Breednet Results

GRAFTON - Monday, April 20

Race 1 - Yellow Tail Wines Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:03.43
Prizemoney: $9,000
1
5/1
T: G F WANT
R: M BENNETT (57.50)
5/1
3g shovhog (AUS) x mo rene (AUS) (rory's jester (AUS))
Winning siblings: Credit Crisis,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
7/2F
T: S B LEE
R: C WHITELEY (57.50)
7/2F
3g half hennessy (AUS) x celtic flair (AUS) (celtic swing (GB))
3
0.5
5/1
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (57.50)
5/1
3g desert prince (IRE) x zafonique (NZ) (bigstone (IRE))
4
2.9
8/1
T: P B MCLEOD
R: P GRAHAM (57.50)
8/1
3g canny lad (AUS) x dartbrook dream (AUS) (jan murray (USA))
5
3.6
4/1
T: J GALLAGHER
R: R SPOKES (58.00)
4/1
6
4.1
12/1
T: B J WELCH
R: MS B HODDER (55.00)
12/1
4g intergaze (AUS) x heldin (AUS) (true hero (USA))
7
4.8
11/2
T: IAN SAVINS
R: M DOLENDO (58.00)
11/2
8
5.9
20/1
T: MS C UNDERHILL
R: L CUMBERLAND (56.50)
20/1
5h dodge (AUS) x some alibhai (NZ) (alibhai (NZ))
9
6.9
15/1
T: MS T TIMBERY
R: J RILEY (55.00)
15/1
4g anglia (AUS) x flowergirl (AUS) (desert style (IRE))
10
7
30/1
T: MS C CHAPMAN
R: S TRAECEY (57.50)
30/1
3g noverre (USA) x no peeping (AUS) (tomatin (GB))
11
9.6
HAJJAR (10)
20/1
T: OWEN GLUE
R: P TIMBERY (57.50)
20/1
3g kbenjar (AUS) x happy bounty (AUS) (celestial bounty (IRE))
Race 2 - Tooheys Extra Dry Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:03.98
Prizemoney: $9,000
1
12/1
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (57.50)
12/1
Winning siblings: Dude, Kiboloy, Sheza Queenslander,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.4
SQUIRMY (12)
20/1
T: P J CUNNINGHAM
R: MS K CUNNINGHAM (57.50)
20/1
3g sequalo (AUS) x patrice (AUS) (runyon (IRE))
3
0.8
6/1
T: MS C CHAPMAN
R: M BENNETT (57.50)
6/1
3g total look (USA) x swift lass (AUS) (monongahela (USA))
4
1.9
4/1
T: J D SHELTON
R: B LOOKER (57.50)
4/1
3g street cry (IRE) x spinning charm (AUS) (spinning world (USA))
5
2.1
ZIGMONT (13)
2/1F
T: S B LEE
R: P TIMBERY (57.50)
2/1F
3g falvelon (AUS) x moon beam kisses (AUS) (eagle eyed (USA))
6
2.3
20/1
T: P J QUINNELL
R: G AUCKRAM (57.50)
20/1
3g untouchable (AUS) x gold brightia (AUS) (made of gold (USA))
7
3.1
12/1
T: D B CAMPBELL
R: M HEAGNEY (58.00)
12/1
5g reenact (AUS) x old flowers (AUS) (whiskey road (USA))
8
7
20/1
T: T G HARDY
R: HENRY WONG (54.00)
20/1
6g buriton (NZ) x lady burten (AUS) (unbeaten (AUS))
9
8
12/1
T: MS R TODD
R: M CAMPBELL (58.00)
12/1
5g high regard (AUS) x no peeping (AUS) (tomatin (GB))
10
10.9
9/1
T: W R PHOLI
R: JOSHUA JONES (58.00)
9/1
6g i'm dandy (AUS) x golina's pride (AUS) (titan star (AUS))
11
11
10/1
T: A F RYAN
R: A HYERONIMUS (56.00)
10/1
4g essemell (AUS) x play the flute (AUS) (star flute (AUS))
12
14.7
7/2
T: G D YORKE
R: P GRAHAM (57.50)
7/2
3g universal prince (AUS) x geranium (AUS) (best western (AUS))
Race 3 - X X X X Gold Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:03.18
Prizemoney: $9,000
1
10/1
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (56.50)
10/1
Winning siblings: Chinsky,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
