Breednet Results

MUSWELLBROOK - Tuesday, December 2

Race 1 - Tooheys White Stag Mdn Plate (900m)
Class: Maiden Track: Heavy Time: 0:53.27
Prizemoney: $9,000
1
15/4F
T: MS L MOLONY
R: A GIBBONS (58.00)
15/4F
5g belong to me (USA) x sleeping beauty (AUS) (mighty avalanche (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
6/1
T: COLIN REDMAN
R: M A BUTLER (58.00)
6/1
6g zeditave (AUS) x slade (AUS) (chimes square (AUS))
3
1
9/1
T: S J GLEESON
R: W WHEATLEY (58.00)
9/1
4g forest glow (USA) x miss jasmin (AUS) (al jaasi (AUS))
4
2.1
8/1
T: MS J CASHIN
R: T McINTOSH (56.00)
8/1
5g king of kings (IRE) x princess fire (AUS) (black kite (AUS))
5
2.3
5/1
T: MS L HUTCHISON
R: DANIEL EDMONDS (54.50)
5/1
6
2.6
DEEKIWI (11)
5/1
T: S FARLEY
R: G M RYAN (54.50)
5/1
3f reenact (AUS) x royal lorial (AUS) (devorant (AUS))
7
3.4
5/1
T: K A LEES
R: DALE SPRIGGS (56.50)
5/1
3g hurricane sky (AUS) x ondeeki (AUS) (zephyr zip (NZ))
8
5.2
TEENS (10)
25/1
T: J P WATERS
R: TOMMY BERRY (54.50)
25/1
4m zeditave (AUS) x choosy (AUS) (personal hope (USA))
9
5.8
30/1
T: JIM GLEESON
R: R THOMPSON (58.00)
30/1
10
6
16/1
T: P F CURRY
R: P GRAHAM (56.00)
16/1
11
7.9
40/1
T: A G SCORSE
R: B SPRIGGS (53.00)
40/1
4m el moxie (USA) x momentaire (AUS) (marscay (AUS))
12
9.3
TIS HOT (14)
20/1
T: D J NUGENT
R: S THURLOW (54.50)
20/1
13
9.7
30/1
T: S W THOMAS
R: MS L G HENRY (54.50)
30/1
3f humam (IRE) x jade seeker (AUS) (jade hunter (USA))
14
19.7
25/1
T: DONALD MACDONALD
R: P FERRIS (56.00)
25/1
7m royal charter (AUS) x sunset dawn (AUS) (sovereign red (NZ))
Race 2 - M'brook RSL Monster Raffle-C1 (1000m)
Class: Class 1 Track: Heavy Time: 0:59.73
Prizemoney: $9,000
1
4/7F
T: K A LEES
R: MS C PETTIGREW (54.00)
4/7F
4g magic albert (AUS) x maitland gold (AUS) (made of gold (USA))
Winning siblings: Gold Grace, Unique Goldy,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.8
13/4
T: G A O'BRIEN
R: G M RYAN (55.50)
13/4
4g bold expectation (AUS) x miss kidman (AUS) (kaaptive edition (NZ))
3
4.1
8/1
T: MS J BOWEN
R: P GRAHAM (54.00)
8/1
4m brahms (USA) x gaelic aura (AUS) (clear choice (USA))
4
4.3
8/1
T: COLIN REDMAN
R: L FYFE (54.50)
8/1
5h ignatius (USA) x bon bien (AUS) (al hareb (USA))
5
6.5
60/1
T: S J GLEESON
R: P FERRIS (54.00)
60/1
5g magic albert (AUS) x wuji (AUS) (northern state (USA))
6
7.2
12/1
T: S J GLEESON
R: W WHEATLEY (58.00)
12/1
4m don eduardo (NZ) x bumpy (AUS) (lure (USA))
Race 3 - Peter Doyle Cellars Hcp (72) (1550m)
Class: Restricted 72 Track: Slow Time: 1:35.18
Prizemoney: $9,000
1
TOLO (1)
3/1
T: O KOOLMAN
R: TOMMY BERRY (56.50)
3/1
7g snippets (AUS) x raise a ransom (AUS) (raise a cup (USA))
