Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Saturday, October 25

Race 1 - Master Builders Assc. NSW Mdn (2400m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 2:33.91
Prizemoney: $14,000
1
10/9F
T: M P TUBMAN
R: J PENZA (57.50)
10/9F
5m honours list (IRE) x faith goddess (AUS) (sovereign red (NZ))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
10.8
13/2
T: VIC BATES
R: S POLLARD (57.50)
13/2
6g quest for fame (GB) x zola (NZ) (volksraad (GB))
3
11
13/8
T: ROD CRAIG
R: T JONES (58.00)
13/8
4g snaadee (USA) x express (AUS) (boucher (USA))
4
11.2
4/1
T: S G HOOD
R: MS G PICK (53.50)
4/1
4g honours list (IRE) x pipe the side (NZ) (western symphony (USA))
5
11.4
8/1
T: W J WILLIAMS
R: L MOLONEY (57.50)
8/1
7m body check (CAN) x coolie cool (AUS) (cool ted (AUS))
Race 2 - Tony Di Milia Flooring Hcp-65 (1000m)
Class: Restricted 65 Track: Good Time: 0:57.96
Prizemoney: $14,000
1
4/1
T: G BACKHOUSE
R: J PENZA (58.00)
4/1
6g nuclear freeze (USA) x skylark (AUS) (marscay (AUS))
Winning siblings: Elita, Laud Bentley, Royal Chassis,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
1/1F
T: K R DRYDEN
R: K SWEENEY (55.00)
1/1F
3g strategic (AUS) x doughnut (AUS) (snippets (AUS))
3
1.9
5/4
T: KEVIN MOSES
R: S MOSES (57.00)
5/4
4g black minnaloushe (USA) x message to my girl (NZ) (straight strike (USA))
4
4.8
15/1
T: M P TUBMAN
R: P FERRIS (57.00)
15/1
7g almurtajaz (NZ) x dancertique (AUS) (will dancer (FR))
5
4.9
15/2
T: N L WILLIAMS
R: TOMMY BERRY (54.50)
15/2
8m frisco view (USA) x tolodrum (AUS) (tolomeo (IRE))
6
9.8
30/1
T: K J MCLEOD
R: T JONES (53.00)
30/1
6g lion cavern (USA) x daring romance (AUS) (without fear (FR))
Race 3 - Cleary Bros Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:19.03
Prizemoney: $14,000
1
5/2
T: MS G MARKWELL
R: M LISTER (55.50)
5/2
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/4F
T: DAVID PFIEFFER
R: T JONES (54.50)
7/4F
3
0.6
25/1
T: E B MURRAY
R: S POLLARD (54.00)
25/1
4m high yield (USA) x rivatar (NZ) (star way (GB))
4
0.7
20/1
T: MS G MARKWELL
R: J GRISEDALE (57.00)
20/1
4g magic albert (AUS) x centre (AUS) (centaine (AUS))
5
0.8
COVERT (8)
13/4
T: G BACKHOUSE
R: J PENZA (54.00)
13/4
5g dehere (USA) x eye spy (AUS) (spectacular spy (USA))
6
2
11/1
T: M J MURPHY
R: DANIEL EDMONDS (52.50)
11/1
3g shrewdy (AUS) x urania (AUS) (skilful star (AUS))
7
2.5
5/1
T: M, W and J HAWKES
R: N CUMBERLAND (54.50)
5/1
3c danzero (AUS) x strange aura (NZ) (kreisler (IRE))
8
5.8
9/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: TOMMY BERRY (52.50)
9/1
4m mister c. (USA) x batten down (AUS) (hurricane sky (AUS))
Race 4 - C B C Group Mdn Plate (1500m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:32.14
Prizemoney: $14,000
1
7/4F
T: G A ROGERSON
R: MITCHELL BELL (55.50)
7/4F
3c redoute's choice (AUS) x isolda (NZ) (sir tristram (IRE))
This nick: 7 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
2.3
7/4F
T: MS G MARKWELL
R: J GRISEDALE (58.00)
7/4F
4g nothin' leica dane (AUS) x vicajemi (AUS) (white bridle (USA))
3
4.1
16/1
T: T J ROBINSON
R: J PENZA (58.00)
16/1
5g umatilla (NZ) x lilikoi (AUS) (swamp king (USA))
4
4.5
12/1
T: L W CURTIS
R: P FERRIS (56.00)
12/1
4m distant music (USA) x aly's affair (USA) (colonial affair (USA))
5
7.5
3/1
T: A J CUMMINGS
R: S MOSES (55.50)
3/1
3c danzero (AUS) x spirit of grace (AUS) (dr. grace (NZ))
6
8.5
30/1
T: MS G MARKWELL
R: TROY PHILLIPS (58.00)
30/1
5g lujain (USA) x recurve (AUS) (military plume (NZ))
7
10.5
25/1
T: MS G MARKWELL
R: T JONES (58.00)
25/1
8
11.3
15/2
T: K C BYRNE
R: R BREWER (58.00)
15/2
9
12.8
20/1
T: MS G MARKWELL
R: M LISTER (58.00)
20/1
5g zeditave (AUS) x talk band (USA) (dixieland band (USA))
Race 5 - M J Rowles Cup (71) (1400m)
Class: Restricted 71 Track: Good Time: 1:23.63
Prizemoney: $14,000
1
3/1F
T: T R MARTIN
R: PATRICK MURPHY (55.50)
3/1F
