Breednet Results

GOLD COAST - Saturday, July 7

Race 1 - Gctc Membership Join Now (C3) (900m)
Class: Class 3 Track: Heavy(9) Time: 0:53.51 (34.53)
Prizemoney: $16,000
1
4/9F
T: Richard Laming
R: Clayton Gallagher (58.5)
4/9F
3g super easy (NZ) x shanpanichi (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Winning siblings: Dontlookdownonme, Jayrod Too,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
7/2
T: Ms M Brosnan
R: M McGuren (56)
7/2
3
4.5
5/1
T: Ben Hull
R: J Hodge (54.5)
5/1
4m longhorn (AUS) x celestial star (AUS) (celestial dancer (IRE))
4
8.3
40/1
T: P R Perkins
R: C Small (54)
40/1
7m hidden dragon (AUS) x mountain of love (AUS) (monashee mountain (USA))
5
11.8
20/1
T: M A Palmer
R: B Looker (54)
20/1
5g murtajill (AUS) x often away (AUS) (hussonet (USA))
Race 2 - Racing Awards Night 15 Aug Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:29.04 (40.41)
Prizemoney: $15,000
1
Shijin (7)
10/9F
T: S J Morrisey
R: L R Dittman (56)
10/9F
2f poet's voice (GB) x gingerbread (AUS) (kempinsky (AUS))
Winning siblings: Biscuit, Golden Four, Snip,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
8/1
T: J W Zielke
R: Ms R Ride (56)
8/1
5m starcraft (NZ) x jai mahal (AUS) (commands (AUS))
3
3.5
40/1
T: M J Mair
R: Adam Sewell (54.5)
40/1
3f lope de vega (IRE) x palme d'or (AUS) (royal academy (USA))
4
4
9/4
T: B F Cavanough
R: Shannon Doyle (56)
9/4
3f so you think (NZ) x orchestrator (USA) (bernstein (USA))
5
6.5
11/2
T: Daniel Bowen
R: M McGuren (56)
11/2
4m sebring (AUS) x elle labelle (AUS) (elvstroem (AUS))
6
16
40/1
T: Paul Nipperess
R: Ms R Palmer (54)
40/1
4m alert (ARG) x select bay (NZ) (imperial seal (GB))
7
22.3
30/1
T: B J Richardson
R: S Galloway (57)
30/1
3f instinction (AUS) x last to know (AUS) (knowledge (AUS))
8
54.3
Falaeb (1)
20/1
T: T M Whittington
R: J L Taylor (58)
20/1
Race 3 - Rondo Steel Stud And Track Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:27.61 (38.65)
Prizemoney: $15,000
1
9/1
T: S B Lee
R: Dale Smith (55.5)
9/1
4g murtajill (AUS) x thirtytwored (AUS) (honours list (IRE))
Winning siblings: Code Red,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
4/1
T: S J Morrisey
R: B Looker (55.5)
4/1
2g jimmy choux (NZ) x musigny (AUS) (reset (AUS))
3
4.1
8/1
T: Daniel Bowen
R: M McGuren (56)
8/1
3g rip van winkle (IRE) x off and on (NZ) (cape cross (IRE))
4
4.5
Buxton (7)
9/4F
T: Mark F Webb
R: S Galloway (56)
9/4F
5
5.3
11/2
T: M T Eggleston
R: Shannon Doyle (58.5)
11/2
4g meld (AUS) x black britty (AUS) (anglia (AUS))
6
8.1
20/1
T: S J Morrisey
R: J Hodge (54.5)
20/1
2g ocean park (NZ) x elchester (NZ) (pins (AUS))
7
16.9
11/4
T: Marcus Wilson
R: R Plumb (56.5)
11/4
4g love conquers all (AUS) x whiner (AUS) (street cry (IRE))
8
17.7
30/1
T: S W Kendrick
R: L R Dittman (58)
30/1
3g sidereus (AUS) x newtown gypsy (AUS) (danzero (AUS))
Race 4 - Csr Cemintel Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:08.60 (37.29)
Prizemoney: $15,000
1
9/2
T: S W Kendrick
