Breednet Results

GUNDAGAI - Saturday, June 30

Race 1 - J Squire One Fifty Lashes Mdn (1180m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:11.76
Prizemoney: $10,000
1
10/9F
T: W G Carroll
R: Josh Richards (55)
10/9F
Winning siblings: Tubby Two Tracks,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
30/1
T: J Rolfe
R: A Kajiya (54)
30/1
5m alert (ARG) x veuve (NZ) (kenny's best pal (AUS))
3
1.1
15/1
T: Aaron Clarke
R: B Murphy (57)
15/1
4
3.5
20/1
T: N J Osborne
R: Simon Miller (57)
20/1
4m krupt (AUS) x ilikeadacolour (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
5.7
5/2
T: Luke Pepper
R: Ms K Nisbet (57)
5/2
6
6.8
25/1
T: T G Sutherland
R: Jody Hughes (56.5)
25/1
7
7.9
25/1
T: T G Sutherland
R: N Souquet (59)
25/1
3g krupt (AUS) x la belle vitesse (AUS) (knowledge (AUS))
8
8.2
13/2
T: S Spackman
R: Ms R Prest (57)
13/2
3f ilovethiscity (AUS) x go missy (AUS) (danetrice (AUS))
9
9.2
Bodice (6)
40/1
T: R W Green
R: Megan Taylor (57)
40/1
5m bon hoffa (AUS) x fantasy tan (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
10.7
66/1
T: C Heywood
R: B Vale (59)
66/1
3g starcraft (NZ) x shelbey (AUS) (gilded time (USA))
11
14.8
66/1
T: C C Pearson
R: M Travers (57)
66/1
4m sirius slew (CAN) x ascension (AUS) (grand lodge (USA))
12
16.3
80/1
T: G R Wright
R: Ms T Jeffries (59)
80/1
4g pluck (USA) x spy's lass (AUS) (spectacular spy (USA))
Race 2 - Hahn Super Dry Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:00.34 (36.20)
Prizemoney: $10,000
1
4/1
T: Aaron Clarke
R: B Murphy (54.5)
4/1
4m song of tara (IRE) x more than special (AUS) (more than ready (USA))
Winning siblings: Richo,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/2
T: Todd Smart
R: Simon Miller (58.5)
11/2
3g mosayter (USA) x speeding star (AUS) (canny lad (AUS))
3
2.2
20/1
T: Todd Smart
R: A Kajiya (53.5)
20/1
3f teofilo (IRE) x accademia (AUS) (royal academy (USA))
4
2.3
40/1
T: Ms M Russell
R: N Souquet (58.5)
40/1
3g zariz (AUS) x songcatcher (AUS) (geiger counter (USA))
5
3
50/1
T: Karen Welch
R: Ms A Masters (56.5)
50/1
3g walking or dancing (NZ) x shezalago (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
5
25/1
T: A L McRae
R: Aaron Sweeney (53)
25/1
2f pellizotti (AUS) x tell the story (AUS) (high rolling (AUS))
7
5.1
150/1
T: Gregory O'Neill
R: Ms R Prest (54.5)
150/1
3f alert (ARG) x marqueen (AUS) (marwina (AUS))
8
8.7
20/1
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (52)
20/1
5g bushranger (IRE) x poniard (AUS) (lake coniston (IRE))
9
11
40/1
T: Robert Leitner
R: M Heagney (55.5)
40/1
6m byblos (CHI) x piccolina (AUS) (switch in time (IRE))
10
12.4
11/1
T: G G Kirkup
R: R Bensley (55.5)
11/1
2f albrecht (AUS) x star plume (AUS) (military plume (NZ))
11
20.1
80/1
T: Scott Wade
R: Ms K Adams (56.5)
80/1
4m danasinga (AUS) x beijing girl (AUS) (potter mcqueen (AUS))
800
8/11F
T: N J Osborne
R: Billy Owen (59)
8/11F
3g star witness (AUS) x she glows (AUS) (canny lad (AUS))
Race 3 - Tooheys New Hcp (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:06.28 (36.55)
Prizemoney: $10,000
1
4/1
T: K P Weir
R: Megan Taylor (56)
4/1
