Breednet Results

MURRAY BRIDGE - Wednesday, November 26

Race 1 - Request Personnel 4up Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good Time: 0:57.94
Prizemoney: $7,500
1
6/1
T: MS H FREW
R: MS A HERRMANN (57.00)
6/1
7g bureaucracy (NZ) x rangini (AUS) (rancho ruler (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
7/1
T: J DUNN
R: J POTTER (57.00)
7/1
4g alannan (USA) x m'lady's dance (AUS) (kala dancer (GB))
3
0.7
4/1
T: D M KOCH
R: MS C LIONS (52.00)
4/1
4m blevic (AUS) x mawspec (AUS) (zeditave (AUS))
4
1.7
11/1
T: G V RICHARDS
R: M HOPPO (57.00)
11/1
4g johannesburg (USA) x irish company (USA) (irish river (FR))
5
3
25/10
T: D B ALDRIDGE
R: J LYON (55.00)
25/10
4m blevic (AUS) x miss pronounced (AUS) (cossack warrior (AUS))
6
3.6
11/1
T: MS K FAULDS
R: R PLUMB (57.00)
11/1
7
6
40/1
T: PAT POTTER
R: MS M NEVE (54.00)
40/1
6g octagonal (NZ) x stamp (NZ) (somalia (AUS))
8
6.3
8/11F
T: D R JOLLY
R: P GATT (57.00)
8/11F
4g el moxie (USA) x danzelle (AUS) (danzero (AUS))
9
6.7
TARVON (7)
6/1
T: J DUNN
R: M NEILSON (57.00)
6/1
4g perugino (USA) x latinise (AUS) (gielgud (USA))
10
11.7
30/1
T: J E HICKMOTT
R: J MALLYON (53.00)
30/1
4g oamaru force (AUS) x paula's gift (AUS) (spartacus (AUS))
Race 2 - Terra Seeds Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:38.78
Prizemoney: $7,500
1
28/10
T: D G BALFOUR
R: MS A HERRMANN (55.00)
28/10
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
4/1
T: D J CLARKEN
R: A PATTERSON (57.00)
4/1
3
1.6
45/10
T: M J WHITTLE
R: D TOOTELL (55.00)
45/10
4m archway (IRE) x siberia (AUS) (soviet lad (USA))
4
2.2
12/10F
T: P STOKES
R: M NEILSON (53.50)
12/10F
3f scenic (IRE) x viridian (NZ) (vice regal (NZ))
5
2.4
35/10
T: D A HAYES
R: P GATT (55.00)
35/10
4m montjeu (IRE) x rune (NZ) (star way (GB))
6
5.1
14/1
T: P A JONES
R: J POTTER (53.50)
14/1
3f musee d'orsay (AUS) x aspecto (AUS) (lord seymour (IRE))
7
5.2
66/1
T: MS M HODGE
R: MS T ZANKER (55.00)
66/1
4m el moxie (USA) x summer haven (AUS) (archway (IRE))
8
14.1
30/1
T: S G PADMAN
R: J LYON (57.00)
30/1
4g dangerous (AUS) x rose of ceylon (AUS) (indian raj (AUS))
9
21.8
TAHULA (3)
100/1
T: J E HICKMOTT
R: J MAUND (57.00)
100/1
4g taos (AUS) x love to hula (AUS) (french current (AUS))
Race 3 - Farm Fresh Market Hcp (75) (1600m)
Class: Restricted 75 Track: Good Time: 1:36.93
Prizemoney: $8,000
1
1/1F
T: MS H FREW
R: C BRYANT (54.50)
1/1F
4m devaraja (NZ) x grandime (AUS) (near boy (AUS))
Winning siblings: Just Ranger,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
25/10
T: R R JOLLY
R: MS L HOPWOOD (56.00)
25/10
3
1
20/1
T: J E HICKMOTT
R: P CRICH (56.00)
20/1
6g taos (AUS) x mustin magic (AUS) (mustin lake (USA))
4
1.7
CRAIC (4)
25/10
T: S G PADMAN
R: D TOURNEUR (54.50)
25/10
5g happy giggle (AUS) x kilravock rose (AUS) (southern appeal (USA))
5
2.2
30/1
T: MS K DUFFIE
R: MS A HERRMANN (53.50)
30/1
6m way of light (USA) x pep talk (NZ) (crested wave (USA))
6
4.5
25/1
