Breednet Results

SAPPHIRE COAST - Sunday, April 26

Race 1 - Fletcher's Fotographics Hcp-67 (1400m)
Class: Restricted 67 Track: Good Time: 1:24.74
Prizemoney: $10,000
1
9/4
T: B JANIAK
R: J PENZA (58.50)
9/4
7g perugino (USA) x ribhinn (AUS) (celtic spirit (NZ))
Winning siblings: Hip Hop Hewie,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/4F
T: S VELLA
R: N PERRYMAN (58.00)
7/4F
5g zariz (AUS) x hulansu (AUS) (hula chief (NZ))
3
3.5
7/1
T: MATTHEW WHIPP
R: K SWEENEY (54.00)
7/1
5m rubiton (AUS) x glory affair (AUS) (royal academy (USA))
4
7.5
3/1
T: N J OLIVE
R: S PAWSEY (56.00)
3/1
4g faltaat (USA) x queen of angels (NZ) (imperial seal (GB))
5
12.5
15/4
T: N J OLIVE
R: R BENSLEY (58.50)
15/4
7g shinko forest (IRE) x la guichet (AUS) (al hareb (USA))
Race 2 - D & M Westcott Plastering (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:10.07
Prizemoney: $9,000
1
15/2
T: J W MARZOL
R: J PENZA (54.00)
15/2
3g mull of kintyre (USA) x azure dior (AUS) (dieu d'or (AUS))
Winning siblings: Gun Bird, Sky Effort,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/2F
T: G BACKHOUSE
R: N PERRYMAN (57.00)
5/2F
4g arena (AUS) x toot-toot-tootsie (AUS) (le cordonnier (GB))
3
0.7
7/2
T: F G THOMASON
R: K SWEENEY (56.50)
7/2
3g e dubai (USA) x lady loyola (AUS) (ignatius (USA))
4
4.3
7/2
T: MS L BUNDY
R: R BENSLEY (55.00)
7/2
5
6.2
5/2F
T: M W MACDONALD
R: M TRAVERS (57.50)
5/2F
3g forest glow (USA) x bartell (AUS) (daybreak lover (AUS))
6
8.2
13/2
T: R R WHEATLEY
R: P GOODE (58.00)
13/2
5g royal academy (USA) x golden sand (USA) (riverman (USA))
7
10.8
30/1
T: KATRINA ROSE
R: A BLOOMFIELD (54.00)
30/1
7g rustic amber (IRE) x candid leigh (NZ) (centaine (AUS))
Race 3 - Ilala Stud-Honour In War Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:24.95
Prizemoney: $9,000
1
6/1
T: C C PEARSON
R: K SWEENEY (54.00)
6/1
3f grandera (IRE) x hamaya (USA) (mr. prospector (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/4
T: J N LAW
R: A BLOOMFIELD (54.00)
15/4
3
0.8
13/8F
T: JOHN NISBET
R: T LOVELOCK-WIGGINS (52.00)
13/8F
5m peintre celebre (USA) x intermission (AUS) (brief truce (USA))
4
3
6/1
T: MS B JOSEPH
R: R BENSLEY (54.00)
6/1
5
6.3
12/1
T: M W MACDONALD
R: M TRAVERS (54.00)
12/1
5m super jet (USA) x shakatail (AUS) (sports works (AUS))
6
7
15/2
T: B E WYNEN
R: MS K McEWEN (52.50)
15/2
3f rhythm (USA) x harrods (AUS) (snippets (AUS))
7
7.9
16/1
T: J W MARZOL
R: MS SHELLEY POLLARD (54.00)
16/1
8
8.5
6/1
T: MS B JOSEPH
R: J PENZA (54.00)
6/1
3f arena (AUS) x candelaria (AUS) (spectrum (IRE))
9
11.3
30/1
T: R L FLANAGAN
R: P GOODE (54.00)
30/1
5m adam (AUS) x clantime (AUS) (archregent (CAN))
10
15.5
30/1
T: KEVIN CASSIDY
R: N PERRYMAN (56.50)
