Breednet Results

KALGOORLIE - Saturday, April 25

Race 1 - R S L/Legacy Sprint (1200m)
Class: Open Track: Good Time: 1:11.09
Prizemoney: $13,250
1
9/4
T: R W CRAIG
R: MS K WALDECK (52.00)
9/4
4g canny lad (AUS) x molly singer (AUS) (el moxie (USA))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
3/1
T: MS S HOPPMANN
R: DAMIAN MILLER (57.50)
3/1
5g canny lad (AUS) x miss jilly (AUS) (grosvenor (NZ))
3
3.3
11/4
T: P J FERNIE
R: ALAN KENNEDY (54.50)
11/4
5g poliuto (IRE) x royal lace (AUS) (serheed (USA))
4
5.3
5/4F
T: P R SMYTHE
R: R HANSON (57.00)
5/4F
5g tribu (AUS) x nzuri (AUS) (bletchley park (IRE))
5
6.5
12/1
T: MS S HOPPMANN
R: RICHARD RHODES (55.50)
12/1
6g zedrich (AUS) x lyrical miss (AUS) (sarab (IRE))
6
6.6
25/1
T: DEAN NAZZARI
R: MARK MILLER (54.00)
25/1
7g danewin (AUS) x famewin (AUS) (quest for fame (GB))
Race 2 - Goldfields Printing Co. Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:17.95
Prizemoney: $13,000
1
16/1
T: G J GRLJUSICH
R: MS N BISHOP (53.50)
16/1
4m generous (IRE) x lots of class (AUS) (ostensible (USA))
Winning siblings: Robelen Express,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
5/2
T: P J FERNIE
R: L ROBERTSON (55.50)
5/2
3f scenic (IRE) x victory rose (AUS) (victory prince (AUS))
3
1.3
25/1
T: P J BERMINGHAM JNR
R: MARK MILLER (55.50)
25/1
3f blackfriars (AUS) x toussaud (AUS) (aurealis (AUS))
4
2.3
16/1
T: A M BAZELEY
R: MS M BAZELEY (57.50)
16/1
4g bletchley park (IRE) x repertoire (AUS) (zabaleta (USA))
5
3
16/1
T: A M BAZELEY
R: RUSSELL STEWART (55.50)
16/1
4m jeune (GB) x precious persian (IRE) (persian bold (IRE))
6
4
5/4F
T: MS S HOPPMANN
R: R HANSON (55.50)
5/4F
7
4.5
9/1
T: M J DELLAR
R: MS J VALAS (57.50)
9/1
3g danetime (IRE) x shades of halo (AUS) (hideyoshi (USA))
8
4.6
TROIS (6)
7/1
T: S J MILLER
R: J CLAITE (57.50)
7/1
4g strategic (AUS) x huit (AUS) (octagonal (NZ))
9
5.3
14/1
T: J C EATON
R: DAMIAN MILLER (57.50)
14/1
4g youthful legs (USA) x turned on (AUS) (switch in time (IRE))
10
5.5
20/1
T: S S MULCAHY
R: MS S ALTIERI (53.50)
20/1
3f right wing (IRE) x carry a chime (AUS) (carry a smile (AUS))
11
5.8
20/1
T: R F BROWN
R: N CHAPMAN (57.50)
20/1
12
7.8
20/1
T: T D TASKER
R: ALAN KENNEDY (55.50)
20/1
13
8
25/1
T: MS S HOPPMANN
R: MS K WALDECK (55.50)
25/1
14
21
25/1
T: D H RAMSAY
R: RICHARD RHODES (53.00)
25/1
2f ihtiram (IRE) x superior lass (AUS) (dr johnson (USA))
Race 3 - C B C Hockey Club Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:40.02
Prizemoney: $11,500
1
25/1
T: G J BOWEN