Winning siblings: Demandehere,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/1
T: S J HODGE
R: MS A STOKES (50.00)
7/1
6g northern drake (AUS) x el danza (AUS) (el qahira (NZ))
3
2.1
7/4F
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (55.50)
7/4F
4g encosta de lago (AUS) x everybodys talking (AUS) (unbridled's song (USA))
4
2.3
4/1
T: R J DAVIES
R: MS C JOHNSON (52.50)
4/1
6g sandpit (BRZ) x desertoile (AUS) (desert style (IRE))
5
4
7/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: L FYFE (54.00)
7/1
7g foxhound (USA) x feats (AUS) (yeats (USA))
6
4.3
14/1
T: MARK DE MONTFORT
R: MS C LAMBERT (52.00)
14/1
5g covetous (AUS) x meritas grey (AUS) (splendent (USA))
Race 4 - Power Fm Mdn Plate (1280m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:17.67
Prizemoney: $9,000
1
7/4F
T: LUKE GRIFFITH
R: MS L G HENRY (56.00)
7/4F
4m dehere (USA) x countess chloe (AUS) (anabaa (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
7/1
T: JAMES BALFE
R: R THOMPSON (54.50)
7/1
3f falbrav (IRE) x tinaca (USA) (manila (USA))
3
1.9
9/1
T: MS D LUMSDEN
R: A GIBBONS (58.00)
9/1
4g king's best (USA) x all vanity (NZ) (entrepreneur (GB))
4
2.1
7/1
T: M D GRIFFITH
R: C G O'BRIEN (56.50)
7/1
5
3.8
4/1
T: MARCUS WILSON
R: G M RYAN (56.00)
4/1
4m magic albert (AUS) x track (AUS) (last tycoon (IRE))
6
3.9
60/1
T: P M PERRY
R: TOMMY BERRY (55.00)
60/1
3c street cry (IRE) x sasheen (AUS) (hennessy (USA))
7
5.9
15/4
T: P H ST VINCENT
R: P GRAHAM (56.50)
15/4
3g canny lad (AUS) x southern jazz (NZ) (stark south (USA))
8
9
10/1
T: R J DAVIES
R: S THURLOW (54.50)
10/1
3f tobougg (IRE) x desertoile (AUS) (desert style (IRE))
9
9.6
80/1
T: S J GLEESON
R: W WHEATLEY (58.00)
80/1
4g fusaichi pegasus (USA) x apollo wonder (AUS) (rory's jester (AUS))
Race 5 - Blooms Group Mdn Plate (1280m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:17.55
Prizemoney: $9,000
1
5/1
T: M D GRIFFITH
R: C G O'BRIEN (58.00)
5/1
4g brahms (USA) x lady can do (AUS) (canny lad (AUS))
Winning siblings: Danecan,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
20/1
T: MS L MUNCE
R: S THURLOW (56.50)
20/1
3g mull of kintyre (USA) x shimorn (AUS) (shining finish (GB))
3
3.3
9/4F
T: MS T VIGOUROUX
R: G M RYAN (56.50)
9/4F
3g way of light (USA) x estee etoile (AUS) (last tycoon (IRE))
4
3.4
12/1
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (56.50)
12/1
3g danzero (AUS) x barents sea (USA) (sea hero (USA))
5
3.5
9/4F
T: M D GRIFFITH
R: MS L G HENRY (54.50)
9/4F
6
3.6
10/1
T: MARCUS WILSON
R: M A BUTLER (56.00)
10/1
5m way of light (USA) x marples (AUS) (marscay (AUS))
7
5.5
40/1
T: D P ENGLEBRECHT
R: M McFARLANE (56.00)
40/1
8
6.5
RITMO (2)
8/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: P GRAHAM (58.00)