30/1
11
16.5
20/1
T: R TRIPLOW
R: MS E WILSON (51.00)
20/1
6g genuine (JPN) x crenshan lass (AUS) (jukebox (GB))
12
17.4
100/1
T: MS S LIDDINGTON
R: J D GRAHAM (54.00)
100/1
7m danetrice (AUS) x shikar (AUS) (staroka (AUS))
13
26.6
80/1
T: R L FLANAGAN
R: MICHAEL ROBERTSON (51.00)
80/1
5m king tristram (AUS) x cupid strikes (AUS) (new regent (CAN))
14
39.5
30/1
T: B E WYNEN
R: MS N LYE (58.00)
30/1
4g trinitas (NZ) x asiatic (AUS) (he's a bear (AUS))
Race 4 - Ilala - Classic Endeavour Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Good Time: 0:52.48
Prizemoney: $9,000
1
8/1
T: G BACKHOUSE
R: N PERRYMAN (55.50)
8/1
3g king's best (USA) x rancho miss (AUS) (rancher (AUS))
Winning siblings: Signal,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/1
T: M W MACDONALD
R: M TRAVERS (56.00)
4/1
4m naturalism (NZ) x dolly's princess (AUS) (jan murray (USA))
3
0.5
40/1
T: R GILLAHAN
R: T LOVELOCK-WIGGINS (52.00)
40/1
4m traditionally (USA) x miss rumba (NZ) (citidancer (IRE))
4
1.9
5/2F
T: JOHN NISBET
R: K SWEENEY (54.00)
5/2F
3f show a heart (AUS) x giovedi (AUS) (thunder gulch (USA))
5
2
7/1
T: S KENNEDY
R: A BLOOMFIELD (54.00)
7/1
5m pinnacles check (AUS) x baby mac (AUS) (brave regent (CAN))
6
3.3
ROCKTON (12)
7/2
T: MS B JOSEPH
R: J PENZA (54.00)
7/2
4m fasliyev (USA) x let's rock again (AUS) (chief's crown (USA))
7
4.2
30/1
T: KATRINA ROSE
R: J D GRAHAM (56.00)
30/1
4m west quest (CAN) x gold beach (NZ) (oregon (USA))
8
5.1
25/1
T: M W MACDONALD
R: MICHAEL ROBERTSON (52.00)
25/1
4h nothin' leica dane (AUS) x seattle rose lee (AUS) (kingston seattle (USA))
9
5.3
7/2
T: B E WYNEN
R: MS K McEWEN (52.50)
7/2
3f lujain (USA) x neat escape (AUS) (aurealis (AUS))
10
7.7
14/1
T: J W MARZOL
R: MS SHELLEY POLLARD (55.50)
14/1
3f grandera (IRE) x beach beauty (AUS) (sandpit (BRZ))
11
8.9
7/2
T: F G THOMASON
R: R BENSLEY (56.00)
7/2
3g street cry (IRE) x yasawa (AUS) (sungazer (AUS))
12
9
25/1
T: M W MACDONALD
R: MS E WILSON (55.00)
25/1
4g my patriarch (GB) x norfolk dreamer (NZ) (norfolk air (GB))
13
10.4
40/1
T: W G DAVEY
R: P GOODE (57.00)
40/1
5g north reef (IRE) x drop o' red (AUS) (red anchor (NZ))
Race 5 - Financial Solutions Anzac Cup (1200m)
Class: Open Track: Good Time: 1:09.96
Prizemoney: $10,000
1
4/1
T: R BOLJUN
R: J PENZA (56.50)
4/1
5g gilded time (USA) x strike time (AUS) (switch in time (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/1
T: COLBEY HILL
R: T LOVELOCK-WIGGINS (55.50)
6/1
7g fasliyev (USA) x country custom (USA) (secretariat (NZ))
3
2.3
9/4F
T: R R WHEATLEY
R: S PAWSEY (58.00)
9/4F
6g marwina (AUS) x our redemption (AUS) (luskin star (AUS))
4
4
10/1
T: JOHN NISBET
R: A BLOOMFIELD (54.50)
10/1
