Breednet Results

IPSWICH - Friday, July 21

Race 1 - Grandview Stud Mdn Hcp (1020m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:00.15 (33.98)
Prizemoney: $14,000
1
9/4F
T: Darren Bell
R: Tiffani Brooker (58.5)
9/4F
3g publishing (AUS) x come on irene (AUS) (knowledge (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2
T: Marcus Wilson
R: J Byrne (57)
5/2
2
0.2
11/2
T: Norma King
R: L R Dittman (59)
11/2
4g beepee (AUS) x kanche blu (AUS) (murphy's blu boy (AUS))
4
0.4
10/1
T: Ms S Shultz
R: J L Taylor (55.5)
10/1
5
1.4
6/1
T: J W Zielke
R: Corey Bayliss (55)
6/1
2g longhorn (AUS) x lusharoonie (AUS) (magic albert (AUS))
6
3.9
25/1
T: L H Wheeler
R: J Woodhouse (56.5)
25/1
3g bradbury's luck (AUS) x testajoy (AUS) (testa rossa (AUS))
7
5.2
100/1
T: K T Webb
R: Ms S Lacy (53.5)
100/1
300
6/1
T: P H Duncan
R: J Lloyd (57.5)
6/1
4g real saga (AUS) x roaring forties (AUS) (hurricane sky (AUS))
Race 2 - Sirromet Mdn Hcp (1020m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:00.27 (35.14)
Prizemoney: $14,000
1
13/4
T: Darren Bell
R: Tiffani Brooker (57)
13/4
Winning siblings: Plenty Of Whitt,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/2
T: L M Clarke
R: B N Stewart (58)
9/2
4m churchill downs (AUS) x daltrim (AUS) (quest for fame (GB))
3
1.1
9/4F
T: R G Lipp
R: Sally Sweeney (56)
9/4F
3f court command (AUS) x star of kristle (AUS) (general nediym (AUS))
4
2.4
4/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (58)
4/1
5m collate (AUS) x heartracer (AUS) (show a heart (AUS))
5
2.6
20/1
T: Danielle Massingham
R: W D'Avila (59)
20/1
3f myboycharlie (IRE) x north to alaska (AUS) (high yield (USA))
6
5.4
50/1
T: A W Doyle
R: J L Taylor (57)
50/1
7
5.8
20/1
T: A J Cowell
R: Adam Sewell (56)
20/1
8
6.1
12/1
T: A Ross and T Sweeney
R: James Orman (57.5)
12/1
3f uncle mo (USA) x bourgeois (AUS) (luskin star (AUS))
9
10.6
25/1
T: Ben Ahrens
R: J P Morris (59)
25/1
4m king cugat (USA) x marloo (NZ) (palace music (USA))
10
11.6
25/1
T: B J Costello
R: Ms T Harrison (56)
25/1
Race 3 - City Of Ipswich Mdn Plate (1700m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:46.70 (34.46)
Prizemoney: $14,000
1
5/1
T: B J Smith
R: A Spinks (55)
5/1
Winning siblings: Gregory,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/4F
T: B J Dais
R: B N Stewart (57)
7/4F
3
2
9/4
T: K R Kemp
R: M McGillivray (57)
9/4
3g red dazzler (AUS) x darmala (NZ) (danehill (USA))
4
2.5
20/1
T: A P Williamson
R: James Orman (55)
20/1
3f show a heart (AUS) x persuades (AUS) (commands (AUS))
5
3.8
7/1
T: D J Bougoure
R: Alannah Fancourt (57)
7/1
3g love conquers all (AUS) x kirin lady (AUS) (luskin star (AUS))
6
4.3
20/1
T: S P Tregea
R: Anthony Allen (57)
20/1
7
4.5
9/1
T: Steven O'Dea
R: J Mallyon (55)
9/1
3f raheeb (AUS) x kirra sand (NZ) (o'reilly (NZ))
8
5.5
80/1
T: Bruce Hill
R: J L Taylor (57)
80/1
3g real saga (AUS) x yabeel (NZ) (zabeel (NZ))
9
5.8
66/1
T: Ms J Green
R: B E Grylls (55)
66/1
3f equiano (FR) x hidden charges (AUS) (charge forward (AUS))
10
11.3
25/1
T: Steven Stanek
R: Ms F Jervis (55)
25/1
3f show a heart (AUS) x mercara (AUS) (commands (AUS))
Race 4 - Sky Thoroughbred Central (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:10.00 (34.53)
Prizemoney: $16,000
1
4/6F
T: T J Gollan
R: J Byrne (58.5)
4/6F
3g hinchinbrook (AUS) x truly ablaze (AUS) (statue of liberty (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
6.8
4/1
T: T J Gollan
R: R Fradd (56)
4/1
3f commands (AUS) x sugar bay (CAN) (syncline (USA))
3
8.6
12/1
T: David Rewald
R: Sally Sweeney (52)
12/1
4m nothing to lose (USA) x winsome dancer (AUS) (celestial dancer (IRE))
4
9.9
6/1
T: Chris Munce
R: M McGillivray (55)
6/1
4g publishing (AUS) x dodgette (AUS) (dodge (AUS))
5
10
12/1
T: R G Lipp
R: M Schrapel (53)
12/1
3g snippetson (AUS) x choice gem (AUS) (rubiton (AUS))
6
11.8
100/1
T: Croydon Hampton
R: Beau Appo (54)
100/1
3g falvelon (AUS) x evening vision (AUS) (ombra della sera (AUS))
7
12
20/1
T: S W Kendrick
R: Anthony Allen (55.5)
20/1
