Breednet Results

IPSWICH - Friday, March 20

Race 1 - New Hope Coal Mdn Plate (800m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:46.29
Prizemoney: $10,000
1
5/4F
T: S P RYAN
R: C GILBY (54.50)
5/4F
3f manner hill (AUS) x charbon (AUS) (thunder gulch (USA))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
9/2
T: W H TRIMBLE
R: MS J PIPER (54.00)
9/2
3f pure theatre (AUS) x play house (NZ) (straussbrook (AUS))
3
1.2
11/1
T: WALTER PAYNE
R: MS J MURPHY (56.50)
11/1
4
1.5
5/2
T: L HICKMOTT
R: MS S BOGENHUBER (53.50)
5/2
5m canny lad (AUS) x beignet (AUS) (yeats (USA))
5
2
15/1
T: B ROBINSON
R: TODD PANNELL (54.50)
15/1
3f general nediym (AUS) x solene (NZ) (last tycoon (IRE))
6
4.3
10/1
T: N J PETERSEN
R: N EVANS (55.50)
10/1
4m shinko forest (IRE) x rue de paris (AUS) (paris prince (USA))
7
4.5
9/1
T: MAX PRICE
R: L V CASSIDY (55.50)
9/1
5m keltrice (AUS) x demezia (AUS) (demus (AUS))
8
4.6
NILOT (1)
30/1
T: K T WEBB
R: SCOTT RICHARDSON (57.50)
30/1
9
14.8
30/1
T: MS M DARE
R: I J FRENCH (51.50)
30/1
3f taimazov (ARG) x min flicka (AUS) (note of victory (AUS))
Race 2 - Blue Ribbon Motors Hcp (800m)
Class: Open Track: Dead Time: 0:45.82
Prizemoney: $12,000
1
11/8F
T: STEVEN THOMAS
R: T TREICHEL (55.50)
11/8F
2f masterofceremonies (AUS) x bird show (AUS) (navajo bird (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
5/2
T: BRUCE HILL
R: S SCRIVEN (57.00)
5/2
2c zeditave (AUS) x all in good time (AUS) (switch in time (IRE))
3
0.5
11/4
T: B S BALDWIN
R: L V CASSIDY (55.00)
11/4
2f danachenka (AUS) x dancer's rhythm (AUS) (voodoo rhythm (USA))
4
5.1
12/1
T: D BRUSNAHAN
R: MS ZELDA LANDRY (54.50)
12/1
2f hayil (USA) x bayanka (AUS) (sir laurence (NZ))
5
5.3
9/1
T: MS M BROSNAN
R: MS L G CHESHIRE (55.00)
9/1
2f piccolo (GB) x dance star (AUS) (semipalatinsk (USA))
6
6.5
9/2
T: L HICKMOTT
R: M SPEERS (53.00)
9/2
2f face value (AUS) x clear honey (USA) (palace music (USA))
7
8.8
4/1
T: E T AINSWORTH
R: DANIEL GRIFFIN (55.00)
4/1
2f falvelon (AUS) x defy smytzer (NZ) (defensive play (USA))
8
10
20/1
T: E ROPIHA
R: BRENT EVANS (52.50)
20/1
2f tsuimai (AUS) x just a fortune (AUS) (raise a stanza (USA))
9
11.3
16/1
T: P DUFF
R: MS M RADECKER (57.00)
16/1
2g telesto (NZ) x janadi (AUS) (puissance (GB))
Race 3 - Walker Pender Hcp (C2) (1025m)
Class: Class 2 Track: Dead Time: 1:00.13
Prizemoney: $10,000
1
8/1
T: MS R DODD
R: B N STEWART (54.50)
8/1
5g anglia (AUS) x pittipitti (AUS) (island kingdom (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/1
T: M A CURRIE
R: M HELLYER (51.00)
5/1
3c ball ball-san (IRE) x midnight jester (AUS) (crown jester (AUS))
3
0.7
9/4
T: A P WILLIAMSON
R: L V CASSIDY (54.50)
9/4
3g king cugat (USA) x stellar lights (AUS) (hurricane sky (AUS))
4
1.2
14/1
T: MS S BIRNEY
R: S SCRIVEN (57.00)
14/1
4g true hero (USA) x drop the lot (AUS) (carry the crown (CAN))
5
1.4
4/1
T: GARY FARRELL
R: A PATTILLO (57.50)
4/1
4g sequalo (AUS) x miss bonnie can (AUS) (in the slot (AUS))
6
1.9
PATTON (8)
30/1
T: ROCHELLE PEREIRA
R: R WIGGINS (54.00)
30/1
7
2.7
13/8F
T: MS J CROMPTON
R: R GOLTZ (58.00)
13/8F
4g mossman (AUS) x rhombic (AUS) (western symphony (USA))
