Breednet Results

PINJARRA - Monday, April 13

Race 1 - Lakeside Hol. Apartments Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good Time: 0:57.82
Prizemoney: $10,000
1
9/2
T: C H WEBSTER
R: T TURNER (57.50)
9/2
3g grandera (IRE) x pelecanos (NZ) (casual lies (USA))
Winning siblings: Ying Yang Middle,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
6/1
T: P D TAPPER
R: S MEERES (57.50)
6/1
3
0.2
8/1
T: M W PATEMAN
R: P CARBERY (55.50)
8/1
4
0.4
7/2F
T: L P LUCIANI
R: J WHITING (55.50)
7/2F
3f bletchley park (IRE) x sushi monster (AUS) (tayasu tsuyoshi (JPN))
5
0.8
10/1
T: MS T ROBERTS
R: MS J HILL (55.50)
10/1
6
2.8
5/1
T: MS T CLATWORTHY
R: P FARRELL (55.50)
5/1
4m verglas (IRE) x manjar girl (AUS) (carry a smile (AUS))
7
5.3
16/1
T: MS F J HOSSELL
R: C HADDON (55.50)
16/1
3f zedrich (AUS) x rich tricks (AUS) (magic of money (AUS))
8
6
10/1
T: KEVIN REILLY
R: S O'DONNELL (55.50)
10/1
3f mcflirt (NZ) x amanta magic (NZ) (lord ballina (AUS))
9
6.3
20/1
T: MS R LANGRIDGE
R: JARRAD NOSKE (54.00)
20/1
3f dr johnson (USA) x touched by angels (AUS) (don't say halo (USA))
10
7.8
20/1
T: K P MCAULEY
R: WILLIAM WHITE (57.50)
20/1
4g speed week (AUS) x miss fim rose (AUS) (fimiston (AUS))
11
8.3
16/1
T: R C MCPHERSON
R: S McGRUDDY (57.50)
16/1
3g stormy's son (AUS) x didjeroo (NZ) (imposing (AUS))
Race 2 - John Chalmers Bloodstock Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:19.28
Prizemoney: $10,000
1
16/1
T: MS R LOCKWOOD
R: C STAPLES (57.50)
16/1
3g poliuto (IRE) x business dream (AUS) (business beat (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
5/1
T: G CORPS
R: CLINT HARVEY (55.50)
5/1
3f pricelessly (USA) x virginia shizurin (AUS) (don't say halo (USA))
3
0.8
6/1
T: P J DUGGAN
R: MS J VALAS (55.50)
6/1
3f bletchicano (AUS) x dr. stone (AUS) (dr. manette (AUS))
4
3.3
16/1
T: S R CASEY
R: P CARBERY (57.50)
16/1
4h euclase (AUS) x warring road (AUS) (warring nations (USA))
5
3.5
7/2
T: D R HARRISON
R: MS S ALTIERI (52.50)
7/2
3f ihtiram (IRE) x nikov (AUS) (corporate raider (AUS))
6
4.5
9/4F
T: V A BROCKMAN
R: S O'DONNELL (57.50)
9/4F
4h real jester (AUS) x business lady (AUS) (key business (AUS))
7
6
40/1
T: R C MCPHERSON
R: B KENNEDY (54.50)
40/1
3g untouchable (AUS) x clotarn (AUS) (yeats (USA))
8
6.3
CYCLOS (5)
7/1
T: N D PARNHAM
R: S PARNHAM (57.50)
7/1
3g zentsov street (USA) x megadraw (AUS) (poliuto (IRE))
9
7
25/1
T: MS D BAILLIE
R: TAKAHIDE IKENUSHI (55.50)
25/1
3f knowledge (AUS) x comedy jewel (AUS) (biscay wonder (AUS))
10
8
20/1
T: A R MACPHERSON
R: M MORITA (55.50)
20/1
3g lord dane (AUS) x you ripper (AUS) (el moxie (USA))
11
8.3
40/1
T: MS F J HOSSELL
R: C HADDON (55.50)
40/1
5m key business (AUS) x regal cash (AUS) (admiral lincoln (NZ))
Race 3 - Longs Mower City Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:25.60
Prizemoney: $10,000
1
15/4
T: R C MCPHERSON
R: TAKAHIDE IKENUSHI (55.50)
15/4
3f akhenaton (AUS) x minnie mo (AUS) (i'm your boy (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
10/1
T: A G DURRANT
R: ALAN KENNEDY (55.50)
10/1
3
0.9
10/9F
T: L P LUCIANI
R: J WHITING (57.50)
10/9F
3g king's best (USA) x miss detonator (AUS) (ashkalani (IRE))
4
1.8
20/1
T: M L LANE
R: JARRAD NOSKE (54.00)
20/1
3f vain rancher (AUS) x mere gold (AUS) (fimiston (AUS))
5
2.5
RAGING (6)
8/1