T: J A O'CONNOR
R: MS T ZANKER (53.50)
25/1
8g racer's edge (AUS) x draw the ace (NZ) (straight strike (USA))
7
4.9
25/10
T: J VANDERMYLE
R: J LYON (54.50)
25/10
5g langfuhr (CAN) x fly flo jo (AUS) (kenmare (FR))
Race 4 - Adelaide Produce Market Hcp-C3 (1200m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:10.32
Prizemoney: $8,000
1
25/10F
T: MS L KETTLE
R: MS C LINDOP (54.00)
25/10F
5g suresh (NZ) x best paint (AUS) (best western (AUS))
Winning siblings: Macsplash, Sure Paint,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3
35/10
T: MS S HAYES
R: J MAUND (53.00)
35/10
4g made of gold (USA) x new status (AUS) (new regent (CAN))
3
3.5
4/1
T: M W LEWIS
R: C LEVER (56.00)
4/1
5g way of light (USA) x bicenette (AUS) (bicentenary (AUS))
4
4
14/1
T: J E HICKMOTT
R: MS M NEVE (50.00)
14/1
5g armidale (AUS) x mrs. yeats (AUS) (yeats (USA))
5
4.4
45/10
T: D R JOLLY
R: MS C LIONS (50.00)
45/10
5g lion hunter (AUS) x matuvu (AUS) (vice regal (NZ))
6
4.7
12/1
T: J DUNN
R: MS A HERRMANN (53.00)
12/1
5m alquoz (USA) x some surprise (AUS) (euclase (AUS))
7
4.8
5/1
T: JON O'CONNOR
R: J MALLYON (50.50)
5/1
8
6.4
25/10F
T: SIMON CASEY
R: MS K DYSON (57.00)
25/10F
5g more than ready (USA) x susan (AUS) (salieri (USA))
9
11.4
OOLITE (9)
30/1
T: KYM HEALY
R: J POTTER (53.00)
30/1
6g high yield (USA) x sammee m (USA) (carr de naskra (USA))
Race 5 - Stay Crisp Premium Hcp (68) (1000m)
Class: Restricted 68 Track: Good Time: 0:57.14
Prizemoney: $8,000
1
TIMELY (7)
11/10F
T: D R JOLLY
R: P GATT (55.00)
11/10F
4g blevic (AUS) x time cover (AUS) (zeditave (AUS))
Winning siblings: Disney Time,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/1
T: R F MOORE
R: D TOURNEUR (58.00)
5/1
6g ashkalani (IRE) x empire dawn (AUS) (rory's jester (AUS))
3
0.2
25/10
T: BILL PAPAZAHAROUDAKIS
R: C LEVER (56.00)
25/10
5g spartacus (AUS) x bridget anne (AUS) (euclase (AUS))
4
1.4
5/1
T: MS S HAYES
R: MS A HERRMANN (57.50)
5/1
5
3.2
9/1
T: JOHN HYAM
R: MS K DYSON (53.50)
9/1
6
4.3
32/10
T: JON O'CONNOR
R: J MALLYON (53.00)
32/10
5g happy giggle (AUS) x gold desiderio (AUS) (gold crest (USA))
7
4.4
30/1
T: GRANT YOUNG
R: J MAUND (58.00)
30/1
6g el moxie (USA) x eldorado girl (AUS) (el seetu (USA))
8
5.2
50/1
T: M J WHITTLE
R: MS C LIONS (50.50)
50/1
6g gundane (AUS) x valande (AUS) (biscay (AUS))
Race 6 - Scalzi Produce Hcp (68) (1200m)
Class: Restricted 68 Track: Good Time: 1:11.67
Prizemoney: $8,000
1
12/10F
T: P L SEATER
R: MS C LINDOP (56.50)
12/10F
4m dangerous (AUS) x shavano miss (AUS) (hand crafted (AUS))
Winning siblings: Arezzo, My Elixa, Normandy Landing,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
55/10
T: J R CROUCHER
R: M HOPPO (57.00)
55/10
5m strategic (AUS) x periphery (AUS) (grand lodge (USA))
3
2.3
35/10
T: BILL PAPAZAHAROUDAKIS
R: DAMIEN ROBINSON (56.50)
35/10
5m scenic (IRE) x lady eliza (NZ) (vice regal (NZ))
4
3.1
20/1
T: D J CLARKE
R: J LYON (53.00)
20/1
4m choisir (AUS) x torry's jester (AUS) (rory's jester (AUS))