4m zoffany (IRE) x miss johann (AUS) (johann quatz (FR))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
16/1
T: Scott Wade
R: Ms K Adams (54)
16/1
4m haradasun (AUS) x bundles of cash (AUS) (secret savings (USA))
3
2.1
Tarboy (3)
7/2
T: G Dimitropoulos
R: M Heagney (57.5)
7/2
5g killy (AUS) x kiahni miss (AUS) (quest for fame (GB))
4
2.2
13/2
T: K F Hanley
R: B Murphy (55)
13/2
4m casino prince (AUS) x she's a knockout (AUS) (kingston rule (USA))
5
3.1
5/2F
T: C Heywood
R: R Bensley (56)
5/2F
4m al maher (AUS) x hullabaloo (AUS) (scenic (IRE))
6
4.5
7/2
T: T G Sutherland
R: M Travers (55)
7/2
4m street sense (USA) x gold country (AUS) (timber country (USA))
7
5.5
25/1
T: C J Davis
R: Ms A Bryan (52)
25/1
5m magnus (AUS) x kitty manhattan (AUS) (hold that tiger (USA))
8
6
25/1
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (50)
25/1
9
7.2
60/1
T: T G Sutherland
R: Ms R Prest (54)
60/1
5g bon hoffa (AUS) x salamores lass (AUS) (king of danes (AUS))
Race 4 - Hahn Premium Light Plate (C1) (1800m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:53.40 (38.86)
Prizemoney: $10,000
1
13/2
T: M J Smith
R: Aaron Sweeney (55.5)
13/2
6m octagonal (NZ) x bellevent (AUS) (special bond (AUS))
Winning siblings: Gocup Belle, Tip Jar,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/2
T: T G Sutherland
R: Ms R Prest (56.5)
9/2
5g casino prince (AUS) x scowl (AUS) (made of gold (USA))
3
2.3
9/1
T: C Heywood
R: Ms K Nisbet (54.5)
9/1
4m shrapnel (AUS) x eyes on you (AUS) (bureaucracy (NZ))
4
4.3
80/1
T: Peter Kirby
R: Billy Owen (59)
80/1
4g zoffany (IRE) x bendaree hera (AUS) (snippetson (AUS))
5
4.4
3/1F
T: B D Bellamy
R: Simon Miller (56.5)
3/1F
6
5.2
100/1
T: D P Blundell
R: B Vale (54)
100/1
3f bernardini (USA) x la primera (AUS) (grand lodge (USA))
7
6.2
20/1
T: P S Clancy
R: Josh Richards (52.5)
20/1
5m haradasun (AUS) x decantered (AUS) (flying spur (AUS))
8
6.3
150/1
T: G R Wright
R: Ms E Webster-Hawes (56.5)
150/1
9
6.4
13/2
T: T G Sutherland
R: N Souquet (57)
13/2
5m stratum (AUS) x betterthanblushing (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
11.4
13/4
T: R T Waters
R: Brooke Sweeney (56.5)
13/4
4g zariz (AUS) x amber virtue (AUS) (mull of kintyre (USA))
11
14.9
9/1
T: T G Sutherland
R: M Travers (56.5)
9/1
12
44
100/1
T: J Tyack
R: Ms K Adams (59)
100/1
Race 5 - Tooheys Extra Dry (Bm50) (1400m)
Class: Benchmark 50 Track: Soft(7) Time: 1:26.06 (37.68)
Prizemoney: $10,000
1
10/1
T: Scott Henman
R: Josh Richards (58.5)
10/1
6g casino prince (AUS) x fastfilly (AUS) (royal academy (USA))
Winning siblings: Sarteano Star,
This nick: 8 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
1.8
5/1
T: M D Sparrow
R: M Heagney (57.5)
5/1
5g golden snake (USA) x our serafina (AUS) (desert prince (IRE))
3
1.9
4/1F
T: R W Steiner
R: B Vale (58)
4/1F
6g lawyer (AUS) x hunger strike (AUS) (sir laurence (NZ))
4
2
100/1
T: C J Davis
R: Ms A Bryan (52)
100/1
6m hidden dragon (AUS) x dances with stars (AUS) (celestial dancer (IRE))
5
3.9
20/1
T: Doug Gorrel
R: Jody Hughes (58.5)
20/1
8m bureaucracy (NZ) x marlissy (AUS) (mister c. (USA))
6
4
7/1
T: T G Sutherland
R: M Travers (55)
7/1