T: F H MAYNARD
R: R SUHAMI (54.00)
8/1
3g danetime (IRE) x dangerous play (AUS) (bite the bullet (USA))
6
3.8
50/1
T: I C SPENCER
R: J BERRY (57.50)
50/1
3g zedrich (AUS) x impeller (AUS) (pago mystery (AUS))
7
4
6/1
T: L SMITH
R: L ROBERTSON (55.50)
6/1
3f scenic (IRE) x spring melody (AUS) (at talaq (USA))
8
4.1
6/1
T: MS T ROBERTS
R: MS J HILL (57.50)
6/1
3g lord dane (AUS) x lonicera (AUS) (chanteclair (AUS))
9
5.3
60/1
T: MS F J HOSSELL
R: C HADDON (55.50)
60/1
3f akhenaton (AUS) x mini mali (AUS) (man of vann (AUS))
10
5.8
10/1
T: MS S HART
R: DAMIAN MILLER (55.50)
10/1
3f king of roses (AUS) x miss mayfair (AUS) (kingston rule (USA))
11
6.5
16/1
T: N D PARNHAM
R: S PARNHAM (55.50)
16/1
3f bletchley park (IRE) x corporate ace (AUS) (corporate raider (AUS))
12
8.3
30/1
T: T R LEWIS
R: C STAPLES (57.50)
30/1
3g zedrich (AUS) x fashion show (NZ) (grosvenor (NZ))
Race 4 - Stanbee Stockfeeds Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:38.78
Prizemoney: $10,000
1
11/2
T: H S MCLAREN
R: J BERRY (57.50)
11/2
3g falbrav (IRE) x queen of smooth (USA) (king concorde (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/2F
T: L P LUCIANI
R: J WHITING (57.50)
5/2F
3c exceed and excel (AUS) x indy rose (USA) (a.p. indy (USA))
3
0.5
13/4
T: C H WEBSTER
R: T TURNER (57.50)
13/4
3g zentsov street (USA) x sishen (AUS) (middle kingdom (USA))
4
1
11/4
T: MS G DAVIES
R: S O'DONNELL (57.50)
11/4
4g high rolling (AUS) x needles (AUS) (kenmare (FR))
5
1.3
9/1
T: L R MANSEL
R: MS J HILL (57.50)
9/1
3g mcflirt (NZ) x panchatantra (AUS) (kala dancer (GB))
6
4
25/1
T: MS F J HOSSELL
R: M R FORDER (57.50)
25/1
4g pricelessly (USA) x colefax (AUS) (brief truce (USA))
7
10.8
12/1
T: MS S L MILLER
R: ALAN KENNEDY (57.50)
12/1
3g vain rancher (AUS) x crowd stopper (AUS) (old spice (AUS))
8
12.3
12/1
T: MS J ERKELENS
R: C STAPLES (57.50)
12/1
9
13
40/1
T: D R COUPER
R: S MEERES (57.50)
40/1
3g lord dane (AUS) x pretty reine (AUS) (private thoughts (AUS))
10
17
50/1
T: J G PIKE
R: P FARRELL (57.50)
50/1
3g marwina (AUS) x our kara (AUS) (success express (USA))
11
17.1
30/1
T: R C MCPHERSON
R: JARRAD NOSKE (56.00)
30/1
3g ihtiram (IRE) x heaven's reply (AUS) (staroka (AUS))
Race 5 - Fairbridge Hcp (64) (1600m)
Class: Restricted 64 Track: Good Time: 1:38.30
Prizemoney: $11,000
1
13/4
T: MS H STARLEY
R: ALAN KENNEDY (58.00)
13/4
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.2
8/1
T: S K KNIGHT
R: S McGRUDDY (55.00)
8/1
6g pricelessly (USA) x don't tell dinah (AUS) (is it true (USA))
3
0.4
9/1
T: M J DILLON
R: TAKAHIDE IKENUSHI (53.00)
9/1
5m enforcer (AUS) x cooklang belle (AUS) (metal storm (FR))
4
2.3
2/1F
T: W J MITCHELL
R: RYAN MARSHALL (57.50)
2/1F
4g akhenaton (AUS) x tanique (NZ) (francis bacon (IRE))
5
2.5
25/1
T: MS J LEWIS
R: J BERRY (53.00)
25/1
6
3.8
25/1
T: A R IVES JNR
R: S MEERES (57.00)
25/1
7g amen brother (USA) x affirmed lady (AUS) (willingness (USA))
7
4
7/2
T: M D SENIOR
R: T TURNER (56.50)
7/2
6g cavanova (AUS) x golden lyric (AUS) (port geographe (AUS))
8
6.8
30/1
T: K TEMPLE
R: CLINT HARVEY (58.00)
30/1
9
13
30/1
T: D R COUPER
R: P FARRELL (53.00)
30/1
Race 6 - Sky Channel Prov. Challenge-73 (1400m)
Class: Restricted 73 Track: Good Time: 1:25.09
Prizemoney: $18,500
1
5/2F
T: J W PRICE
R: S McGRUDDY (57.50)
5/2F
