Breednet Results

LISMORE - Monday, July 6

Race 1 - Wappett's Accountants Hcp (1100m)
Class: Open Track: Dead Time: 1:05.53 (35.23)
Prizemoney: $9,000
1
F
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (56.00)
F
2g lion heart (USA) x she's first class (NZ) (pompeii court (USA))
Winning siblings: Class Beats, She's Choice,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
T: P B MCLEOD
R: C P FRANKLIN (54.00)
2f street cry (IRE) x arthur's lass (AUS) (unduplicated (CAN))
3
2.8
T: S J CAMPBELL
R: M DOLENDO (54.00)
2f tycoon ruler (AUS) x carmen (AUS) (orpen (USA))
4
10
T: T W MCCARTHY
R: R J AGNEW (54.00)
2f immovable option (IRE) x spritely chauvel (AUS) (spritely knight (AUS))
5
11.7
T: T W MCCARTHY
R: GARRY BAKER (56.00)
2g vitrinite (NZ) x have time (AUS) (switch in time (IRE))
6
13.1
T: T W MCCARTHY
R: D R COLEMAN (55.50)
2g anglia (AUS) x midnight secret (AUS) (danzero (AUS))
7
14
T: R W SPACKMAN
R: G AUCKRAM (55.50)
2g antonius pius (USA) x cartoon (AUS) (captain's gold (USA))
8
16.3
T: K W NIPPERESS
R: MS E KEHOE (54.00)
2c medecis (GB) x mused (NZ) (centaine (AUS))
9
19.1
T: J D SHELTON
R: B LOOKER (54.00)
2f shrewdy (AUS) x myozena (AUS) (cossack warrior (AUS))
10
20.6
T: J E EVERSON
R: D PEISLEY (54.00)
2f refuse to bend (IRE) x umanique (AUS) (umatilla (NZ))
11
20.7
T: G S FLACK
R: R SPOKES (54.00)
2f ombra della sera (AUS) x sibylla's magic (AUS) (honour and glory (USA))
12
23.8
T: MS C CHAPMAN
R: S TRAECEY (54.00)
2f grandera (IRE) x centaloof (NZ) (centaine (AUS))
Race 2 - Ray Lewis Electrical Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:05.90 (35.90)
Prizemoney: $9,000
1
ZIMMER (12)
T: MS R TODD
R: M DOLENDO (57.00)
4m king's best (USA) x blue boots (AUS) (voltage peak (AUS))
Winning siblings: Frantic, Hesashow,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
T: W R PHOLI
R: D R COLEMAN (57.00)
4m good journey (USA) x anacortina (NZ) (anziyan (USA))
3
0.5
T: OWEN GLUE
R: A HYERONIMUS (55.50)
3f king cugat (USA) x hurricane bay (AUS) (palace music (USA))
4
1.8
F
T: MS S PEPPER
R: GARRY BAKER (57.00)
F
3f zeditave (AUS) x olympic halo (AUS) (danzero (AUS))
5
3.8
T: J GALLAGHER
R: R J AGNEW (57.00)
6
3.9
T: S B LEE
R: B LOOKER (57.00)
3f rhythm (USA) x overfond (AUS) (integra (AUS))
7
5.9
T: S B LEE
R: D PEISLEY (57.00)
3f untouchable (AUS) x broad viita (AUS) (broad reach (NZ))
8
6
T: P W HANCOCK
R: MS E KEHOE (55.00)
4m sunday knight (AUS) x truly brave (AUS) (brave warrior (AUS))
9
8.7
GALMEI (4)
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (57.00)
3f hawk wing (USA) x parlour games (AUS) (palace music (USA))
Race 3 - Oaten's Retravision Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:05.20 (35.90)
Prizemoney: $9,000
1
ZIAZAN (12)
T: MS S BIRNEY
R: J WATKINS (58.00)
3g quest for fame (GB) x zera (AUS) (dalmacia (NZ))
Winning siblings: Chiasmus, Inscribe,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
GALVAO (8)
T: W R PHOLI
R: D R COLEMAN (58.00)
3
0.5
T: M LETHORN
R: A HYERONIMUS (56.50)
5g jan murray (USA) x tattenform (AUS) (tattenham (AUS))
4
2.2
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (58.00)
4g frisco view (USA) x miss astro (AUS) (spectacular spy (USA))
5
2.3
T: M D TRIHEY
R: G AUCKRAM (58.00)