8/1
4g rhythm (USA) x mescolata (NZ) (balmerino (NZ))
9
10.6
30/1
T: R JOHNSTON
R: P FERRIS (56.00)
30/1
5m magic albert (AUS) x party game (NZ) (peterhof (USA))
10
12.4
SQUAW (12)
25/1
T: CRAIG ROBERTS
R: TIMOTHY BELL (51.50)
25/1
3f reset (AUS) x shawnee queen (USA) (kingmambo (USA))
11
13.1
200/1
T: G PRESTON
R: DANIEL EDMONDS (53.00)
200/1
3f action star (AUS) x misappropriation (AUS) (rory's jester (AUS))
Race 6 - Radar Autoelectrical Hcp (C2) (1750m)
Class: Class 2 Track: Slow Time: 1:49.29
Prizemoney: $9,000
1
6/1
T: R J HAIRE
R: DALE SPRIGGS (55.00)
6/1
5g desert king (IRE) x princess on parade (AUS) (rancho ruler (AUS))
Winning siblings: Coriolis, Royal Alias,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
7/2
T: K A LEES
R: MS C PETTIGREW (54.00)
7/2
3
1.7
9/1
T: MARCUS WILSON
R: M A BUTLER (54.00)
9/1
4m rhythm (USA) x in twilight (AUS) (dr. grace (NZ))
4
2.3
11/1
T: CRAIG ROBERTS
R: TIMOTHY BELL (56.00)
11/1
5g carnegie (IRE) x dewamar (AUS) (marscay (AUS))
5
2.4
6/1
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (54.00)
6/1
6
3.3
MANAHI (5)
13/4F
T: P H ST VINCENT
R: R THOMPSON (56.50)
13/4F
4g manner hill (AUS) x high wisdom (AUS) (high regard (AUS))
7
4.7
SHADEED (12)
10/1
T: M J CLOUT
R: A ROBINSON (54.00)
10/1
8
4.8
14/1
T: R W HOWE
R: G M RYAN (54.00)
14/1
5m shinko forest (IRE) x benning (USA) (manila (USA))
9
4.9
20/1
T: MARK DE MONTFORT
R: MS C LAMBERT (52.00)
20/1
3f black hawk (GB) x soak up the sun (AUS) (desert sun (GB))
10
12
20/1
T: M R PARKINSON
R: P FERRIS (55.50)
20/1
4g beautiful crown (USA) x frame's game (AUS) (crown jester (AUS))
Race 7 - Power Fm Mdn Hcp (1450m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:28.48
Prizemoney: $9,000
1
3/1F
T: S FARLEY
R: C G O'BRIEN (56.50)
3/1F
3g brahms (USA) x swept along (AUS) (end sweep (USA))
Winning siblings: Bungaree Boy, Count Alone, Flying Tiger,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
12/1
T: B J KELLY
R: M LISTER (54.00)
12/1
4m street cry (IRE) x pitrizza (AUS) (green line express (USA))
3
1.8
4/1
T: D I ATKINS
R: D McLELLAN (54.50)
4/1
4
2.6
30/1
T: L K ROBERTS
R: T McINTOSH (54.00)
30/1
6g ignatius (USA) x pauline's battle (AUS) (engagement (USA))
5
4.1
13/4
T: MARK DE MONTFORT
R: MS C LAMBERT (56.00)
13/4
4g nuclear freeze (USA) x beau diamond (AUS) (snappy landing (USA))
6
7.2
14/1
T: T S HOWLETT
R: P GRAHAM (54.00)
14/1
3g mull of kintyre (USA) x john's turn (USA) (blushing john (USA))
7
7.4
13/2
T: M D GRIFFITH
R: MS L G HENRY (56.50)
13/2
3g rhythm (USA) x dream bay (AUS) (personal hope (USA))
8
9
30/1
T: A J GIBSON
R: M USHER (55.50)
30/1
3g bianconi (USA) x bonzabella (AUS) (royal sceptre (AUS))
