Breednet Results

SAPPHIRE COAST - Thursday, December 4

Race 1 - Excell Printing Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:03.48
Prizemoney: $9,000
1
7/2
T: MS B JOSEPH
R: S PAWSEY (56.50)
7/2
3g choisir (AUS) x icecapade (AUS) (genghiz (USA))
Winning siblings: Choisie, Inadequate, Union Pacific,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/8F
T: S B HILL
R: S POLLARD (58.00)
11/8F
4g marwina (AUS) x something gold (AUS) (somethingdifferent (USA))
3
2.2
7/2
T: AARON CLARKE
R: TIM PHILLIPS (58.00)
7/2
4g marechal (AUS) x strategic miss (AUS) (strategic (AUS))
4
2.3
12/1
T: MS K EVELEIGH
R: M TRAVERS (54.50)
12/1
5
2.5
7/1
T: J N LAW
R: R BENSLEY (54.50)
7/1
3f choisir (AUS) x dolvite (AUS) (twig moss (FR))
6
2.6
10/1
T: M W MACDONALD
R: N PAINE (58.00)
10/1
4g naturalism (NZ) x had to be you (AUS) (brave regent (CAN))
7
5.8
12/1
T: MATTHEW WHIPP
R: A BLOOMFIELD (56.50)
12/1
3c catcher in the rye (IRE) x miss clementine (AUS) (pre emptive strike (CAN))
8
6.3
20/1
T: M UBRIHIEN
R: K SWEENEY (58.00)
20/1
4g reenact (AUS) x miss marcy (AUS) (adirondack holme (USA))
9
10
15/1
T: B E WYNEN
R: MS B HONEYSETT (51.50)
15/1
3f rhythm (USA) x harrods (AUS) (snippets (AUS))
Race 2 - Rosemount Wines Mdn Hcp (900m)
Class: Maiden Track: Good Time: 0:51.07
Prizemoney: $9,000
1
5/4F
T: JOHN NISBET
R: A BLOOMFIELD (55.50)
5/4F
3f over (AUS) x natkrista (AUS) (celestial dancer (IRE))
Winning siblings: Trofeo,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
6/1
T: J N LAW
R: M McDUFF (55.50)
6/1
3f half hennessy (AUS) x circuit bid (AUS) (mr. henrysee (USA))
3
1.8
9/1
T: W G DAVEY
R: R BENSLEY (55.00)
9/1
4h strands (AUS) x snowcisco (AUS) (acecay (AUS))
4
2
3/1
T: C C PEARSON
R: K SWEENEY (56.00)
3/1
3g noverre (USA) x joker's girl (AUS) (rory's jester (AUS))
5
2.4
11/2
T: M W MACDONALD
R: N PAINE (55.50)
11/2
5m my patriarch (GB) x november mellay (AUS) (sovereign run (AUS))
6
2.5
15/4
T: F S CLEARY
R: TIM PHILLIPS (57.00)
15/4
5g lion hunter (AUS) x dapper bay (AUS) (sir dapper (AUS))
7
4.1
7/1
T: W J WILLIAMS
R: S POLLARD (55.00)
7/1
7m commands (AUS) x kendora (AUS) (kendor (FR))
8
4.8
30/1
T: G BACKHOUSE
R: N PERRYMAN (57.50)
30/1
3g king's best (USA) x rancho miss (AUS) (rancher (AUS))
9
6.2
25/1
T: MS B JOSEPH
R: S PAWSEY (55.00)
25/1
3f untouchable (AUS) x tartans (AUS) (palace music (USA))
10
7.6
40/1
T: B E WYNEN
R: MS B HONEYSETT (54.00)
40/1
4m all courage (AUS) x memory belle (NZ) (star way (GB))
11
10.5
40/1
T: W G DAVEY
R: BRAD CLARK (55.00)
40/1
5h shrewdy (AUS) x delightful mickey (AUS) (tough mickey (USA))