6g telesto (NZ) x diana's leap (AUS) (huntsman's leap (GB))
6
2.5
F
T: H KILNER
R: M DOLENDO (58.00)
F
4g sequalo (AUS) x cascade of stars (AUS) (magic ring (IRE))
7
3.6
T: B J RYAN
R: K FORRESTER (58.00)
8
4
T: D P BOWEN
R: D PEISLEY (58.00)
3g desert prince (IRE) x zafonique (NZ) (bigstone (IRE))
9
4.5
BORAX (2)
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (58.00)
3g bianconi (USA) x penny ash (AUS) (ashkalani (IRE))
10
6.5
T: P B MCLEOD
R: C P FRANKLIN (58.00)
3g canny lad (AUS) x dartbrook dream (AUS) (jan murray (USA))
11
7.5
T: D P BOWEN
R: MOTOKI OKADA (56.00)
3g kilimanjaro (GB) x stretto (NZ) (dance floor (USA))
12
12.6
T: J GALLAGHER
R: R J AGNEW (58.00)
3g kenfair (NZ) x today's girl (NZ) (zephyr bay (AUS))
Race 4 - P'n'r Refrigeration Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:18.09 (36.32)
Prizemoney: $9,000
1
T: T W MCCARTHY
R: GARRY BAKER (58.00)
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
ZIGMONT (14)
F
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (55.00)
F
3g falvelon (AUS) x moon beam kisses (AUS) (eagle eyed (USA))
3
0.8
T: B J DODSON
R: R SPOKES (55.50)
5m langfuhr (CAN) x assumpta (AUS) (northern regent (CAN))
4
2.5
T: S CUMMING
R: C SMALL (55.00)
3g joyeux danseur (USA) x key orator (NZ) (success express (USA))
5
3.1
T: MS F FIRTH
R: R J AGNEW (55.00)
5m jeune (GB) x most beautiful (AUS) (bluebird (USA))
6
3.2
HAJJAR (3)
T: OWEN GLUE
R: M DOLENDO (56.00)
3g kbenjar (AUS) x happy bounty (AUS) (celestial bounty (IRE))
7
4.3
T: B D BELLAMY
R: A HYERONIMUS (54.00)
3g general nediym (AUS) x minelli (AUS) (flying spur (AUS))
8
6.2
T: L J CLAPHAM
R: D PEISLEY (55.50)
4g natural act (AUS) x tooloom (AUS) (black zephyr (NZ))
9
6.5
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (55.00)
3g hayil (USA) x sly rhythm (AUS) (marauding (NZ))
10
9.3
T: R W SPACKMAN
R: G AUCKRAM (55.50)
3g springsteen (AUS) x irish kipper (NZ) (sir tristram (IRE))
11
33.2
T: CAROLYN HALLIDAY
R: MS E KEHOE (53.00)
3f king of danes (AUS) x rebel ransom (AUS) (red ransom (USA))
Race 5 - Gerni North Coast Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 1:24.90 (36.27)
Prizemoney: $9,000
1
T: S B LEE
R: GARRY BAKER (59.00)
3g half hennessy (AUS) x celtic flair (AUS) (celtic swing (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
T: K W NIPPERESS
R: A HYERONIMUS (54.00)
4g bureaucracy (NZ) x a runaway (NZ) (young runaway (GB))
3
2.4
F
T: P A SMITH
R: R SPOKES (55.50)
F
4
4.5
F
T: MS S BIRNEY
R: JOSHUA JONES (58.50)
F
3g viscount (AUS) x recondite (AUS) (brief truce (USA))
5
4.9
T: MS C CHAPMAN
R: S TRAECEY (54.00)
5m clang (AUS) x haute d'azur (AUS) (high regard (AUS))
6
5
T: D P BOWEN
R: D PEISLEY (54.00)
4m faltaat (USA) x kincaple lass (NZ) (kaapstad (NZ))
7
5.1
T: MS R TODD
R: R J AGNEW (54.00)
5g high regard (AUS) x no peeping (AUS) (tomatin (GB))
8
8.5
T: B D BELLAMY
R: B LOOKER (54.00)
5g al hareb (USA) x red riding (AUS) (marwina (AUS))
9
8.9
T: K W NIPPERESS
R: MS E KEHOE (52.00)
3g grandera (IRE) x cambridge fair (AUS) (mr. henrysee (USA))
10
10.3
NAILATI (13)
T: OWEN GLUE
R: M DOLENDO (54.00)
11
11.4
T: T W MCCARTHY
R: G AUCKRAM (54.00)
5m galileo (IRE) x here's a honey (AUS) (octagonal (NZ))
12
14
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (54.50)