R: MS M BAZELEY (55.50)
25/1
4m wild harmony (USA) x old brandy (AUS) (recall the tune (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/1
T: A M BAZELEY
R: RUSSELL STEWART (57.50)
4/1
5g gambade (AUS) x jev royal (AUS) (jevington (AUS))
3
0.3
5/1
T: R J O'BRIEN
R: MS S ALTIERI (55.50)
5/1
3g dr johnson (USA) x pakastar (AUS) (star pak (AUS))
4
0.5
4/1
T: P J FERNIE
R: ALAN KENNEDY (57.50)
4/1
4g key business (AUS) x prospect sky (AUS) (silver prospector (USA))
5
0.8
10/1
T: A M BAZELEY
R: MS K WALDECK (55.50)
10/1
3g fantastic light (USA) x epicure (AUS) (serheed (USA))
6
1.8
6/1
T: P J FERNIE
R: L ROBERTSON (55.50)
6/1
3f street cry (IRE) x marscara (AUS) (marwina (AUS))
7
2
FIDELMA (12)
11/4F
T: P R SMYTHE
R: R HANSON (55.50)
11/4F
4m commands (AUS) x biddy (AUS) (lake coniston (IRE))
8
3.8
SEAMUS (8)
10/1
T: P R SMYTHE
R: DAMIAN MILLER (57.50)
10/1
3g octagonal (NZ) x somhairle (AUS) (quest for fame (GB))
9
4
10/1
T: P J FERNIE
R: MS J VALAS (57.50)
10/1
5g touch of vanity (AUS) x vietnam rose (AUS) (carry a smile (AUS))
10
4.3
12/1
T: MS S HOPPMANN
R: RICHARD RHODES (57.50)
12/1
4g reenact (AUS) x river perfect (AUS) (rubiton (AUS))
11
7.3
9/1
T: RONALD WHITE
R: N CHAPMAN (57.50)
9/1
3g eternity range (USA) x symbol cadia (AUS) (symbolic star (AUS))
12
11.3
10/1
T: J W MAHONY
R: MS N BISHOP (53.50)
10/1
4m blackfriars (AUS) x exbury fair (AUS) (star pak (AUS))
13
12.8
20/1
T: P J FERNIE
R: MARK MILLER (57.50)
20/1
4g o'reilly (NZ) x la riviere (NZ) (centro (NZ))
Race 4 - Kalgoorlie Masters F.C. Hcp-73 (1300m)
Class: Restricted 73 Track: Good Time: 1:17.27
Prizemoney: $12,250
1
6/1
T: L SMITH
R: L ROBERTSON (57.00)
6/1
4g second empire (IRE) x suspicion (AUS) (mukddaam (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
6/1
T: A W GRACE
R: MS M BAZELEY (56.50)
6/1
5g greig (NZ) x black widow (AUS) (rancho ruler (AUS))
3
0.8
7/1
T: MS S HOPPMANN
R: MS S ALTIERI (53.00)
7/1
4
2.8
12/1
T: G J GRLJUSICH
R: J CLAITE (57.00)
12/1
6g jeune (GB) x dingo (AUS) (kala dancer (GB))
5
2.9
7/4F
T: D H RAMSAY
R: RICHARD RHODES (57.00)
7/4F
4g ihtiram (IRE) x lassiter's lass (AUS) (fimiston (AUS))
6
3.5
8/1
T: A M BAZELEY
R: RUSSELL STEWART (55.50)
8/1
7g distorted humor (USA) x wise scarlet (AUS) (arch sculptor (GB))
7
4
9/2
T: J C EATON
R: MS N BISHOP (54.50)
9/2
5m speed week (AUS) x lightbeam (NZ) (clay hero (AUS))
8
5.5
BERBER (5)
12/1
T: N D DELLAR
R: MARK MILLER (56.50)
12/1
8g desert prince (IRE) x destruct (NZ) (sir tristram (IRE))
9
6.3
8/1
T: P R SMYTHE
