Breednet Results

MOE - Saturday, January 24

Race 1 - The L V Express Mdn Plate (2050m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 2:09.93
Prizemoney: $10,500
1
5/1
T: B R FOX
R: M FLAHERTY (58.00)
5/1
4g ne coupez pas (USA) x salagain (AUS) (dolphin street (FR))
Winning siblings: Sals Reward, Testas Double,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
2/1F
T: MS A BENNETT
R: DALE SMITH (58.00)
2/1F
4g distant music (USA) x johanna (AUS) (umatilla (NZ))
3
0.2
13/4
T: RODNEY DOUGLAS
R: M J ALLEN (55.00)
13/4
3f pentire (GB) x calm courage (NZ) (spectacular love (USA))
4
0.3
REDJOE (7)
10/1
T: MS P HICKEY
R: A DARMANIN (58.00)
10/1
4g king charlemagne (USA) x pieta (AUS) (clay hero (AUS))
5
3.1
30/1
T: P G CAREY
R: B MELHAM (55.00)
30/1
3f galileo (IRE) x chutima (AUS) (el vaquero (AUS))
6
3.9
15/4
T: J P SALANITRI
R: D BRERETON (56.50)
15/4
7
4
9/1
T: C and C ALDERSON
R: MS L J MEECH (56.00)
9/1
4m blevic (AUS) x liffey lace (USA) (sagace (FR))
8
4.3
20/1
T: R CLUNING
R: M PEGUS (58.00)
20/1
9
6.8
20/1
T: I R JONES
R: J BENBOW (54.50)
20/1
3f dracula (AUS) x scagliola (AUS) (grand lodge (USA))
10
9.8
40/1
T: MS R MANGAN
R: J KEATING (58.00)
40/1
11
10.6
25/1
T: STEVEN ROBERTS
R: W R DAVIS (56.50)
25/1
3g lacryma cristi (IRE) x yunki (AUS) (pride of kellina (AUS))
12
35.6
50/1
T: MS S CAMERON
R: B PARK (56.00)
50/1
4m johan cruyff (GB) x dracile (AUS) (myocard (NZ))
Race 2 - Monacellars Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:14.43
Prizemoney: $10,500
1
6/1
T: T D COWAN
R: D ADAM (57.00)
6/1
3f latarmiss (IRE) x desert desire (AUS) (desert sun (GB))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
30/1
T: G J COOPER
R: J KEATING (57.00)
30/1
3f super jet (USA) x giftilla (AUS) (flotilla (AUS))
3
0.6
7/4F
T: R G HORE-LACY
R: M PEGUS (57.00)
7/4F
3f spinning world (USA) x sold out (AUS) (marscay (AUS))
4
1.4
30/1
T: T P AHERN
R: A DARMANIN (57.00)
30/1
3f gundane (AUS) x oh joy (AUS) (ark regal (NZ))
5
2.2
9/1
T: RODNEY DOUGLAS
R: MS L J MEECH (57.00)
9/1
3f canny lad (AUS) x fleischer (AUS) (danehill (USA))
6
3.5
20/1
T: R E LAING
R: R N BOOTH (57.00)
20/1
3f spartacus (IRE) x tycoon pet (AUS) (last tycoon (IRE))
7
3.7
30/1
T: M D HINTON
R: B MELHAM (57.00)
30/1
3f king's best (USA) x golden gal (AUS) (ron's victory (USA))
8
4.5
25/1
T: MS T TEMPLETON
R: DALE SMITH (57.00)
25/1
3f tuscanos (AUS) x shadora (AUS) (shagny (USA))
9
6.5
NORDICE (15)
9/2
T: A J VASIL
R: D BRERETON (57.00)
9/2
10
9
5/2
T: MS N BURKE
R: M FLAHERTY (57.00)
5/2
3f happy giggle (AUS) x sunshine (AUS) (kenmare (FR))
11
13
12/1
T: MS A BENNETT
R: R WHEELER (57.00)
12/1
3f bianconi (USA) x fleur de moi (AUS) (clay hero (AUS))
Race 3 - Harvey Norman Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:08.65
Prizemoney: $10,500
1
11/1
T: STEPHEN THEODORE
R: R N BOOTH (56.50)
11/1
3g bianconi (USA) x blue tetra (AUS) (stargazer (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
11/2
T: M, W and J HAWKES
R: M PEGUS (56.50)
11/2
3g viscount (AUS) x taittinger (NZ) (al akbar (AUS))
3
0.8
14/1
T: JOHN MCARDLE
R: M GATT (56.50)
14/1
3g carnegie (IRE) x freaky (AUS) (anabaa (USA))
4
3.2
66/1
T: R E LAING
R: J KEATING (58.00)
66/1
