Breednet Results

PAKENHAM PARK - Thursday, February 15

Race 1 - Racing.Com Mdn Plate (2000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:04.59 (37.00)
Prizemoney: $27,000
1
5/1
T: D T O'Brien
R: D Moor (56)
5/1
3f star witness (AUS) x placement (NZ) (savabeel (AUS))
Winning siblings: Girls Kick On, Go Public,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Petite (8)
6/4F
T: James Cummings
R: D Dunn (56)
6/4F
3f reset (AUS) x laleta (IRE) (danehill (USA))
3
1
10/1
T: M G Price
R: M J Dee (56.5)
10/1
4m cape blanco (IRE) x satisfact (NZ) (lucky unicorn (AUS))
4
3.4
3/1
T: K M Keys
R: Ben Thompson (56.5)
3/1
4m domesday (AUS) x vestabaa (AUS) (anabaa (USA))
5
4.2
40/1
T: Mark C Webb
R: Samuel Payne (58.5)
40/1
4g domesday (AUS) x queen of sparta (AUS) (spartacus (AUS))
6
5.4
9/2
T: P Morgan
R: Beau Mertens (58)
9/2
3g smart missile (AUS) x katiet (AUS) (mossman (AUS))
7
15.4
25/1
T: Matthew Cumani
R: Jordan Childs (56)
25/1
3f medaglia d'oro (USA) x huka (NZ) (volksraad (GB))
8
16.4
50/1
T: K M Keys
R: Jye McNeil (58.5)
50/1
4g reset (AUS) x arclace (AUS) (archway (IRE))
9
21.4
150/1
T: M E Templeton
R: Chris Caserta (56)
150/1
3f mastercraftsman (IRE) x mont fay (NZ) (montjeu (IRE))
10
29.4
150/1
T: Mark Sues
R: Rose Pearson (55.5)
150/1
4g artie schiller (USA) x cooberpedy (AUS) (desert king (IRE))
Race 2 - R&C Asphalt Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:38.53 (35.58)
Prizemoney: $27,000
1
Alpha (3)
8/1
T: M C Kent
R: Beau Mertens (58)
8/1
3g congrats (USA) x alleged encounter (AUS) (encounter (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/4F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: M J Dee (56)
9/4F
3f dream ahead (USA) x joie de soleil (SAF) (fort wood (USA))
3
0.6
8/1
T: E Jusufovic
R: Ben Allen (56.5)
8/1
4m all american (AUS) x prim (AUS) (brief truce (USA))
4
3.8
15/4
T: L and T Corstens
R: Ben Thompson (58)
15/4
3g pierro (AUS) x emilydelago (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
4.3
16/1
T: Brett Scott
R: J Mott (58)
16/1
6
4.6
9/2
T: Richard Laming
R: Ms J Payne (56)
9/2
3f ekraar (USA) x ghemashah (AUS) (danewin (AUS))
7
5.6
5/1
T: T Busuttin and N Young
R: Damien Thornton (56)
5/1
8
5.8
60/1
T: A Rosolini
R: Dale Smith (58)
60/1
3g medaglia d'oro (USA) x tully thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
9
7.1
80/1
T: Mark C Webb
R: Samuel Payne (58.5)
80/1
4g domesday (AUS) x fabergine (AUS) (beautiful crown (USA))
10
8.6
150/1
T: T J Andrews
R: Clayton Douglas (58.5)
150/1
5g stryker (AUS) x divine delago (AUS) (delago brom (AUS))
11
16.6
100/1
T: M E Templeton
R: Chris Caserta (56)
100/1
3f aucash (AUS) x red hot city (NZ) (elusive city (USA))
Race 3 - Stabil-Lime Group Of Co Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:25.24 (35.78)
Prizemoney: $27,000
1
11/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: S Baster (57)
11/4F
3f toorak toff (AUS) x fighting flyer (AUS) (fastnet rock (AUS))
This nick: 7 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Zebreez (12)
4/1
T: L and T Corstens
R: Ben Thompson (57)
4/1
3f sebring (AUS) x cabernet (AUS) (al maher (AUS))
3
1.8
Mylex (7)
20/1
T: G D Stewart
R: D W Stackhouse (57)
20/1
3f lucas cranach (GER) x mylelu (AUS) (el qahira (NZ))
4
1.9
20/1
T: Chris Meagher
R: Chris Symons (57)
20/1
3f magic albert (AUS) x allowable (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
2
15/4
T: C J Waller
R: D Oliver (57)
15/4
3f denman (AUS) x la mamma rosa (AUS) (testa rossa (AUS))