R: B Looker (55)
9/2
Winning siblings: Cosmological, Daintree Diva,
This nick: 9 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.3
11/4
T: J A Gilmore
R: J L Taylor (55)
11/4
2f eurozone (AUS) x lady gretchen (NZ) (don eduardo (NZ))
3
3.1
9/2
T: Michael Costa
R: S Galloway (55)
9/2
4
3.4
15/1
T: R C Ludwig
R: Adam Sewell (55)
15/1
2f poet's voice (GB) x attacks (AUS) (arena (AUS))
5
4.2
9/4F
T: L F Birchley
R: M McGuren (57)
9/4F
2g per incanto (USA) x da vinci code (NZ) (danasinga (AUS))
6
4.4
8/1
T: T J Gollan
R: Dale Smith (55)
8/1
2f top echelon (AUS) x sale eve (AUS) (general nediym (AUS))
7
5.7
20/1
T: K M Schweida
R: L R Dittman (57)
20/1
2g real saga (AUS) x sweet as (AUS) (monashee mountain (USA))
8
13.5
30/1
T: R L Heathcote
R: R Plumb (57)
30/1
Race 5 - Csr Himmel Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:08.01 (37.34)
Prizemoney: $15,000
1
11/4
T: T J Gollan
R: Baylee Nothdurft (55)
11/4
2f rothesay (AUS) x trail of gold (AUS) (danewin (AUS))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
8/1
T: R L Heathcote
R: R Plumb (57)
8/1
2g falvelon (AUS) x frizetto (USA) (tiznow (USA))
3
3.8
16/1
T: P Duff
R: V D Johnston (55)
16/1
2f sequalo (AUS) x knight's emotion (AUS) (sunday knight (AUS))
4
6.1
20/1
T: Michael Geaney
R: J L Taylor (55)
20/1
2f golden archer (AUS) x slieve bloom (AUS) (flying spur (AUS))
5
8.6
8/1
T: M J Dunn
R: Clayton Gallagher (53)
8/1
2f mahisara (AUS) x great leap forward (AUS) (general nediym (AUS))
6
8.8
6/1
T: David Fletcher
R: Shannon Doyle (55)
6/1
2f dream ahead (USA) x zuhoor (AUS) (lonhro (AUS))
7
11.6
15/1
T: R L Heathcote
R: M McGuren (57)
15/1
2g real saga (AUS) x monte crystal (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
8
12.6
Miocic (4)
13/8F
T: B and D Guy
R: L R Dittman (57)
13/8F
2g fighting sun (AUS) x lajourn (AUS) (good journey (USA))
9
15.9
66/1
T: Paul Butterworth
R: Dale Smith (57)
66/1
2g spirit of boom (AUS) x figure (AUS) (more than ready (USA))
Race 6 - Csr Gyprock (Bm62) (1100m)
Class: Benchmark 62 Track: Heavy(9) Time: 1:07.88 (37.30)
Prizemoney: $16,000
1
5/4F
T: M T Eggleston
R: Clayton Gallagher (52.5)
5/4F
9g mister kwila (AUS) x shinko fortune (AUS) (shinko forest (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/1
T: S B Lee
R: Dale Smith (55)
4/1
6m zizou (AUS) x majestic dawn (AUS) (scenic (IRE))
3
1
15/8
T: B and D Guy
R: L R Dittman (58.5)
15/8
3g real saga (AUS) x ends meet (NZ) (anabaa (USA))
4
6.8
7/1
T: G C Kilner
R: Leah Kilner (57.5)
7/1
4m choisir (AUS) x baby angel (AUS) (lucky owners (NZ))
5
23.8
20/1
T: G J Banks
R: S Galloway (59.5)
20/1
Race 7 - Rondo Key-Lock Ceiling Sys.-C4 (1800m)
Class: Class 4 Track: Heavy(9) Time: 1:58.14 (36.82)
Prizemoney: $16,000
1
5/2
T: Marcus Wilson
R: R Plumb (59)
5/2
5g octagonal (NZ) x summerset miss (AUS) (fomalhaut (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
7/4F
T: B J Smith
R: S Galloway (54.5)
7/4F
3
2.7
5/2
T: I A Livingstone
