Breednet Results

PAKENHAM - Friday, December 5

Race 1 - Kleenheat Gas Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:57.84
Prizemoney: $10,500
1
4/1
T: JASON WARREN
R: A MALLYON (55.50)
4/1
3f choisir (AUS) x spectrum's image (AUS) (spectrum (IRE))
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
RASANA (12)
5/2
T: M G PRICE
R: DALE SMITH (55.50)
5/2
3
2.6
11/2
T: B and J PURCELL
R: M FLAHERTY (57.00)
11/2
4m perugino (USA) x star sonnet (AUS) (couplet (FR))
4
3.9
9/1
T: J LEEK JNR
R: S HYLAND (57.00)
9/1
5
4.4
16/1
T: M W LAURIE
R: H HILLIER (53.50)
16/1
3f zariz (AUS) x cornish miss (AUS) (maizcay (AUS))
6
4.5
MUNHRO (10)
9/4F
T: D A HAYES
R: A SPITERI (55.50)
9/4F
3f lonhro (AUS) x regrowth (AUS) (unbridled's song (USA))
7
5.5
11/2
T: MS W KELLY
R: D MOOR (57.00)
11/2
8
5.6
25/1
T: C A BALFOUR
R: R McLEOD (57.00)
25/1
4m snaadee (USA) x fantastic times (AUS) (switch in time (IRE))
9
6.4
ROXALOT (15)
50/1
T: C G MURRAY
R: M PEGUS (57.00)
50/1
10
6.9
20/1
T: COLIN SCORGIE
R: N MEHMET (55.50)
20/1
3f over (AUS) x pampered (AUS) (canny lad (AUS))
11
7.7
11/1
T: I R HUTCHINS
R: P MERTENS (55.50)
11/1
3f regal shot (AUS) x kohfleet (NZ) (kohaylan (USA))
12
9.2
30/1
T: MS M COX
R: M CARSON (57.00)
30/1
5m twining (USA) x bellaura (NZ) (balmerino (NZ))
13
9.4
30/1
T: N G EADES
R: R WHEELER (57.00)
30/1
Race 2 - Quinn Civil/ Access Boring Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:25.15
Prizemoney: $10,500
1
7/1
T: J F MOLONEY
R: S HYLAND (57.00)
7/1
3c red ransom (USA) x grand estime (AUS) (last tycoon (IRE))
Winning siblings: Excitate, Grand Zee, Hock Alice,
This nick: 9 runners; 7 winners; 3 SW. Details1 runners; 7 winners; 3 SW. Details
2
2.3
8/1
T: R F CAMERON
R: A McCABE (52.00)
8/1
3f carnegie (IRE) x kaystar (AUS) (spinning world (USA))
3
3.1
60/1
T: GREG HAYES
R: DALE SMITH (57.00)
60/1
3g beckett (IRE) x southern flyer (IRE) (flying spur (AUS))
4
3.3
9/10F
T: P G MOODY
R: L NOLEN (57.00)
9/10F
5
3.8
20/1
T: D A RACOVOLIS
R: R N BOOTH (55.00)
20/1
3f delago brom (AUS) x shiraz's luck (AUS) (roi danzig (USA))
6
4.8
16/1
T: RODNEY DOUGLAS
R: P MERTENS (57.00)
16/1
7
5.6
12/1
T: COLIN SCOTT
R: M FLAHERTY (57.00)
12/1
3g delago brom (AUS) x zippast (AUS) (lord seymour (IRE))
8
6.1
50/1
T: S P NICHOLS
R: A MALLYON (57.00)
50/1
3g diatribe (AUS) x our zena (AUS) (brave warrior (AUS))
9
6.6
13/4
T: T J HUGHES
R: R McLEOD (57.00)
13/4
3c beckett (IRE) x stanza blue (AUS) (raise a stanza (USA))
10
9.1
10/1
T: D L FREEDMAN
R: D MOOR (57.00)
10/1
3g falbrav (IRE) x lady danette (AUS) (danehill (USA))
11
10.1
20/1
T: JOHN MCARDLE
R: M PEGUS (57.00)
20/1
3g untouchable (AUS) x neat try (NZ) (kingdom bay (NZ))
12
10.2
16/1
T: G EURELL
R: M GATT (55.00)
16/1