20/1
T: P A SMITH
R: R SPOKES (57.00)
20/1
3
2.3
LASTPIC (13)
1/1F
T: T G HARDY
R: JOSHUA JONES (54.00)
1/1F
2f falbrav (IRE) x la favorita (USA) (seattle dancer (USA))
4
4
10/1
T: J D SHELTON
R: A HYERONIMUS (55.00)
10/1
4m sequalo (AUS) x nanssie (AUS) (whisperwill (IRE))
5
4.7
10/1
T: B J DODSON
R: M BENNETT (57.00)
10/1
5m langfuhr (CAN) x assumpta (AUS) (northern regent (CAN))
6
5.2
10/1
T: G K PARES
R: P ROMEO (53.00)
10/1
4m bold expectation (AUS) x tina's lass (NZ) (straight strike (USA))
7
5.8
6/1
T: H P BALL
R: M DOLENDO (56.50)
6/1
3f all chatter (USA) x stella carinae (AUS) (swamp king (USA))
8
7.2
9/1
T: MS C UNDERHILL
R: Y FUJIMOTO (56.50)
9/1
3f frisco view (USA) x whoopsa (AUS) (table limit (USA))
9
9.1
9/1
T: OWEN GLUE
R: MS E KEHOE (54.50)
9/1
3f king cugat (USA) x hurricane bay (AUS) (palace music (USA))
10
9.2
10/1
T: G J HOWELLS
R: B LOOKER (57.00)
10/1
4m honours list (IRE) x not visual (AUS) (zeditave (AUS))
11
13.6
14/1
T: ANTHONY TOWNSEND
R: MS V SCHUBERT (55.50)
14/1
5m daggers drawn (USA) x red emotion (NZ) (grosvenor (NZ))
12
19.5
40/1
T: MS F FIRTH
R: ALVIN NG (52.50)
40/1
3f total look (USA) x harmonic crown (AUS) (beautiful crown (USA))
13
35.9
7/1
T: R D LAW
R: L CUMBERLAND (55.50)
7/1
4m redoute's choice (AUS) x chalet amis (AUS) (kenny's best pal (AUS))
Race 4 - Geoff King Volkswagen Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 1:10.56
Prizemoney: $9,000
1
20/1
T: J D SHELTON
R: B LOOKER (54.00)
20/1
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
25/1
T: S J PHELPS
R: M HEAGNEY (54.00)
25/1
4g frisco view (USA) x lady minerva (AUS) (luskin star (AUS))
3
1
12/1
T: J A RICHARDSON
R: A CHAU (54.00)
12/1
6m benji storm (USA) x elegant star (NZ) (danzatore (CAN))
4
1.8
8/1
T: S B LEE
R: C WHITELEY (54.00)
8/1
4h king of kings (IRE) x navy blues (NZ) (blue eyed boy (IRE))
5
2.4
16/1
T: T G HARDY
R: L CUMBERLAND (52.50)
16/1
4g magic albert (AUS) x kaaptive empress (AUS) (kaaptive edition (NZ))
6
2.5
7/1
T: B R SWAN
R: D R COLEMAN (54.00)
7/1
4m frisco view (USA) x finest (AUS) (devorant (AUS))
7
2.6
HOSTEE (14)
16/1
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (51.00)
16/1
8
3.1
9/2
T: S CUMMING
R: R SPOKES (56.00)
9/2
5g afleetaffair (CAN) x touched by love (AUS) (black zephyr (NZ))
9
3.2
10/1
T: D B CAMPBELL
R: A HYERONIMUS (54.00)
10/1
4m rossini (USA) x regal servant (NZ) (vice regal (NZ))
10
4.4
16/1
T: MS S BIRNEY
R: JOSHUA JONES (55.00)
16/1
3g quest for fame (GB) x poachers luck (AUS) (lion hunter (AUS))
11
5.1
7/2F
T: L J CLAPHAM
R: M DOLENDO (58.50)
7/2F
4g great dane (IRE) x cadeaux (AUS) (christmas tree (AUS))
12
6.2
25/1
T: M J DOUGHERTY
R: S TRAECEY (54.00)
25/1
5h flying spur (AUS) x combination (USA) (topsider (USA))
13
7.2
4/1
T: G D YORKE
R: P GRAHAM (54.00)
4/1
4g filante (NZ) x odds and ends (AUS) (snippets (AUS))
Race 5 - Westlawn Finance Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 1:10.42
Prizemoney: $9,000
1
16/1
T: W J DEAN
R: S TRAECEY (54.00)
16/1
