Breednet Results

GRAFTON - Thursday, July 9

Race 1 - Westlawn Property Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:57.61 (34.31)
Prizemoney: $10,000
1
F
T: J D SHELTON
R: A HYERONIMUS (54.50)
F
Winning siblings: Creamery Lane, Mr Monagetti, Mrs Freeman,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
F
T: T G HARDY
R: R SPOKES (56.00)
F
2g marwina (AUS) x natism lady (AUS) (naturalism (NZ))
3
3.3
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (54.00)
2f antonius pius (USA) x navy blues (NZ) (blue eyed boy (IRE))
4
3.8
T: D B CAMPBELL
R: D R COLEMAN (56.00)
2g kbenjar (AUS) x go ruth (AUS) (dieu d'or (AUS))
5
8
T: T W MCCARTHY
R: TIMOTHY BELL (52.50)
2f danachenka (AUS) x lokesa (AUS) (snaadee (USA))
6
8.9
T: KEVIN KING
R: R J AGNEW (54.00)
2f untouchable (AUS) x snow lodge (AUS) (grand lodge (USA))
7
9.4
T: G L WOODWARD
R: M PAGET (56.00)
2c marwina (AUS) x port heroine (AUS) (mister c. (USA))
8
11.4
T: MS S BIRNEY
R: J WATKINS (56.00)
2g carry the crown (CAN) x mars dancer (AUS) (wonder dancer (NZ))
9
13
T: NEVILLE CONNOR
R: D PEISLEY (56.00)
2g taimazov (ARG) x darkwood lodge (AUS) (grand lodge (USA))
10
14.3
T: G J HOWELLS
R: B LOOKER (54.00)
2f fubu (AUS) x designer lass (AUS) (swooping (USA))
11
14.8
T: PAUL ISAAC
R: MS J DRURY (52.50)
2f refuse to bend (IRE) x cute gold (AUS) (miesque's son (USA))
12
20.9
T: R R MILLIGAN
R: MS V SCHUBERT (54.00)
2f shrewdy (AUS) x seattle lady (AUS) (air de france (USA))
Race 2 - Westlawn Financial Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:57.76 (34.26)
Prizemoney: $10,000
1
F
T: C KARAKATSANIS
R: MICHAEL PALMER (56.00)
F
2g bureaucracy (NZ) x intimacy (AUS) (encounter (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
T: J D SHELTON
R: B LOOKER (54.00)
2f al maher (AUS) x wall of sound (AUS) (spectrum (IRE))
3
1.3
T: G C KILNER
R: A CHAU (54.00)
2f clang (AUS) x floreat (AUS) (canny lad (AUS))
4
2.7
T: MS C RODE
R: DALE SPRIGGS (56.00)
2g footstepsinthesand (GB) x manindi (AUS) (distinctly north (USA))
5
3.8
T: D G HODGE
R: MS K CROSS (50.00)
2f danachenka (AUS) x table jest (AUS) (table limit (USA))
6
4.2
T: T G HARDY
R: R SPOKES (56.00)
2c clang (AUS) x blue valley (AUS) (kohaylan (USA))
7
5.2
T: P J CUNNINGHAM
R: R J AGNEW (56.00)
2g shrewdy (AUS) x palace night (AUS) (night shift (USA))
8
5.9
T: MS S BIRNEY
R: J WATKINS (56.00)
2g honours list (IRE) x red shoes (AUS) (avon valley (GB))
9
6.1
T: STEPHEN TOWNS
R: MS J DRURY (52.50)
10
6.8
T: T W MCCARTHY
R: D PEISLEY (54.00)
11
9.3
T: MS S GRILLS
R: TIMOTHY BELL (52.50)
2f oarsman (AUS) x total finance (AUS) (total look (USA))
12
9.5
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (56.00)
2g secret savings (USA) x forest bronze (AUS) (forest glow (USA))
Race 3 - Westlawn Insurance Brokers-67 (1706m)
Class: Restricted 67 Track: Dead Time: 1:44.56 (36.26)
Prizemoney: $10,000
1
F
T: L J JEFFRIESS
R: D A JONES (58.50)
F
5g dangerous (AUS) x opinion polls (AUS) (procol harum (NZ))
Winning siblings: Plural, Princess A Glow,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