5g flying spur (AUS) x raise a dear (USA) (raise a native (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/2
T: K J PARKER
R: A GIBBONS (54.50)
11/2
4g choisir (AUS) x habiton (AUS) (century (AUS))
3
0.5
8/1
T: J A O'SHEA
R: J LEE (53.00)
8/1
5g distant music (USA) x prima model (AUS) (royal academy (USA))
3
0.5
11/1
T: G A ROGERSON
R: TOMMY BERRY (55.50)
11/1
5g pentire (GB) x belle nuite (NZ) (balmerino (NZ))
5
0.8
30/1
T: G BACKHOUSE
R: N PERRYMAN (55.00)
30/1
6
1
7/1
T: C J WALLER
R: J PENZA (55.50)
7/1
4g encosta de lago (AUS) x tycoon tess (AUS) (last tycoon (IRE))
7
2.5
14/1
T: MS G MARKWELL
R: S MOSES (55.00)
14/1
5g spinning world (USA) x northjet star (NZ) (lord ballina (AUS))
8
2.6
5/1
T: ANNE-MARIE RUTTLEY
R: N CUMBERLAND (55.50)
5/1
5g grand lodge (USA) x on hallowed ground (AUS) (don't say halo (USA))
9
2.8
10/1
T: D A WILLIAMS
R: M LISTER (56.50)
10/1
5g catbird (AUS) x lola mia (NZ) (ivory hunter (USA))
10
2.9
4/1
T: S B HILL
R: S POLLARD (56.00)
4/1
4g honours list (IRE) x momoco (AUS) (rory's jester (AUS))
11
3.3
12/1
T: K R DRYDEN
R: K SWEENEY (56.00)
12/1
4g carnegie (IRE) x pourquoi (NZ) (jahafil (GB))
12
4
15/2
T: T J ROBINSON
R: MITCHELL BELL (55.50)
15/2
5g over (AUS) x blowing (AUS) (sanction (AUS))
13
7
12/1
T: MS G MARKWELL
R: J GRISEDALE (55.50)
12/1
6g singspiel (IRE) x snorvig (AUS) (whiskey road (USA))
Race 6 - Camarda & Cantrill P/L (71) (1400m)
Class: Restricted 71 Track: Good Time: 1:24.36
Prizemoney: $14,000
1
11/2
T: R J PRICE
R: MITCHELL BELL (55.00)
11/2
4m black hawk (GB) x java siang (NZ) (desert sun (GB))
Winning siblings: Battles, Java Spirit, Pantheon,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/4
T: K J PARKER
R: J PENZA (55.50)
9/4
4m filante (NZ) x emmaagh (AUS) (regal classic (CAN))
3
2.7
7/1
T: N MAYFIELD-SMITH
R: J GRISEDALE (57.00)
7/1
4m danehill dancer (IRE) x starry strike (NZ) (straight strike (USA))
4
2.8
6/4F
T: MS G WATERHOUSE
R: M NEWNHAM (56.50)
6/4F
4m commands (AUS) x fiercely loyal (AUS) (kenny's best pal (AUS))
5
2.9
3/1
T: K R DRYDEN
R: K SWEENEY (57.00)
3/1
6
3.3
5/1
T: MS K GEORGE
R: TOMMY BERRY (55.50)
5/1
8m sky chase (NZ) x off the perch (AUS) (tattenham (AUS))
7
5.6
25/1
T: MS G MARKWELL
R: M LISTER (54.00)
25/1
5m my patriarch (GB) x dream of victory (AUS) (victory prince (AUS))
Race 7 - Coates Hire Pty Ltd Hcp (65) (1600m)
Class: Restricted 65 Track: Good Time: 1:37.51
Prizemoney: $14,000
1
TOLO (1)
6/1
T: O KOOLMAN
R: L MOLONEY (59.50)
6/1
7g snippets (AUS) x raise a ransom (AUS) (raise a cup (USA))
Winning siblings: Demandehere,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
10/1
T: MS G MARKWELL
R: M LISTER (53.00)
10/1
5m lion hunter (AUS) x acquisitive (AUS) (covetous (AUS))
3
1.1
11/2
T: MS G MARKWELL
R: J GRISEDALE (58.50)
11/2
6g second empire (IRE) x kalaring (AUS) (kala dancer (GB))
4
1.3
6/1
T: MS G MARKWELL
R: K SWEENEY (56.50)
6/1
5g danewin (AUS) x zeds (AUS) (zeditave (AUS))
5
2
8/1
T: A J CUMMINGS
R: S MOSES (53.00)
8/1
4g agnes world (USA) x zargana (IRE) (zilzal (USA))
6
2.3
14/1
T: VIC BATES
R: S POLLARD (53.50)
14/1
8g generous (IRE) x snap (NZ) (kingdom bay (NZ))
7
3
5/2F
T: G A ROGERSON
R: TOMMY BERRY (56.00)
5/2F
4g carnegie (IRE) x florette (USA) (sword dance (IRE))
8
3.1
7/1
T: N MAYFIELD-SMITH
R: K FUJII (54.50)
7/1
5g commands (AUS) x relaxingly (AUS) (nice balance (USA))
9
3.5
7/2
T: LUKE PRICE
R: J PENZA (53.00)
7/2
3f noverre (USA) x adorara (USA) (silver hawk (USA))
9
3.5
6/1
T: R M THOMAS
R: DANIEL EDMONDS (55.50)
6/1
5m success express (USA) x delightful miss (AUS) (sports works (AUS))
11
5.5
100/1
T: G J SHULMAN
R: T JONES (53.00)
100/1
6g jade robbery (USA) x sumara (NZ) (kaapstad (NZ))
12
10.8
60/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: A GIBBONS (53.00)
60/1
4g nuclear freeze (USA) x imposing penny (AUS) (imposing bull (AUS))
* Nick figures are for Australasia.