Race 3 - Pambula Surf Club Hcp (62) (900m)
Class: Restricted 62 Track: Good Time: 0:49.99
Prizemoney: $9,000
1
7/4F
T: J W MARZOL
R: TIM PHILLIPS (55.50)
7/4F
5m belong to me (USA) x our aspiration (NZ) (mi preferido (USA))
Winning siblings: Magico, Miss Appleton, Miss Contessa,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/4F
T: M W MACDONALD
R: N PAINE (58.00)
7/4F
4g mull of kintyre (USA) x ballets russes (AUS) (suave dancer (USA))
3
6.3
20/1
T: J N LAW
R: MS B HONEYSETT (51.00)
20/1
5m snaadee (USA) x emtiaz (AUS) (last tycoon (IRE))
4
6.6
9/4
T: MS T CAREY
R: B MOFFAT (56.00)
9/4
4g commands (AUS) x almirah (AUS) (alquoz (USA))
5
7.2
15/1
T: MS K EVELEIGH
R: M TRAVERS (54.00)
15/1
8g nothin' leica dane (AUS) x secret scoop (AUS) (rory's jester (AUS))
6
7.5
14/1
T: A MCRAE
R: BRAD CLARK (54.00)
14/1
5g under a spell (AUS) x dapper's crown (AUS) (sir dapper (AUS))
7
9.3
9/1
T: T SERGI
R: R BENSLEY (56.00)
9/1
4m ishiguru (USA) x salignus (AUS) (esperanto (USA))
8
14.6
30/1
T: W J PALLOT
R: K SWEENEY (54.00)
30/1
Race 4 - Kellow/Parbery Accountants Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:16.82
Prizemoney: $9,000
1
7/2
T: MS T BATEUP
R: A BLOOMFIELD (57.00)
7/2
Winning siblings: Highwina,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/4
T: G BACKHOUSE
R: N PERRYMAN (58.00)
15/4
4g arena (AUS) x toot-toot-tootsie (AUS) (le cordonnier (GB))
3
0.3
9/2
T: S B HILL
R: S POLLARD (55.50)
9/2
4m honours list (IRE) x acquisitive (AUS) (covetous (AUS))
4
0.8
3/1F
T: MATTHEW DALE
R: M SCHMETZER (57.50)
3/1F
3g commands (AUS) x jouet (AUS) (bletchingly (AUS))
5
3
RAZZO (13)
8/1
T: MS B JOSEPH
R: S PAWSEY (55.50)
8/1
4g more than ready (USA) x air d'amor (AUS) (air de france (USA))
6
3.1
20/1
T: MS L BUNDY
R: TIM PHILLIPS (55.50)
20/1
7
4.9
JEMAKA (10)
20/1
T: J W MARZOL
R: MS B HONEYSETT (52.50)
20/1
3f viscount (AUS) x coconut (AUS) (danehill (USA))
8
6
13/2
T: MS L BUNDY
R: T LOVELOCK-WIGGINS (53.00)
13/2
4g western symphony (USA) x gold family (AUS) (family ties (USA))
9
6.2
100/1
T: MS G WHITBY
R: J D GRAHAM (55.50)
100/1
10
6.4
15/1
T: C C PEARSON
R: K SWEENEY (55.50)
15/1
3g zariz (AUS) x kuaka queen (AUS) (coronation day (AUS))
11
7.8
14/1
T: MS L BUNDY
R: MS B T GILLIS (54.00)
14/1
12
10.2
25/1
T: M W MACDONALD
R: N PAINE (55.50)
25/1
4m peintre celebre (USA) x summerlusk (AUS) (luskin star (AUS))
Race 5 - Fosters Australia Xmas Cup (1300m)
Class: Open Track: Good Time: 1:15.79
Prizemoney: $10,000
1
SEBONY (3)
2/1F
T: C STRICKLAND
R: MS B HONEYSETT (53.50)
2/1F