F
T: B J DODSON
R: R SPOKES (56.00)
F
5g dantibes (AUS) x mariachi (NZ) (kreisler (IRE))
3
0.9
T: MS S BIRNEY
R: D PEISLEY (54.50)
4g dolphin street (FR) x rose by rose (AUS) (kingston dancer (USA))
4
1.9
T: B D BELLAMY
R: A ROBINSON (55.00)
6g catbird (AUS) x kazakh belle (AUS) (semipalatinsk (USA))
5
2.3
T: STEPHEN TOWNS
R: TIMOTHY BELL (55.00)
6
3
T: J D SHELTON
R: B LOOKER (54.00)
4g keeper (AUS) x danceabeel (AUS) (zabeel (NZ))
7
3.1
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (58.00)
4g fasliyev (USA) x madame plume (NZ) (military plume (NZ))
8
5.7
T: P H ST VINCENT
R: R THOMPSON (57.50)
8m dexter (GB) x our princess (AUS) (undercut (USA))
Race 4 - Westlawn Fin. Grafton Cup Prel (2108m)
Class: Open Track: Dead Time: 2:12.45 (35.04)
Prizemoney: $15,000
1
F
T: R A OTTO
R: M CAHILL (54.00)
F
4g honours list (IRE) x shurban (AUS) (prego (IRE))
Winning siblings: Pure Drama,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.4
FIORI (3)
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (54.50)
6g way of light (USA) x milan (AUS) (snippets (AUS))
3
0.5
T: L J JEFFRIESS
R: D A JONES (56.50)
5g reenact (AUS) x sister sesilia (AUS) (mister c. (USA))
4
3
T: MS R COOPER
R: R THOMPSON (54.00)
9g green line express (USA) x shining satin (AUS) (shining finish (GB))
5
3.8
T: J GALLAGHER
R: M DOLENDO (54.00)
6
4.2
T: MS R TODD
R: MS E KEHOE (52.00)
8m nediym (IRE) x grazing fire (AUS) (kingston rule (USA))
7
4.6
T: R A OTTO
R: MATTHEW PALMER (54.00)
4g pentire (GB) x desert ways (NZ) (desert sun (GB))
8
4.9
T: E PRESS
R: MOTOKI OKADA (55.00)
5g galileo (IRE) x luvscay (AUS) (marscay (AUS))
9
6
T: G G KIRKUP
R: DALE SPRIGGS (54.00)
5g royal academy (USA) x sawatdee (NZ) (deputy governor (USA))
Race 5 - Westlawn Financial Planners-C2 (1406m)
Class: Class 2 Track: Dead Time: 1:24.50 (35.24)
Prizemoney: $10,000
1
T: MS B CHEERS
R: M PAGET (55.00)
Winning siblings: Creamery Lane, Darshan Joh, Mrs Freeman,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
T: MS S BIRNEY
R: D PEISLEY (54.00)
3g quest for fame (GB) x poachers luck (AUS) (lion hunter (AUS))
3
1.6
T: C K MARTIN
R: A ROBINSON (56.50)
4
1.9
T: P H ST VINCENT
R: R THOMPSON (55.50)
4g e dubai (USA) x lady of the knight (AUS) (sovereign ruler (NZ))
5
2.3
F
T: R A OTTO
R: M CAHILL (61.00)
F
3g pins (AUS) x french tide (CAN) (dauphin fabuleux (CAN))
6
2.4
T: J D SHELTON
R: JOSHUA JONES (57.50)
5g oarsman (AUS) x seadial (AUS) (sea road (AUS))
7
2.6
T: MS T BELL
R: A CHAU (54.00)
6g naturalism (NZ) x desert belle (AUS) (desert style (IRE))
8
4.1
T: D T KELLY
R: MATTHEW PALMER (57.00)
5g spinning world (USA) x dipping (NZ) (straight strike (USA))
9
4.2
T: D B CAMPBELL
R: D R COLEMAN (54.00)
4m rossini (USA) x regal servant (NZ) (vice regal (NZ))
10
4.3
T: T G HARDY
R: R SPOKES (54.00)
4g magic albert (AUS) x kaaptive empress (AUS) (kaaptive edition (NZ))
11
4.4
T: G J HOWELLS
R: S KATSIDIS (57.50)
3g black hawk (GB) x john's legacy (AUS) (dolphin street (FR))
12
5
T: STEPHEN TOWNS
