Breednet Results

KOJONUP - Saturday, February 22

Race 1 - Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:59.11
Prizemoney: $5,000
1
2/1
T: P B Hunter
R: Y Valenti (67)
2/1
4g smug (USA) x blue be true (AUS) (is it true (USA))
Winning siblings: Gracetown,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
2/1
T: Ms M Campbell
R: Mr J Dear (65)
2/1
3
1.5
3/1
T: Brian Rogers
R: Aaron Rogers (66)
3/1
3g alfred nobel (IRE) x my hatras (AUS) (fimiston (AUS))
4
3.7
5/1
T: K W Brown
R: Julia Kershaw (67)
5/1
7g so secret (AUS) x mam'selle hepzibah (AUS) (dane shadow (AUS))
5
7.3
1/1F
T: Ms K Pisconeri
R: Natahlia Moore (65)
1/1F
6
14.1
5/1
T: D M Luciani
R: Kaitlin Treloar (64)
5/1
3f blackfriars (AUS) x jennywren (AUS) (dr johnson (USA))
Race 2 - (Bm48+) (1000m)
Class: BM48+ Track: Good(3) Time: 0:57.37
Prizemoney: $5,000
1
3/1
T: D R Couper
R: P Black (72)
3/1
Winning siblings: Quantative Easing, The Squirt,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
6/4F
T: D R Couper
R: J A Smith (71)
6/4F
3
1.1
6/1
T: M K Solly
R: Tamara Playle (65.5)
6/1
5m dick turpin (IRE) x de grey (NZ) (paris house (GB))
4
18.1
6/4F
T: Brian Rogers
R: Aaron Rogers (75.5)
6/4F
7g discorsi (AUS) x freeze dancer (AUS) (nuclear freeze (USA))
5
20
5/1
T: R J Malpass
R: Mr J Dear (66.5)
5/1
6
20.7
5/1
T: K W Brown
R: Julia Kershaw (67)
5/1
9m flying pegasus (AUS) x beckinsale (AUS) (distant view (USA))
Race 3 - Mdn (1250m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:15.84
Prizemoney: $5,000
1
2/1
T: D R Couper
R: P Black (65)
2/1
4m trade fair (GB) x second plan (AUS) (second empire (IRE))
Winning siblings: Whataplan,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/2
T: Ms K Pisconeri
R: Aaron Rogers (65)
9/2
6m trade fair (GB) x i'm coming home (AUS) (hideyoshi (USA))
3
0.6
13/8
T: Ms K Farrell
R: Ms K Scallan (65)
13/8
4m demerit (AUS) x ballistic miss (AUS) (bel esprit (AUS))
4
8.3
5/4F
T: Kieran McDonagh
R: Kaitlin Treloar (64)
5/4F
3f alfred nobel (IRE) x classical snow (AUS) (bletchley park (IRE))
5
18.1
7/1
T: D M Luciani
R: Nicholas Gow (64)
7/1
3f trade fair (GB) x golden reward (AUS) (medal of honor (AUS))
6
28.3
9/1
T: Ms M Campbell
R: Mr J Dear (67)
9/1
5g vital equine (IRE) x silent grove (AUS) (sri pekan (USA))
Race 4 - (Bm48+) (1250m)
Class: BM48+ Track: Good(3) Time: 1:14.77
Prizemoney: $5,000
1
1/1F
T: Brian Rogers
R: Aaron Rogers (74)
1/1F
5m oratorio (AUS) x about even (AUS) (bianconi (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.3
6/1
T: D R Pateman
R: Y Valenti (66.5)
6/1
9g nadeem (AUS) x sparkling bounty (AUS) (celestial bounty (IRE))
3
5.1
5/1
T: G S Hughes
R: Michael Jachmann (66)
5/1
4
5.2
2/1
T: D R Couper
R: P Black (75.5)
2/1
8g due sasso (AUS) x icicles (AUS) (don't say halo (USA))
5
6.5
7/2
T: D R Pateman
R: G De Bari (67)
7/2
6g war chant (USA) x saffron fire (AUS) (tayasu tsuyoshi (JPN))
6
11.6
9/1
T: Natalie Burke
R: J A Smith (68.5)
9/1
6m scandal keeper (USA) x kensington gem (AUS) (blackfriars (AUS))
7
12.1
7/1
T: Tina Glasson
R: Natahlia Moore (66.5)
7/1
8
15.7
8/1
T: E D Philp
R: D Philp (65)
8/1
6m war chant (USA) x matilda grace (NZ) (stravinsky (USA))
Race 5 - Kojonup Cup (Bm56+) (1770m)
Class: BM56+ Track: Good(3) Time: 1:50.87
Prizemoney: $7,500
1
5/2
T: R J Malpass
R: Mr J Dear (65)
5/2
Winning siblings: Cockyjoy, Peppijack, Stirling Estate,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
1/1F
T: Brian Rogers
R: Aaron Rogers (68.5)
1/1F
3
2
5/2
T: G S Hughes
R: G De Bari (66)
5/2
7g danehill express (AUS) x datina (AUS) (le grand seigneur (CAN))
4
3.6
6/1
T: J D Jachmann
R: Michael Jachmann (65)
6/1
5
3.7
10/1
T: K W Brown
R: Julia Kershaw (65)
10/1
8g henrythenavigator (USA) x blue mink (AUS) (quest for fame (GB))
6
8.1
10/1
T: M K Solly
R: Tamara Playle (65)
10/1
9g kheleyf (USA) x endless wonder (AUS) (danehill (USA))
7
11.7
7/1
T: D R Pateman
R: Y Valenti (68.5)
7/1
8g bernardini (USA) x danebeela (AUS) (danetime (IRE))
8
14.7
Zesto (5)
12/1
T: Sean Rains
R: Ms K Scallan (65.5)
12/1
4g sizzling (AUS) x kyllaros (GB) (monsun (GER))
9
16.2
Jambo (9)
10/1
T: Tina Glasson
R: Natahlia Moore (65)
10/1
6g congrats (USA) x ladysmith (AUS) (rhythm (USA))
10
16.5
6/1
T: Raymond Vincent
R: Demi Rose (65.5)
6/1
Race 6 - (Bm56+) (1250m)
Class: BM56+ Track: Good(3) Time: 1:14.77
Prizemoney: $5,000
1
6/1
T: G R Keay
R: Mr J Dear (65)
6/1
4g sepoy (AUS) x tranquera (AUS) (show a heart (AUS))
Winning siblings: Who Said So,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
4/1
T: Tameeka Brown
R: P Black (68)
4/1
8g trade fair (GB) x gospel (AUS) (ihtiram (IRE))
3
4.8
Ronboy (4)
2/1F
T: D R Pateman
R: G De Bari (66)
2/1F
4
6.3
5/2
T: G S Hughes
R: Michael Jachmann (65.5)
5/2
5g alfred nobel (IRE) x i say sasso (AUS) (due sasso (AUS))
5
9
4/1
T: E D Philp
R: D Philp (65)
4/1
6g my atacanta (IRE) x soviet queen (AUS) (fasliyev (USA))
6
11
7/1
T: Tina Glasson
R: Natahlia Moore (65)
7/1
6g planet five (USA) x key ambition (AUS) (key business (AUS))
7
11.4
7/1
T: D R Pateman
R: Y Valenti (65)
7/1
8g shrewd rhythm (AUS) x moisture (AUS) (mossman (AUS))
8
13.8
5/1
T: D R Couper
R: J A Smith (71.5)
5/1
7g demerit (AUS) x arresting (AUS) (run riot (NZ))
* Nick figures are for Australasia.