Breednet Results

NORTHAM - Wednesday, November 5

Race 1 - York Heritage R.C. Hcp (67) (1400m)
Class: Restricted 67 Track: Dead Time: 1:23.60
Prizemoney: $9,000
1
1/1F
T: J W PRICE
R: J WHITING (57.00)
1/1F
4g bletchley park (IRE) x social habits (AUS) (chief's crown (USA))
Winning siblings: Crash Hot, Dare To Be Grey,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
5/1
T: M W PATEMAN
R: P CARBERY (56.50)
5/1
4g kenvain (AUS) x uncut (AUS) (carry a smile (AUS))
3
2.3
7/4
T: G M CLARKE
R: JARRAD NOSKE (57.00)
7/4
6g don't say halo (USA) x melodian (AUS) (sanction (AUS))
4
3.5
11/2
T: MS K GRONOW
R: P KING (54.00)
11/2
5
4.3
14/1
T: B WILKINSON
R: M M SALLEH (52.00)
14/1
Race 2 - Cyril Screaigh Hcp (67) (2200m)
Class: Restricted 67 Track: Dead Time: 2:21.11
Prizemoney: $9,000
1
15/8
T: P J DUGGAN
R: L ROBERTSON (56.00)
15/8
4g mcflirt (NZ) x cossack's call (AUS) (dauberval (USA))
Winning siblings: Capricorn Dancer,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
11/8F
T: W L RADFORD
R: P KING (58.00)
11/8F
3
3.8
6/1
T: W J MITCHELL
R: MS S RAWILLER (55.50)
6/1
4
4.8
12/1
T: D E COVA
R: S MEERES (55.00)
12/1
8m dr johnson (USA) x laura christine (AUS) (high regard (AUS))
5
6.8
13/4
T: MS J BUSSLINGER
R: T TURNER (54.00)
13/4
5m marooned (GB) x exuberance (AUS) (last tycoon (IRE))
Race 3 - Settlers House York Hcp (64) (1300m)
Class: Restricted 64 Track: Dead Time: 1:18.16
Prizemoney: $9,000
1
4/13F
T: L SMITH
R: P HARVEY (56.50)
4/13F
4m danetime (IRE) x aphra behn (AUS) (laranto (AUS))
Winning siblings: Kadima Park, Purple Passage,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/1
T: E S HARDING
R: P KING (54.50)
7/1
5m kenvain (AUS) x collorna (AUS) (cheraw (IRE))
3
1
4/1
T: R W MATTHEWS
R: J CLAITE (56.50)
4/1
4
2.5
25/1
T: S L COOK
R: S MEERES (55.00)
25/1
8g bletchley park (IRE) x pirogue (AUS) (haulpak (AUS))
5
2.6
HOSEA (6)
20/1
T: MS M COCKELL
R: W PIKE (54.50)
20/1
6g spinning world (USA) x splendid account (AUS) (dazzling account (USA))
6
8.3
20/1
T: MS K PISCONERI
R: T TURNER (55.00)
20/1
5m ihtiram (IRE) x old model (AUS) (old spice (AUS))
Race 4 - C N W Electrical Supplies Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:35.69
Prizemoney: $8,000
1
GAMROY (1)
2/1
T: MS S L MILLER
R: W PIKE (57.50)
2/1
4g gambade (AUS) x luce royale (AUS) (lucratif (FR))
Winning siblings: Mossroy,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
6.3
5/4F
T: M J DILLON
R: P HARVEY (56.00)
5/4F
3g blackfriars (AUS) x corporate success (AUS) (success express (USA))
3
10.3
8/1
T: F H MAYNARD
R: S McGRUDDY (55.50)
8/1
4m giant's causeway (USA) x fetes galantes (AUS) (brave warrior (AUS))
4
10.8
11/1
T: G J WEBSTER JNR
R: TAKAHIDE IKENUSHI (57.50)
11/1
4g ron bon (USA) x kizomba (AUS) (star pak (AUS))
5
11.8
5/1
T: N D PARNHAM
R: B PARNHAM (55.50)
5/1
4m gambade (AUS) x scala's promise (AUS) (huntingdale (IRE))
6
16
16/1
T: P G ROCK
R: C STAPLES (57.50)
16/1
7
16.3
30/1
T: MS J NOSKE
R: JARRAD NOSKE (54.00)
30/1
3g enforcer (AUS) x aqua rossa (AUS) (drought (NZ))
8
37
12/1
T: MS J ERKELENS
R: MS C CHATFIELD (55.50)
12/1
Race 5 - York Quality Butchers Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:00.00
Prizemoney: $8,000
1
9/2
T: MS C STELMACH
R: S McGRUDDY (56.00)
9/2
3g zedrich (AUS) x banners flying (AUS) (century (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
DARGON (1)
6/1
T: J M BOWTELL
R: P HARVEY (57.50)
6/1
3
1
30/1
T: MS K TOGNELA