5m show a heart (AUS) x premonition (AUS) (semipalatinsk (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/1
T: MS F FIRTH
R: P GRAHAM (55.50)
5/1
4m sequalo (AUS) x shokeray (AUS) (forest glow (USA))
3
1.6
11/4F
T: P A SMITH
R: JOSHUA JONES (54.00)
11/4F
4m shrewdy (AUS) x white fuji (AUS) (fuji kiseki (JPN))
4
1.8
20/1
T: ANTHONY TOWNSEND
R: MS V SCHUBERT (52.50)
20/1
4g anabaa (USA) x laffy (USA) (highland blade (USA))
5
2.3
40/1
T: I FAHEY
R: G AUCKRAM (54.00)
40/1
6
3.1
8/1
T: G D YORKE
R: Y FUJIMOTO (54.00)
8/1
4h arena (AUS) x lily antoinette (AUS) (zadkine (ITY))
7
3.4
7/1
T: J D SHELTON
R: ALVIN NG (51.00)
7/1
4g keeper (AUS) x danceabeel (AUS) (zabeel (NZ))
8
3.5
15/2
T: T G HARDY
R: HENRY WONG (50.00)
15/2
3f fantastic light (USA) x irish stylet (AUS) (curravilla (IRE))
9
3.8
6/1
T: S B LEE
R: C WHITELEY (55.00)
6/1
4g tobougg (IRE) x decorative (AUS) (yonder (USA))
10
4.6
NAILATI (15)
40/1
T: OWEN GLUE
R: P TIMBERY (54.00)
40/1
11
6.3
NIEMCZ (11)
5/1
T: G D YORKE
R: L CUMBERLAND (52.50)
5/1
5m grand lodge (USA) x grasmere (IRE) (thatching (IRE))
12
6.5
TOLGA (12)
15/1
T: M J DOUGHERTY
R: B LOOKER (54.00)
15/1
4m mossman (AUS) x secret polish (AUS) (secret savings (USA))
13
8.3
14/1
T: P J QUINNELL
R: D R COLEMAN (54.50)
14/1
14
12.9
14/1
T: MS L WATKINS
R: M DOLENDO (57.00)
14/1
Race 6 - W H K Hcp (1606m)
Class: Open Track: Dead Time: 1:36.82
Prizemoney: $10,000
1
SURETY (4)
3/1F
T: S B LEE
R: P GRAHAM (54.00)
3/1F
5g special bond (AUS) x spiritdari (AUS) (toy pindarri (NZ))
Winning siblings: Ladari, Persian Minx,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
3/1F
T: J D SHELTON
R: ALVIN NG (50.00)
3/1F
5m telesto (NZ) x fawayed (AUS) (marauding (NZ))
3
0.8
FIORI (5)
7/1
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (54.00)
7/1
6g way of light (USA) x milan (AUS) (snippets (AUS))
4
3.1
7/1
T: E PRESS
R: C SMALL (61.00)
7/1
5g galileo (IRE) x luvscay (AUS) (marscay (AUS))
5
5.6
7/2
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (54.00)
7/2
7g spicy fact (USA) x gay aura (AUS) (gay biscay (AUS))
6
7.9
6/1
T: P W HANCOCK
R: P TIMBERY (54.00)
6/1
6g true hero (USA) x lucky tiara (NZ) (straight strike (USA))
7
19.3
6/1
T: MS R TODD
R: D PEISLEY (54.00)
6/1
8m nediym (IRE) x grazing fire (AUS) (kingston rule (USA))
Race 7 - Winning Edge Presentations-C2 (1406m)
Class: Class 2 Track: Dead Time: 1:24.28
Prizemoney: $9,000
1
4/1
T: PETER STANLEY
R: MS E KEHOE (52.50)
4/1
4m clang (AUS) x mountain mist (AUS) (full and by (NZ))
Winning siblings: Barnicolo, Casarati, Natural Mist,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
14/1
T: M J DOUGHERTY
R: S TRAECEY (55.00)
14/1
5g clang (AUS) x cheriejane (AUS) (special kingdom (AUS))
3
2
7/2F
T: MS S BIRNEY
R: JOSHUA JONES (55.50)
7/2F
4g dolphin street (FR) x rose by rose (AUS) (kingston dancer (USA))
4
2.4
20/1
T: B J DODSON
R: M BENNETT (54.50)
20/1
6m legal opinion (AUS) x jeminion (AUS) (pantomime prince (AUS))
5
2.7
8/1
T: IAN SAVINS
R: M DOLENDO (54.50)
8/1
4m reenact (AUS) x floret (AUS) (imperial will (AUS))
6
3.4
12/1
T: P J O'NEILL
R: D PEISLEY (54.50)
12/1