13
21.2
T: B R SWAN
R: K FORRESTER (54.00)
4m frisco view (USA) x finest (AUS) (devorant (AUS))
Race 6 - M & T Tyres Hcp (62) (1516m)
Class: Restricted 62 Track: Dead Time: 1:32.14 (36.39)
Prizemoney: $9,000
1
T: A F RYAN
R: A HYERONIMUS (54.00)
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
T: MS S BIRNEY
R: JOSHUA JONES (57.50)
3
1.5
T: P W HANCOCK
R: MS E KEHOE (52.00)
5g magic albert (AUS) x peignoir (NZ) (tights (USA))
4
2.4
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (54.50)
6g secret savings (USA) x musak (NZ) (palace music (USA))
5
2.5
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (58.50)
5g hurricane sky (AUS) x fashion file (AUS) (splendent (USA))
6
2.6
T: SEAN HENDRY
R: G AUCKRAM (54.50)
7g shedad (AUS) x moneta (AUS) (hemisphere (AUS))
7
4.1
T: S J BENNETT
R: M DOLENDO (55.00)
5g anglia (AUS) x dance while we can (AUS) (zeditave (AUS))
8
6.3
T: ANTHONY TOWNSEND
R: K FORRESTER (54.00)
4g anabaa (USA) x laffy (USA) (highland blade (USA))
9
7.4
T: J E EVERSON
R: C P FRANKLIN (58.50)
4g centaine (AUS) x dove from above (NZ) (victory dance (IRE))
10
7.6
F
T: D P BOWEN
R: D PEISLEY (54.50)
F
4g faltaat (USA) x ethlen (NZ) (hula town (NZ))
11
9
T: W R PHOLI
R: R J AGNEW (57.00)
6g dare and go (USA) x wendy eliza (AUS) (copper kingdom (USA))
12
9.1
T: W R PHOLI
R: C SMALL (54.00)
7g king ivor (AUS) x i'm a giver (AUS) (telesto (NZ))
13
10.5
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (54.00)
4g king cugat (USA) x twiggy (AUS) (barathea (IRE))
Race 7 - North Coast Stationery (67) (1200m)
Class: Restricted 67 Track: Dead Time: 1:10.95 (35.47)
Prizemoney: $9,000
1
F
T: J D SHELTON
R: A HYERONIMUS (55.50)
F
4m choisir (AUS) x ideal option (AUS) (scenic (IRE))
Winning siblings: Bilinga Bay, Ideal Position,
This nick: 7 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4
T: ANTHONY TOWNSEND
R: K FORRESTER (54.00)
5g sequalo (AUS) x tropical tramp (AUS) (high statesman (AUS))
3
4.1
T: D P BOWEN
R: D PEISLEY (54.50)
5g avispon (ARG) x handy hoop (AUS) (alex nureyev (USA))
4
4.6
T: D P BOWEN
R: J WATKINS (58.00)
5g red ransom (USA) x ladybird blue (AUS) (bluebird (USA))
5
6.4
T: P J CLARK
R: MS E KEHOE (56.00)
7g pauillac (AUS) x sisu (AUS) (switch in time (IRE))
6
6.9
T: S J PHELPS
R: MS L COOK (56.50)
6m general nediym (AUS) x rose of mariah (AUS) (our poetic prince (AUS))
7
7
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (54.00)
8
7.2
T: P B MCLEOD
R: C P FRANKLIN (55.00)
4m beautiful crown (USA) x santreno lass (AUS) (pride of karioi (AUS))
9
7.8
T: D J MCLEAN
R: R J AGNEW (54.00)
7m casual creole (AUS) x hopeful lass (AUS) (civic hope (AUS))
10
10.3
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (58.00)
3c magic albert (AUS) x opera serenade (AUS) (opera prince (AUS))
11
10.9
PLURAL (11)
T: J D SHELTON
R: B LOOKER (54.00)
7g desert prince (IRE) x opinion polls (AUS) (procol harum (NZ))
12
12.1
T: J GALLAGHER
R: M DOLENDO (54.00)
7g commands (AUS) x savvy (AUS) (canny lad (AUS))
13
12.5
T: D P BOWEN
R: G AUCKRAM (54.00)
6m buriton (NZ) x clear the way (AUS) (bite the bullet (USA))
14
27.5
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (58.50)
7g spicy fact (USA) x gay aura (AUS) (gay biscay (AUS))
* Nick figures are for Australasia.