5g starcraft (NZ) x miss essembee (AUS) (flying spur (AUS))
7
7
4/1F
T: James Curtis
R: A Kajiya (60)
4/1F
4g moscow ballet (IRE) x babylonia (AUS) (chimes square (AUS))
8
7.1
6/1
T: W G Carroll
R: R Bensley (59.5)
6/1
9
8.2
6/1
T: K F Hanley
R: Simon Miller (58)
6/1
7g golden snake (USA) x final mystery (AUS) (final card (AUS))
10
10.7
100/1
T: J Tyack
R: Ms K Adams (55.5)
100/1
6g bel danoro (AUS) x halo girl (AUS) (thunder gulch (USA))
11
11.3
11/1
T: A L McRae
R: Billy Owen (59.5)
11/1
5g octagonal (NZ) x better days (AUS) (last tycoon (IRE))
12
12.9
30/1
T: C Heywood
R: Ms E Webster-Hawes (56)
30/1
4m murtajill (AUS) x lady governor (AUS) (tale of the cat (USA))
Race 6 - Tooheys Extra Dry (Bm50) (1400m)
Class: Benchmark 50 Track: Soft(7) Time: 1:26.95 (36.76)
Prizemoney: $10,000
1
12/1
T: R T Waters
R: B Murphy (60)
12/1
4g sebring (AUS) x sea gypsy (AUS) (rahy (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
25/1
T: C J Davis
R: Ms A Bryan (52)
25/1
7m redente (AUS) x she's just ace (AUS) (el moxie (USA))
3
1.1
Hargy (2)
14/1
T: J H Taylor
R: Ms A Masters (61)
14/1
6g bianconi (USA) x dulacca dame (AUS) (dantibes (AUS))
4
1.2
15/4
T: Andrew Dale
R: Josh Richards (57)
15/4
4g scandal keeper (USA) x baleen lass (AUS) (is it true (USA))
5
1.6
4/1
T: R W Steiner
R: Nick Heywood (59.5)
4/1
6m zizou (AUS) x prodigal miss (AUS) (high rolling (AUS))
6
2.5
25/1
T: T G Sutherland
R: B Fliedner (56.5)
25/1
4m choisir (AUS) x dodge city kitty (NZ) (elusive city (USA))
7
3
9/4F
T: M J Smith
R: Aaron Sweeney (60)
9/4F
7g war pass (USA) x femme la folle (AUS) (opera prince (AUS))
8
3.3
7/2
T: Andrew Sheahan
R: Simon Miller (55)
7/2
4m duporth (AUS) x caviar emptor (USA) (quiet american (USA))
9
6
12/1
T: Doug Gorrel
R: Ms K Nisbet (56.5)
12/1
10
11.1
40/1
T: Steven Wilson
R: Billy Owen (56)
40/1
4m denman (AUS) x klairessadane (IRE) (danehill (USA))
11
11.3
150/1
T: Ms W Baker
R: Ms T Jeffries (54)
150/1
Race 7 - XXXX Gold (Bm53) (1000m)
Class: Benchmark 53 Track: Soft(7) Time: 0:59.39 (36.03)
Prizemoney: $10,000
1
6/4F
T: G P Vella
R: Aaron Sweeney (58)
6/4F
4g foreplay (AUS) x misdeeds (AUS) (marwina (AUS))
Winning siblings: Polygon Wood,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
8/1
T: T G Sutherland
R: Ms R Prest (54)
8/1
6g redente (AUS) x lim's falcon (AUS) (fasliyev (USA))
3
1.7
15/4
T: T G Sutherland
R: Jody Hughes (57.5)
15/4
6g dane shadow (AUS) x explicit vixen (AUS) (general nediym (AUS))
4
2.3
30/1
T: C J Davis
R: Ms A Bryan (52)
30/1
5
2.8
11/2
T: Ms M Russell
R: N Souquet (62)
11/2
7g alert (ARG) x pursuit of speed (AUS) (lake coniston (IRE))
6
3.7
16/1
T: R W Green
R: Ms T Jeffries (54.5)
16/1
7m dubleo (USA) x snippets breeze (AUS) (snippets (AUS))
7
5
8/1
T: G C Strang
R: B Murphy (56.5)
8/1
6g primus (AUS) x daisydane (AUS) (danetrice (AUS))
8
5.1
9/1
T: M D Kelley
R: A Kajiya (55)
9/1
9
7.2
20/1
T: R P Wellington
R: Ms K Nisbet (58)
20/1
4m california dane (AUS) x jazie's faith (AUS) (secret savings (USA))
10
12.2
20/1
T: Keith Cowley
R: R Bensley (58)
20/1
4m pendragon (NZ) x miss verdura (AUS) (falbrav (IRE))
* Nick figures are for Australasia.