5g carry the crown (CAN) x savaii (NZ) (sir tristram (IRE))
7
3.5
HOTACT (16)
7/1
T: P J CUNNINGHAM
R: MS K CUNNINGHAM (54.50)
7/1
3g reenact (AUS) x hot sax (AUS) (woodman (USA))
8
4.2
10/1
T: N F CREIGHTON
R: D R COLEMAN (56.50)
10/1
4g red ransom (USA) x daninkling (AUS) (danehill (USA))
9
4.7
5/1
T: G D YORKE
R: P GRAHAM (58.00)
5/1
4g irish royal (IRE) x shining circle (AUS) (shining finish (GB))
10
5.7
9/1
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (54.50)
9/1
4m catbird (AUS) x satinet (AUS) (barathea (IRE))
11
5.9
14/1
T: W LAWSON
R: A HYERONIMUS (54.00)
14/1
4m secret savings (USA) x via mare (AUS) (sea road (AUS))
12
7.4
8/1
T: L J CLAPHAM
R: MS L COOK (55.50)
8/1
3g canny lad (AUS) x critical miss (AUS) (desert prince (IRE))
13
9.1
20/1
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (51.50)
20/1
5g eire (NZ) x hatta's party (AUS) (hatta's mill (GB))
14
10.4
20/1
T: B D BELLAMY
R: C WHITELEY (54.50)
20/1
4g king cugat (USA) x twiggy (AUS) (barathea (IRE))
Race 8 - Dale Thompson Remembrance Hcp (1100m)
Class: Open Track: Dead Time: 1:02.41
Prizemoney: $10,000
1
15/4
T: MS S GRILLS
R: TIMOTHY BELL (52.00)
15/4
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
30/1
T: G F WANT
R: ALVIN NG (50.00)
30/1
6m snippets (AUS) x princess matilda (AUS) (success express (USA))
3
2.4
6/1
T: P SINCLAIR
R: A HYERONIMUS (54.00)
6/1
4g van nistelrooy (USA) x debora (NZ) (sir tristram (IRE))
4
3.1
10/1
T: P J CUNNINGHAM
R: MS K CUNNINGHAM (54.00)
10/1
5m mister kwila (AUS) x guilty plea (AUS) (mustin lake (USA))
5
3.3
30/1
T: D B CAMPBELL
R: M HEAGNEY (54.00)
30/1
9g keltrice (AUS) x creegh dancer (AUS) (will dancer (FR))
6
3.7
8/1
T: B R BOWDITCH
R: C SMALL (59.00)
8/1
9g groucho (AUS) x piper's pride (AUS) (captain piper (AUS))
7
3.9
16/1
T: A J PILLING
R: G AUCKRAM (54.00)
16/1
8
4.5
14/1
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (54.00)
14/1
6g hayil (USA) x beating the odds (AUS) (grand chaudiere (CAN))
9
5.5
SHOVOOT (11)
12/1
T: T G HARDY
R: JOSHUA JONES (54.00)
12/1
7g shovhog (AUS) x la baguette (NZ) (tights (USA))
10
5.8
10/1
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (54.50)
10/1
5g za-im (GB) x pardalarosa (AUS) (wonder dancer (NZ))
11
7
5/2F
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (59.00)
5/2F
7g octagonal (NZ) x lady secola (AUS) (twig moss (FR))
12
7.1
DALCOLO (15)
10/1
T: PETER STANLEY
R: B LOOKER (54.00)
10/1
6g piccolo (GB) x appropriate (AUS) (full and by (NZ))
Race 9 - A Fletcher Surveyors Hcp (67) (1200m)
Class: Restricted 67 Track: Dead Time: 1:10.17
Prizemoney: $10,000
1
3/1F
T: M R STITT
R: MS E KEHOE (55.50)
3/1F
4g keltrice (AUS) x fanfare bubbles (NZ) (palace music (USA))
Winning siblings: Gessler, North West Dancer, Ritzy Dane,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/1
T: B J DODSON
R: J RILEY (54.00)
8/1
6g rancho ruler (AUS) x set to seymour (AUS) (lord seymour (IRE))
3
1.3
14/1
T: S FRY
R: R SPOKES (54.00)
14/1
5g sequalo (AUS) x missabotti mist (AUS) (latin pilgrim (AUS))
4
3.3
50/1
T: R D MURRELL
R: A CHAU (54.50)
50/1
5g favorite trick (USA) x livelihood (AUS) (rory's jester (AUS))