R: MS J DRURY (52.50)
4m tobougg (IRE) x glow bug (AUS) (almurtajaz (NZ))
13
7.5
T: B D BELLAMY
R: TIMOTHY BELL (52.50)
4m frisco view (USA) x gallant concept (NZ) (without fear (FR))
14
11.1
TRIATYS (14)
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (54.00)
5g weasel clause (AUS) x miss lusignan (AUS) (prince melody (NZ))
Race 6 - Grafton Hotel Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 1:10.59 (36.03)
Prizemoney: $10,000
1
T: G F WANT
R: R THOMPSON (54.00)
3g shovhog (AUS) x mo rene (AUS) (rory's jester (AUS))
Winning siblings: Credit Crisis,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
T: J L FLETCHER
R: D R COLEMAN (56.50)
6g lion hunter (AUS) x sister gabriel (AUS) (fortunino (AUS))
3
1
T: T G HARDY
R: R SPOKES (57.00)
3g tobougg (IRE) x mohani (AUS) (marauding (NZ))
4
1.6
NASHIRA (12)
T: J A RICHARDSON
R: MATTHEW PALMER (54.00)
6m benji storm (USA) x elegant star (NZ) (danzatore (CAN))
5
3
T: R R MILLIGAN
R: M DOLENDO (56.00)
4g ghataas (GB) x zetay (NZ) (palace music (USA))
6
3.6
T: A L HAYDEN
R: TIMOTHY BELL (56.00)
4g shot of thunder (AUS) x classy kyles (AUS) (sir tristram (IRE))
7
4
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (56.00)
8
4.1
T: D J GRAHAM
R: MS J DRURY (53.00)
3f shovhog (AUS) x princess hera (AUS) (dolphin street (FR))
9
4.7
T: G D YORKE
R: S THURLOW (55.00)
3g filante (NZ) x canny belle (AUS) (canny lad (AUS))
10
5.3
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (54.00)
4m fasliyev (USA) x la cauchemard (AUS) (luskin star (AUS))
11
6.8
F
T: MS C CHAPMAN
R: MS E KEHOE (55.50)
F
12
8.8
T: MS F FIRTH
R: A CHAU (54.00)
5m ghataas (GB) x jennilyn (AUS) (sir trout (NZ))
13
11.1
SHASHER (13)
T: L J JEFFRIESS
R: D A JONES (54.00)
3f choisir (AUS) x silver court (AUS) (green line express (USA))
Race 7 - Ken Casson Motors Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 1:10.15 (35.33)
Prizemoney: $10,000
1
3.20F
T: C KARAKATSANIS
R: MATTHEW PALMER (55.50)
3.20F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.8
11.00
T: R J HAIRE
R: DALE SPRIGGS (54.50)
11.00
4g royal academy (USA) x centahold (NZ) (centaine (AUS))
3
3.9
51.00
T: T W MCCARTHY
R: D PEISLEY (54.00)
51.00
5m galileo (IRE) x here's a honey (AUS) (octagonal (NZ))
4
4.5
MONIKER (11)
21.00
T: G D YORKE
R: S THURLOW (54.00)
21.00
4m groucho (AUS) x bonus game (AUS) (ten below (USA))
5
6.6
6.00
T: W OAKENFULL
R: J WATKINS (57.50)
6.00
4g show a heart (AUS) x torelgo (AUS) (zeditave (AUS))
6
7.1
7.00
T: PAUL BERRIGAN
R: R THOMPSON (55.00)
7.00
7
7.6
13.00
T: MS S GRILLS
R: TIMOTHY BELL (52.50)
13.00
8
8.1
BORIS (3)
7.00
T: G L WOODWARD
R: M PAGET (57.00)
7.00
3g danehill star (AUS) x poids paix (AUS) (brief truce (USA))
9
9.3
8.00
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (58.00)
8.00
3g catbird (AUS) x truly believe (AUS) (kenmare (FR))
10
9.5
51.00
T: S J PHELPS
R: D R COLEMAN (54.00)
51.00
4g frisco view (USA) x lady minerva (AUS) (luskin star (AUS))
11
9.7
26.00
T: TESS WILKES
R: A ROBINSON (57.00)
26.00
4g bianconi (USA) x paris miss (AUS) (opera prince (AUS))