R: P FARRELL (54.00)
30/1
3f kbenjar (AUS) x parfum (AUS) (civic hope (AUS))
4
1.5
15/4
T: M W PATEMAN
R: P CARBERY (54.00)
15/4
5
1.8
7/4F
T: J W PRICE
R: P KNUCKEY (57.50)
7/4F
4g galileo (IRE) x arctic bite (AUS) (waajib (IRE))
6
1.9
25/1
T: R G SMITH
R: T TURNER (57.50)
25/1
5g key business (AUS) x hi issy (AUS) (protos (USA))
7
3.8
SHELLEY (14)
14/1
T: P L FLYNN
R: MS C CHATFIELD (52.00)
14/1
8
3.9
14/1
T: J J MILLER
R: D STAECK (56.00)
14/1
3c fighting falcon (USA) x lil storm (AUS) (metal storm (FR))
9
4
16/1
T: MS B DUDLEY
R: JARRAD NOSKE (53.50)
16/1
4m polish blue (USA) x nice prescription (AUS) (medical man (USA))
10
4.3
30/1
T: M H MILLER
R: M M SALLEH (54.50)
30/1
4g dr johnson (USA) x polzara (AUS) (poliuto (IRE))
11
5.8
9/1
T: MS A WILLIAMS
R: Y VALENTI (52.50)
9/1
4m lord dane (AUS) x fimdal (AUS) (fimiston (AUS))
12
7.3
16/1
T: S G MORONY
R: C STAPLES (55.50)
16/1
13
8.3
30/1
T: B A MOURITZ
R: TAKAHIDE IKENUSHI (57.50)
30/1
14
9.3
25/1
T: J A NOONAN
R: MS S RAWILLER (54.00)
25/1
Race 6 - York Historical Grandstand Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:17.55
Prizemoney: $8,000
1
14/1
T: J C BOW
R: T TURNER (54.00)
14/1
3f vain rancher (AUS) x fast handover (AUS) (reversion (AUS))
Winning siblings: Vain Diva, Verna's Boy,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/1
T: L R MANSEL
R: P CARBERY (56.00)
7/1
3g mcflirt (NZ) x panchatantra (AUS) (kala dancer (GB))
3
1.7
13/4F
T: N D PARNHAM
R: B PARNHAM (55.50)
13/4F
4m zedrich (AUS) x snow rancher (AUS) (rancher (AUS))
4
2.3
6/1
T: R J CRAMP
R: R STEWART (56.00)
6/1
3g fasliyev (USA) x fire lake (AUS) (bureaucracy (NZ))
5
2.5
11/2
T: J GANGEMI
R: C STAPLES (56.00)
11/2
6
2.8
ARDITO (1)
13/4F
T: L SMITH
R: L CAMILLERI (57.50)
13/4F
4h bletchley park (IRE) x cool runnings (AUS) (kingston jamaica (AUS))
7
3
11/2
T: MS S L MILLER
R: W PIKE (54.00)
11/2
3f mosayter (USA) x lady ruby (AUS) (rubiton (AUS))
8
4.3
16/1
T: PETA-ANN WHITE
R: A MALLYON (55.50)
16/1
5m chagall (AUS) x silver moon (NZ) (bakharoff (USA))
9
5
13/2
T: MS F MCKENZIE
R: P KNUCKEY (55.50)
13/2
4m key business (AUS) x bold joy (AUS) (bold rancher (AUS))
Race 7 - York Co Op Hcp (64) (1000m)
Class: Restricted 64 Track: Dead Time: 0:58.05
Prizemoney: $9,000
1
9/2
T: J GANGEMI
R: C STAPLES (57.00)
9/2
6g bletchley park (IRE) x corporate gold (AUS) (corporate raider (AUS))
Winning siblings: Dabba Do Time,
This nick: 10 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/2F
T: JESSE MOORE
R: D STAECK (54.00)
5/2F
4m danetime (IRE) x wedding song (AUS) (snippets (AUS))
3
1.8
11/2
T: V A BROCKMAN
R: W PIKE (54.00)
11/2
5g belong to me (USA) x pinprick (AUS) (luskin star (AUS))
4
1.9
9/1
T: MS K D'ORSOGNA
R: MS C CHATFIELD (53.00)
9/1
11g tribu (AUS) x centastic (AUS) (drought (NZ))
5
3.5
10/1
T: W K MURRAY
R: MS J VALAS (54.00)
10/1
6m real jester (AUS) x pearl shell (AUS) (success express (USA))
6
3.8
12/1
T: M SANTICH
R: WILLIAM WHITE (56.00)
12/1
6g greig (NZ) x concetto (AUS) (vain (AUS))
7
4.3
16/1
T: MS K GRONOW
R: P KING (54.00)
16/1
4m alannan (USA) x high on life (AUS) (scenic (IRE))
8
4.4
12/1
T: MS K DOWLING
R: JARRAD NOSKE (52.00)
12/1
4m key business (AUS) x triumphant cossack (AUS) (cossack warrior (AUS))
9
7.5
11/1
T: R G SMITH
R: P FARRELL (54.00)
11/1
4m dante's fury (AUS) x western lightning (AUS) (thunder gulch (USA))
10
8.8
4/1
T: J J MILLER
R: MS T MAOR (55.00)
4/1
* Nick figures are for Australasia.