Breednet Results

HAWKESBURY - Sunday, October 12

Race 1 - Pages Event Equipment Hcp (C2) (1300m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:16.35
Prizemoney: $14,000
1
10/9F
T: G A RYAN
R: R M QUINN (56.50)
10/9F
4g anabaa (USA) x pyranee (AUS) (marscay (AUS))
Winning siblings: Khafra,
This nick: 14 runners; 13 winners; 0 SW. Details
2
1.5
5/1
T: K J PARKER
R: J PENZA (54.00)
5/1
4g choisir (AUS) x habiton (AUS) (century (AUS))
3
2.8
13/2
T: W T PRAIN
R: MS K O'HARA (53.50)
13/2
4m arena (AUS) x ready to smile (AUS) (salieri (USA))
4
3.8
3/1
T: A J CUMMINGS
R: T ANGLAND (57.50)
3/1
4h zabeel (NZ) x law of logic (AUS) (zeditave (AUS))
5
7.7
SEEFU (1)
12/1
T: T WONG
R: DANIEL EDMONDS (59.00)
12/1
6g mind games (GB) x crown fiesta (AUS) (last tycoon (IRE))
Race 2 - Hancox Racing Mdn Hcp (1800m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:49.27
Prizemoney: $14,000
1
4/1
T: P M PERRY
R: J A CASSIDY (54.50)
4/1
4g catbird (AUS) x fleety belle (GER) (assert (IRE))
Winning siblings: Maarruu,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
1/1F
T: G A RYAN
R: G BUCKLEY (58.00)
1/1F
4h song of tara (IRE) x felicity rose (AUS) (air de france (USA))
3
1.6
9/4
T: MATTHEW SMITH
R: NATHAN BERRY (52.50)
9/4
4g red ransom (USA) x marple (USA) (diesis (GB))
4
4.6
30/1
T: M P QUINN
R: JOSH ADAMS (50.50)
30/1
6g grand lodge (USA) x starry way (AUS) (danehill (USA))
5
9.3
25/1
T: D B KEEGAN
R: R M QUINN (54.50)
25/1
5g sandpit (BRZ) x zetta regent (AUS) (new regent (CAN))
6
10.2
16/1
T: R A BAILEY
R: T JONES (54.50)
16/1
5g beautiful crown (USA) x prima shore (AUS) (buena shore (USA))
Race 3 - Ishak's Half Century Hcp (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good Time: 1:36.87
Prizemoney: $14,000
1
JOVE (2)
10/9F
T: PETER SNOWDEN
R: J PARR (57.00)
10/9F
4g fusaichi pegasus (USA) x freckled face (AUS) (polish patriot (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3
5/1
T: N MAYFIELD-SMITH
R: NATHAN BERRY (53.00)
5/1
5g commands (AUS) x relaxingly (AUS) (nice balance (USA))
3
4
7/1
T: B J ONIKUL
R: MS K O'HARA (56.00)
7/1
4m flying spur (AUS) x miss hillary (NZ) (quest for fame (GB))
4
4.1
7/2
T: W M SLINKARD
R: K FUJII (55.50)
7/2
4m langfuhr (CAN) x planet green (AUS) (salieri (USA))
5
6.3
25/1
T: M P QUINN
R: JOSH ADAMS (53.50)
25/1
4g frisco view (USA) x la spy (AUS) (spectacular spy (USA))
6
6.4
40/1
T: C J BESTERS
R: MS N LYE (54.00)
40/1
8g strategic (AUS) x pretty natural (AUS) (naturalism (NZ))
7
9.1
12/1
T: J C COYLE
R: PETER WELLS (53.00)
12/1
6g nuclear freeze (USA) x amen halo (AUS) (don't say halo (USA))
Race 4 - Tony Chicken Man Acevski Mdn (1500m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:29.89
Prizemoney: $14,000
1
10/9F
T: P M PERRY
R: J A CASSIDY (56.00)
10/9F
4m galileo (IRE) x follow the sails (AUS) (scrupules (IRE))
Winning siblings: Boss Hog, No More Bull, Splendid Sails,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
5.5
20/1
T: G K WHITE
R: C AGNEW (58.00)
20/1
4g hurricane sky (AUS) x chief's daughter (AUS) (chief's crown (USA))
3
5.7
5/1
T: A J CUMMINGS
R: P ROBL (58.00)
5/1
4g agnes world (USA) x zargana (IRE) (zilzal (USA))
4
7.1
12/1
T: NERISSA COWELL
R: T ANGLAND (58.00)
12/1
4g monashee mountain (USA) x brybelle (AUS) (rolling minstrel (USA))
5
7.3
9/4
T: ROD CRAIG
R: PETER WELLS (53.50)
9/4
3f flying spur (AUS) x quest for success (AUS) (quest for fame (GB))
6
9.1
20/1
T: G A RYAN
R: G BUCKLEY (55.50)
20/1
3g golden snake (USA) x bahamian breeze (AUS) (bahamian bounty (GB))
7
9.6
100/1
T: MS B JOHNSON
R: JOSH ADAMS (54.00)
100/1
5g carnegie (IRE) x amber (AUS) (hula chief (NZ))
8
13.8
80/1
T: D B KEEGAN
R: NATHAN BERRY (56.00)
80/1
4g success express (USA) x zetta regent (AUS) (new regent (CAN))
9
20.2
40/1
T: R T LEEMON
R: R M QUINN (56.00)
40/1
4m alannan (USA) x archwin (AUS) (archway (IRE))
Race 5 - H'bury Gazette & Courier Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.54