3f xaar (GB) x morning symphony (AUS) (western symphony (USA))
Race 3 - Cardinia Club Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:25.53
Prizemoney: $10,500
1
KNAPTON (12)
13/4
T: D L FREEDMAN
R: M PEGUS (55.00)
13/4
3f flying spur (AUS) x alle belle be (AUS) (spectrum (IRE))
Winning siblings: The Other Girl,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
2/1F
T: P MORGAN
R: D BRERETON (57.00)
2/1F
3
1.4
7/2
T: D R HARRISON
R: W R DAVIS (57.00)
7/2
4
1.9
5/1
T: D A HAYES
R: A SPITERI (55.00)
5/1
3f westbridge (USA) x glacial lass (AUS) (canny lad (AUS))
5
2
12/1
T: SHANE STOCKDALE
R: M FLAHERTY (57.00)
12/1
3g dubai destination (USA) x beheshta (IRE) (brief truce (USA))
6
2.2
15/1
T: B J BARNES
R: H HILLIER (53.00)
15/1
3f court of jewels (NZ) x catagor (AUS) (rancher (AUS))
7
4.2
20/1
T: J R WELSH
R: T BARRY (57.00)
20/1
3g black hawk (GB) x angie baby (AUS) (ali-royal (IRE))
8
5.5
13/2
T: D J CAVE
R: M CARSON (57.00)
13/2
3g fraar (USA) x zerbinetta (AUS) (full and by (NZ))
9
5.7
10/1
T: K M KEYS
R: L COFFEY (57.00)
10/1
Race 4 - R J Tyrrell & Co Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:25.27
Prizemoney: $10,500
1
13/4
T: T G MATHRICK
R: B HIGGINS (56.00)
13/4
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
2/1F
T: D A RACOVOLIS
R: M GATT (56.00)
2/1F
4m cape cross (IRE) x shall we dance (NZ) (dance floor (USA))
3
2.5
5/1
T: B D ROWE
R: MS MICHELLE PAYNE (56.00)
5/1
5m armidale (AUS) x military spirit (AUS) (military plume (NZ))
4
3.8
6/1
T: B L JENKINS
R: R McLEOD (58.00)
6/1
4g black minnaloushe (USA) x mi gazelle (NZ) (mi preferido (USA))
5
4.3
25/1
T: MS J KRIKAS
R: T BARRY (58.00)
25/1
6g bellotto (USA) x karpat (AUS) (curravilla (IRE))
6
4.5
30/1
T: J LEEK JNR
R: S HYLAND (58.00)
30/1
4h falvelon (AUS) x emilinsky (AUS) (sportsky (USA))
7
5.5
8/1
T: MS L TOLSON
R: R CARTWRIGHT (56.00)
8/1
4m akhadan (AUS) x strawberry cactus (AUS) (at talaq (USA))
8
5.8
16/1
T: S KENNEDY
R: K L BRADLEY (56.00)
16/1
5m last tycoon (IRE) x carlotta (NZ) (pompeii court (USA))
9
6.6
16/1
T: R J STEPHENS
R: C NICOLL (53.00)
16/1
10
7.4
11/2
T: P E FELL
R: D MOOR (58.00)
11/2
4g rubiton (AUS) x royal claudia (AUS) (royal academy (USA))
11
7.6
25/1
T: W J HUME
R: E CASSAR (56.00)
25/1
4m traditionally (USA) x miss rumba (NZ) (citidancer (IRE))
12
9.9
SOY (14)
8/1
T: R F CAMERON
R: A McCABE (53.00)
8/1
4m fusaichi pegasus (USA) x kewaashi (USA) (storm bird (CAN))
Race 5 - Whk Total Fin. Solutions Mdn (1750m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:50.49
Prizemoney: $10,500
1
9/10F
T: D A RACOVOLIS
R: M GATT (58.00)
9/10F
4g o'reilly (NZ) x stella artois (NZ) (star way (GB))
This nick: 7 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
2.5
6/1
T: C G MURRAY