6
2.2
80/1
T: D C Harrison
R: B Werner (57)
80/1
3f moshe (AUS) x exelante (AUS) (exceed and excel (AUS))
7
2.5
6/1
T: Andrew Noblet
R: D Dunn (57)
6/1
3f high chaparral (IRE) x chandon rose (AUS) (flying spur (AUS))
8
3.3
20/1
T: B J McCarthy
R: J Mott (57)
20/1
3f squamosa (AUS) x esprit of eve (AUS) (bel esprit (AUS))
9
3.6
20/1
T: D K Weir
R: D Yendall (57)
20/1
3f high chaparral (IRE) x pregrada (AUS) (more than ready (USA))
10
4.3
Think (13)
12/1
T: D K Weir
R: Ben Allen (57)
12/1
3f foxwedge (AUS) x do me a favour (NZ) (howbaddouwantit (USA))
11
4.5
20/1
T: M G Price
R: M J Dee (57)
20/1
3f o'reilly (NZ) x mizzna (NZ) (montjeu (IRE))
12
9.8
30/1
T: M G Price
R: Beau Mertens (57)
30/1
3f savabeel (AUS) x sheila's star (AUS) (snitzel (AUS))
Race 4 - Amp Group Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.61 (34.28)
Prizemoney: $27,000
1
4/6F
T: T Busuttin and N Young
R: Ben Allen (56)
4/6F
3f tavistock (NZ) x zihuatanejo (AUS) (dylan thomas (IRE))
This nick: 4 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
Delius (3)
12/1
T: James Cummings
R: D Dunn (58)
12/1
3g street cry (IRE) x libretto (IRE) (singspiel (IRE))
3
3.8
66/1
T: Shane Stockdale
R: Clayton Douglas (58)
66/1
3g anacheeva (AUS) x princess of oz (AUS) (starmaker (AUS))
4
3.9
20/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Regan Bayliss (56)
20/1
3f mutawaajid (AUS) x olivia grace (AUS) (falvelon (AUS))
5
4
7/1
T: E Jusufovic
R: Ben Thompson (56.5)
7/1
4m pour moi (IRE) x aosta (AUS) (testa rossa (AUS))
6
5.2
60/1
T: Ms C Alderson
R: Beau Mertens (56)
60/1
3f reliable man (GB) x christmas eve (AUS) (more than ready (USA))
7
5.6
15/2
T: M M Laurie
R: Damien Thornton (58)
15/2
8
7.3
50/1
T: Ms R Kelly
R: Patrick Moloney (56.5)
50/1
6m written tycoon (AUS) x zoeanos (AUS) (tuscanos (AUS))
9
8.6
20/1
T: R J Besanko
R: Ms N Beriman (58)
20/1
3c street boss (USA) x rossan (AUS) (testa rossa (AUS))
10
11.3
40/1
T: Charlotte Littlefield
R: S Baster (56.5)
40/1
4m danesis (IRE) x sandgate (USA) (giacomo (USA))
11
15.3
9/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: M J Dee (58)
9/1
3c street cry (IRE) x moonflute (AUS) (danehill (USA))
Race 5 - Dalton Consulting Eng (Bm64) (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:39.31 (34.94)
Prizemoney: $27,000
1
5/2F
T: John McArdle
R: D W Stackhouse (59.5)
5/2F
5m al maher (AUS) x sensational spirit (AUS) (invincible spirit (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
3/1
T: Matthew Cumani
R: Jordan Childs (59)
3/1
3
1.8
8/1
T: P G Carey
R: Ben Thompson (58)
8/1
4g husson (ARG) x sarvon (AUS) (zabeel (NZ))
4
1.9
16/1
T: D K Weir
R: D Yendall (58.5)
16/1
4h authorized (IRE) x octavia belle (AUS) (octagonal (NZ))
5
2.1
20/1
T: Jerome Hunter
R: J Mott (59.5)
20/1
6g bianconi (USA) x fire vain (AUS) (tuscanos (AUS))
6
2.5
4/1
T: R J Blacker
R: D Moor (58.5)
4/1
6m globetrotter (USA) x tigerpuss (AUS) (hold that tiger (USA))
7
3.3
8/1
T: Chris Meagher
R: Chris Symons (60)
8/1
5m domesday (AUS) x ashtaroth (AUS) (ashkalani (IRE))
8
3.4
11/1
T: M W Ryan
R: L Nolen (59)
11/1
7g clangalang (AUS) x fontaniva (NZ) (grosvenor (NZ))
9
3.6
25/1
T: M W Ryan
R: Clayton Douglas (56.5)
25/1
5g volitant (AUS) x edging out (AUS) (racer's edge (AUS))
Race 6 - Ontoit Global (Bm64) (1400m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:25.60 (35.34)
Prizemoney: $27,000
1
9/10F
T: P Morgan
R: S Baster (59)
9/10F
3f toorak toff (AUS) x superfly (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
