Breednet Results

LEONORA - Saturday, October 8

Race 1 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.71
Prizemoney: $7,000
1
4/1
T: N M Biggs
R: M R Forder (58)
4/1
6g danehill express (AUS) x tropical minx (AUS) (carry a smile (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
3/1
T: J H Reynolds
R: Ms R Forrest (56)
3/1
3
3.3
5/2
T: R J O'Brien
R: C Haddon (56)
5/2
5m domesday (AUS) x dawn mist (AUS) (reset (AUS))
4
4.7
5/1
T: T J Brennan
R: Jerry Noske (56)
5/1
4m sebring (AUS) x easy tee (USA) (lil e. tee (USA))
5
4.8
10/1
T: N M Biggs
R: Ms S Starley (56)
10/1
5m balmont (USA) x codes (AUS) (bletchley park (IRE))
6
7
1/1F
T: Ms C Gilbert
R: L Camilleri (58)
1/1F
5g trade fair (GB) x king's lynn (AUS) (king's best (USA))
Race 2 - (Bm64+) (1200m)
Class: BM64+ Track: Good(3) Time: 1:09.53
Prizemoney: $8,000
1
3/1
T: Ms K Craig
R: C Haddon (56)
3/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
6/4F
T: R J Malpass
R: Shelby Colgate (56)
6/4F
3
1.3
2/1
T: T J Brennan
R: Jerry Noske (57)
2/1
4
4.3
5/1
T: N M Biggs
R: Ms S Starley (57.5)
5/1
7g general nediym (AUS) x red beret (USA) (red ransom (USA))
5
4.5
3/1
T: J H Reynolds
R: Ms R Forrest (56)
3/1
6m flying pegasus (AUS) x koukla (AUS) (bletchley park (IRE))
6
8
7/1
T: Ms C Godden
R: M R Forder (56)
7/1
7m bearcat (AUS) x red windmill (AUS) (tribu (AUS))
Race 3 - (Bm56+) (1200m)
Class: BM56+ Track: Good(3) Time: 1:09.82
Prizemoney: $8,000
1
6/4F
T: Brett Mathews
R: A Carmichael-Hillan (52)
6/4F
5m oratorio (AUS) x raw flyer (AUS) (belele (AUS))
Winning siblings: Dawn's Flyer, Mclurch, Mcscar, Raw Metal,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.5
6/1
T: Ms C Gilbert
R: L Camilleri (56)
6/1
3
2.5
7/2
T: R J Malpass
R: Shelby Colgate (53)
7/2
8g hussonet (USA) x debra's joy (AUS) (danehill (USA))
4
2.8
3/1
T: Ms C Godden
R: M R Forder (58)
3/1
8m face value (AUS) x lucky lucaya (USA) (chief's crown (USA))
5
9.3
9/1
T: N M Biggs
R: Ms S Starley (56)
9/1
6m lion heart (USA) x jezabelle (AUS) (dieu d'or (AUS))
6
11.8
9/1
T: Ms K Craig
R: C Haddon (56)
9/1
7m oratorio (AUS) x favorite dream (AUS) (favorite trick (USA))
7
12.3
5/1
T: N M Biggs
R: Ms R Forrest (57)
5/1
5m husson lightning (AUS) x chassis leica dane (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
8
28.3
5/1
T: T J Brennan
R: Jerry Noske (56)
5/1
4g cardinal virtue (AUS) x astraea (AUS) (commands (AUS))
Race 4 - (Bm56+) (1400m)
Class: BM56+ Track: Good(3) Time: 1:23.56
Prizemoney: $8,000
1
9/1
T: Ms A J Smith
R: M R Forder (55.5)
9/1
8g king cugat (USA) x incubator (AUS) (mr. greeley (USA))
Winning siblings: Rustic Ricochet,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
2/1F
T: N D Dellar