8
7
12/1
T: A D ROSS
R: MS J BROWN (52.00)
12/1
4g mossman (AUS) x riviera treasure (AUS) (dantibes (AUS))
Race 4 - Gala Fine Chocolates Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:12.66
Prizemoney: $10,000
1
3/1
T: R G LIPP
R: C SPRY (56.50)
3/1
4m declarations (AUS) x shining satin (AUS) (shining finish (GB))
This nick: 6 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
4/5F
T: K R KEMP
R: R GOLTZ (56.50)
4/5F
4m moon rocket (JPN) x donnatelle (AUS) (black zephyr (NZ))
3
0.4
12/1
T: NEIL HOCKING
R: D CRAVEN (56.00)
12/1
3f shrewdy (AUS) x dame du ciel (AUS) (air de france (USA))
4
2.7
5/2
T: S C JONES
R: M HELLYER (51.50)
5/2
3f conatus (AUS) x magical forest (AUS) (woodman (USA))
5
4.7
20/1
T: K R KEMP
R: DANIEL GRIFFIN (56.00)
20/1
4m semipalatinsk (USA) x kwilabell (AUS) (mister kwila (AUS))
6
5.5
IMAGES (15)
30/1
T: S C JONES
R: T TREICHEL (56.00)
30/1
4m fusaichi pegasus (USA) x iwan (NZ) (sir tristram (IRE))
7
5.7
7/1
T: R K MAHON
R: W CLASOHM (56.00)
7/1
3f hayil (USA) x dancer's quest (AUS) (elusive quest (IRE))
8
7
11/1
T: F ADAMS
R: TODD PANNELL (57.00)
11/1
3f filante (NZ) x old flames (AUS) (forest glow (USA))
9
7.1
20/1
T: B MARXSEN
R: S APTHORPE (55.00)
20/1
3f count albrecht (AUS) x so natural (AUS) (naturalism (NZ))
10
10.3
16/1
T: G J BANKS
R: MS K BANKS (56.00)
16/1
Race 5 - McNamara And Associates Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:12.42
Prizemoney: $10,000
1
5/1
T: P A NOLAN JNR
R: B EL-ISSA (54.50)
5/1
3g fasliyev (USA) x miss bluebonnet (AUS) (bluebird (USA))
Winning siblings: Liberty Blue, Little Jay Jay,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/2
T: JOHN THOMAS
R: R GOLTZ (56.00)
9/2
3g sequalo (AUS) x spoil the party (AUS) (noalcoholic (FR))
3
1.3
9/1
T: MS L THOMSON
R: MS J BROWN (52.50)
9/1
4
1.7
9/4F
T: L H WHEELER
R: T TREICHEL (58.00)
9/4F
5
1.9
14/1
T: G S LIVERMORE
R: MS J MURPHY (54.50)
14/1
6
2
14/1
T: J J ATKINS
R: L V CASSIDY (57.00)
14/1
4g reenact (AUS) x freebe (AUS) (crazy moon (USA))
7
2.5
14/1
T: P DUFF
R: M HELLYER (54.00)
14/1
3g telesto (NZ) x miss shuffle (AUS) (salieri (USA))
8
2.7
7/1
T: J A HANNA
R: MS S BOGENHUBER (53.00)
7/1
5g sequalo (AUS) x peering (AUS) (high peer (NZ))
9
3.7
11/1
T: TROY PASCOE
R: A PATTILLO (55.50)
11/1
5g ball ball-san (IRE) x the spoiler (AUS) (pride of kellina (AUS))
10
6.3
5/1
T: G A BOW
R: S SCRIVEN (55.50)
5/1
4g commands (AUS) x jactris (NZ) (sir tristram (IRE))
11
6.5
9/1
T: ROCHELLE PEREIRA
R: R WIGGINS (56.50)
9/1
4g lord ballina (AUS) x regal cent (NZ) (centaine (AUS))
12
16.3
CHILLME (11)
30/1
T: M G NOLAN
R: BRENT EVANS (53.50)
30/1
3g red sun (ARG) x ascot gavotte (AUS) (kala dancer (GB))
Race 6 - Targeted Talent Hcp (C2) (1025m)
Class: Class 2 Track: Dead Time: 1:00.02
Prizemoney: $10,000
1
16/1
T: S LOWE
R: B EL-ISSA (54.50)
16/1
3f aucash (AUS) x cinque bella donna (AUS) (sanction (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
5/4F
T: DARREN BELL
R: A PATTILLO (57.50)
5/4F
3f monashee mountain (USA) x coda creek (CAN) (our native (USA))
3
2
5/1
T: B S BALDWIN
R: MS AMY TAYLOR (57.00)
5/1