6m sakana (AUS) x faraway heart (AUS) (yonder (USA))
5
5
5/2
T: JOHN NISBET
R: K SWEENEY (54.50)
5/2
5m mr. henrysee (USA) x admirer (AUS) (royal academy (USA))
6
5.2
7/1
T: B E WYNEN
R: MS K McEWEN (52.50)
7/1
5m jetball (AUS) x l'ombry (NZ) (hula town (NZ))
7
5.5
20/1
T: R GILLAHAN
R: MS E WILSON (51.00)
20/1
5g viscount (AUS) x gypsy frolic (AUS) (bluebird (USA))
8
6.8
9/1
T: C HENSLER
R: R BENSLEY (54.00)
9/1
Race 6 - Squizzy's Tyres & More Hcp-57 (1000m)
Class: Restricted 57 Track: Good Time: 0:58.13
Prizemoney: $9,000
1
13/4
T: J W MARZOL
R: J PENZA (57.50)
13/4
6m mind games (GB) x liana (AUS) (mighty avalanche (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
1
COVERT (4)
11/4F
T: G BACKHOUSE
R: N PERRYMAN (57.50)
11/4F
5g dehere (USA) x eye spy (AUS) (spectacular spy (USA))
Winning siblings: Ruby Spy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
3
1.3
7/2
T: MATTHEW WHIPP
R: R BENSLEY (57.50)
7/2
6g naturalism (NZ) x imbali (NZ) (danzatore (CAN))
4
1.5
15/2
T: CHRIS CLAVARINO
R: T LOVELOCK-WIGGINS (58.00)
15/2
5
2.3
8/1
T: B N JONES
R: P GOODE (60.00)
8/1
4g inflate (USA) x vas rica (AUS) (vaslav (USA))
6
3.1
9/1
T: JACKSON PALLOT
R: K SWEENEY (56.00)
9/1
4m fasliyev (USA) x fire lake (AUS) (bureaucracy (NZ))
7
4.6
9/1
T: M W MACDONALD
R: M TRAVERS (56.00)
9/1
7g sports works (AUS) x myan belle (AUS) (covetous (AUS))
8
4.8
8/1
T: W G DAVEY
R: MS SHELLEY POLLARD (58.00)
8/1
7g squill (USA) x jade tights (NZ) (tights (USA))
9
9
16/1
T: R W HAMMOND
R: A BLOOMFIELD (57.00)
16/1
6g rustic amber (IRE) x moving spirit (AUS) (noalcoholic (FR))
Race 7 - Monaro Wool Services Hcp (62) (1600m)
Class: Restricted 62 Track: Good Time: 1:36.15
Prizemoney: $10,000
1
9/2
T: C STRICKLAND
R: J PENZA (54.00)
9/2
5m catbird (AUS) x fasting (AUS) (anabaa (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.5
GO ZAM (9)
15/1
T: R TRIPLOW
R: K SWEENEY (54.00)
15/1
6g azzaam (USA) x go for hollywood (AUS) (star way (GB))
3
0.8
11/2
T: M W MACDONALD
R: M TRAVERS (59.50)
11/2
7g my patriarch (GB) x bartell (AUS) (daybreak lover (AUS))
4
4.5
25/1
T: R L FLANAGAN
R: P GOODE (56.00)
25/1
5g clang (AUS) x kori lane (USA) (saratoga six (USA))
5
5.4
11/1
T: M D KELLEY
R: MS K McEWEN (53.00)
11/1
8m leica kenmare (AUS) x ballysally (NZ) (vice regal (NZ))
6
5.7
9/1
T: S WATSON
R: A BLOOMFIELD (55.00)
9/1
5g portland pirate (AUS) x honour board (AUS) (pride of place (AUS))
7
7.3
11/2
T: G P VELLA
R: R BENSLEY (59.00)
11/2
7g desert sun (GB) x pure note (NZ) (western symphony (USA))
8
7.5
1/1F
T: MS B JOSEPH
R: T LOVELOCK-WIGGINS (55.50)
1/1F
9
12.6
11/1
T: J W MARZOL
R: MS N LYE (55.00)
11/1
4g westbridge (USA) x wigtown (AUS) (royal academy (USA))
* Nick figures are for Australasia.