4g verglas (IRE) x ostracise (AUS) (chest mark (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/2
T: MS J ERKELENS
R: C STAPLES (53.00)
9/2
4m reenact (AUS) x bryn (AUS) (king of kings (IRE))
3
1
6/1
T: MS S L MILLER
R: ALAN KENNEDY (55.50)
6/1
4g jacamar (IRE) x girl trouble (AUS) (zemindar (NZ))
4
1.5
5/2F
T: L P LUCIANI
R: J WHITING (53.00)
5/2F
4m distant music (USA) x crown of seaton (AUS) (rory's jester (AUS))
5
3
11/1
T: B H HYDE
R: L ROBERTSON (56.00)
11/1
6g pins (AUS) x jet show (NZ) (jetball (AUS))
6
5.5
10/1
T: C H WEBSTER
R: T TURNER (56.00)
10/1
5g loup sauvage (USA) x wild women (USA) (doonesbury (USA))
7
5.6
9/2
T: MS C STELMACH
R: JARRAD NOSKE (53.50)
9/2
3g verglas (IRE) x balfine (AUS) (zabaleta (USA))
Race 7 - Western Greenery Hcp (67) (1200m)
Class: Restricted 67 Track: Good Time: 1:12.93
Prizemoney: $12,000
1
12/1
T: M W PATEMAN
R: MS C CHATFIELD (52.00)
12/1
Winning siblings: Buckland Rose, Taharka,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
15/8F
T: R N HARVEY JNR
R: CLINT HARVEY (57.00)
15/8F
4g laranto (AUS) x dial a honey (AUS) (sarab (IRE))
3
1.3
9/1
T: SIMON MILLER
R: J CLAITE (57.00)
9/1
4g rory's jester (AUS) x flying love (AUS) (st. covet (AUS))
4
3
5/1
T: MS J ERKELENS
R: S O'DONNELL (54.00)
5/1
6g dauberval (USA) x madam peppermint (AUS) (zephyr zip (NZ))
5
3.3
2/1
T: G W WEBSTER SNR
R: B PARNHAM (56.00)
2/1
5g spinning world (USA) x mrs clancy (NZ) (mr. shannon (NZ))
6
4.5
NOBEL (1)
9/1
T: B J LIDDELOW
R: P CARBERY (58.00)
9/1
4g scenic (IRE) x notable achiever (AUS) (canny lad (AUS))
7
4.6
ASSAYER (10)
14/1
T: J G PIKE
R: P FARRELL (53.50)
14/1
6g high yield (USA) x regencia (AUS) (new regent (CAN))
8
4.8
12/1
T: MS K L GRANTHAM
R: JARRAD NOSKE (56.50)
12/1
7g scenic (IRE) x eulan (AUS) (cheraw (IRE))
9
7.8
11/1
T: D J STONE
R: DAMIAN MILLER (54.50)
11/1
4g desert prince (IRE) x smytzer's trish (AUS) (geiger counter (USA))
Race 8 - $3 Day - Wednesday 6/5 Hcp-67 (1200m)
Class: Restricted 67 Track: Good Time: 1:11.74
Prizemoney: $12,000
1
7/2
T: D R HARRISON
R: P FARRELL (55.00)
7/2
4m ihtiram (IRE) x balmerigia (NZ) (balmerino (NZ))
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
1.3
25/1
T: MS J BUSSLINGER
R: MS C CHATFIELD (52.00)
25/1
5m marooned (GB) x exuberance (AUS) (last tycoon (IRE))
3
2.3
14/1
T: MS R LOCKWOOD
R: P CARBERY (56.00)
14/1
4
4.5
2/1F
T: V A BROCKMAN
R: B PARNHAM (58.00)
2/1F
4m key business (AUS) x nip of spice (AUS) (old spice (AUS))
5
5.5
16/1
T: D S WHITE
R: S O'DONNELL (57.00)
16/1
5m zedrich (AUS) x silver streak (AUS) (congressman (AUS))
6
6.5
6/1
T: N D PARNHAM
R: S PARNHAM (55.00)
6/1
4m scenic (IRE) x golden reign (AUS) (twenty four karat (USA))
7
7
30/1
T: J E GRIEVE
R: J CLAITE (58.00)
30/1
7m star pak (AUS) x peak of perfection (AUS) (bold invader (AUS))
8
8.8
7/1
T: C H WEBSTER
R: CLINT HARVEY (55.50)
7/1
4m scenic (IRE) x voltage pak (AUS) (carry a smile (AUS))
9
9.3
GENANA (7)
11/2
T: SHANE EDWARDS
R: T TURNER (55.50)
11/2
4m general nediym (AUS) x cossana (AUS) (cossack warrior (AUS))
10
9.8
11/1
T: B P FITZGERALD
R: L ROBERTSON (56.00)
11/1
4m orientate (USA) x star plume (AUS) (military plume (NZ))
11
9.9
30/1
T: N D PARNHAM
R: SENG CHIN (51.00)
30/1
4m tribu (AUS) x wingsville (AUS) (higginsville (AUS))
* Nick figures are for Australasia.