4h archway (IRE) x sector (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
4.2
12/1
T: D C HARRISON
R: P KEANE (52.00)
12/1
4m keltrice (AUS) x majeen (AUS) (majuscule (USA))
6
5
16/1
T: MARK LOFT
R: D ADAM (56.50)
16/1
7
5.1
50/1
T: M F WEBB
R: K L BRADLEY (56.00)
50/1
4m high yield (USA) x wisttrakowe (AUS) (king of kings (IRE))
8
5.6
16/1
T: N G EADES
R: R McLEOD (56.50)
16/1
3g lago delight (AUS) x blu jester (AUS) (blu tusmani (USA))
9
6.4
10/1
T: S J RICHARDS
R: DALE SMITH (58.00)
10/1
4g bianconi (USA) x glenbervie (AUS) (keltrice (AUS))
10
7.2
5/2F
T: R G HORE-LACY
R: M FLAHERTY (56.50)
5/2F
Race 4 - The L V Printers Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:40.02
Prizemoney: $10,500
1
9/2
T: B and J PURCELL
R: M FLAHERTY (58.00)
9/2
5g jugah (USA) x do me a favour (AUS) (bataan (AUS))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
13/4
T: N G EADES
R: R McLEOD (56.50)
13/4
3g bianconi (USA) x spur reef (IRE) (flying spur (AUS))
3
0.3
7/1
T: G W MCGREAL
R: R WHEELER (58.00)
7/1
4g principality (AUS) x kingston view (AUS) (kingston rule (USA))
4
2.3
25/1
T: MS A BLACKBURN
R: MS S WYNNE (58.00)
25/1
5g encounter (AUS) x lucky dollar (AUS) (charnwood forest (IRE))
5
3.1
ZAMBI (10)
14/1
T: B J BARNES
R: A DARMANIN (56.00)
14/1
6m phizam (NZ) x dame bibi (AUS) (toy pindarri (NZ))
6
3.6
6/1
T: P G CAREY
R: B MELHAM (54.50)
6/1
3f galileo (IRE) x princess chutima (AUS) (regal classic (CAN))
7
5.4
5/4F
T: R L CROSS
R: D BRERETON (58.00)
5/4F
4g super jet (USA) x time for glory (NZ) (swooping (USA))
8
7.2
11/1
T: K M KEYS
R: L COFFEY (56.00)
11/1
4m perugino (USA) x mellow chateau (AUS) (northern chateau (USA))
9
9.7
50/1
T: MS S CAMERON
R: R N BOOTH (58.00)
50/1
5g fasliyev (USA) x torry's jester (AUS) (rory's jester (AUS))
10
11.7
66/1
T: MS D BOWMAN
R: MS YOKO OTA (56.00)
66/1
6m dieu d'or (AUS) x dear scarlett (AUS) (rancher (AUS))
Race 5 - Latrobe City Hcp (89) (1200m)
Class: Restricted 89 Track: Dead Time: 1:13.73
Prizemoney: $11,500
1
20/1
T: R E LAING
R: J KEATING (57.00)
20/1
8g vettori (IRE) x take the music (AUS) (salieri (USA))
Winning siblings: Intangible Force,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/8F
T: D R BRIDEOAKE
R: M PEGUS (54.00)
11/8F
4h cape cross (IRE) x fawaakeh (USA) (lyphard (USA))
3
2.3
7/4
T: R D GRIFFITHS
R: M GATT (54.00)
7/4
7g danasinga (AUS) x angel love (AUS) (shalford (IRE))
4
2.6
5/1
T: D C HARRISON
R: W R DAVIS (53.00)
5/1
5m north reef (IRE) x queen trice (AUS) (keltrice (AUS))
5
4.6
11/2
T: RICKY MAUND
R: MS L J MEECH (53.00)
11/2
4m testa rossa (AUS) x western success (AUS) (success express (USA))
6
5.9
30/1
T: J R WHEELER
R: M FLAHERTY (59.50)
30/1
8g jahafil (GB) x miss baego (NZ) (fosforo (USA))
7
6.4
8/1
T: MS A BENNETT
R: J BENBOW (53.00)
8/1
5g super jet (USA) x carla joy (NZ) (geiger counter (USA))
Race 6 - Bechaz Family Hcp (68) (1600m)
Class: Restricted 68 Track: Dead Time: 1:40.78
Prizemoney: $10,500
1
15/4
T: B J BARNES
R: A DARMANIN (54.50)
15/4
4m fubu (AUS) x hi diddle diddle (AUS) (keltrice (AUS))
Winning siblings: Another Lad Al,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/1
T: MS A SHEEHAN
R: MS S WYNNE (53.00)
9/1
4m jugah (USA) x princess pike (AUS) (vice regal (NZ))