5m dodge (AUS) x sarah's luck (AUS) (tussac (USA))
4
2.5
6/1
T: W H TRIMBLE
R: MS J PIPER (54.00)
6/1
5m iglesia (AUS) x penny road (AUS) (sea road (AUS))
5
3
50/1
T: S C JONES
R: T TREICHEL (54.50)
50/1
4m king cugat (USA) x plumery (AUS) (danehill (USA))
6
3.2
7/1
T: T J GOLLAN
R: MS K BANKS (56.50)
7/1
3f sequalo (AUS) x prospect lady (AUS) (varick (USA))
7
3.6
4/1
T: T BAILEY
R: M HELLYER (52.00)
4/1
3f shovhog (AUS) x santiago babe (AUS) (spectacular spy (USA))
8
3.8
7/1
T: D C BOUGOURE
R: M SPEERS (55.00)
7/1
4m falvelon (AUS) x craiglea lady (AUS) (secret savings (USA))
9
4.6
7/2
T: T J SEARS
R: S SCRIVEN (57.00)
7/2
5m encosta de lago (AUS) x surging tide (NZ) (crested wave (USA))
10
7.9
25/1
T: MAX PRICE
R: L V CASSIDY (54.00)
25/1
5m snaadee (USA) x camberwell road (AUS) (rancho ruler (AUS))
Race 7 - Fashions On The Field Hcp (C1) (1710m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 1:46.11
Prizemoney: $10,000
1
4/1
T: J A HANNA
R: R GOLTZ (54.50)
4/1
4m king ivor (AUS) x vermilion fire (AUS) (flying tycoon (AUS))
Winning siblings: Fan The Fire, Winds Of Fire,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
12/1
T: S J ANDREW
R: W CLASOHM (54.50)
12/1
5g pierce arrow (AUS) x gudwill (AUS) (will dancer (FR))
3
3
6/1
T: MS H PAGE
R: T TREICHEL (55.00)
6/1
4g lion hunter (AUS) x carnlough (NZ) (first norman (USA))
4
3.6
5/4F
T: R L HEATHCOTE
R: M SPEERS (55.00)
5/4F
3g monashee mountain (USA) x way of life (NZ) (blue razor (USA))
5
7
8/1
T: K R KEMP
R: MS R S MASON (54.50)
8/1
4g jeune (GB) x cherry orchard (NZ) (rory's jester (AUS))
6
7.3
5/2
T: S B and R LAMING
R: DANIEL GRIFFIN (55.50)
5/2
5g traditionally (USA) x snow quill (IRE) (bluebird (USA))
7
8.3
MADA (6)
6/1
T: G J BANKS
R: MS K BANKS (54.50)
6/1
4h adam (AUS) x bibelle (AUS) (celestial dancer (IRE))
8
19.3
20/1
T: P DUFF
R: MS M RADECKER (54.50)
20/1
3f dubai destination (USA) x black ari (NZ) (star board (NZ))
Race 8 - Recruitment Queensland (C1) (1350m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 1:22.94
Prizemoney: $12,000
1
16/1
T: A J COWELL
R: T TREICHEL (56.00)
16/1
5g mr. henrysee (USA) x palace fashion (NZ) (palace music (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/2
T: M G NOLAN
R: BRENT EVANS (53.00)
7/2
3f urgent request (IRE) x boom moon (AUS) (agincourt (USA))
3
0.8
3/1F
T: MS H PAGE
R: L V CASSIDY (55.00)
3/1F
3f faltaat (USA) x auchtric (NZ) (antic boy (IRE))
4
1.1
6/1
T: K M SCHWEIDA
R: C REITH (54.50)
6/1
3f encosta de lago (AUS) x ferragamo (AUS) (success express (USA))
5
1.9
16/1
T: S J HUNTER
R: A PATTILLO (55.00)
16/1
6
2.3
15/4
T: P A NOLAN JNR
R: B EL-ISSA (57.00)
15/4
4g bite the bullet (USA) x quaglino (AUS) (rory's jester (AUS))
7
2.5
4/1
T: R G COVENEY
R: DANIEL GRIFFIN (55.50)
4/1
8
3
8/1
T: P N NOLAN
R: B N STEWART (55.00)
8/1
3g choisir (AUS) x life's a rainbow (AUS) (rainbows for life (CAN))
9
4.3
7/1
T: D J GOLLAN
R: MS S BOGENHUBER (54.00)
7/1
4g clang (AUS) x brave edge (AUS) (rancher (AUS))
10
6.3
20/1
T: T D GILLESPIE
R: W CLASOHM (55.00)
20/1
4g carry the flag (GB) x dari creek (AUS) (jacobs creek (AUS))
* Nick figures are for Australasia.