5
3.4
12/1
T: MS S BIRNEY
R: M HEAGNEY (58.50)
12/1
4g invincible spirit (IRE) x byzance star (AUS) (clear choice (USA))
6
3.8
14/1
T: D W DWANE
R: MS L COOK (54.00)
14/1
8g telesto (NZ) x psyllium (AUS) (military plume (NZ))
7
3.9
20/1
T: P B MCLEOD
R: M BENNETT (56.00)
20/1
6g nothin' leica dane (AUS) x palixandre (AUS) (pine circle (USA))
8
4
12/1
T: K J LANTRY
R: A HYERONIMUS (57.50)
12/1
4g general nediym (AUS) x cloudlet (AUS) (zephyr zip (NZ))
9
4.4
16/1
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (57.50)
16/1
5g acecay (AUS) x glenrock kelly (AUS) (nadeed (USA))
10
4.7
9/1
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (52.00)
9/1
5g hayil (USA) x magic hula (AUS) (hula chief (NZ))
11
6.7
6/1
T: R W SPACKMAN
R: JOSHUA JONES (58.00)
6/1
6g iglesia (AUS) x cartoon (AUS) (captain's gold (USA))
12
6.9
JOE EVA (11)
25/1
T: OWEN GLUE
R: D PEISLEY (55.00)
25/1
4m val royal (FR) x dawn aura (AUS) (at talaq (USA))
13
7
20/1
T: PETER STANLEY
R: P GRAHAM (56.00)
20/1
6g dane supreme (AUS) x bella dee (AUS) (canadian silver (CAN))
14
9.4
4/1
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (56.50)
4/1
6m buriton (NZ) x clear the way (AUS) (bite the bullet (USA))
Race 10 - Tursa Employment & Training-67 (1200m)
Class: Restricted 67 Track: Dead Time: 1:09.42
Prizemoney: $10,000
1
6/1
T: B R SWAN
R: JOSHUA JONES (57.00)
6/1
4g easy rocking (AUS) x shoalhaven park (AUS) (magic ring (IRE))
Winning siblings: Mountain Adios,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
4
4/1
T: B J DODSON
R: M BENNETT (58.50)
4/1
4g monashee mountain (USA) x look right back (AUS) (success express (USA))
3
4.1
10/1
T: H KILNER
R: M DOLENDO (54.00)
10/1
6g danehill dancer (IRE) x liberating (AUS) (dieu d'or (AUS))
4
6.3
8/1
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (55.00)
8/1
4g canadian silver (CAN) x jessepic (AUS) (general nediym (AUS))
5
6.8
TUCSON (4)
16/1
T: ADAM VINE
R: S TRAECEY (57.50)
16/1
7m lion cavern (USA) x razor edge (NZ) (blue razor (USA))
6
7.1
20/1
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (51.00)
20/1
6m encounter (AUS) x farandir (AUS) (bluebird (USA))
7
7.2
9/1
T: S J PHELPS
R: P GRAHAM (57.00)
9/1
6m general nediym (AUS) x rose of mariah (AUS) (our poetic prince (AUS))
8
7.7
20/1
T: P BEGLEY
R: MS L COOK (56.00)
20/1
5g bite the bullet (USA) x enchanteur (AUS) (geiger counter (USA))
9
8
15/1
T: J GALLAGHER
R: R SPOKES (56.00)
15/1
7g commands (AUS) x savvy (AUS) (canny lad (AUS))
10
8.1
30/1
T: B S FARMER
R: A CHAU (54.00)
30/1
6g buck's pride (AUS) x gentle breeze (AUS) (jan murray (USA))
11
9
16/1
T: P W HANCOCK
R: MS E KEHOE (52.00)
16/1
5g magic albert (AUS) x peignoir (NZ) (tights (USA))
12
9.1
6/4F
T: D B ARMSTRONG
R: B LOOKER (55.00)
6/4F
5g armidale (AUS) x hurrah (AUS) (covetous (AUS))
13
10.2
16/1
T: S B LEE
R: TIMOTHY BELL (56.50)
16/1
5g sequalo (AUS) x blue gown (AUS) (heart of darkness (GB))
14
10.7
30/1
T: D B CAMPBELL
R: M HEAGNEY (54.00)
30/1
6m afleetaffair (CAN) x angel's halo (NZ) (nodouble (USA))
* Nick figures are for Australasia.