5
3.2
25/10
T: K M KNOWLES
R: MS K DYSON (56.00)
25/10
5m second empire (IRE) x true m'lady (AUS) (is it true (USA))
6
4.5
20/1
T: MS M HODGE
R: MS T ZANKER (53.00)
20/1
8m gambler (AUS) x summer lovin' (AUS) (oenjay star (AUS))
7
4.7
35/10
T: MS R DAY
R: J MALLYON (52.00)
35/10
5m black hawk (GB) x blue phoenix (AUS) (bluebird (USA))
8
12.5
25/1
T: C J GRAVES
R: MS M NEVE (50.50)
25/1
4m sandtrap (USA) x rule the waves (NZ) (yachtie (AUS))
Race 7 - Adelaide Mushrooms Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good Time: 1:25.08
Prizemoney: $8,000
1
4/1
T: B C MUELLER
R: J POTTER (57.00)
4/1
5g centre stalls (IRE) x bresciana (NZ) (stargazer (NZ))
This nick: 10 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/1
T: MS R DAY
R: D TOURNEUR (54.50)
9/1
4g jeune (GB) x don't babble on (AUS) (don't say halo (USA))
3
1.2
KULIG (11)
11/1
T: PHILIP COLE
R: M NEILSON (54.50)
11/1
7g polish laughter (USA) x firetender (AUS) (blazing saddles (AUS))
4
2.2
25/10F
T: D R JOLLY
R: MS C LIONS (55.00)
25/10F
4g no excuse needed (GB) x satonda (NZ) (centaine (AUS))
5
2.5
SACHSE (5)
25/10F
T: JON O'CONNOR
R: A PATTERSON (55.00)
25/10F
3g happy giggle (AUS) x lords favour (AUS) (flying spur (AUS))
6
5
45/10
T: MS H FREW
R: C BRYANT (57.50)
45/10
4g blevic (AUS) x fly flo jo (AUS) (kenmare (FR))
7
6.3
11/1
T: J D SMITH
R: MS T ZANKER (54.50)
11/1
8
6.5
55/10
T: K D BUICK
R: MS C LINDOP (54.50)
55/10
5g indian danehill (IRE) x casino bid (AUS) (bureaucracy (NZ))
9
7.1
20/1
T: J DUNN
R: MS A HERRMANN (54.50)
20/1
5g fantastic light (USA) x rosellini (AUS) (danehill (USA))
10
7.3
50/1
T: JON O'CONNOR
R: DAMIEN ROBINSON (54.50)
50/1
3g delago brom (AUS) x rustic draw (AUS) (rustic amber (IRE))
11
10
200/1
T: I J BOESS
R: R PLUMB (54.50)
200/1
7g bellotto (USA) x dreamsome (AUS) (luskin star (AUS))
Race 8 - South Pacific Seeds Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good Time: 0:57.74
Prizemoney: $8,000
1
12/10F
T: GRANT YOUNG
R: C LEVER (57.50)
12/10F
3g val royal (FR) x miss eucalypt (AUS) (euclase (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
12/10F
T: TOM DABERNIG
R: MS C LINDOP (58.00)
12/10F
3
4.6
4/1
T: P STOKES
R: D TOURNEUR (54.50)
4/1
3f alannan (USA) x pick of the crop (AUS) (rory's jester (AUS))
4
4.9
3/1
T: W A BOGARTS
R: J LYON (56.00)
3/1
3g king charlemagne (USA) x the blues sister (NZ) (blues traveller (IRE))
5
5.3
15/1
T: D J MCMAHON
R: M HOPPO (54.50)
15/1
3f buriton (NZ) x queen of spades (AUS) (victory prince (AUS))
6
5.9
30/1
T: J D SMITH
R: M NEILSON (55.00)
30/1
3g staaraq (AUS) x dancing desire (AUS) (undercut (USA))
7
6.2
40/1
T: J D SMITH
R: MS L HOPWOOD (52.50)
40/1
3f blevic (AUS) x castlemartin (NZ) (college chapel (GB))
8
20.6
11/1
T: P F BLANCH
R: MS A HERRMANN (55.00)
11/1
9
35.8
40/1
T: W J BRAITHWAITE
R: R PLUMB (55.00)
40/1
3f shorblue (AUS) x some surprise (AUS) (euclase (AUS))
* Nick figures are for Australasia.