R: Shannon Doyle (56.5)
5/2
5m onemorenomore (AUS) x lady hepburn (NZ) (more than ready (USA))
4
2.8
12/1
T: M A Kropp
R: R M Goldsbury (55.5)
12/1
6g clang (AUS) x best yet (AUS) (special dane (AUS))
5
3.6
15/1
T: Amy Usher
R: J L Taylor (54)
15/1
5g redoubtablemperor (AUS) x seadial (AUS) (sea road (AUS))
6
5.1
15/2
T: E R Singh
R: M Shimodaira (52)
15/2
4g zoffany (IRE) x stayinthegame (AUS) (galileo (IRE))
Race 8 - North Aust. Contracting Hcp (1300m)
Class: Open Track: Heavy(9) Time: 1:19.83 (37.65)
Prizemoney: $16,000
1
5/2
T: Chris Anderson
R: Clayton Gallagher (52.5)
5/2
3f red element (AUS) x stutter (AUS) (night shift (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
25/1
T: L G Ross
R: Dale Smith (54)
25/1
3f hidden dragon (AUS) x royal yangtze (AUS) (royal academy (USA))
3
3.8
9/2
T: L D Kelly
R: B Looker (55)
9/2
3f hidden dragon (AUS) x maximum chance (AUS) (jan murray (USA))
4
6.1
5/2F
T: Ms K Doughty
R: R Plumb (56)
5/2F
3f bradbury's luck (AUS) x moppett (AUS) (iglesia (AUS))
5
9.6
16/1
T: M G Nolan
R: J Hodge (56)
16/1
3g nicconi (AUS) x pink pepper (AUS) (reset (AUS))
6
10.6
8/1
T: M T Eggleston
R: Shannon Doyle (57)
8/1
3g meld (AUS) x canadian treasure (AUS) (canadian silver (CAN))
7
10.7
3/1
T: Cameron Crockett
R: S Galloway (54)
3/1
3f sidereus (AUS) x ausvall (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
16
60/1
T: Michael Frappell
R: A Spinks (54)
60/1
3f sequalo (AUS) x proud (AUS) (buck's pride (AUS))
Race 9 - Kids Under Cover Cup (Bm70) (1400m)
Class: Benchmark 70 Track: Heavy(9) Time: 1:28.55 (36.29)
Prizemoney: $16,000
1
7/2
T: J W Zielke
R: Ms R Ride (58.5)
7/2
Winning siblings: Geographic,
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
3
4.1
7/4F
T: N F Creighton
R: B Looker (54.5)
7/4F
5g husson (ARG) x sacred spirit (AUS) (zabeel (NZ))
4
6.2
15/2
T: Owen Glue
R: Ms B Hodder (56.5)
15/2
5m stratum (AUS) x pirate queen (AUS) (marauding (NZ))
5
6.5
4/1
T: N O Saunders
R: J L Taylor (59)
4/1
6
8.5
8/1
T: M T Eggleston
R: Shannon Doyle (55)
8/1
8g more than ready (USA) x love and money (AUS) (secret savings (USA))
7
12.5
14/1
T: Ms L Stratton
R: Adam Sewell (57)
14/1
5g ad valorem (USA) x little madame (AUS) (octagonal (NZ))
Race 10 - Rondo Egm Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Heavy(9) Time: 1:14.88 (37.79)
Prizemoney: $16,000
1
10/9F
T: M T Eggleston
R: Shannon Doyle (57)
10/9F
3f snitzel (AUS) x galapagos girl (AUS) (dehere (USA))
This nick: 24 runners; 16 winners; 1 SW. Details
2
2
6/4
T: B and D Guy
R: L R Dittman (58)
6/4
4g street cry (IRE) x believe'n'succeed (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
2.1
7/1
T: Norma King
R: Adam Sewell (55.5)
7/1
4g solo flyer (AUS) x quiet as (AUS) (octagonal (NZ))
4
2.9
12/1
T: Craig Tyrrell
R: K Fujii (54)
12/1
8g mossman (AUS) x grouse lane (AUS) (sea road (AUS))
5
14.4
66/1
T: Price Hill
R: J L Taylor (54)
66/1
6
21.7
15/2
T: G J Banks
R: S Galloway (57.5)
15/2
* Nick figures are for Australasia.