R: M FLAHERTY (58.00)
6/1
4g fraar (USA) x triantular (AUS) (lord vain (AUS))
3
3.5
30/1
T: KELVIN SOUTHEY
R: E CASSAR (58.00)
30/1
4g skalato (AUS) x ocean rule (AUS) (kingston rule (USA))
4
3.6
10/1
T: J REEVE
R: DALE SMITH (58.00)
10/1
5
3.7
30/1
T: MS M CROSTON
R: R WHEELER (56.00)
30/1
4m portland pirate (AUS) x always a joker (AUS) (top of the pack (AUS))
6
6.2
25/1
T: J R DORE
R: MS YOKO OTA (56.00)
25/1
7m torrential (USA) x faraway places (AUS) (semipalatinsk (USA))
7
6.3
13/2
T: R F CAMERON
R: A McCABE (51.50)
13/2
8
18.3
14/1
T: R D GRIFFITHS
R: D ADAM (58.00)
14/1
5g dolphin street (FR) x my anniversary (NZ) (jade hunter (USA))
9
33.3
7/2
T: RODNEY DOUGLAS
R: S HYLAND (58.00)
7/2
4g rubiton (AUS) x true believer (AUS) (is it true (USA))
Race 6 - Paton's Macadamia Hwt (C2) (1750m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:48.33
Prizemoney: $10,500
1
6/1
T: MS D CLOVER
R: T ALLANSON (65.50)
6/1
5m rapid man (AUS) x desert thrill (NZ) (pompeii court (USA))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
3/1F
T: J R WHEELER
R: M B SCOTT (66.50)
3/1F
6g istidaad (USA) x perfect partner (NZ) (take your partner (AUS))
3
1.9
5/1
T: A R WHITE
R: G BEDGGOOD (68.00)
5/1
4g regal shot (AUS) x maranice (AUS) (marauding (NZ))
4
2.9
12/1
T: GIUSEPPE ALATI
R: MS A LEEK (66.00)
12/1
4g octagonal (NZ) x happen (AUS) (zeditave (AUS))
5
3.7
CUNEGO (7)
8/1
T: T J HUGHES
R: C MAUND (65.00)
8/1
4g perugino (USA) x aboutski (AUS) (el qahira (NZ))
6
5
6/1
T: R F CAMERON
R: A TRINDER (67.00)
6/1
7
6.5
COWDREY (11)
25/1
T: R J STEPHENS
R: W D SMITH (64.00)
25/1
8
7.3
20/1
T: S JOKIC
R: PAT KELLY (64.00)
20/1
9
8.1
3/1F
T: MS N BURKE
R: T WELLS (67.00)
3/1F
4g golden snake (USA) x cymbidium (AUS) (noalcoholic (FR))
10
11.6
20/1
T: M W ADAMS
R: K STRYJA (64.00)
20/1
5g with class (CAN) x cornbread (AUS) (rubiton (AUS))
11
13.9
50/1
T: R J CALDWELL
R: G GILMOUR (64.00)
50/1
6g covetous (AUS) x la grande madame (NZ) (vice regal (NZ))
Race 7 - Savi World Transport Hcp (78) (1400m)
Class: Restricted 78 Track: Good Time: 1:24.09
Prizemoney: $10,500
1
9/4
T: D BINAISSE
R: B KNOBEL (52.00)
9/4
7g danzero (AUS) x catnipped (AUS) (rory's jester (AUS))
This nick: 24 runners; 13 winners; 0 SW. Details
2
1.5
50/1
T: MS D CLOVER
R: R N BOOTH (53.50)
50/1
9g mukddaam (USA) x cyclone betsy (AUS) (jack's turn (AUS))
3
0.5
15/8F
T: M D MORONEY
R: MS MICHELLE PAYNE (53.00)
15/8F
4g black tuxedo (JPN) x fleet dream (NZ) (khozaam (USA))
4
4.5
15/4
T: B and J PURCELL
R: M FLAHERTY (57.00)
15/4
5
6.3
11/1
T: MS H STEPHENS
R: MS S WYNNE (54.00)
11/1
7m hurricane sky (AUS) x falcon walk (AUS) (godswalk (USA))
6
6.5
20/1
T: T A SCANLON
R: A McCABE (51.50)
20/1
10g distinctly north (USA) x miss haughty (AUS) (pride of kellina (AUS))
