Breednet Results

GOONDIWINDI - Saturday, April 7

Race 1 - (Bm50) (1000m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(3) Time: 0:56.53
Prizemoney: $7,500
1
5/1
T: P McEwan
R: Sally Sweeney (58)
5/1
4m starcraft (NZ) x acrylic (AUS) (lion heart (USA))
Winning siblings: Foxy Bella,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
4/1
T: Donald Baker
R: Ms R Williams (57.5)
4/1
4m nicconi (AUS) x charming bay (AUS) (strategic (AUS))
3
0.6
4/1
T: John Ferguson
R: Brooke Stower (57.5)
4/1
6g canny lad (AUS) x rapallo (AUS) (flying spur (AUS))
4
1.6
Hizou (1)
9/4F
T: Patrick Sexton
R: M Schrapel (58.5)
9/4F
7g zizou (AUS) x hello (AUS) (filante (NZ))
5
2
15/4
T: Sheree McEwan
R: Bridget Rooney (57)
15/4
5g exceedingly good (AUS) x hieroglyph (AUS) (celestial dancer (IRE))
6
2.1
10/1
T: Darryl Knight
R: Madeleine Wishart (52.5)
10/1
7g dantibes (AUS) x my lourdes (AUS) (celestial dancer (IRE))
7
3.6
12/1
T: Warren Morriss
R: Joshua King (55)
12/1
4m captain sonador (AUS) x ascot style (AUS) (geiger counter (USA))
8
4.6
7/1
T: Ms C Rogers
R: J Rudd (56)
7/1
6g haradasun (AUS) x pienza (AUS) (flying spur (AUS))
9
7.8
12/1
T: G J Teal
R: Rhiannon Payne (58.5)
12/1
9g tycoon ruler (AUS) x desert desire (AUS) (desert sun (GB))
10
12.8
7/1
T: Warren Morriss
R: Shannyn Barlow (51)
7/1
5m kaphero (AUS) x frustration (AUS) (charnwood forest (IRE))
Race 2 - Landmark Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:56.91
Prizemoney: $7,500
1
13/8
T: Ben Waldron
R: Sally Sweeney (54)
13/8
3f congrats (USA) x china seas (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Smart Bronson,
This nick: 8 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
1/1F
T: P R Clarke
R: Brooke Stower (57.5)
1/1F
3g seidnazar (AUS) x gypsy star (AUS) (shovhog (AUS))
3
2.5
8/1
T: J H Manzelmann
R: Rhiannon Payne (55.5)
8/1
3f nicconi (AUS) x silent harmony (AUS) (zenno rob roy (JPN))
4
2.7
6/1
T: D B Johnson
R: M Schrapel (57)
6/1
4g primus (AUS) x libellah (AUS) (falvelon (AUS))
5
2.9
8/1
T: G J Banks
R: Ms R Williams (55.5)
8/1
6
3.6
9/1
T: G R Schwenke
R: Madeleine Wishart (55.5)
9/1
5g hidden dragon (AUS) x kiss kiss (AUS) (magic albert (AUS))
7
7.1
12/1
T: G J Teal
R: Joshua King (58.5)
12/1
5g hayil (USA) x natural elle (AUS) (natural act (AUS))
Race 3 - (Bm60) (1200m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:08.41
Prizemoney: $7,500
1
2/1F
T: R G Lipp
R: Ms R Williams (59)
2/1F
4g real saga (AUS) x seconde (AUS) (sequalo (AUS))
Winning siblings: Ginger Rock, Real Ego, Seclude,
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.8
10/1
T: Ben Waldron
R: Brooke Stower (59.5)
10/1
5g old deuteronomy (USA) x ambrosine (AUS) (unbridled's song (USA))
3
2.8
10/1
T: Donald Baker
R: Rhiannon Payne (55)
10/1
4
4.2
9/1
T: G R Schwenke
R: Ms C Rogers (65)
9/1
5
4.6
8/1
T: B P Park
R: Shannyn Barlow (55)
8/1
4g publishing (AUS) x hay annie (AUS) (hayil (USA))
6
4.8
Vimzig (5)
12/1
T: Rochelle Smith
R: Sally Sweeney (58)
12/1
6g shinzig (AUS) x vimala (AUS) (viscount (AUS))
7
5.3
12/1
T: Darryl White
R: J Rudd (55)
12/1
5m snippetson (AUS) x crest of the wave (AUS) (lion hunter (AUS))
8
5.4
10/1
T: S P Tregea
R: Joshua King (57.5)
10/1
3f manhattan rain (AUS) x miss excellence (AUS) (exceed and excel (AUS))
9
6.7
7/1
T: Pat W Webster
R: M Schrapel (59)
7/1
Race 4 - Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:08.65
Prizemoney: $10,000
1
2/1
T: G R Schwenke
R: Ms R Williams (55)
2/1
6m tycoon ruler (AUS) x miss monash (AUS) (general monash (USA))
Winning siblings: Awesome Sight, Outback Babe,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/1
T: F J Carter
R: Madeleine Wishart (52)
4/1
6g sequalo (AUS) x jazz lass (AUS) (celestial dancer (IRE))
3
1.6
1/1F
T: Ms K Monckton
R: Brooke Stower (55.5)
1/1F
6g red dazzler (AUS) x ossie cossie (AUS) (mister c. (USA))
4
5.6
7/4
T: Sheree McEwan
R: Bridget Rooney (60.5)
7/4
8g za-im (GB) x sly rhythm (AUS) (marauding (NZ))
5
11.6
7/1
T: Ben Waldron
R: Sally Sweeney (53.5)
7/1
6
19.1
12/1
T: Ms C Rogers
R: J Rudd (55)
12/1
6g nicconi (AUS) x take heart (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 5 - Hcp (Cl B) (1200m)
Class: Class B Track: Good(3) Time: 1:09.02
Prizemoney: $7,500
1
McRae (4)
1/1F
T: Peter G Sinclair
R: Brooke Stower (58)
1/1F
4g helmet (AUS) x democrat (AUS) (octagonal (NZ))
Winning siblings: The Socialist,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
3
3/1
T: Ben Waldron
R: Sally Sweeney (53.5)
3/1
3f testa rossa (AUS) x polar (AUS) (elusive quality (USA))
3
3.1
7/2
T: G R Schwenke
R: Ms R Williams (59.5)
7/2
4
3.4
2/1
T: M Park
R: Bridget Rooney (56)
2/1
5
4.4
9/1
T: Douglas Talbot
R: Joshua King (57.5)
9/1
6g hayil (USA) x on life (AUS) (oarsman (AUS))
6
4.5
6/1
T: P M Kalinowski
R: T Banks (58)
6/1
5g artie schiller (USA) x elusive magic (AUS) (elusive quality (USA))
7
12.2
12/1
T: M F Hemmings
R: Madeleine Wishart (52)
12/1
4g red element (AUS) x paralina (AUS) (kailas (FR))
8
19
5/1
T: Ms C Rogers
R: J Rudd (55)
5/1
6m dodge (AUS) x zoffinaday (AUS) (zoffany (USA))
* Nick figures are for Australasia.