3f dubleo (USA) x miss rooney (AUS) (octagonal (NZ))
8
13.5
40/1
T: Ms A Willick
R: Ms T Harrison (54)
40/1
Race 5 - Schweppes Hcp (C1) (1530m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:32.87 (35.70)
Prizemoney: $16,000
1
3/1F
T: Marcus Wilson
R: J Byrne (55.5)
3/1F
4m monaco consul (NZ) x favorite kas (AUS) (favorite trick (USA))
Winning siblings: Favorite Shadow, Shady Favour,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
16/1
T: G J Baker
R: N Tomizawa (57)
16/1
4g dubleo (USA) x be jay's guru (NZ) (gallant guru (AUS))
3
0.3
20/1
T: Peter Gardner
R: J Lloyd (59)
20/1
4g dubleo (USA) x gwenive (AUS) (lance (USA))
4
1.1
10/1
T: L F Birchley
R: Ms T Harrison (57)
10/1
3f o'reilly (NZ) x palin (NZ) (pins (AUS))
5
1.9
15/2
T: A Ross and T Sweeney
R: M McGillivray (57.5)
15/2
3g captain sonador (AUS) x danish treasure (AUS) (mister kwila (AUS))
6
2.3
9/1
T: Ben Ahrens
R: W D'Avila (57.5)
9/1
3g northern meteor (AUS) x pricey (AUS) (flying spur (AUS))
7
2.5
8/1
T: J G Symons and S Laxon
R: Ms S Lacy (53.5)
8/1
7m testa rossa (AUS) x wooden hut (AUS) (woodman (USA))
8
3.8
9/2
T: Darlene Duryea
R: R Fradd (56)
9/2
4m dr green (NZ) x glorietta (AUS) (medecis (GB))
9
4.1
4/1
T: Ms K Stabe
R: Anthony Allen (56.5)
4/1
5h clang (AUS) x at anchor (AUS) (red anchor (NZ))
10
6.1
Rosdane (12)
30/1
T: Jason Noud
R: Beau Appo (54)
30/1
4g dane fever (AUS) x al rosolini (AUS) (waajib (IRE))
Race 6 - Ray White Ipswich Hcp (70) (1700m)
Class: Restricted 70 Track: Good(4) Time: 1:44.42 (35.03)
Prizemoney: $16,000
1
9/1
T: M Caltabiano
R: J L Taylor (59)
9/1
7g valixir (IRE) x under the lantern (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Lucky Elixir,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
Rogali (4)
4/1
T: D J Bougoure
R: B N Stewart (57.5)
4/1
3
2.7
12/1
T: T J Hurley
R: J Byrne (56.5)
12/1
6g oratorio (IRE) x positive surprise (AUS) (best western (AUS))
4
2.9
50/1
T: Sharlee Hoffman
R: W D'Avila (58.5)
50/1
7g falvelon (AUS) x tides of fun (AUS) (rory's jester (AUS))
5
3.3
12/1
T: F Adams
R: L P Rolls (55.5)
12/1
4m time thief (AUS) x precious find (AUS) (tale of the cat (USA))
6
3.8
12/1
T: Louise White
R: R Fradd (55)
12/1
8g hurricane run (IRE) x mountain chain (USA) (royal academy (USA))
7
3.9
40/1
T: Rochelle Smith
R: S Galloway (54)
40/1
6g ad valorem (USA) x alician (AUS) (lord seymour (IRE))
8
4.3
13/8F
T: A Ross and T Sweeney
R: M McGillivray (57.5)
13/8F
5g haradasun (AUS) x mystifying (NZ) (last tycoon (IRE))
9
5.1
Nudgee (8)
30/1
T: Tony Haydon
R: Alannah Fancourt (56)
30/1
6g publishing (AUS) x school blue (AUS) (geiger counter (USA))
10
5.3
4/1
T: S W Kendrick
R: J Lloyd (55)
4/1
3g show a heart (AUS) x fantasy gal (USA) (in excessive bull (USA))
11
10.1
20/1
T: Rochelle Smith
R: Joshua Oliver (54)
20/1
12
18.1
100/1
T: F N Phillips
R: A Spinks (54)
100/1
4m choisir (AUS) x circles of ice (AUS) (marauding (NZ))
Race 7 - The Qld Times Hcp (C2) (1350m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:19.98 (35.49)
Prizemoney: $16,000
1
9/2
T: J W Zielke
R: R Plumb (58)
9/2
2g your song (AUS) x hypatia (AUS) (distant music (USA))
Winning siblings: Believing, Ponga, Scoria Star,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
5/4F
T: K M Schweida
R: J Lloyd (58)
5/4F
3
2
15/2
T: Gregory Cornish
R: J Woodhouse (54)
15/2
4m outback prince (AUS) x moongambler (AUS) (victory note (USA))
4
4.5
5/1
T: P A Nolan Jnr
R: Anthony Allen (54)
5/1
6g dehere (USA) x ave amina (AUS) (king's best (USA))
5
5.3
20/1
T: P Duff
R: Hannah English (52)
20/1
3c drumbeats (AUS) x vulcania (AUS) (falvelon (AUS))
6
6.6
Sequasi (11)
25/1
T: J A Hanna
R: B E Grylls (54)
25/1
5g sequalo (AUS) x kytana (AUS) (danzero (AUS))
7
7.1
80/1
T: Jason Noud
R: Beau Appo (54)
80/1
6m ferocity (AUS) x jerrihaul (AUS) (last tycoon (IRE))
8
8.4
8/1
T: Wayne Kuskopf
R: Ms S Lacy (53.5)
8/1
4g beneteau (AUS) x hey pretty katie (AUS) (beautiful crown (USA))
9
17.2
16/1
T: Ms H Page
R: Corey Bayliss (52)
16/1
* Nick figures are for Australasia.