7
8.3
12/1
T: LUKE OLIVER
R: S HYLAND (58.00)
12/1
9g fraar (USA) x croslee (AUS) (cavalry (USA))
8
8.8
50/1
T: MS D CLOVER
R: C A ROBERTSON (53.50)
50/1
9g kingsttenham (USA) x turf classic (NZ) (palatable (USA))
9
16.8
25/1
T: B I STANAWAY
R: M CARSON (57.50)
25/1
6g cape cross (IRE) x hairini (NZ) (zabeel (NZ))
200
15/2
T: RODNEY DOUGLAS
R: D MOOR (53.00)
15/2
4g postponed (USA) x trigon lass (NZ) (centaine (AUS))
Race 8 - Laser Electrical Hcp (68) (2400m)
Class: Restricted 68 Track: Good Time: 2:30.79
Prizemoney: $10,500
1
11/8F
T: R E LAING
R: J MATTHEWS (54.00)
11/8F
5g grand lodge (USA) x triscay (AUS) (marscay (AUS))
Winning siblings: Trissie,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.5
5/1
T: M L ASHTON
R: A SPITERI (55.00)
5/1
3
3.3
7/2
T: B I STANAWAY
R: S HYLAND (57.50)
7/2
7m yamanin vital (NZ) x tinnitus (NZ) (noble bijou (USA))
4
4.6
16/1
T: P J WHITE
R: R N BOOTH (53.50)
16/1
5g clang (AUS) x tristanagh (AUS) (sir tristram (IRE))
5
4.9
12/1
T: MATTHEW FEISS
R: M GATT (54.50)
12/1
5g montjeu (IRE) x birdles (NZ) (sir tristram (IRE))
6
5.9
5/2
T: D A HAYES
R: B HIGGINS (55.50)
5/2
4g dash for cash (AUS) x goldamp (AUS) (made of gold (USA))
7
6.9
7/1
T: G M CARSON
R: M CARSON (53.50)
7/1
Race 9 - Hygain Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good Time: 1:25.00
Prizemoney: $10,500
1
CREATES (17)
3/1
T: D K WEIR
R: G MURPHY (55.50)
3/1
5m rubiton (AUS) x smytzer's magic (AUS) (monde bleu (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/1
T: K M KEYS
R: M CARSON (54.00)
9/1
3
0.5
5/2F
T: D R BRIDEOAKE
R: M FLAHERTY (57.00)
5/2F
5m fasliyev (USA) x showtime lass (AUS) (quest for fame (GB))
4
1.8
30/1
T: MS A NOLL
R: C A ROBERTSON (53.50)
30/1
5m lion hunter (AUS) x green bandit (AUS) (marauding (NZ))
5
2.3
40/1
T: P A IRVINE
R: MS N PARKER (53.00)
40/1
7m jugah (USA) x courtly's dream (AUS) (tinterosse (FR))
6
3.3
20/1
T: C GAFA
R: J KEATING (55.50)
20/1
5m toy pindarri (NZ) x time is tight (AUS) (majaahed (USA))
7
3.5
15/2
T: S P NICHOLS
R: M GATT (54.00)
15/2
4m testa rossa (AUS) x sorella (AUS) (euclase (AUS))
8
4
11/2
T: D K WEIR
R: S HYLAND (55.50)
11/2
4m perugino (USA) x pure classic (AUS) (regal classic (CAN))
9
4.8
15/2
T: B J BARNES
R: R N BOOTH (54.50)
15/2
3f perugino (USA) x mozaire (AUS) (final card (AUS))
10
6.3
10/1
T: C F HYLAND
R: R WHEELER (55.00)
10/1
4m testa rossa (AUS) x amuse us (NZ) (first norman (USA))
11
6.4
20/1
T: KELVIN SOUTHEY
R: E CASSAR (55.00)
20/1
4m skalato (AUS) x confetti girl (AUS) (groom dancer (USA))
12
6.5
8/1
T: P E FELL
R: D MOOR (56.00)
8/1
13
8.3
16/1
T: M C KENT
R: B HIGGINS (55.00)
16/1
5m galileo (IRE) x lurelin (AUS) (lure (USA))
* Nick figures are for Australasia.