R: A Carmichael-Hillan (51.5)
2/1F
5g dylan thomas (IRE) x miss mahal (AUS) (canny lad (AUS))
3
1.5
5/1
T: R J Malpass
R: Jerry Noske (56)
5/1
5g saxon (AUS) x polish spirit (AUS) (dauberval (USA))
4
2.3
5/2
T: Ms F Scott
R: Shelby Colgate (53.5)
5/2
8m mcflirt (NZ) x don't tell dinah (AUS) (is it true (USA))
5
4
4/1
T: Ms K Craig
R: C Haddon (55.5)
4/1
7g danehill express (AUS) x karla keys (AUS) (soviet lad (USA))
6
4.8
9/4
T: R S Kirkup
R: Ms S Starley (55.5)
9/4
6g universal prince (AUS) x ebony express (AUS) (bletchley park (IRE))
7
17.5
11/1
T: Brett Southcott
R: L Camilleri (59)
11/1
7g natural blitz (AUS) x fury princess (AUS) (pago mystery (AUS))
Race 5 - (Bm64+) (1600m)
Class: BM64+ Track: Good(3) Time: 1:36.18
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: R J Malpass
R: Shelby Colgate (53.5)
7/2
Winning siblings: Irish Vivian, Lightning Lucy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
6/1
T: Ms K Craig
R: C Haddon (59)
6/1
8g flying pegasus (AUS) x apheta (AUS) (galileo (IRE))
3
1.3
5/1
T: Brett Southcott
R: L Camilleri (56)
5/1
5g bearcat (AUS) x tis mahal (AUS) (scenic (IRE))
4
3.8
15/2
T: T J Brennan
R: Jerry Noske (58)
15/2
5
5.5
7/1
T: N D Dellar
R: A Carmichael-Hillan (51.5)
7/1
5g big brown (USA) x heaven instead (AUS) (carnegie (IRE))
6
7.8
3/1F
T: J H Reynolds
R: Ms R Forrest (55.5)
3/1F
7
9
10/1
T: Ms A J Smith
R: M R Forder (58)
10/1
8g testa rossa (AUS) x heartbeat (AUS) (rory's jester (AUS))
8
11.8
3/1F
T: David A Smith
R: Casey Hunter (54)
3/1F
5g musket (AUS) x lunar moon (AUS) (lomond bay (NZ))
9
12.3
5/1
T: R J O'Brien
R: Ms S Starley (55.5)
5/1
5m balmont (USA) x bellydance (AUS) (desert prince (IRE))
Race 6 - Hcp (Cl B) (1400m)
Class: Class B Track: Good(3) Time: 1:23.35
Prizemoney: $7,000
1
2/1F
T: Brett Mathews
R: A Carmichael-Hillan (53)
2/1F
4m patronize (AUS) x magic o' six (AUS) (blackfriars (AUS))
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
1
5/1
T: Ms K Craig
R: C Haddon (58)
5/1
5g tale of the cat (USA) x valaana (AUS) (woodman (USA))
3
1.1
3/1
T: J H Reynolds
R: Ms R Forrest (59)
3/1
7m celtus (AUS) x wisdom for pain (NZ) (desert king (IRE))
4
1.3
2/1F
T: Ms F Scott
R: Shelby Colgate (54.5)
2/1F
5g eavesdropper (USA) x zecchino (AUS) (fairy king (USA))
5
3.3
20/1
T: N M Biggs
R: Ms S Starley (56)
20/1
7g magnus (AUS) x chinamora (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
4.3
11/1
T: Ms C Gilbert
R: L Camilleri (57.5)
11/1
4g alfred nobel (IRE) x arlecchina (AUS) (dauberval (USA))
7
4.8
Schulz (8)
5/1
T: T J Brennan
R: Jerry Noske (56)
5/1
3f musket (AUS) x trimagic (AUS) (tribu (AUS))
8
20
14/1
T: N M Biggs
R: M R Forder (57.5)
14/1
* Nick figures are for Australasia.