Race 8 - John Carlton Cup (1200m)
Class: Open Track: Dead Time: 1:08.93 (34.03)
Prizemoney: $15,000
1
T: C KARAKATSANIS
R: MATTHEW PALMER (63.00)
4g danehill dancer (IRE) x breaking news (AUS) (brief truce (USA))
This nick: 4 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
1.5
T: J D SHELTON
R: A HYERONIMUS (55.50)
5g mr. innocent (AUS) x moss stepper (AUS) (twig moss (FR))
3
1.3
T: S P RYAN
R: S KATSIDIS (56.50)
5h sequalo (AUS) x bent steel (AUS) (archregent (CAN))
4
3.4
T: MS S GRILLS
R: MS L MENSER (57.50)
6g belong to me (USA) x lockley's dance (AUS) (bletchingly (AUS))
5
3.5
T: MS S GRILLS
R: TIMOTHY BELL (52.50)
6
4.9
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (57.50)
5g loup sauvage (USA) x navy blues (NZ) (blue eyed boy (IRE))
7
5.3
F
T: R A OTTO
R: M CAHILL (55.00)
F
4g pins (AUS) x macarena (NZ) (kaapstad (NZ))
8
6
T: T A COMMERFORD
R: M PAGET (54.00)
5g desert prince (IRE) x lady solvil (NZ) (grosvenor (NZ))
9
6.3
SURETY (10)
T: S B LEE
R: R THOMPSON (55.00)
5g special bond (AUS) x spiritdari (AUS) (toy pindarri (NZ))
10
7.6
T: J B HANNEYBEL
R: R J AGNEW (54.00)
7m eire (NZ) x maisie (AUS) (maizcay (AUS))
11
9.4
T: P VERRYDT
R: MS V SCHUBERT (54.50)
7g shovhog (AUS) x missin' trish (AUS) (wallenda (USA))
12
9.5
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (57.00)
6g hayil (USA) x beating the odds (AUS) (grand chaudiere (CAN))
13
10.1
T: MS S GRILLS
R: D A JONES (56.50)
7g quest for fame (GB) x lockley's dance (AUS) (bletchingly (AUS))
Race 9 - Westlawn Business Services-72 (1100m)
Class: Restricted 72 Track: Dead Time: 1:03.42 (34.49)
Prizemoney: $10,000
1
T: G D YORKE
R: MS M KINNY (54.00)
3f redoute's choice (AUS) x lo zimbello (AUS) (polish laughter (USA))
Winning siblings: Fractional, Moneysaver,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.1
F
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (58.00)
F
3g catbird (AUS) x centennial (AUS) (snippets (AUS))
3
0.5
T: H KILNER
R: M DOLENDO (57.00)
5g monashee mountain (USA) x miss freeze (AUS) (canadian silver (CAN))
4
1.3
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (57.00)
5
2
T: B J DODSON
R: A HYERONIMUS (56.00)
6g rancho ruler (AUS) x set to seymour (AUS) (lord seymour (IRE))
6
2.1
T: A J PILLING
R: MS E KEHOE (57.00)
7
2.2
TANGLER (15)
T: OWEN GLUE
R: R THOMPSON (57.00)
4g danehill dancer (IRE) x canny ray (AUS) (canny lad (AUS))
8
3.3
T: G D YORKE
R: S THURLOW (55.00)
4m frisco view (USA) x spy's lass (AUS) (spectacular spy (USA))
9
3.4
T: ANTHONY TOWNSEND
R: MOTOKI OKADA (57.00)
10
4
T: L J JEFFRIESS
R: MS L MENSER (54.00)
6g desert sun (GB) x hi vegas (AUS) (western symphony (USA))
11
5.5
T: A L HAYDEN
R: TIMOTHY BELL (58.00)
6g song of tara (IRE) x here goes (AUS) (spectacular spice (USA))
12
11.8
T: NEVILLE CONNOR
R: D PEISLEY (58.00)
6m jugah (USA) x courtly's dream (AUS) (tinterosse (FR))
100
T: NICHOLAS RANDALL
R: S KATSIDIS (59.50)
6g hayil (USA) x cheer girl (AUS) (celestial dancer (IRE))
* Nick figures are for Australasia.