9
9.7
25/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: P FERRIS (54.00)
25/1
3f dyslexia (AUS) x minuscolo (NZ) (known fact (USA))
10
11
13/2
T: K A LEES
R: DALE SPRIGGS (54.00)
13/2
3g reenact (AUS) x snohalo (AUS) (flying spur (AUS))
11
11.4
20/1
T: T S HOWLETT
R: R THOMPSON (54.00)
20/1
3g danewin (AUS) x lindawah (AUS) (kenvain (AUS))
12
17.2
100/1
T: P M FARRELL
R: M A BUTLER (54.00)
100/1
3g diatribe (AUS) x touristic (AUS) (scenic (IRE))
13
19.7
50/1
T: L J SOWTER
R: MS E WEISZBACH (54.00)
50/1
4g filante (NZ) x la cugina (AUS) (king's theatre (IRE))
14
25.2
200/1
T: R J BARWICK
R: MS T O'HARA (57.00)
200/1
5g montjeu (IRE) x catalyst (USA) (tabasco cat (USA))
Race 8 - M'brook RSL Xmas Cup (72) (1280m)
Class: Restricted 72 Track: Slow Time: 1:15.89
Prizemoney: $10,000
1
2/1F
T: MS G WILLIAMS
R: M LISTER (57.50)
2/1F
5g covetous (AUS) x instant amber (AUS) (sir dapper (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
TIGE (7)
8/1
T: DARRYN WICKS
R: R THOMPSON (55.50)
8/1
8g sri pekan (USA) x indochine (AUS) (success express (USA))
3
3.8
KEATS (5)
9/1
T: S W THOMPSON
R: P GRAHAM (57.00)
9/1
4
4.3
7/2
T: S J HODGE
R: A ROBINSON (55.50)
7/2
4m delago brom (AUS) x simulation (AUS) (snaadee (USA))
5
5.2
5/1
T: MARCUS WILSON
R: DALE SPRIGGS (54.50)
5/1
6
5.3
14/1
T: D I ATKINS
R: D McLELLAN (58.00)
14/1
6m mujahid (USA) x zambalee (AUS) (twig moss (FR))
7
5.6
7/1
T: D I ATKINS
R: A GIBBONS (58.50)
7/1
5g fusaichi pegasus (USA) x coed (NZ) (honor grades (USA))
8
7.3
25/1
T: P M PERRY
R: C G O'BRIEN (59.00)
25/1
6g danehill dancer (IRE) x silaque (AUS) (sir laurence (NZ))
Race 9 - Noah's In The Valley Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Slow Time: 1:25.84
Prizemoney: $9,000
1
9/2
T: GLENN POWELL
R: DANIEL EDMONDS (53.00)
9/2
5g octagonal (NZ) x marimar (AUS) (marscay (AUS))
Winning siblings: Dragon G, Many Stars,
This nick: 4 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
4/1
T: S J HODGE
R: B SPRIGGS (54.50)
4/1
4m dehere (USA) x am wild (USA) (wild again (USA))
3
3.6
8/1
T: A D MCHARDIE
R: TIMOTHY BELL (51.00)
8/1
3f nediym (IRE) x killara mist (AUS) (monongahela (USA))
4
4.9
16/1
T: R CATON
R: MS T O'HARA (54.00)
16/1
5
6
50/1
T: S W THOMPSON
R: P FERRIS (54.00)
50/1
6
6.5
6/1
T: G A O'BRIEN
R: G M RYAN (54.00)
6/1
7
8.1
7/1
T: K A LEES
R: MS C PETTIGREW (54.50)
7/1
4m orientate (USA) x la bamba (AUS) (last tycoon (IRE))
8
8.4
15/1
T: A J GIBSON
R: M USHER (58.50)
15/1
9
8.9
3/1F
T: P H BLOOMFIELD
R: R THOMPSON (55.50)
3/1F
10
11.1
12/1
T: CRAIG ROBERTS
R: M A BUTLER (58.00)
12/1
5m galileo (IRE) x pretext (NZ) (pre catelan (AUS))
* Nick figures are for Australasia.