson
R: Jag Guthmann-Chester (51)
15/1
7g elusive city (USA) x shutricia (NZ) (grosvenor (NZ))
7
4.8
60/1
T: B Robinson
R: J Hoopert (54)
60/1
5g magic albert (AUS) x komachi (AUS) (commands (AUS))
8
5
16/1
T: K M Devine
R: Emma Ljung (54)
16/1
9
5.1
12/1
T: Kent Fleming
R: J L Taylor (54)
12/1
10
5.2
30/1
T: B Mason
R: J Missen (54)
30/1
5m legal opinion (AUS) x madison m'lassie (AUS) (canadian silver (CAN))
11
7.5
66/1
T: Glen Petersen
R: M Shimodaira (51)
66/1
12
16.5
100/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (54)
100/1
4m manhattan rain (AUS) x ready magic (AUS) (more than ready (USA))
* Nick figures are for Australasia.