Prizemoney: $14,000
1
6/1
T: A J DENHAM
R: T ANGLAND (56.00)
6/1
5g catbird (AUS) x casa del mar (AUS) (spectrum (IRE))
Winning siblings: Saga Del Mar,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
3/1
T: PETER SNOWDEN
R: R M QUINN (55.00)
3/1
4m commands (AUS) x kairos (AUS) (jade hunter (USA))
3
0.9
MACKAY (3)
11/1
T: A J CUMMINGS
R: PETER WELLS (56.50)
11/1
4h zabeel (NZ) x irish truce (AUS) (brief truce (USA))
4
1.1
6/4F
T: MS G WATERHOUSE
R: N PAINE (60.50)
6/4F
5
2.4
13/2
T: W T PRAIN
R: B LOOKER (54.00)
13/2
4g arena (AUS) x regal chamber (AUS) (archregent (CAN))
6
5.6
16/1
T: G K WHITE
R: JOSH ADAMS (51.00)
16/1
6g anabaa (USA) x jade's law (NZ) (housebuster (USA))
7
8.1
50/1
T: J A SHOARD
R: L MOLONEY (53.00)
50/1
5g dr fong (USA) x celebrations (AUS) (success express (USA))
Race 6 - Vaughan Constructions P/L (71) (1000m)
Class: Restricted 71 Track: Good Time: 0:56.51
Prizemoney: $14,000
1
11/4
T: R J PRICE
R: NATHAN BERRY (56.00)
11/4
5g secret savings (USA) x pearl mane (AUS) (naturalism (NZ))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
11/2
T: A J CUMMINGS
R: P ROBL (53.00)
11/2
4m rory's jester (AUS) x truly julie (NZ) (what a guest (IRE))
3
2.5
6/1
T: G L ANDREWS
R: MS G PICK (55.00)
6/1
9g mad hatter (AUS) x wonder (AUS) (alquoz (USA))
4
3.4
BRENNA (4)
5/1
T: SCOTT WADE
R: PATRICK MURPHY (56.00)
5/1
8m mister c. (USA) x regalis (AUS) (steel pulse (GB))
5
4.1
7/4F
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (54.50)
7/4F
4m choisir (AUS) x bobsleigh (AUS) (palace music (USA))
6
4.9
40/1
T: K J WALKER
R: T JONES (53.00)
40/1
10g maroof (USA) x miiharo (NZ) (bletchingly (AUS))
Race 7 - Skin Fitness Skincare Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good Time: 0:56.91
Prizemoney: $14,000
1
15/8F
T: G A RYAN
R: J PENZA (57.00)
15/8F
3c redoute's choice (AUS) x come on rory (AUS) (rory's jester (AUS))
This nick: 17 runners; 12 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/1
T: G F LYE
R: MS N LYE (55.00)
5/1
5g loup sauvage (USA) x hausfrau (AUS) (rory's jester (AUS))
3
2.1
7/2
T: MS A TURNER
R: R M QUINN (58.00)
7/2
4h hurricane sky (AUS) x zallaka (IRE) (shardari (IRE))
4
2.5
9/1
T: R J PRICE
R: G BUCKLEY (53.50)
9/1
4g perugino (USA) x magnetic force (AUS) (el moxie (USA))
5
2.6
6/1
T: A J CUMMINGS
R: P ROBL (53.00)
6/1
3f exceed and excel (AUS) x penmorfa (IRE) (pennekamp (USA))
6
5.4
66/1
T: MS W INGS
R: B LOOKER (51.00)
66/1
6g real cash (USA) x chantilly bound (AUS) (gildoran (IRE))
7
10.3
30/1
T: B J KELLY
R: MS B TIMMIS (55.50)
30/1
8
10.9
10/1
T: WAYNE ATTARD
R: T ANGLAND (53.50)
10/1
8g dracula (AUS) x it's a gift (AUS) (what a guest (IRE))
Race 8 - H'bury R.C. Mtl 0245604300 Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.73
Prizemoney: $14,000
1
10/9F
T: MS G WATERHOUSE
R: M NEWNHAM (56.00)
10/9F
3g fusaichi pegasus (USA) x miss jakeo (AUS) (unbridled's song (USA))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3
12/1
T: T WONG
R: L MOLONEY (56.00)
12/1
3
3.4
15/2
T: J A O'SHEA
R: M BEADMAN (54.50)
15/2
3g viscount (AUS) x secret liaisons (NZ) (t.v. heart throb (USA))
4
3.9
7/2
T: MS T VIGOUROUX
R: G BUCKLEY (56.00)
7/2
3g catbird (AUS) x star county (AUS) (county (AUS))
5
4.4
11/1
T: G A RYAN
R: C AGNEW (54.00)
11/1
3f falvelon (AUS) x danger girl (NZ) (citidancer (IRE))
6
4.9
15/2
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (56.00)
15/2
3g encosta de lago (AUS) x sprinkler (AUS) (danehill (USA))
7
8
40/1
T: K J WALKER
R: T JONES (56.00)
40/1
3g conatus (AUS) x makaira (AUS) (distinctly north (USA))
8
11.1
60/1
T: D B KEEGAN
R: NATHAN BERRY (52.00)
60/1
3f xaar (GB) x zetta regent (AUS) (new regent (CAN))
9
11.5
12/1
T: G K WHITE
R: J A CASSIDY (56.00)
12/1
3c way of light (USA) x timeline (NZ) (housebuster (USA))
10
20.9
20/1
T: N MAYFIELD-SMITH
R: J GRISEDALE (54.00)
20/1
3f king cugat (USA) x what women want (AUS) (spinning world (USA))
* Nick figures are for Australasia.