Winning siblings: Flying Envy,
This nick: 5 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
13/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: L Nolen (58.5)
13/2
3f von costa de hero (AUS) x little dorrit (IRE) (sadler's wells (USA))
3
3.5
30/1
T: R D Griffiths
R: Jye McNeil (60.5)
30/1
4
3.6
5/1
T: M G Price
R: D Oliver (58.5)
5/1
4m mossman (AUS) x cambridge (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
4.6
20/1
T: M G Price
R: M J Dee (58.5)
20/1
3f all too hard (AUS) x legislature (AUS) (more than ready (USA))
6
4.7
9/2
T: G M Begg
R: Jordan Childs (56.5)
9/2
4m time thief (AUS) x yau chin (AUS) (tobougg (IRE))
7
5
100/1
T: Ms B Simpson
R: Ms N Beriman (56)
100/1
7m el hermano (NZ) x penash (NZ) (pentire (GB))
8
5.3
11/1
T: Anthony Freedman
R: Regan Bayliss (60)
11/1
3f all american (AUS) x miss savabeel (NZ) (savabeel (AUS))
Race 7 - Meluca Group (Bm70) (1400m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:23.99 (33.94)
Prizemoney: $30,000
1
9/2
T: T Busuttin and N Young
R: D Dunn (59)
9/2
5g sir percy (GB) x lacango (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
4/1
T: P Morgan
R: L Nolen (58.5)
4/1
4g i am invincible (AUS) x simply enchanting (USA) (forest wildcat (USA))
3
4.5
2/1F
T: D K Weir
R: D Yendall (59)
2/1F
4h excelebration (IRE) x dance troupe (GB) (rainbow quest (USA))
4
7.2
25/1
T: M G Phillips
R: B Werner (58)
25/1
7g fastnet rock (AUS) x catreign (NZ) (tale of the cat (USA))
5
8
8/1
T: D K Weir
R: M J Dee (60)
8/1
5g authorized (IRE) x livid (AUS) (luskin star (AUS))
6
8.1
6/1
T: G B Andrews
R: Ben Thompson (58.5)
6/1
7g bel esprit (AUS) x my fair lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
8.8
50/1
T: Nathan Dunn
R: B Park (59)
50/1
7g fastnet rock (AUS) x gaelic princess (AUS) (king of kings (IRE))
8
9.6
15/1
T: Ms W Kelly
R: M J Walker (59.5)
15/1
7g bon hoffa (AUS) x ribollita (AUS) (kenny's best pal (AUS))
9
9.9
25/1
T: Rachael Cunningham
R: Beau Mertens (56)
25/1
10
11.4
100/1
T: E V Musgrove
R: Ms N Beriman (58)
100/1
10g zabeel (NZ) x amatista (AUS) (scenic (IRE))
11
11.6
16/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: Patrick Moloney (59)
16/1
6g rakti (GB) x gold delta (AUS) (encosta de lago (AUS))
12
15.6
100/1
T: E V Musgrove
R: Clayton Douglas (59)
100/1
9g zabeel (NZ) x tipple (NZ) (stravinsky (USA))
Race 8 - Sportsbet Racing Form Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:10.83 (35.02)
Prizemoney: $27,000
1
15/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Regan Bayliss (60.5)
15/4
This nick: 49 runners; 32 winners; 5 SW. Details
2
3.3
100/1
T: Brian McGrath
R: Ms Yoko Ota (57)
100/1
4g poet's voice (GB) x red margarita (IRE) (dalakhani (IRE))
3
3.5
5/1
T: P G Carey
R: R McLeod (56)
5/1
4m helenus (AUS) x cherubim (AUS) (spectrum (IRE))
4
6.2
50/1
T: D P Dwyer
R: Ms N Beriman (55)
50/1
4g wanted (AUS) x carlton ace (AUS) (bianconi (USA))
5
6.3
7/2F
T: T J Andrews
R: Clayton Douglas (58)
7/2F
4g golden snake (USA) x magic idol (AUS) (rubiton (AUS))
6
8.8
5/1
T: Henry Dwyer
R: M J Dee (57.5)
5/1
3g mossman (AUS) x autumnconcerto (AUS) (hussonet (USA))
7
10.8
4/1
T: G M Begg
R: Beau Mertens (55)
4/1
3f helmet (AUS) x mam'selle rouge (AUS) (red ransom (USA))
8
11
10/1
T: M G Phillips
R: B Werner (59)
10/1
4g hard spun (USA) x ready charm (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
17
10/1
T: J R Welsh
R: D Moor (59)
10/1
3c helmet (AUS) x scottish queen (NZ) (falkirk (NZ))
* Nick figures are for Australasia.