R: R HANSON (55.00)
8/1
5m ihtiram (IRE) x twilight cove (AUS) (dauberval (USA))
10
6.8
14/1
T: C G WILLIS
R: ALAN KENNEDY (55.00)
14/1
6m devaraja (NZ) x olivia's delight (AUS) (oenjay star (AUS))
11
8.3
14/1
T: A W GRACE
R: MS K WALDECK (53.00)
14/1
12
9.3
30/1
T: S S MULCAHY
R: N CHAPMAN (55.00)
30/1
Race 5 - Goldfields Bearing Supplies-62 (1400m)
Class: Restricted 62 Track: Good Time: 1:24.26
Prizemoney: $11,750
1
5/2F
T: P J FERNIE
R: R HANSON (56.50)
5/2F
4m blackfriars (AUS) x suture (AUS) (pago mystery (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/1
T: S J MILLER
R: MARK MILLER (57.00)
11/1
3
0.3
9/1
T: A M BAZELEY
R: DAMIAN MILLER (58.00)
9/1
5g peintre celebre (USA) x vali vila (AUS) (prince echo (IRE))
4
1.5
6/1
T: G J GRLJUSICH
R: RUSSELL STEWART (56.50)
6/1
4m brahms (USA) x dawn to dusk (USA) (son of briartic (CAN))
5
2.3
8/1
T: A M BAZELEY
R: MS J VALAS (56.50)
8/1
5g twining (USA) x revealed (AUS) (night shift (USA))
6
2.8
4/1
T: S S MULCAHY
R: MS S ALTIERI (57.00)
4/1
7
3.3
16/1
T: P J FERNIE
R: L ROBERTSON (59.00)
16/1
6g land speed record (AUS) x red roman (AUS) (roman artist (AUS))
8
3.4
10/1
T: G J BOWEN
R: MS M BAZELEY (56.50)
10/1
4g akhenaton (AUS) x vain zoe (AUS) (tribu (AUS))
9
3.5
10/1
T: P J FERNIE
R: RICHARD RHODES (58.00)
10/1
4g danewin (AUS) x lady iscariot (AUS) (quest for fame (GB))
10
4.3
16/1
T: S J MILLER
R: N CHAPMAN (54.50)
16/1
4m stormy's son (AUS) x due south (AUS) (prince echo (IRE))
11
4.5
5/1
T: S J MILLER
R: J CLAITE (58.50)
5/1
12
5.8
16/1
T: A W GRACE
R: MS N BISHOP (52.00)
16/1
5m pricelessly (USA) x fair truth (AUS) (is it true (USA))
13
7.3
9/1
T: P J FERNIE
R: ALAN KENNEDY (58.00)
9/1
5g langfuhr (CAN) x lots of confusion (IRE) (auction ring (USA))
14
11.5
COOLISM (12)
20/1
T: MS S HOPPMANN
R: MS K WALDECK (54.00)
20/1
4g brief truce (USA) x gantry (AUS) (el moxie (USA))
Race 6 - Ausmine Electrical Hcp (62) (1200m)
Class: Restricted 62 Track: Good Time: 1:11.33
Prizemoney: $11,750
1
7/2F
T: P J BERMINGHAM JNR
R: RUSSELL STEWART (59.00)
7/2F
6g bellotto (USA) x turlington (AUS) (sanction (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
16/1
T: G K PRICE
R: N CHAPMAN (57.50)
16/1
4g johannesburg (USA) x crimson centre (AUS) (royal academy (USA))
3
0.8
10/1
T: S J MILLER
R: MARK MILLER (55.50)
10/1
4
2.3
ARDITO (4)
8/1
T: P J FERNIE
R: ALAN KENNEDY (58.00)
8/1
4g bletchley park (IRE) x cool runnings (AUS) (kingston jamaica (AUS))
5
2.8
4/1
T: P R SMYTHE
R: MS K WALDECK (55.00)
4/1
4m al akbar (NZ) x constanza (NZ) (morcon (GB))