3
1.3
15/4
T: NEVILLE AULICH
R: DALE SMITH (58.00)
15/4
4m black hawk (GB) x rolexus (AUS) (prego (IRE))
4
6.1
16/1
T: D T CURRAN
R: M PEGUS (54.00)
16/1
5
6.5
10/1
T: P E FELL
R: R N BOOTH (55.00)
10/1
4m sandtrap (USA) x kara kum (NZ) (desert sun (GB))
6
8.3
5/2F
T: A J VASIL
R: D BRERETON (56.00)
5/2F
7
8.4
10/1
T: K M KEYS
R: B MELHAM (55.00)
10/1
4m made of gold (USA) x shiosaki (AUS) (bonhomie (USA))
8
8.5
30/1
T: P A IRVINE
R: W R DAVIS (53.50)
30/1
7m jugah (USA) x courtly's dream (AUS) (tinterosse (FR))
9
14.5
11/2
T: LUKE OLIVER
R: MS L J MEECH (55.00)
11/2
3f testa rossa (AUS) x camicia (GB) (night shift (USA))
Race 7 - Win TV Hwt Hcp (68) (2050m)
Class: Restricted 68 Track: Dead Time: 2:09.49
Prizemoney: $10,500
1
12/1
T: C F HYLAND
R: T WELLS (65.00)
12/1
6g bahri (USA) x mamlakah (IRE) (unfuwain (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
15/2
T: F HOULAHAN and B JOHNSTON
R: P HAMBLIN (63.00)
15/2
4g galileo (IRE) x overnight (GER) (windwurf (GER))
3
1.5
7/1
T: J R WHEELER
R: M B SCOTT (65.00)
7/1
6g rainbow myth (NZ) x dee's lady (NZ) (desperate dee (GB))
4
3.5
12/1
T: M E TEMPLETON
R: PAT KELLY (63.00)
12/1
5
4
KERMIT (8)
7/1
T: SHANE STOCKDALE
R: C MAUND (63.00)
7/1
5g ne coupez pas (USA) x tycoon sheila (AUS) (last tycoon (IRE))
6
4.8
9/4F
T: JOHN MCARDLE
R: R WAYMOUTH (65.00)
9/4F
4g stravinsky (USA) x wee devil (AUS) (night shift (USA))
7
7.1
5/2
T: S C BOTTOMLEY
R: W D SMITH (64.50)
5/2
5g genuine (JPN) x philharmonia (NZ) (western symphony (USA))
8
10.1
9/1
T: E C BATT
R: K KAWAKAMI (64.00)
9/1
8g marscay (AUS) x miss java (IRE) (persian bold (IRE))
9
18.1
20/1
T: MS L TOLSON
R: G BEDGGOOD (63.00)
20/1
10
53.1
50/1
T: MS A BLACKBURN
R: K STRYJA (63.00)
50/1
6m mark of esteem (IRE) x zaydana (IRE) (rainbow quest (USA))
Race 8 - After The Last @ The Tav (62) (1100m)
Class: Restricted 62 Track: Dead Time: 1:07.78
Prizemoney: $10,500
1
12/1
T: K D CAMPBELL
R: R N BOOTH (55.00)
12/1
4g hussonet (USA) x western empress (AUS) (western symphony (USA))
Winning siblings: Chilean Star, The Huntress,
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.5
11/1
T: F HOULAHAN and B JOHNSTON
R: DALE SMITH (55.00)
11/1
4g racer's edge (AUS) x scintillate (AUS) (big boost (NZ))
3
2.7
7/1
T: L XUEREB
R: B MELHAM (55.50)
7/1
5g jetball (AUS) x aurisina (AUS) (dieu d'or (AUS))
4
3.5
3/1F
T: V L MALADY
R: RYAN MALONEY (55.50)
3/1F
5
3.7
4/1
T: C J DAVIES
R: D ADAM (57.50)
4/1
6g lion hunter (AUS) x hieroglyph (AUS) (celestial dancer (IRE))
6
4.2
4/1
T: PETER GELAGOTIS
R: A DARMANIN (53.50)
4/1
4m desert sun (GB) x classic weekend (AUS) (regal classic (CAN))
7
4.5
11/1
T: SHANE STOCKDALE
R: DUNCAN MILLER (54.00)
11/1
5g dracula (AUS) x tenant (AUS) (canny lad (AUS))
8
5.8
9/1
T: MS L TOLSON
R: J BENBOW (53.00)
9/1
5m racer's edge (AUS) x solar heights (AUS) (broad reach (NZ))
9
7.3
BROMAS (4)
5/1
T: I R HUTCHINS
R: MS S WYNNE (57.00)
5/1
4h delago brom (AUS) x rustic draw (AUS) (rustic amber (IRE))
10
7.7
14/1
T: RICKY MAUND
R: MS L J MEECH (55.00)
14/1
4g bel esprit (AUS) x sunday bliss (AUS) (bubble gum fellow (JPN))
11
12
10/1
T: D R BRIDEOAKE
R: M PEGUS (57.50)
10/1
* Nick figures are for Australasia.