5g my patriarch (GB) x subaralan (AUS) (sovereign run (AUS))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
6/1
T: MS L BUNDY
R: A BLOOMFIELD (54.50)
6/1
6g select prince (AUS) x guarded love (AUS) (high regard (AUS))
3
0.5
6/1
T: MS B JOSEPH
R: R BENSLEY (54.50)
6/1
7g kingston seattle (USA) x royalogna (AUS) (royal reel (AUS))
4
1.6
9/2
T: N J OSBORNE
R: M McDUFF (54.50)
9/2
5g over (AUS) x kelche (AUS) (keltrice (AUS))
5
3.2
30/1
T: G BACKHOUSE
R: M TRAVERS (54.50)
30/1
9g lake coniston (IRE) x super trend (AUS) (red anchor (NZ))
6
3.3
7/1
T: B E WYNEN
R: T LOVELOCK-WIGGINS (51.50)
7/1
5m jetball (AUS) x l'ombry (NZ) (hula town (NZ))
7
5.2
15/1
T: M W MACDONALD
R: MS B T GILLIS (52.50)
15/1
7g my patriarch (GB) x bartell (AUS) (daybreak lover (AUS))
8
5.3
7/2
T: N J OLIVE
R: TIM PHILLIPS (58.00)
7/2
9
6.7
7/1
T: G P VELLA
R: B MOFFAT (56.00)
7/1
7m brief truce (USA) x zip amour (AUS) (zephyr zip (NZ))
Race 6 - Sapphire Coast Bookmakers (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:02.82
Prizemoney: $9,000
1
11/8F
T: MS L BUNDY
R: TIM PHILLIPS (58.00)
11/8F
4m song of tara (IRE) x french diplomat (AUS) (air de france (USA))
Winning siblings: Moorings Royal, Moorings Star,
This nick: 22 runners; 15 winners; 0 SW. Details
2
0.8
7/1
T: J N LAW
R: S POLLARD (54.50)
7/1
4m sea swell (AUS) x iznik (AUS) (green line express (USA))
3
3.1
8/1
T: MS B JOSEPH
R: R BENSLEY (54.00)
8/1
4m belong to me (USA) x hula hoop (AUS) (hula chief (NZ))
4
3.3
7/1
T: C STRICKLAND
R: MS B HONEYSETT (53.50)
7/1
4g bureaucracy (NZ) x purdy's office (AUS) (home office (NZ))
5
3.5
10/1
T: J W MARZOL
R: S PAWSEY (55.00)
10/1
4g johan cruyff (GB) x ishtar (USA) (bates motel (USA))
6
4.1
16/1
T: M W MACDONALD
R: MS B T GILLIS (52.00)
16/1
6m bureaucracy (NZ) x princess haze (NZ) (shifnal prince (NZ))
7
4.2
11/4
T: P L WIGGINS
R: T LOVELOCK-WIGGINS (54.50)
11/4
4m commands (AUS) x bello donna (AUS) (bellotto (USA))
8
4.9
12/1
T: K R DRYDEN
R: K SWEENEY (55.50)
12/1
9
5.2
16/1
T: COLBEY HILL
R: M TRAVERS (54.00)
16/1
10
5.9
20/1
T: MS T BATEUP
R: A BLOOMFIELD (54.00)
20/1
7g lake coniston (IRE) x almeria (AUS) (zeditave (AUS))
Race 7 - Deane's Buslines Hcp (67) (1600m)
Class: Restricted 67 Track: Good Time: 1:36.34
Prizemoney: $9,000
1
3/1
T: G BACKHOUSE
R: N PERRYMAN (57.00)
3/1
Winning siblings: In His Honour,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2
9/4F
T: K R DRYDEN
R: K SWEENEY (57.50)
9/4F
4g carnegie (IRE) x pourquoi (NZ) (jahafil (GB))
3
3
11/2
T: N J OLIVE
R: S PAWSEY (56.00)
11/2
7g peintre celebre (USA) x pier (USA) (riverman (USA))