6
3
14/1
T: P J FERNIE
R: L ROBERTSON (59.00)
14/1
7
3.5
7/1
T: J W MAHONY
R: R HANSON (55.50)
7/1
6m chanteclair (AUS) x lady janavine (AUS) (jungle boy (GB))
8
4.8
12/1
T: G J GRLJUSICH
R: MS N BISHOP (55.50)
12/1
5g kenvain (AUS) x monkey business (AUS) (key business (AUS))
9
5
10/1
T: P R SMYTHE
R: MS M BAZELEY (58.50)
10/1
6g tribu (AUS) x zidane's gold (AUS) (poliuto (IRE))
10
5.5
MYTHOL (11)
5/1
T: M L KEMPTON
R: DAMIAN MILLER (56.50)
5/1
11
6
MOGFA (5)
16/1
T: MS F SCOTT
R: MS J VALAS (58.00)
16/1
4g fasliyev (USA) x marla (AUS) (bluebird (USA))
12
7.8
BRAT (6)
12/1
T: N L NEWTON
R: RICHARD RHODES (57.50)
12/1
13
8
16/1
T: J L EELES
R: MS S ALTIERI (54.00)
16/1
3f euclase (AUS) x starfield (AUS) (strategic (AUS))
14
11.8
7/1
T: S J MILLER
R: J CLAITE (57.50)
7/1
Race 7 - Kalgoorlie College F.C. Hcp-67 (1600m)
Class: Restricted 67 Track: Good Time: 1:39.75
Prizemoney: $11,750
1
4/1
T: MS S HOPPMANN
R: DAMIAN MILLER (56.50)
4/1
Winning siblings: Pribyl, Volkov,
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
12/1
T: A M BAZELEY
R: RUSSELL STEWART (57.50)
12/1
7g ihtiram (IRE) x quern (AUS) (old spice (AUS))
3
0.3
12/1
T: P R SMYTHE
R: MS N BISHOP (55.50)
12/1
5g zabeel (NZ) x desert darling (GB) (green desert (USA))
4
2.5
25/1
T: DARRALL RENTON
R: MARK MILLER (54.50)
25/1
8g scenic (IRE) x lady roe (AUS) (cheraw (IRE))
5
3.5
5/2F
T: S J MILLER
R: J CLAITE (57.00)
5/2F
6g ihtiram (IRE) x bonzara gold (AUS) (ron bon (USA))
6
3.6
10/1
T: A M BAZELEY
R: MS M BAZELEY (57.50)
10/1
5g fuji kiseki (JPN) x lady chat (CAN) (shahrastani (USA))
7
4
10/1
T: R E DIXON
R: N CHAPMAN (57.00)
10/1
7g ihtiram (IRE) x lady blanche (AUS) (final card (AUS))
8
4.5
12/1
T: P J FERNIE
R: L ROBERTSON (60.00)
12/1
7g langfuhr (CAN) x nicole (AUS) (bureaucracy (NZ))
9
5.3
5/1
T: P R SMYTHE
R: R HANSON (55.50)
5/1
4g galileo (IRE) x cheeky veronika (NZ) (sir tristram (IRE))
10
5.5
8/1
T: A M BAZELEY
R: MS J VALAS (55.50)
8/1
4g second empire (IRE) x ballet girl (AUS) (covetous (AUS))
11
6
14/1
T: A M BAZELEY
R: MS K WALDECK (52.00)
14/1
6m masterclass (USA) x crestina (AUS) (family ties (USA))
12
6.5
12/1
T: J C EATON
R: MS S ALTIERI (55.00)
12/1
7g zedrich (AUS) x aljarrag bay (NZ) (otehi bay (AUS))
13
7
20/1
T: MS T CHARLES
R: ALAN KENNEDY (56.50)
20/1
8g grand lodge (USA) x balmoral (AUS) (star shower (AUS))
14
7.8
20/1
T: P J FERNIE
R: RICHARD RHODES (54.00)
20/1
4g delago brom (AUS) x citi sights (AUS) (citidancer (IRE))
* Nick figures are for Australasia.