4
3.3
10/1
T: W G DAVEY
R: R BENSLEY (54.00)
10/1
7g adventurous (AUS) x delightful mickey (AUS) (tough mickey (USA))
5
3.5
7/1
T: P L WIGGINS
R: MS R GRINTELL (56.00)
7/1
7g shinko forest (IRE) x la guichet (AUS) (al hareb (USA))
6
4.4
8/1
T: W G DAVEY
R: N PAINE (58.00)
8/1
7
5.1
10/1
T: MS T BATEUP
R: S POLLARD (54.00)
10/1
6g strategic (AUS) x golf circuit (AUS) (groucho (AUS))
8
6.5
14/1
T: S VELLA
R: MS B T GILLIS (53.50)
14/1
8g frisco view (USA) x della scala (AUS) (ambassador b. (CAN))
9
7.1
10/1
T: R H KIMBER
R: T LOVELOCK-WIGGINS (51.00)
10/1
5m magic albert (AUS) x clashmore (NZ) (westminster (NZ))
10
7.8
30/1
T: N J OSBORNE
R: M McDUFF (54.00)
30/1
5m song of tara (IRE) x madam riff raff (AUS) (select prince (AUS))
11
8.8
16/1
T: MS E GREEN
R: A BLOOMFIELD (59.00)
16/1
Race 8 - 2020 Financial Solutions (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good Time: 1:22.68
Prizemoney: $9,000
1
8/1
T: R H KIMBER
R: B MOFFAT (56.00)
8/1
4g marechal (AUS) x framboisiere (AUS) (dom cimarosa (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
7/1
T: C STRICKLAND
R: MS B HONEYSETT (52.50)
7/1
5m catbird (AUS) x fasting (AUS) (anabaa (USA))
3
3.8
12/1
T: S WATSON
R: M TRAVERS (56.50)
12/1
5g portland pirate (AUS) x honour board (AUS) (pride of place (AUS))
4
3.9
16/1
T: J W MARZOL
R: TIM PHILLIPS (55.50)
16/1
5g intergaze (AUS) x scarlet air (AUS) (air de france (USA))
5
4
11/4
T: K R DRYDEN
R: K SWEENEY (57.00)
11/4
4g iglesia (AUS) x broadway bound (AUS) (century (AUS))
6
4.1
5/2F
T: MS B JOSEPH
R: S PAWSEY (57.00)
5/2F
4m zeditave (AUS) x regal topic (AUS) (barathea (IRE))
7
4.3
GO ZAM (14)
13/2
T: C STRICKLAND
R: S POLLARD (55.50)
13/2
6g azzaam (USA) x go for hollywood (AUS) (star way (GB))
8
4.7
20/1
T: C C PEARSON
R: MS R GRINTELL (51.50)
20/1
4g rhythm (USA) x dance attendance (NZ) (what a guest (IRE))
9
5.4
40/1
T: MS G WHITBY
R: J D GRAHAM (55.50)
40/1
6m orpen (USA) x blush (AUS) (red anchor (NZ))
10
5.6
11/1
T: G P VELLA
R: R BENSLEY (57.50)
11/1
4g mister c. (USA) x de la rose (AUS) (archregent (CAN))
11
7
14/1
T: S VELLA
R: N PERRYMAN (55.50)
14/1
5g megablue (AUS) x frau kingston (AUS) (kingston seattle (USA))
12
8.6
16/1
T: MS B JOSEPH
R: T LOVELOCK-WIGGINS (52.50)
16/1
4m noverre (USA) x glory days (AUS) (bletchingly (AUS))
13
9.1
10/1
T: MS B JOSEPH
R: N PAINE (55.50)
10/1
4m secret savings (USA) x not related (AUS) (family ties (USA))
14
11.9
20/1
T: LAURIE BROWN
R: M McDUFF (55.50)
20/1
7g buriton (NZ) x future garland (AUS) (futuristic (AUS))
* Nick figures are for Australasia.